Obostrana upala usiju kod odraslih (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Magi.Magdalena -> Obostrana upala usiju kod odraslih (1.5.2015 18:24:16)

Molim nekog ko ima iskusva da mi pomogne.
Vec par dana (4-5) imam neki tup bol u usima kome nisam pridavala znacaj, mislila sam da me boli glava, standardno ceo dan ucim, ali od juce ujutru je pocelo da mi se vrti u glavi, kao kad dugo lezite pa naglo ustanete. Trebala sam da putujem pa me je mama ubedila da odem kod dr. Posto u DZ-u nisu mogli da me prime jer je vec bio kraj smene otisla sam privatno kod jednog starijeg dekice koji je orl u penziji i koji ima ordinaciju u sklopu kuce pa radi po pozivu. Pregleda on mene i konstatuje jaku obostranu upalu usiju pred pucanje bubne opne. Stavi mi neki lek u oba uha i prepise injekcije, jugocilin i jos neke dve na D. Posto je sinoc bilo kasno nije hteo da mi da jugocilin zbog reakcije nego samo te dve, a od jutros primam i jugocilin. Jako sam se uplasila pa ga nisam nista ni pitala. Jutros kad sam otisla na injekcije mi kaze da mu nije jasno kako ne osecam bol kad je upala tako jaka i da mi se vrtelo u glavi zbog centra za ravnotezu. On kaze da najmanje 10 dana treba da budem na ovoj terapiji i da ce tek posle moci da se zna da li ima nekih posledica.
Zanima me da li stvarno postoji mogucnost da mi je sluh ostecen i da li je ovo prava terapija, tj.ima potrebe da idem u hitnu, bolnicu, da dobijam neku jacu terapiju.




Ana RR -> RE: Obostrana upala usiju kod odraslih (19.5.2015 22:18:31)

Zar ti nisi vec pisala o ovome negde?




Ivanka 75 -> RE: Obostrana upala usiju kod odraslih (20.5.2015 16:12:46)

I meni se ucini kao neki deza vu [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Obostrana upala usiju kod odraslih (20.5.2015 16:19:52)

Da ako upala traje dugo i ako je reverzibilna tj ako ti je ovo npr peta upala usiju u roku od godinu dana.
Muslim da id tvog ostecenja nema nista jer nusi napisala da losije cujes, da glasnije govoris.... pokrivena si antibiotikom i to je ok. Pridrzavaj se terapije i vodi racuna kada peres kosu da ti voda ne ulazi u usi. Zastiti spoljni slusni kanal sa vaticim pa tako operi kosu il se suzdrzi dok traje terapija




Stranica: [1]