|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 20:25:08   
dunja RR


Recite mi samo jel su ove ok, ove su bez mleka KLIK, da te uzmem? Ili npr OVEE Da dam prvo pirinčanu tri dana.

Pa sledeće tri dana da dam pirinač-kukuruz, jel bi to bilo ok? I tu uzmem mlečnu, npr OVU


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 20:27:53   
dunja RR
Što volim kada me Maslačak razmrda user posted image user posted image

Onda ću ovsene pahuljice odmah za ovim od pirinča i kukuruza :)

Šta je još sa glutenom, hmm?

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja gluten see uvodi odmah! sto pre..... Tako se smanjuje rizik od neolerancije na isti. To je lepo pokazano i dokazano samo informacije u Srbiji ponekad kasne a mnogi pedijatri su ostali u 20 om veku. Ja sam mojima jako rano dala hleb da glodju u te svrhe. Inace se opusti i ne opterecuj se satnicama i kolicinama. Meni se ni jedno od troje dece nije najelo do punih 8 mmeseci. Sve je to bilo eksperimentisanjee, kasicica ovoga dve onoga. Pitanje jee bebe i njene zrelosti, moji su poceli da jedu ko svet tek sa 8 meseci i onda je preko noci krenulo....NAravno da nema veze da li ces poceti sa pahuljicama ili sa bundevom ili sa tikvicama ili sa pastinakom. Sve jedno je.

Ljubi micu !!!!


p.s evo i zvanicne preporuke iz UK a unutra se citira i regulativa evropske unije.
https://asset__s.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/339407/SACN_COT_Timing_of_the_Introduction_of_Gluten_into_the_Infant_Diet_2011.pdf

za one koji mrze da citaju kljucna recenica :

"Whilst the introduction of gluten between 4-6 months whilst still breastfeeding might decrease the risk of coeliac disease and type 1 diabetes mellitus”



< Poruku je uredio dunja RR -- 15.8.2019 20:34:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 20:34:52   
MimaKos
Imas one babyking ili tako nesto, sa nekoliko zitarica


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
15.8.2019 22:19:21   
Maslacak15
hihihi dobro vece. jao lesli neznam niti bas nesto verujem da neko tacno zna. te alergije su sve veci problem, a u principu nema odgovora sta je uzrok. samo naklapanja i pretpostavke...

ona je velika, mozes malo da probaa da li reaguje na kikiriki...puno te pozdravljam.


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 8:43:53   
milicicak
lesli, da ti kaze nesto teta Mili kao majka jednog ekstremno alergičnog i jednog nealergičnog deteta user posted image mnogo su nas naplašili sa tim alergijama na hranu i raznoraznim netolerancijama. Ja iz vrlo ličnog iskustva znam da one postoje, mini buba je na gomiluuuu stvari reagovala u tih prvih godinu dana, ali opet iz ličnog iskustva znam da su relativno retke. Mi imamo zaista širok krug poznanika i prijatelja, mini buba ide u vrtić, sigurno znam preko 100 dece (ne računam RR) i od njih 100 je samo ona bila alergična na mleko, jedno dete ima naslednu celijakiju i jedno je alergično na kikiriki. Hoću da kažem, da alergije postoje, ali ne u tako velikom procentu koliki je hype oko njih. Kikiriki uvedi kad ti bude zgodno, i susam i orahe i sve ostalo što je izvikano kao potencijalni alergen i prati reakciju. Ja ne mogu da opišem u kolikom sam stresu bila kad sam te potencijalne alergene uvodila mini bubi (uključujući i gluten i kakao) a sve je proslo kako treba.Ali ona nije do 15 meseci mogla da svari bananu, bundevu, krušku, avokado što su jelte sve neke super stvari za bebe koje se rutinski uvode na početku. S druge strane, V je prosao super ako izuzmem onu epizodu sa uvodjenjem glutena, ali mislim da se tu svasta nešto poklopilo i preklopilo. Juče je jeo sladoled kao mator user posted image .

Svako dete je priča za sebe i svako mora da se prati kada se uvede bilo koja nova namirnica.

Suzi, ja bih krenula sa 5 meseci polako kašičica, dve da isprobate nove ukuse i teksture da bi sa šest imala neki formiran obrok. Ja ti za početak preporučujem Nestle Sinlak, on može i bey mleka i sa mlekom ako hoćeš a prepun je gvoždja što je meni sa anemičnim buckom bilo glavni faktor za odabir kašica. I ne opterećuj se mnogo sa ovim ili onim, kupi ono što ti je zgodno i u okviru nekog cenovnog ranga koji ti odgovara. I obavezno da nam okačiš sliku prvog hranjenja user posted image

edit Ovsene pahuljice nikako iz rinfuza, uzmi neke pakovane ne moraju biti organske. I ja bih sa tim ovsenim sačekal bar do 9 meseci, bolje da ih daš kroz kašice za bebe




< Poruku je uredio milicicak -- 16.8.2019 8:46:21 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 8:47:51   
Duškić
Mili , user posted image .
Meni je bas na ovu zadnju milupinu odreagovala cerkica .
A na kajmak domaci nista, niti ikad vise.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 9:09:42   
MimaKos
Milicicak, skroz se slazem, i mi smo nestle koristilini super je prihvatio. Jedino sto sam izbegavala i nisam dala do 9 meseci je jaje, ni belance. Ostalo se nisam mnogo zamarala (naravno, med, jagode, kikiriki itd mu nisam davala, svo ostalo je jeo) sa kasicama smo krenuli sa 5,5 meseci, dojena beba, sto ti kazes u pocetku kasicicu, dve dok ne ukapira. 


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 9:26:11   
Maslacak15
ja sam jaje uvela rano -u necemu. Tipa dala sam joj rano da proba palacinke. Ali sam sa cistim zumancem i belancem cekala... iskreno nemam pojma do kad. i sa nestle i sa milupom i sa svima njima treba samo voditi racuna gde ima mnogo secera. Razlikuju se. neke imaju i 70 % uglenjih hidrata a neke samo par posto. Te su obicno bio. Gledajte dekleraciju. Ja decije sokice na primer ni jednom detetu prakticno nisam davala uopste. Narocito u proizvodima od 8 meseci pa nadalje uvek treba citati dekleraciju. Za te neke pudinge i cuda koje prave za bebe, iskreno bolje im je onda dati pravu Cokoladu ( slatkise sam pocela tek posle rodjendana u malim kolicinama).

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 9:33:20   
MimaKos
Maslacak,ISTO, ali stvarno (sem palacinki).nikakve sokove nisam davala, pa ni sada im ne dajem niti mi traze, jer jako cesto jedu voce, i kao bebama sam im muckala razne kasice sa vocem. Te gluposti, pudinge za bebe i sl nikada i nisam kupovala


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 11:18:29   
milicicak
Ja ni jednom detetu nisam kupila sokic i te bebi pudinge, nemajka sta ces 😂


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 11:34:38   
dunja RR
Kod nas je stanje takvo da Sava evo, za svojih 5 godina i 2 meseca nije nikada popio sokić/aok, bilokakav, NIKADA, neće gde god da nu nude. Ne branimo mi nego on nece, a mislim da je zato što nismo nikad kupovali. A vodu krka stalno. Ali i vodu je počeo kasno, tek sa godinu i nešto, nije hteo ranije, sika je bila broj jedan. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 16.8.2019 11:56:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 11:39:50   
dunja RR
Mili jel te Nestle sinlac nwmaju puno secera? Da uzmem onda njih, procicu uskoro pored DM, vodim S u DZ danima se zali da ga boli stomak, nw znam zašto, inače je super, trči napolju po ceo dan, ne povraća, nema T, nema tečnu stolicu. A samo kzka da ga boli po sredini, posebno kad legne uveče. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 16.8.2019 11:46:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 11:44:27   
dunja RR
Eeee a sad moram da sačekam 3 dana, moj dragi muž juče davao Savi krušku i greškom dao Miliciiii, zaneo se. Znači komad dao pa izvadio, ali opet liznula je. Znam da kruška nije alergen ali opet sačekaću 3 dana pa krećem sa žitaricama. Imace 5 meseci i 20 dana jel to ok, ne kasnim puno? 



< Poruku je uredio dunja RR -- 16.8.2019 11:45:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 12:11:24   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Probaj bez mleka pahuljice, nema sanse da beba na pocetku pojede toliku kolicinu za obrok (mislim na 120ml). Ako ne bude islo sa izmlazanjem onda ces lako kupiti neke sa dodatim ad. U povrtne kasice mozes po malo mleka cisto da joj “zamirise”. Duskic, prvi put cujem da neko reaguje na pirinac. Moje dete je dobilo osip oko usta od putera, tako da cu ovaj put biti obazriva. 



O da... sin naše stare članice jer pored svega bio alergičan i na pirinač. A sin druge članice na bananu. Eto nešto što nikad ne bi pomislili da može...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 19:30:34   
dunja RR
Mame, da li imate link sa neekom proverenom žitaricom za početak, a da nema puno šećera.
Sinlac nađoh samo sa rogačem, jel ima i bez?




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 19:43:24   
dunja RR
Naručila sam i organske: krompir, šargarepu, tikvicu za sledeću nedelju, da polako krenem da ne čekam Bosnu.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 20:18:31   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mame, da li imate link sa neekom proverenom žitaricom za početak, a da nema puno šećera.
Sinlac nađoh samo sa rogačem, jel ima i bez?



  ja pomenuh gore, ali evo ostavicu i link, baby king sa zitaricama organik, bez secera  

Zitarice

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
16.8.2019 20:44:07   
lesli

Humana pirinac

Milupa pirinac

Humana mlecni kukuruz

Hipp mlecni prvi griz

Nestle bezmlecni kukuruz

Dunja, nijedna od ovih ne sadrzi dodat secer. Nestle sadrzi maltodekstrin i to <0.01%. Humana i milupa su eskplicitno oznacene kao “bez dodatog secera”, a ni ova hipp nema secer kao secer (ali posto ima formulu verovatno ima nesto sto hipp klasifikuje kao “secer” pa nema tu eksplicitnu oznaku, kao humana koja je isto sa formulom)


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.8.2019 12:20:05   
lesli
Dunja, videh sinoc da sam napravila par gresaka u postu iznad:
1. Nestle kukuruz ima manje od 0.1% ame 0.01% maltodekstrina, ali i dalje dovoljmo malo i nije klasican secer.
2. 2 linka ne rade. Probacu opet, ali posto kucam sa telefona pitanje da li ce ih dobro formatirati


Humana bezmlecni pirinac
Ovaj humanin pirinac imas i u varijanti mlecnog:


Humana mlecni pirinac
I na kutijama na dnu pise “ohne zuckerzusatz” ili ti “bez dodatog secera”
I mislim da hipp link jos nije radio:

Hipp baby’s first semolina

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.8.2019 12:24:43   
lesli
Eto sad rade linkovi. Izvinjavam se ako je prethodni post malo neuredan, neka moderatori srede.Mi smo koristili sve ove zitarice za koje ostavih linkove i koristimo ih i dalje i preporucujemo. Baby king sam kupila ovas bezmlecni, ali ga jos ne probah. Shodno tome ne mogu da preporucim (a cini mi se da ih je neko ovde napljuvao - rosita ili mili mozda?). Znam i da je Von hvalila Nutrino, ali ih nismo probali.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
17.8.2019 14:50:44   
dunja RR
Leees, hvala ti punooo user posted image

Nabavljam pa krećemo!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.8.2019 16:29:51   
dunja RR
Danas je bila premijera :)

Krenusmo znači sa 5m i 24 dana (do sada samo sika), prvi zalogaj - tikvica, prokuvala sam je kratko, mali komad, nisam mogla lepo da izmiksam sa štapnim jer je bila mala količina, pa sam samo viljuškom izgnječila. Dodala malo svog mleka direkt iz sike (štrca dobro :D )Pojela 7 kašika i kidisala na šerpu, nisam smela više za prvi dan. Tako je slatko jela, da sam iznenađena, videćemeo da li će tako i sutra biti. Sada ćemo tikvicu još 2 dana, pa ćemo batat 3 dana, pa ću uvesti 3 dana maslinovo ulje. Tikvicu i batat sam nabavila organske preko ambrele, i odlični su, nisu skupi kao što sam očekivala. Uzela sam kod njih i speltin griz, to ću isto za koji dan, i uzela sam 2 kg šljiva neprskanih, to sam zamrzla u male porcije. Dobismo an poklon kupine od njih.

E da, imam neke silne plastične kašičice što podobijasmo skoro na nekom bebećem druženju, a i od S ostalo, ali joj na kraju dadoh metalnom, malom Ikeinom kašičicom za kolače, nekako lepše hrana stane u metalne, finog je oblika, duguljasta.

I vodu je danas prvi put probala, par kašičica, mislim da neću davati flašicu uopšte, nema potrebe. Pa da pređemo na čašu kada bude zrela za to.

Dete mi je izgleda poguzija, kako bi rekli Bosanci user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.8.2019 16:30:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.8.2019 16:37:29   
dunja RR
Ipak sam eto odlučila da pahuljice ostavim za kasnije, u nekom trenutku. Kupila sam Hippove što je Les preporučila, pa ćemo i njih uskoro.
Držim je u krilu pa zato nisam uspela da slikam :( videću da nabavim hranilicu uskoro, ali za sada ću u krilu, nešto iščitah da je tako najbezbednije dok još ne sede samostalno. Noga preko noge, pa da joj guza upadne u rupu, niže, a nogoce preko moje noge koja je preko moje druge noge (ala objasnih, lol). Da joj ne polene.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.8.2019 20:29:37   
MimaKos
Dunja, bas mi je drago da prihvata, batat, krompir, sargarepa (to narocito vole :)) ) i tikvica su ti super za pocetak, uz tvoje mleko. Mozes u krilo tako, a mozes i u majcino krilo (onu njihalicu u kojoj leze) pa u polusedeci, hranilicu smo mi tek posle 7 meseca krenuli da koristimo..


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.8.2019 20:48:08   
dunja RR
Imam njihalicu, dobili smo od drugarice kad se M rodila a istu je stariji sin koristio. Njemu bila ok a njoj od starta uska, oboje su velike bebe ali ne znam kako je njoj tako mala pa je i ne koristimo zbog toga. 

A u jednoj grupi na fb sam primetila da nutricionisti jako kritikuju hranjenje na startu u tim njihalicama, zbog položaja, pa izbegavam podsvesno i zbog toga. S sam hranila u tome koliko se sećam jer drugačije nije moglo, nosio je kaiševe za kukove. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here