|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:49:56   
gina
Nensi, biće to sve dobro, samo se umiri kad god možeš. Mirovanje jako pomaže da se kontrakcije smire. Lezi na levi bok, kad god ugrabiš vreme i opusti se.
Pila sam Partusisten, Verapamil, Utrogestan, Magnezijum, Mamavit, Folnu kiselinu.... stvarno sam se kljukala kao neka baba lekovima. Morala sam.
Kao što Verus kaže, sve za bebe, i dobro je sve ispalo, svi smo dobro!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:52:03   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: gina

Nensi, biće to sve dobro, samo se umiri kad god možeš. Mirovanje jako pomaže da se kontrakcije smire. Lezi na levi bok, kad god ugrabiš vreme i opusti se.
Pila sam Partusisten, Verapamil, Utrogestan, Magnezijum, Mamavit, Folnu kiselinu.... stvarno sam se kljukala kao neka baba lekovima. Morala sam.
Kao što Verus kaže, sve za bebe, i dobro je sve ispalo, svi smo dobro!


user posted image user posted image user posted image
Mnogo mi je drago kad procitam da je na kraju sve dobro proslo user posted image
U pocetku mi je bilo frka od toliko lekova odjednom...
Ali sta se mora nije tesko user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:53:32   
Verus
user posted image i to sto gina kaze, na levi bok...citam koliko je to bitno zbog cirkulacije nase, a i ka materici. Kazu nije lose tako bar par puta po 30min na dan.  Ja legnem dok citam ili gledam tv na levu stranu...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:55:13   
Nensi*
Citala sam i o tome,kad sam budna ja legnem na levu stranu,ali u toku noci se okrecem non stop jer sam navikla da spavam na stomaku,a sad ne mogu...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ginipral, Partusisten
10.1.2010 17:42:25   
JULIE
joj imam mali problem...Inace sam pila ginipral na 6h juce me bas boleo stomak pa sam krenula da ga pijem na 4h.Malopre sam spremila lek da popijem,medjutim mi seli da jedemo i ja sad nemam pojma dal sam popila lek ili nisamuser posted image user posted image user posted image A stomak me bolucka,plasim se da ne pocne da me boli jako ko juce...user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ginipral, Partusisten
10.1.2010 17:46:47   
Nensi*
Pa popij sledecu dozu normalno,nema veze i ako si zaboravila da ga popijes,ali ne valja da dupliras dozu...

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ginipral, Partusisten
10.1.2010 17:49:29   
JULIE
Ali radi se o tome da me boli stomak,a juce su bolovi bili bas jaki pa se bojim da cekam jos 4huser posted image Ne znam sta da radim...Stvarno sam blesava

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ginipral, Partusisten
10.1.2010 17:53:06   
Nensi*
Razumem ja to da te boli stomak,ali sta ako si popila,pa sad popijes jos jednu...
Bolje lezi,pa ce se i bol smanjiti kad mirujes,a ako imas popij jednu sumecu magnezijuma,on isto smanjuje grcenje materice...

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ginipral, Partusisten
10.1.2010 17:56:07   
JULIE
Hvala ti nensiuser posted image malo cu da legnem,valjda ce se smiriti...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ginipral, Partusisten
12.1.2010 10:51:31   
lothroniell

IZVORNA PORUKA: gina

Nensi, biće to sve dobro, samo se umiri kad god možeš. Mirovanje jako pomaže da se kontrakcije smire. Lezi na levi bok, kad god ugrabiš vreme i opusti se.
Pila sam Partusisten, Verapamil, Utrogestan, Magnezijum, Mamavit, Folnu kiselinu.... stvarno sam se kljukala kao neka baba lekovima. Morala sam.
Kao što Verus kaže, sve za bebe, i dobro je sve ispalo, svi smo dobro!


Jej napokon naleteh na nekoga ko pije identicne lekove kao ja! :) Ja sam folnu pila u prvom trimestru i tada sam dobijala injekcije progesterona, onda su mi prepisali tablete utrogestan, pa je jedno vreme sve bilo ok i oko 20e nedelje kontrakcije su se opet pojavile i dobila sam partusisten, verapamil popijem po potrebi, a Mamavit pijem redovno... Nego imam jedno pitanjce za tebe- do koje nedelje si pila partusisten i jesi li sve vreme te terapije strogo mirovala?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ginipral, Partusisten
12.1.2010 10:54:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Hvala ti nensiuser posted image malo cu da legnem,valjda ce se smiriti...


JULIE jel su se smirili bolovi?

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ginipral, Partusisten
15.1.2010 13:48:58   
Nensi*
Ja sam po preporuci moje dr prestala da pijem Verapamil,jer mi se ruke tresu i kad ga popijem,pa da se ne kljukam i sa njim...A ne tresu se uvek,nemam pojma od cega to zavisi,a ne zavisi od toga da li sam dobro jela ili ne...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ginipral, Partusisten
15.1.2010 14:15:47   
Snelle
Meni verapamil isto nije pomagao pa sam prekinula da ga koristim. I ja se nekad od tableta tresem a nekad ne. Primetila sam da mi je najgore ujutru kada ustanem, jer tokom noći popijem dve tablete na prazan želudac, pa sam ujutru kao drogirana. Ma proći će i to, neka su nama dečica živa i zdrava user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ginipral, Partusisten
15.1.2010 14:18:43   
Nensi*
Ja uvek ustanem da pojedem nesto,da ga ne pijem na prazan zeludac,a onda se obavezno rasanim pa ne mogu da spavam...
A i bolje da ga ne pijem,jer koja je svrha kad se tresem i pored njega...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ginipral, Partusisten
15.1.2010 15:27:19   
Snelle
Nensi, pa nemoj više da piješ verapamil. Ako ne pomaže, nemoj se bespotrebno dodatno kljukati lekovima.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ginipral, Partusisten
15.1.2010 16:50:56   
Nensi*
Juce sam prestala da ga pijem i necu vise...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ginipral, Partusisten
16.1.2010 11:41:24   
lothroniell
Hvala! user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 15:55:16   
cicko
Devojke, hajde neka koja je uz Ginipral imala tahikardiju i  "treskavicu" da mi samo kaze posle koje doze su joj pocele? Odmah posle prve- druge tablete ili tek posle par dana? Ja sam do sa popila dve doze, i osecam samo blago treperenje. a puls mi je 110- 120 u min.
Znam da je ubrzan, ali meni je inace puls toliki od 6.meseca trudnoce i bez Giniprala.
Znam da je sve individualno, ali ja sad ocekujem ne znam kako strasne nuspojave.user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 16:34:00   
anajid
Cicko ja sam pila Partusisten,mislim da je to isto.Ako ti ista znaci ja sam odmah nakon prve tablete pocela da se tresem i ostalo,ali odmah cini mi se iste minute.Ne mora da znaci da svi tako svaki je organizam za sebe!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 16:44:28   
lothroniell
Ako je to isto sto i partusisten, povisen puls ces sigurno imati, e sad za treskavice ne znam jer mislim da to ne mora da se javi kod svakoga, ja sam ih imala odmah posle prve tablete i nekih nedelju- dve dok mi se organizam nije navikao...

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 16:46:23   
cicko
Hvala vam, ajde daj Boze da je ova tahikardija sve sto cu osetiti... za sad nije tako strasno.user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 16:48:57   
lothroniell
Nema na cemu! Nadam se i ja da neces imati zescih tegoba! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 21:28:02   
Nensi*
Ja sam imala treskevice,i izgleda da mi se organizam navikao sad od kad pijem Ginipral na 4 sata...Puls mi je samo jednom bio 110,inace mi je uvek oko 85-90...
A citala sam da te treskavice dolaze zato sto moze naglo da padne secer,pa ja sada svaki put pre Giniprala pojedem nesto slatko i ne tresem se vise...

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ginipral, Partusisten
23.1.2010 22:21:05   
ggoca
Ja sam pila nekoliko dana Partusisten 4x dnevno nakon serklaze,i bas sam imala izrazenu tahikardiju,pila sam i Verapamil 2x,pomagao mi je malo ali ne sasvim.Takodje su mi se ruke tresle,ponekad i celo telo,ali citala sam da su mu to inace nezeljena dejstva,i da ih ima jos mnogo,mnogo je jak lek.Ali izdrzala sam radi svoje bebe.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ginipral, Partusisten
25.1.2010 14:44:28   
cicko
Devojke, opet ja o Ginipralu... user posted image

Zna li neko da mi kaze, koliko dana ili nedelja pred porodjaj doktori ukidaju Ginipral i Partusisten?
Znam da se ne pije do kraja da ne bi umanjio prave kontrakcije. Imate li iskustva?user posted image

(odgovor članu ggoca)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here