|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
2.2.2019 15:57:11   
Maraj
S nece na pisak da pije vodu. Jos muku mucimo sa donjim jedinicama pa ona samo gricka flasu tj onaj pisak.
Jucr i danas joj dala na flasicu. Pije. Popila je od jutros 50 ml vode. Dam joj nakon obroka

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2226
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
13.2.2019 15:29:06   
vonavoj
Napokon je jeo blitvu,palentu,zumance i pavlaku! Koja kombinacij,ali jede..sledeci put cu tako spanac.Mogu li sad vec grasak,boraniju? Ima 8.5.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2227
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
13.2.2019 20:24:26   
pari
Ja jos nisam krenula jaje,a grasak jesam



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2228
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
13.2.2019 21:38:10   
Maraj
Von mozes. Kreni sa par zrna graska pa postepeno povecavaj. Ja sam tako L . I skidala sam mu opnu od graska , na pocetku.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2229
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 0:06:13   
lesli
Zeeeene, pomagajte.
Uskoro punimo 5.5 meseci, ima 6.5kg, hranimo se mojim izmlazanim mlekom i kad zafali pokrpimo formulom. Od pre neki dan smo se upustili u avanturu cvrsta hrana. Prvo sam joj uvela kukuruznu kasicu, danas kukuruz i povrce. Otvara lepo usta, jede... Prva dva dana joj nisam dala puno (napravila 1/4 porcije) i tada je htela da sisa ili flasicu. E sad, ono sto mene buni je sledece - danas sam je nudila dok nije pocela da negoduje, presula ostatak u onu MAM casicu za cuvanje mleka i vidim da je pojela mozda nekih 70-80ml. Ponudim je da sisa, malo povukla i to je to. Ok ostavim je. Prodjose 4-4.5h, ona se ne zali da je gladna. Uzmem i ugrejem mleko, racunajuci da mora biti gladna posle toliko vremena i da treba da ima jos jedan obrok do spavanja. Jela je, ali od ugrejanih 170ml popila je oko 130ml 🤔 Slicno je bilo i prethodnih dana...
Inace pre uvodjenja “rucka” sam joj grejala od 160-180ml po obroku (u zavisnosti od moje procene koliko je gladna) i pritom bi popila ili sve ili bi joj uglavnom ostalo nesto malo (oko 10ml), a razmak izmedju obroka bi bio oko 3-3.5h.
Da li je moguce da je tako mala kolicina hrane (to se ne smatra punim obrokom je l’ da?) drzi toliko dugo sitom? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2230
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 6:45:19   
Misha i Ljisha
Evo mi imamo tu situaciju. Nekad se napuca pa ga drzi 4  il 4.5 sata a nekad pojede malo i isto ne trazi vec ja isto tako onda dam racunajuci mora da je gladan. Imamo dane kad pojede dosta a imamo dane kad nijedan obrok nije ko svet. Ne opterecujem se. Cim mu dosadi u stolici za hranjenje ja prestajem da ga hranim i vadim ga odatle. Bez obzira kolko je malo pojeo. A desilo nam se i da pojede 3 tanjira ragu corbe i da trazi jos. Sve je to ok. Dokle god se ona ne buni. I sad ima precih stvari od jela. Bar kod nas. Vidi se da mu je dosadno da sedi i jede. Strasno

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2231
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 7:30:46   
Maraj
Lesli rukovodi se njom a ne satnicom. Ja ne gledam na sat. Doduse S samo sisa. Ne pije formulu tako da ona kad zatrazi ja joj dam. Nekad je to i par gutlja eto samo da se uspava...

Ja juce S uvela gluten tj dadoh joj psenicni griz. I dalje smo na 2 cvrsta obroka.
Meni je " problem" sto S lepo jede al ubrzo trazi i da sisa. Ne mozemo da izbacimo to sisanje. Samo mi bespotrebno navlaci jos mleka...

< Poruku je uredio Maraj -- 20.2.2019 7:31:58 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2232
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:12:31   
lesli
Meni se cini da ona uziva u svakom trenutku jela, buni se samo kada je sita i joce da posedi jos malo tamo (samo da joj ne turam hranu vise 😅) i sve je to super, ali nekako mi strasno da tako malo dete ima samo 4 krstena obroka 🤨 Sta ce biti kada uvedem jos koji cvrst obrok? Jesce 2x na dan? Mislim ekonomicno je to, ali ne znam koliko je zdravo po nju 😅
Maraj, ona je meni uglavnom na mom mleku ali na flasicu (jer ga nema dovoljmo da se nasisa) ali kada se ispumpavam nakupim dovoljno za 4 od 5 obroka tih od 180ml. I onda taj jedan koji zafali dodam formulu. Razmisljala sam da joj mozda 2. i 4. obrok dam manju mililitrazu (mozda 120) Kada vec grejem mleko iz frizidera uvek mogu da regulisem koliko cu usuti u flasicu, pa da to bude uvod u formiranje uzine? Valjda ce tako biti brze gladna do narednog obroka?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2233
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:23:57   
lesli
I da priupitam koliki je vama razmak izmedju vecernjeg i prvog jutarnjeg obroka?Ona jede oko 21.30-22 i posle toga ide da spava, budi se oko 8h i ujutru jede tek oko 8.30-9. Nije li to malo mnogo? Ja ne mogu da izdrzim 11h da ne jedem. Mislim mogu, ali ujedam 😆 
Probala ranije da joj dam prvi jutarnji, ali samo probrlja. Probala i da poslednji bude moje mleko (jer je tada obicno imala tu jednu formulu kada nam je bila potrebna). Mislila sam mozda je formula drzi duze, ali nema neke bitne razlike...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2234
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:24:05   
milicicak
Lesli, evo sad si me ubila u pojam 😁 V ne moze da pojede vise od 70ml kasice, bilo koje... I nece da jede osim ako u obroku nema banane 😡 poludecu od drugog necejeda...
Elem, ja mu posle rucka ne dajem da sisa jer jede meso. Sisa posle 2,5-3 sata. Posle zitne kasice mu dam da sisa ako zeli, nekad hoce, nekad nece...
I bas dosta mleka pije tvoja devojka... Ja bih gledala da posle cvrstog ibroka popije mleko posle 3-3,5 sata, pa koliko god da popije

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2235
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:27:03   
milicicak
Ona popije 900ml mleka dnevno? Cuti i uzivaj 😘 i vodi se time da joj das mleko kad god trazi :)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2236
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:46:35   
lesli
E pa mili nije to 900. Vise je bilo oko 800 do uvodjenja jednog obroka (sada popije oko 500-600), jer joj nije svaki obrok 180ml i jos nekad i ostavi malo u flasici. A inace i to sto pojede je na gurke. Da ja nju pustim da vuce koliko joj se vuce, ona bi popila mozda 120-130 i tada je bila bas mrsavica. Onda sam ukapirala da je treba cackati i cuskati po obrazu dok jede i onda lepo vuce i sada je taman fina beba. Poslednje merenje sa oko 5 meseci je bila 63cm i 6400g.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2237
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:50:16   
lesli
A inace i ja mislim da bi trebala da jede na 3-3.5h. Cisto da ima neki red. Ok ja cu njoj ugrejati, pa koliko pojede. Mozda jedino da smanjim taj obrok nakon rucka dok ne vidim da trazi vise? Cisto da ne bacam brdo mleka jer se i ovako mucim da ga izmlazam...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2238
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:52:03   
Maraj
Ma super je ona lesli. Ne opterecuj se. To koliko ima cm i kg zavisi od gradje roditelja. Ja ne poredim svoje dete sa drugom decom. Toliko je koliko je. Vazno je da ima pomaka i u cm i u kg.
A mozda je i muci nesto npr zubici....ma svasta moze da bude, pa da taj dan slabije jede. Daj joj koliko trazi. Vazno je da trazi user posted image

Mili a bundevu? Hoce li sa bundevom, da zamenis bananu
I ona je slatka. Verov.vise boli slatke kasice a banana je slatka

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2239
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 8:58:14   
milicicak
Lesli, jel udvostrucila kilazu? Ne beri brige, zna ona koliko joj je dovoljno 🙂 ti joj ponudi 3 sata posle obroka mleko, ali zagrej manje lako ces dodati.
Maraj, ne prolazi ni sa bundevom. V je slatkojed. Ja bih poludela da moram da ga hranim... Srecom, to radi mm. Sa mini bubom je bilo zajebano, al ona je bar imala razlog sto je odbijala to sto je odbijala. Ovaj mali je za...ban igrac, nista mu ne smeta ali nece

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2240
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 9:08:55   
Maraj
Mili...nista tu ne mozemo. Moj L i dan danas bira sta ce jesti. Mj kad sednemo da jedemo njega ne zanima sta je na stolu.
S je skroz druga prica. Ja uzmem da jedem a ona se sva trese i hoce da mi otme iz ruke. Otvara usta. Vidis po detetu , da bi jela. A L nikad...ali nikad nije primecivao hranu. Jednostavno ga hrana ne zanima. Al sad je bar stariji pa ga ucenjujem da bi jeo...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2241
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 9:44:35   
lesli
Jeste mili, kada smo bili na toj kontroli sa oko 5 meseci je udvostrucila i dodala i malo preko.
Nego, kako vi dajete kukuruz? One instant varijante? One imaju samo sa AD mlekom (Humana), tj ima Nestele bez mleka, ali ima maltodekstrin koji procitah da se dobija iz kukuruza i da je u 99% GMO 🤔Da li mogu da skuvam ovu nasu palentu i dam to pomesano sa mojim mlekom? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2242
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 9:51:25   
milicicak
Maraj, mini buba je gurman. Ona jede kad je ukusno. Problem je sto davi... Ali ja definitivno imam traume od uvodjenja cvrste hrane sa njom, njoj je toliko toga smetalo da je to bilo strasno.
Ovaj mali bolje klopa ali kada jede slatko, bez banane pojede 30ml kasice sa mesom i povrcem, sa bananom dogura do 70... Nece da jede pa to ti je.
Lesli, za njen uzrast je 70-80ml pun obrok. To ti je oko 5 supenih kasika

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2243
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 9:56:33   
milicicak
Mozes da skuvas palentu pa da das sa svojim mlekom.
Ja dajem V Sinlak a sad uvodim Milupu sa pirincem. Meni je bitno da mu dajem pahuljice koje su obogacene gvozdjem, malokrvan je.
Mislim da nema potrebe da se opterecujes GMO-om. U nasoj zemlji je zakonom zabranjen promet bilo cega sto sadrzi GMO, sto je po mom misljenju totalna glupost. Ali to nije tema.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2244
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 10:03:16   
Maraj
Lesli mozes Milupa kasice. Ja sam i milupa sa pirincem a i sa kukuruzom na pocrtku davala S.
Mozes i palentu na vodi. Al to ce ti garant ici malo teze na pocetku zbog konzistencije palente
Brbe na pocetku vise vole te kasice kao sto su Milupa jer su one nekako "vodenastije" a palenta ima malo gusću strukturu...
Ja dajem sada S palentu sa vocem ili povrcem
Na vodi.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2245
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:01:55   
lesli
Ali te milupa(to su one u zutim/narandzastim kutijama) imaju dodat secer ili gresim? A cini mi se da imaju i ad mleko. Jedino na humaninim eksplicitno pise da je bez dodatih secera. Imaju pirincane sa i bez ad mleka, ali kukuruzne su samo sa ad. Meni trenutno ne treba ni malo formule sa kolicinom koju ona jede, a frizider mi je trenutno krcat mlekom pa bi mi odgovaralo nesto sto nema mleko u sebi, a jedini kukuruz koji nema mleko je taj Nestle...Jedino da pirinac uvedem pa da joj dajem taj humana bez ad mleka. To moram isto postupno? Npr. da mesam par dana sa ovim kukuruzom i da polako povecavam kolicinu pirinac, a smanjujem kukuruz u kasici?

Mili nama dr rece 100ml je pun obrok 🤔

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2246
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:08:24   
Maraj
Les ja moju S dojim od prvog dana
Kap dohrane probala nije pa sam joj uvela Milupu sa ad mlekom...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2247
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:09:06   
lesli
A za GMO znam da je zabranjen kod nas, ali ko garantuje da maltodektrin nije iz GMO kukuruza? Jos je pritom nestle u pitanju, kompanija poznata po koriscenju GMO u svojim proizvodima...
Mili, tvoje misljenje je da je GMO ok u ishrani ljudi tj dece?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2248
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:11:28   
lesli
Maraj, nije meni ad kao ad problem (kao sto rekoh imali smo povremeno potrebe da joj dodamo formulu) vec sto u frizideru imam brdo svog mleka koje se nakupilo od kad je ona pocela sa tom jednom kasicom dnevno, a ne bih bas da ga bacam...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2249
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:14:38   
milicicak
Meni je bilo bitno da prvo uvedem neke zitarice bez ad pa da taj isti tip zitarica uvedem sa ad. Moje su traume vezane za mleko, ne za kolicinu secera u kasicama. A secera ima pa ima.
Trenutno mi je bitniji procenat gvozdja nego procenat secera. Izes ga, uvek moras birati manje od dva zla 😂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here