|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:16:15   
Maraj
A sto se ti izmlazas...?
Ako je ona smanjila kolicinu tvog mleka, to je skroz normalno kad se uvede cvrst obrok. Smanji onda i ti izmlazanje da ne navlacis sebi bezveze toliko mleka, ako njoj ne treba. A mozes i da ga zamrznes. Ja do sad nisam zamrzavala svoje al citala sam da moze na neki period...
Ja evo od kad dojim S samo sam se jednom izmlazala
A sa L nikad

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:20:49   
pari
Ja sad najvise koristim od zitarica grizove i pahuljice. Kuvam na vodi sve...palentu,proseni griz,speltin griz. Ovsene pahuljice potopim u vodi vrucoj ili u jogurt. Trebala bih da kuvam i cela zrna zitarica,bolja su,ali nesto nemam kad (proso,ovas imam ali nikako da skuvam).


Ja kupila milupu pirincane pahuljice bez ad...ali sam joj dala bukvalno 3 puta i kraj...nemaju secera,nista,bljutave su bas ali ok...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:27:21   
Maraj
I ja samo S to davala po 3-4 dana
Posle bacila jer sam joj davala povrce i voce.
Vidis pari...nisam kupila te zitarice u obliku griza...mogla bi da vidim to u dm-u
Ja S davala ovsene pahuljice. Al tada joj se pojavile neke tackice po stomaku dal slucajno ili ne...moracu opet da probam pa da vidim...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 11:41:21   
milicicak
Krenula sam da kucam poduzi post pa me izbacilo, mozda je tako bolje.
Elem, ne vidim nikakav problem u maltodekstrinu koji je mozda poreklom iz GMO kukuruza. Sam maltodekstrin mi smeta zato sto je secer, bez obzira na njegovo poreklo i ne mora da ga bude uopste.
Kao sto rekoh, trenutno mi je bitan procenat dostupnog Fe a ne procenat secera pa po tome biram kasice

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 17:47:15   
lesli
Maraj, izmlazam se zato sto nema dovoljno da se ona nasisa. Nego se ja izmlazam 6-7x na 24h da bi ona imala 4 od 5 obroka moje mleko. Mogu eventualno da izbacim 1-2 pumpanja ako vidim da nastavlja ovako da pije mleko.
A to sa secerom mi nije jasno u proizvodima za bebe. Retko sta od onoga na rafovima je no added sugar. Od tih pahuljica humana i milupin pirinac i ono od 7 zitarica. Koliko videh ostali imaju secer - podravka, nestle, ostale milupine...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 20:24:48   
Maraj
Jao lesli bas ti je to komplikovano. Al verujem da si se vec usemila...mada beba uvek moze da izvuce i navuce vise mleka nego sto bi ti nakupila pumpicom.

< Poruku je uredio Maraj -- 20.2.2019 20:29:01 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 20:37:22   
Misha i Ljisha
Svojevremeno nam jedan prof lepo objasnio. Gmo jagode npr su sladje. A one sto su ogromne bez mirisa i ukusa te su napucane hormonima rasta. Tako da je bolje gmo nego te. I kaze prof vise stete pesticidi. A kod nas se u Srbiju brale sve prska nenormalno i prskaju nestrucnj koji udostruce i upetostruce doZu pesticida za jedno prskanje. Strasno. Ma mozete misliti kad moj tata doda 1.5ml pesticida na 1000 l  vode kakav je to otrov. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 20:43:07   
Maraj
Ma zagadjen je vazduh a ne hrana...al dobro...lesli je to prco dete pa gleda na sve.... i ja sam gledala sa prvim detetom, ne bas u signa crevca, al recimo vise nego sada sa drugim

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 20:45:03   
Maraj
E da jos nesto.
Ja sada S samo dojim...opet kazem , drugo dete pa sam "opustenija"
Sa prvim sam isto kao lesli mislila da imam manje mleka pa sam mu i dohranu davala. Al se nisam izmlazala kao lesli. Nego sisa , pa mu dam i flasicu dohrane posleuser posted image
Posle sam postepeno sma jivala flasicu a ostali samo na dojenju

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
20.2.2019 21:57:32   
lesli
Maraj jeste komplikovano, ali jednostavno nema dovoljno. Ja sada kad izvlacim pumpom, desi se nekad da posle 3h bude samo 80-90ml, a to je bas jako malo. Doduse sa izmlazanjem sam pocela maltene od starta jer bi se ona uspavala trenutno cim je stavim da sisa. I sada je takva sa skoro 5.5. Uz sve to pumpa je pomogla da povratim laktaciju jer je mleko pocelo da se zaustavlja (duga prica, greska porodilista + moje neiskustvo)

A mrtva je trka sta je gore - GMO, pedticidi, hormoni, antibiotici... Ali kada god mogu da nabavim nesto provereno, nabavim. Kako za nas, tako i za nju...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.2.2019 8:55:27   
Maraj
Lesli svaka tebi cast kad si izgirala toliko da se izmlazasuser posted image ja bih poludela. Al opet ti kazem da bi beba sama navukla i vise od tih 80ml u odnosu na pumpicu.
Meni S samo sisa. Kad probam da se izmlazam jedva izvucem nesto. A ona "zivi" od sisanja.
Bebe koje ne sisaju dojku su "lenje". Na flasici im je lakse pa se dosta majka tu "predje". Za sisanje dojke im treba snaga. I cim osete flasicu ulenje se

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.2.2019 8:57:26   
Maraj
Nego da pohvalim ja moje mladje dete
Evo upravo je doruckovala.
Jedva je docekalauser posted image
Posto uvodimo gluten jela je
Griz na vodi i celu bananu sam joj izgnjecila
Pojela je za 2 min sve
Koliko sam kukala na L (i dalje kukam) kako slabo jede
Moram malo S da pohvalim user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.2.2019 9:28:05   
milicicak
Maraj, bravo za S 👍
A sto se opustenosti i redosleda deteta tice, ja sam sa drugim mnogo gora nego sa prvim 😂 sa mini bubom sam bila opterecena, sa V vec prelazim u kategoriju freek 😂
GMO i pesticidi i zagadjenje ne idu u istu kategoriju, pesticidi i zagadjenje su dokazano stetni 😉
Ja danas zavrsavam sa uvodjenjem ad mleka, sutra cu cveklu, pa spanac pa ovas. Samo da se set_im da kupim one organske pahuljice u dm-u

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.2.2019 20:43:02   
Maraj
Mili jel izbacujes skroz dojenje ili ne?
Meni je problem sto mi se mleko bas stvara...umesto da se smanjuje...
Ja sutra uvodim karfiol

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.2.2019 20:50:00   
Jekica86
Mi svasta ruckamo. Nije alergicna za sad ni na sta.
Bananu obozava.
Cak i pilecu dzigericu obozava.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
21.2.2019 20:50:50   
milicicak
Ne izbacujem dojenje. Meni je ad mleko u kasicama namirnica koja se posebno uvodi jer ko se na mleko opece i u jogurt duva 😁 uvela sam mu prvo pirinac kroz pirincane pahuljice pa onda pirincane pahuljice sa ad mlekom

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.2.2019 13:38:35   
Rosita
I ja bih obavezno ad uvodila zasebno.
Što se tiče prethodne diskusije, ne brinu me toliko pojedinačne opasnosti u zemlji čije je zemljište nađubreno osiromašenim uranijumom 🙁

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.2.2019 13:49:47   
Maraj
Upravo to rosi...i vazduh i zemlja su zagadjeni...
Naravno biramo najbolje za svoju decu i domace...a sad kakva je zemlja...to svi znamo...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
22.2.2019 21:02:43   
Sanidej
Smejem se sama sebi, prvo dete jelo "po kalendaru", konsultovan bebi kuvar i knjižice o ishrani. Trece jede sve grupe namirnica sa 6 meseci, razvali se..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
26.2.2019 10:51:02   
pari
Uvela sam jagodu malo pre 9.meseca. Prva dva dana speltin griz sa jagodom i bananom a treci dan ovsene pahuljice sa jagodom i malo grckog jogurta

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 13:09:22   
Maraj
Ja sam jutros S u vocnu kasu sa ovsenim pahuljicama stavila i kasicicu kis.mleka.
Krenuh joj danas sa mlecnim. Taj grcki jogurt nisam do sad kupovala. On je cvrst kao pavlaka jel da? Pa u cemh je razlika , koliki je procenat mlecne masti?

Mislim se da S uvedem veceru. Ima dorucak oko pola 9 pa ruca izmedju 12 i 13h i uvela bih jojveceru oko17/18h
Sta dajete za veceru?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 14:37:44   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Maraj

Taj grcki jogurt nisam do sad kupovala. On je cvrst kao pavlaka jel da? Pa u cemh je razlika , koliki je procenat mlecne masti?

Mislim se da S uvedem veceru. Ima dorucak oko pola 9 pa ruca izmedju 12 i 13h i uvela bih jojveceru oko17/18h
Sta dajete za veceru?

Nije bas kao pavlaka ali cvrsci od obicnog jogurta.Imas i sa ukusima kada ti poraste beba,odlicni su.
Mozda palentu za veceru?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 15:33:01   
milicicak
Maraj, jel S sisa izmedju dorucka i rucka?
Mi se i dalje patimo sa uvodjenjem i kolicinama. Jede samo ako mu se doda banana. Poludevcu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 15:41:19   
vonavoj
Maraj,ima 8% masti.Vecera je griz,ili instant naturino,odlicne su..200din 200g. Sa vodom se prave.Sad ruca blitvu,zumance,palentu i pavlaku.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.2.2019 15:42:28   
veselicaa
Te zitarice sa vodom su super za veceru.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here