|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.5.2019 18:03:39   
Rosita
Inače, pasulj iz krčka, ispao👌👌👌



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
26.6.2019 14:36:33   
jance
Dobar dan. a se upisem u temu samo user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 21:41:53   
dunja RR
Mame, imamo 5 meseci i 10 dana. Da li je ok da joj sa punih 6 krenem davati čvrstu hranu. Samo sisa od rođenja, nisam ni vodu nudila.


Ili bi trebala već sada da joj dajem da proba ponešto. Ja bi više volela da krenem sa punih 6, ako je to moguće. 
Sa čime se prvo kreće, potpuno sam zaboravila? Dajte pls par predloga, da vidim da li cu to imati u Bosni ili da ponesem odavde jer ko zna koliko ćemo tamo biti. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 22:42:44   
lesli
Dunja, nama je pedijatar rekao da polako krenemo sa nemlecnom sa 5 da bismo do 6 imali pun obrok. I ispostavilo se korisnim jer je sa oko 6 pocela da se budi cesce (bila je gladna) pa smo odmah mogli da uvedemo veceru.
Bili smo na kontroli sa 5 meseci i kusur dana, a krenuli sa nemlecnom nekoliko dana kasnije. Taman je bila kao tvoja M. Kako su nama rekli krece se od zitarica - pirinac ili kukuruz sa mlekom. Mozes da kupis instant mlecne pa sa vodom ili nemlecne pa da pravis sa svojim mlekom. Ja sam pirincane uzimala bezmlecne, a kukuruz instant mlecni (jedini kriterijum da nema dodat secer). Onda povrce - sargarepa, krompir, tikvica, bundeva, batat, karfiol, brokoli. Pa onda tek voce - banana, jabuka, kruska, breskva, sljiva, kajsija, avokado (mada njega mozes kao povrcku da das)


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 22:49:04   
lesli
E da i zitarice smo prvo za rucak davali te mlecne, pa ih kombinovali neko vreme sa povrcem, da bismo mleko iz rucka izbacili kada je malo pocela da prihvata te ukuse. Kada je pocela cesce da se budi onda sam te mlecne ili bezmlecne sa mojim mlekom prebacila za veceru, a do tada sam imala dovoljno namirnica da joj pravim povrtni rucak (tj povrce i zitarice ili krompir, kasnije zitarice ili krompir-povrce-meso ili jaje)
Sa 6.5-7 smo poceli meso, pa onda mlecno - pavlaka, jogurt itd., pa jaja, pa dodavali izmedju boraniju, grasak, crni luk, papriku, cveklu, tresnje, jagode, visnje, spanac blitvu...  
Ps. Prvo ide povrce pa voce da bi beba lakse prihvatila (voce je slatko pa ga lako zavole)


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 22:50:39   
dunja RR
Hvala Les, znači prvo žitarice, da u DM uzmem one pirinčane i kukuruzne kašice u kutiji jel tako?
Ja se ne izmazam, pa sad, da uzmem onda mlečne ili da probam da izmuzem nešto?

Kada onda beše može palenta, da je samo na vodi spremim? Ne blendam ništa?
Izvinite, sve sam zaboravila!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 23:00:23   
dunja RR
Kada dajem taj prvi obrok u početku, ujutru?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 23:30:29   
Tiziana
Ja sam prvo zitaricama menjala onaj neki obrok oko 18h


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 23:44:08   
lesli
Ja sam prvi obrok menjala ono od cega sam formirala rucak. Znaci oko 13-14h.Babylove ima jednu vrstu bezmlecnih i jednu vrstu mlecnih, ali mislim da obe sadrze gluten (bezmlecna 100% da, i to je miks 3 zitarice). Ja sam te prve uzimala humanin bezmlecni pirinac i isto humanin mlecni kukuruz (nisam nalazila varijantu bez mleka). 

Ps. Ako uzimas bezmlecne pa ces da se ispumpavas, zaboravi na razmere sa kutije. Nemaju veze sa mozgom i ocigledno nisu kalibrisane po majcinom mleku, vec verovatno po nekoj guscoj formuli.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 23:49:57   
Tiziana
Ja sam rucak uvela posle pirincane kase, davala sam povrce u vreme rucka tj zamenila povrcem podoj koji je padao u vreme rucka. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 23:50:02   
lesli
Palentu sustinski mozes odmah, ali ako je neces blendati ne zvuci mi bas kao dobra ideja. Krupno je to za pocetak mnogo, a i suvo. Treba ti nesto cime ce se naviknuti na nove ukuse i na novu teksturu i gustinu hrane. Mislim da su te u kutijama u prahu dobar izbor za pocetak. Ono sto je bitno da zitarice uvodis prvo te bez glutena. Znaci pirinac i kukuruz, gluten tek posle 6 meseci i preporuka je ne svaki dan - nego das npr. danas, pa nekoliko dana pauze, pa ponovis itd.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
10.8.2019 23:53:38   
lesli


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja sam rucak uvela posle pirincane kase, davala sam povrce u vreme rucka tj zamenila povrcem podoj koji je padao u vreme rucka. 





Tiziana, isto. Samo sto sam ja i te zitne uvela u doba rucka. Pa sam kada sam uvela dovoljno povrca da mogu da napravim povrtni rucak uz dodatak zitarica (ili umesto zitarica krompir), zitarice sa mlekom prebacila na vecernji obrok (taman se u to vreme i pocela cesce buditi jer je bila gladna).
Dunja, novu namirnicu uvodis na 3-5 dana. I novu namirnicu mozes dodavati prethodno uvedenim.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 11:11:53   
Tiziana
Aha, tako si radila. 😄

Ja nisam mesala. Rucak je bilo cisto povrce, kasnije sa mesom. Pa sam nesto kasnije zamenila onaj neki podoj u 11h vocem i na kraju uvela pravi dorucak i veceru. Mislim da kacamak moze tamo od 8m cini mi se. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 11:59:10   
lesli
Tiziana, zitarice ili krompir joj i dan danas stavljam u rucak. To mi dodje kao zamena za hleb. Nekad joj napravim rucak koji nema ni zitaricu ni krompir, ali mislim da cesce stavim nesto od toga nego ne.

Dunja, ako imas od koga mozes da pozajmis knjigu “kuvarski dnevnik bebe Marte” ili da je kupis. Videh da neke clanice ovde nisu bas odusevljene tom knjigom, ali ja je dobih na poklon i meni je bila dobar vodic u prvim trenucima sta i kako kombinovati, kada davati koju namirnicu itd.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 13:33:46   
Ana RR
Dunjči, knjiga "Od prvog obroka do školske užine" je sjajna.

Moj Marko je obožavao palentu, spremala sam je sa puterom i jogurtom da ne bude gusta i razvaljivao se. Nikad nisam blendala. Ali to tek kada uvedeš jogurt. Čak sam mu i poparu spremala a to je nešto što ja nikad u životu nisam jela user posted image a on je voleo. Sad ne jede ni palentu ni poparu user posted image

Pirinčane pahuljice sam koristila samo u početku tj tu jednu kutiju, posle smo prešli na kombinaciju sa kukuruzom, zbog stolice.

Pošto nam je krompir očajan ja sam se trudila da ga ne ubacujem često. Da, on daje gustinu ali može se i bez njega. Žitarice sam dodavala samo u voćnu kašu i to uglavnom kada spremam za poneti (skuvam voće, izblendam, dodam žitarice i odmah sipam u teglicu). Avokado + banana - odlična užina. Posle kada se uvede žumance odlično je pomešati ga sa avokadom i pavlakom, Marko je baš voleo. Pečeni batat sa pavlakom, pečena jabuka sa cimetom... puno sam kuvala i na pari tada. Tikvice su bolje tamno zelene, manje vode imaju u sebi.

Dunjči, i ja sam sve zaboravila user posted image ali sam tada sve zapisivala, u koje vreme je pio mleko i koliko i šta sam spremala kao ručak, čisto da se ne bih ponavljala. Ono što je obožavao (a voli i sada) je hleb i puter. Ostavila bih puter da skroz omekša pa bih komadiće hleba umakala u njega. Davio se u tome. I sad to obožava uz šolju kakaa. Hleb inače ne voli uz ručak, na mamu user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 15:02:05   
dunja RR
Napisah malopre poruku, i puče.

Divne, sta hvala vam puunoo, Les, saveti zlatna vredni, Anči, Tizi hvala vam puno!

Sada ću da izguglam pa da nabavim knjige.

Anči baš htedoh da te pitam, kako se za ime Boga sećaš svega :)

Ja se u stvari sećam svega što sam spremala, jer S nije hteo kupovne, ja mislim da 2 cele kupovne nije sveukupno pojeo. I to kupila za more za Tursku kada smo išli, vratila ih i posle bacila većinu. Računam da će i gospođica tako.

I baš sam uživala njemu svašta da spremam, sve te kombinacije, proso voće, pahuljice voće, avokado je obožavao. Mesne kašice, domaću tletinu uglavnom. Bundevu, tikvicu, blitvu, sve je voleo.Samo se ne sećam redosleda, ali uooopšte.

Sada ću da istražim šta ste pisale, da napravim plan, i pišem vam.



Još jedno pitanje za početak, da li da je držim u krilu kada je hranim? Ona ne sedi još, pa hranilica ne dolazi u obzir a i tek moram da ja nabavim.


Anči, vezano za krompir, imaću u Bosni lep domaći iz naše bašte, da li da možda krenem sa njim, posle žitarica?

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.8.2019 15:08:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 15:26:47   
Tiziana
Ana imam i ja tu knjigu, super je.

A imala sam i jednu tanku knjigu k9ju su pisale pedijatrijske sestre iz Fronta. Sazeto, a sadrzajno. I tu sam pratila kad sta menjam i zasta i zasto bas tako. Super je bila knjizica. Imala je info od otpadanja pupka dok dete ne protrci, sve sto ti treba i sto moze da te zadesi. Ja sam imala Chiccovu stolicu za hranjenje 0+, drzala sam ih u tome.Zivela ta stolica. Poslem njih, jos dvoje dece je koristilo, jedno je jos uvek koristi. Ali ako imate onu kao lezaljka njihalicu, mozes i tu da je stavis.. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 15:37:22   
MimaKos
Paletntu je moj obozavao, samo sam je sa vodom pravila, pa u to posle dodam jogurt. A ta knjiga je odlicna, moja svekrva je po njoj maleckoj spremala kada su je oni cuvali, pre polska u vrtic


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 15:42:54   
dunja RR
Hm, moram da vidim koju hranilicu da uzmem.

Ali da li mogu u krilu za početak, jer bićemo u Bosni, tamo nemam hranilicu?

Nema ni ležaljku tamo (ovde imam, dobila sam od drugarice, nju je i S koristio, ali Milici je nekako uska, ne znam kako, od starta negoduje, i deluje nam da je skučena). A S je bio ista ako ne i veća beba, i još nosio kaiševe za kukove i on nije izlazio iz te ležaljke. Pojma nemam što njoj tako skučeno deluje ..



Šta da radim za Bosnu sada, jel imate ideju. Ili krilo da radi tamo sve vreme?


IZVORNA PORUKA: Tiziana
 Ja sam imala Chiccovu stolicu za hranjenje 0+, drzala sam ih u tome.Zivela ta stolica. Poslem njih, jos dvoje dece je koristilo, jedno je jos uvek koristi. Ali ako imate onu kao lezaljka njihalicu, mozes i tu da je stavis.. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 15:43:28   
lesli
Dunja, mi imamo CAM stolicu kojoj se obara naslon da moze da bude kao lezaljka. Hranili smo je u tome. Kada je sela podigli smo naslon i sada je koristimo kao stolicu.
Naravno da mozes posle zitarica krompir. Uvodi to laganije povrce kako ti zgodno i u zavisnosti sta ti je dostupno i svezije u datom momentu. Ja sam krompir npr. uvela tek posle tikvice, bundeve i sargarepe (i to sam tacno tim redosledom). Otisla na pijacu, hop nasla mlade, male tikvice - htela sam prvo bundevu, ali nema veze, menjamo plan i uvodimo tikvicu. Onda sam imala domacu bundevu koja je cekala gospodjicu celu zimu, pa sam sledecu dala nju itd.

Ana i mm i ja slabo jedemo hleb uz rucak. Jedino uz neka kuvana jela tipa boranija, grasak, pasulj. Ako ima krompira ili pirinca, nikako. A cak ni kada je prilog neko varivo od povrca ili npr. grilovane tikvice isto ne jedemo.Moj tata npr.  hleb jede i uz pastu 🤢Za nju mi je neka mera posto je jos mala da ipak treba da ima (uglavnom) nesto skrobno u rucku, a posle kad bude malo veca kako joj volja.


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 15:44:49   
lesli
Dunja, a da je stavis u kolica i podignes blago naslon ili u AS pa na ugaonu garnituru (stavi ispod sedista neki peskir) i sednes pored nje?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
11.8.2019 16:03:38   
dunja RR
Les, jedino ta opcija sa kolicima, o tome sam razmišljala, jedino što će nam kolica bito dole u prizemlju koje nije funkcionalno uopšte, a mi smo na spratu.
Pa ću morati da dole silazim da je hranim u uskom pretsoblju ili napolju, ako je lepo vreme. A da dižemo kolica nije opcija, ne bih da objašnjavam zašto, nije do mene user posted image

Auto sedište imamou Bg ali tamo ne, a idemo tamo busom, bez AS.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
13.8.2019 23:52:16   
lesli
Dunja, sad se set_ih da si pomenula kupovne kasice (kako S nije jeo i da ocekujes da ni M nece)...
Ja sam isla po principu da nadjem nesto sto ce jesti kada treba da idemo negde. Isprobala i bacila nekoliko da bih nasla sta joj se svidja i svaku sam probala da bih znala sta joj je to sto prolazi, a sta ne. Probaj nesto od ovoga hipp bundeva i krompir, bebivita curetina i bundeva, bebivita piletina, pavlaka i krompir, hipp govedina, cvekla, krompir i jabuka i juvitana batat i piletina. Ove stu stvarno po ukusu ok i njoj se svidjaju i sve su bez dodate soli i secera. Mozda sam neki sastojak izostavila ili pomesala piletina-curetina, ali tesko da ces omasiti pri kupovini. Ako ti ni jedna od ovih ne prolazi, onda imas jos jednog malog zezatora 😊

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 2:58:36   
dunja RR
Les, hvala puno na savetima user posted image

Imam par pitanjaca, malo sam listala i one FB grupe o ishrani beba, tamo savetuju da se može krenuti i sa povrćem (sezonskim).


Vi kažete žitarice, a ja mislim da sam i sa S isto sa žitaricama krenula. Pročitala sam ovo što Les kaže da su te u kutijama dobre, zbog navikavanja na teksturu, i nekako mi to ima logike, pa vučem na to da ipak sa njima krenem.

Da li je bitno žitarice ili povrće?


A ako bi krenula sada, tj. recimo za vikend, sa povrćem ja ne znam šta da joj dam, sezonsko. Tikvicu da nađem na pijaci, pa da se nadam da nije prskana? Nemam ništa ovde provereno domaće (eventualno na naručim ako uspem preko ambrela organik, mada mislim da su već zatvorili porudžbine za ovu nedelju, a njih sam planirala kada se vratimo iz Bosne, onu mini gajbicu povremeno). I iz Bosne ću doneti zamrznuto.

Znači tek u Bosni ćemo imati naše domaće, krompir, blitva, šargarepa, idemo sledeće nedelje, Mislim da tikvicu tamo nemaju, ne naši, nego i inače, tamo nema npr ni karfiola, brokuli, prosto nije podneblje za to, a retko ko nabavlja. Tamo bi mogla da joj uvedem naš krompir, blitvu, šargarepu (mada recimo u grupama šargarepu savetuju tek kasnije, čini mi se zbog nitrita, proveriću). Mogla bih proso sada, jel može (čini mi se da S nisam blendala proso, to je ok ili ne?)? Da ga kupim ovde i ponesem, i mogla bih palentu (da blendam, nakon 6 meseci? ne sećam se da li sma S blendala palentu ..). To bi moglo da mi pokrije taj period dok smo tamo, svaka namirnica po 3 dana, ili treba 4? Ne znam šta bih još mogla, hm. Možda koprivu..nju bih imala tamo domaću ..

Da li ste beše rekle da od 6m mogu i pirinač, i da li da njega da blendam? U stvari, jel ja dobro vidim da dole u tabeli piše riža od 12 meseci, ili ne gledam dobro? Osim žitarica u kutijama, šta bih mogla, neke pahuljice (npr ovsene), ali kako, da li na vodi? Ne izmazam se, i ne bih to radila .. Da li mogu griz (onaj sa detetom na kutii) da uvedem na vodi?Jel bitno da te žitarice budu sa mlekom (mojim ili AD), ili ja njih mogu da u poečtku spremam na vodi, a ona će svakako da sisa. A kasnije bih dodavala mlečne proizvode u žitarice ..


Što se perioda dana tiče, znači negde oko 13h-14h da krenem, jesam li dobro razumela?
U početku sa par kašičica, pa svaki dan povećavam pomalo? Dok ne dođem do neke količine od 125ml?

Postaviću dole tabelu, tamo piše 2-3 obroka na dan, između 6 i 8 meseci. Kada uvodim drugi obrok, a kada treći?

Da li odmah dodajem maslinovo ulje ili malo kasnije (princip 3 dana i tu primenjujem jasno)?


Maslac dole piše od 12 meseci, ja nešto mislim da sam ga ranije uvela S, nisam sigurna. Dodavala sam ga u jela, kao i mrvicu belog luka da mu bude ukusnije ..


Evo tabela koju savetuju na FB

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2019 3:01:49 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
14.8.2019 4:46:03   
Tiziana
Dunja, mislim da idu zitarice pre povrca jer imaju teksturu, a bliske su ukusu koji im je poznat pa kad to prevazidju ide se na povrce.

Ja sam buter stavljala od pocetka, oboma, nisam stavljala maslinovo ulje. Zitarice su bile oko 18h,povrce oko 14h,a voce oko 11h..povrce sam isla redom sargarepa, krompir, tikvica.. pirinac nisam tako rano. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here