|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
26.1.2019 22:39:49   
vonavoj
Juhu.to cu sutra...ali bez spanaca..to nece i nece,gura rukom. A inace zija bas bas..pojede sve za max 5min..hahaha.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2201
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.1.2019 9:25:15   
Maraj
Von i ja sam uvela c.luk. prvo sam ga stavila samo da se kuva sa povrcem , pa ga izvadim. A sad ga ostavim malo i u jelu, tj izblendam ga sa ostalim povrcem

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2202
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 11:44:55   
pari
Danas palenta sa pavlakom,dobro je prošla!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2203
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 11:45:40   
vonavoj
Samo moj nece to.hahhaa.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2204
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 12:09:06   
Rosita
Super, pari.
Ma bitno da sme, von. Pa kad mu dune ješće.
Mi 2 dana pili ceđenu pomorandžu😎. Malo, a poenta mi i jeste uvesti, ne mora sad to da konzumira redovno ni često.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2205
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 13:29:10   
Maraj
Ja S danas dala 1.put proso sa bundevom. Izblendala sam ga u stapnom...al opet su bile gromuljice...i nije ga bas jela user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2206
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 20:13:54   
Maraj
Ne znam da l S i sutra da dam proso... ne mogu nešto da ga izblendam dobro stapnim. Ostanu mi gromuljice pa se plasim da ni sutra nece hteti da ga jede...kako ga vi spremate, jel ga miksate?

Mame dajte vas jelovnik, kako vam izgleda dan? Ja za sad S dajem oko 11h dorucak tad i uvodim namirnice. Najbolje mi prolaze kod nje slane varijante... al se mislim kako i kad da uvedem 2.obrok...veceras sam joj dala oko 17h pecenu bundevu. Lepo je jela. Ona jede i vice ono mmmmmm dok jede. Vidi se da voli da klopa al ne znam kako da joj raspodelim obroke...
Da l voce ujutru..mada kazem slabo mi je voce do sad htela..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2207
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 21:56:00   
vonavoj
Maraj,ja proso kuvam u bas dosta vode..i raspadne se potpuno. Juce sam proso,sargarepu i meso,i ne ostanu gromuljice...
Za dorucak je palenta/jabuka,sljive/ovsene, banana/pirincane (Milupa sa vodom,ili 7corn), posle mleko,za rucak batat, krompir, tikvice, brokoli,karfiol, sargarepa,meso, bundeva,i proso ubacim u rucak..lakse skuvam nego za dorucak,dugo se kuva..
Za veceru su mi "instant" one sa keksom,ili bilo koje za laku noc,humana, nestle.posto palentu i mlecno nece..i veceras je skoro 250ml griza pojeouser posted image ..eto,otprilike..
A satnica je ovako,nocu pije mleko.i kad ustane nece..nego odmah doruckuje,bude oko 8-9, oko 12 mleko,zavisi kako spava,pa oko 3 rucak,nekad izmedju vecere i rucka bude mleko ili vocni jogurt,oko 19 vecera i pre spavanja mleko.

< Poruku je uredio vonavoj -- 28.1.2019 21:58:09 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2208
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 22:15:15   
Rosita
Von, a kako spremiš griz, na vodi? Dodaješ nešto?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2209
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
28.1.2019 22:23:55   
vonavoj
Voda,i dodam ad na kraju. Jos malo pa cu kravicu,i njima sam tako.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2210
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.1.2019 8:40:43   
Maraj
Uh.... mene nesto zeza zltaj proso. Doduse nisam ga ja dugo kuvala.... celu noc je bio potopljen . Kad sam krdnula da ga kuvam ubrzo su sva zrna popucala iako pise da se kuva 30min al ne pise da se potapa vece pre...mozda sam trebala jos da ga kuvamuser posted image
Danas cu ga preskociti jer gs nisam sinoc potopila. Probacu dutra duze da ga kuvam.
I ja sam L davala te instsnt za laku noc za veceru...
Joj lakse mi bilo kad je samo sisala. Zadignem majicu i rucak gotovuser posted image ovo sad...ne znsm kome kuvam. Da li za L da li za S iki za nas dvoje...uzas...samo visim u kuhinji i perem serpice

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2211
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
29.1.2019 8:42:22   
Maraj
Kucam 1 rukom, 2.rukom je nosam...pa gresim u kucanju...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2212
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 15:44:13   
Maraj
Ne napisah vam da je proso super prosao ovaj put. Treba duhe da se kuva...to je caka..i ako je bio potopljen tokom noci.

Jutros sam joj opet dala slano za dorucak. Pojela ne vise od 100ml . Sad sam joj dala bananu. Pojela je vise od pola banane. L sam uvek davala voce za dorucak a posle podne slano. Al posto sad jos uvek uvodimo namirnice...ja obrnuh . Prethodnih dana je oko 16h jela bundevu. I kaki oko 4 puta dnevno. I stolica joj formirana. Ranije dok je samk sisala, nije kakila po 7-10 dana

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2213
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 15:45:16   
Maraj
Neko je ranije pisao da beba pije iz case. Ja S dadoh vodu iz soljice. Smorilo me ovo na kasicicu...i pije...al dosta i prospe. Moram je celu presvuci posle jela i pica. Kako vi dajete vodu?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2214
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 15:51:06   
vonavoj
Maraj i moj kaki min 3 puta,a dok je pio ad,jednom u 2 dana.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2215
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 16:26:49   
Rosita
Maraj, mora malo i da prospe. Moj N pije od 7.meseca. On praktično nikakvu bocu nije koristio. Jeste za van mam tvrd pisak, kratko. Sad napolju dečja rosa i to je to.
Ja uvela mandarinu. Tj. dala danas. Baš mu se svidela :). Ručak, cementira usta😬

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2216
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 16:53:19   
Maraj
Pa kako rosi.... ja S sipam njoj na sve strane curi. I dalje jezik postavi napred kao kad hice da sisa pa curi voda na sve strane. Nesto i proguta

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2217
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 17:01:25   
IvanaSK RR
Maraj, tako je i maca, ali nije htela flasicu iako je pila mleko na flasicu. Vremenom je sve bolje i bolje pila iz čaše. Stavi krpu dok pije, nepromocivu portiklu..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2218
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 18:12:06   
Rosita
Postavi ovo što kaže ivana. Nemoj puno da nagunješ nego bolje za svaki gutljaj iznova. Curilo je i njemu, nije odmah uspevao baš baš. Najbolje mu je pasovala rakijska čašica! Pa i sad mu curne ili se zakašlje dok pije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2219
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 19:34:22   
Maraj
Ja mislim da se ona obraduje soljici zato sto je muce donje jedinjce. Nikako da probiju, pa ona i grize solju i pije vodu a i prosipa. Imam kao nepromocivu portiklu al dok jede okupamo se i isprljamo i ona i ja. Svaki put nakon jela presvlacenje... a sto je uhvatila da kaki svaki put dok jede user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2220
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 19:43:03   
Rosita
Haha, ma i mi se presvlacimo. Mase rukama, brlja, trlja... a to sa kakenjem... stariji je radio non stop. A imao tvrdu stolicu. Propadne jelo. I dan danas pita za jelom da ide u toalet. Maleni redje, ali desava se.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2221
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 19:44:23   
milicicak
Mame, koliko vam bebe popiju vode posle obroka? Ja V iscedim iz flasice ali on to pljune...Maraj, kad tebi S sisa posle rucka? Tj, posle koliko? V pojede 60-80ml i trazi posle 2 sata.Nisam pametna kako da mu sad rasporedim obroke... On izmedju 12:30 i 13:30 jede meso i povrce. Ja bih da mu uvedem voce i zitarice ili mozda mleko i zitarice oko 10:30-11, to mi je najzgodnije zbog posla ali me nervira sto ne pije vodu
Maraj, mini buba je u toku svakog obroka kakila, do 18 meseci. Bilo je jako zabavno 😂


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2222
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 20:26:53   
Maraj
Mili ja S dajem vodu i u toku obroka. Na kasicicu. Da protera hranu. I bas voli. Nelad se vise vodi obraduje. A L lad je bio beba nije hteo vodu. Na spric sam mu davala.
S ima obrok oko 11. Al njoj se ubrzo prispava nakon obroka. Kako smo nas dve kuci. Ona je navikla da se uspavljuje uz sikenje tako da ona meni sisa nakon hranjenja. Ne bas odmah al uzme malo eto kolko da zaspi. Vikendom je mm uspava i tad ne sisa. Kad ustane onda. Mada zavisi i koliko spava. Nekad 2 sata nekad krace.
Pocela sam da joj dajem i 2.obrok. par dana je oko 16h jela pecenu bundevu. Danas bananu. Pojela je vise od pola banane.
Ako ces mu uvoditi jos jedan obrok napravi veci razmak. Mora imati podoj izmedju. Nemoj 2 kruta jefan za drugim. Tako mi izgleda tvoja satnica, ako ne pomeris ovaj rucak za kasnije

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2223
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 20:27:53   
pari
Ja danas dala dva obroka,jedan oko pola 12,a drugi oko 3. Vodu sam pokusala na flasicu,nece tj.ne zna. Probacu sa casom

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2224
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
31.1.2019 21:03:24   
milicicak
Maraj, i meni se cini da je bi bilo bolje da ima jedan tecni obrok izmedju dva cvrsta. Videcu kako cu to da izvedem. Njemu svakako ne gine jedna flasica dok sam na poslu.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here