RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Maryna1 -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (24.12.2010 19:20:13)

Liliana, ja sam przim hranu za cerkicu na maslinovom ulju, samo ponekad koristim suncokretno! mast ne koristim uobste! 




liliana -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (24.12.2010 23:50:04)

Kod nas se u kuči mast ne koristi. Ali sam u dilemi da li da joj pržim jaje na  maslacu , maslinovom ili suncokretovom ulju?




Maryna1 -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (25.12.2010 10:06:09)

ja sam bas pre neki dan gledala emisiju o przennju na maslacu. ima topleni maslac, ovaj maslac priprema tako sto se topi otprilike na 80 stepeni, ne sme da se prokljuca, kad se rastopi i ponovo sgusne on je bas dobar za przennja zato sto izderzava visoki temperature, mozda cak i bolji nego maslinovo ulje, a za obican maslac su rekli da nisu preporucuju za przenja. koliko to je tacno ne znam, znam da kod nas u Ukrajini moze da se kupi topleni maslac u svakoy prodavnici, i znam da moja baka koristila njega za przenja!




Jele -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (6.1.2011 11:08:44)

Ja Urošu kuvam meso i povrće na maslinovom ulju.




briseljancica -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (6.1.2011 12:12:56)

meni rekose da obavezno dodajem malo ulja u bebinu kasicu koju sama spremim (u kupovnim vec ima) navodno da bi bolje kakila, da se pojaca energetska vrednost hrane i da poboljsa ukus




Verus -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (6.1.2011 18:39:30)

ja nista ne stavljam samo kuvam na vodi....moracu poceti da dodam malo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




maja19 -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (6.1.2011 22:57:58)

Kad sam ja Nikoli pravila kasice kuvala sam u obicnoj vodi pa ka sklonim sa vatre i iscedim koliko treba stavim malo maslaca..Vodila racuna dok nije krenuo u vrtic, a tamo sigurno ne spremaju na maslinovom ulju ili maslacu..




Vika -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (9.5.2011 21:19:04)

IZVORNA PORUKA: mihi

Jeco iz najbolje namere ovaj Omegol je mesavina suncokretovog i repicinog ulja, repicino ulje sadrzi neke supstance koje deluju nadrazajno na digestivni trakt i ja ga zato ne dajem Milosu i onako ima osetljiv stomak.



Ovo repičino ulje dodato je u Hipp kašicama[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Pošto se za dodavanje ulja interesuje više mama, pomagajte!




jovicaa -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 10:49:46)

na hladnom cedjenom maslinovom ulju se NE PRZI, oslobadjaju se kancerogene materije, eto da dodam ako neko to nije znao, sto post je ovo.
ako hocete da przite kupite rafinisano maslinovo ulje ne hladno cedjeno.




Vika -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 10:52:52)

Tako je, extra virgin samo u salate.

A Jovice je li sodajes neko ulje u kasice? Ja nisam jos i ne znam da li da počnem




Anoniman -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 10:52:54)

Hladno ceđeno maslinovo ulje kafena kašičica u svaki ručak već pripremljen, a rafinisano za pečenje ili prženje. Možete i malko putera umesto ulja. 




Anoniman -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 10:54:59)

IZVORNA PORUKA: Vika

Tako je, extra virgin samo u salate.

A Jovice je li sodajes neko ulje u kasice? Ja nisam jos i ne znam da li da počnem


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] baš napisah, ja sam od 5 meseci počela da dodajem hladno ceđeno maslinovo ulje u gotov ručak, pa umešam- kažu da je izuzetno zdravo i za odrasle, jer jedino ima amino kiseline slične majčinom mleku [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] neophodne za imunitet




Vika -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 11:00:41)

Koliko si dodavala u recimo 150-200 ml kašice?




Anoniman -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 11:03:36)

Pa onu malu plastičnu kašičicu, kao jedna veća kap [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Vika -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 11:05:32)

A da li si koristila samo maslinovo ili još neko?




Anoniman -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 11:06:25)

Samo Monini hladno ceđeno.... Ne znam šta drugi koriste....




jovicaa -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 11:23:30)

IZVORNA PORUKA: Vika

Tako je, extra virgin samo u salate.

A Jovice je li sodajes neko ulje u kasice? Ja nisam jos i ne znam da li da počnem

pisala sam u ishrani, dodajem hladno cedjeno(maslinovo) u kasicu na kraju, znaci kad je ispasiram, po kafenu kasicicu mozda malo manje. na 150-200 gr.




Shishica -> RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane (3.6.2011 13:17:39)

Ja ne shvatam zasto je ulje bolje od masti.. kada namazete tepsiju za kolace sa uljem, da li vidite posle kako je ta tepsije ulepljena od tog ulja? Toliko da se jedva opere ili ni ne moze? Kako se to lepi onda za nas? Tako je to vidim...

Visee volim mast.. ali koristim i jedno i drugo .. malo..





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]