|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.8.2019 21:57:51   
Filadendronka

Dunja, sa srecom, bas mi je drago! 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Danas je bila premijera :)

Krenusmo znači sa 5m i 24 dana (do sada samo sika), prvi zalogaj - tikvica, prokuvala sam je kratko, mali komad, nisam mogla lepo da izmiksam sa štapnim jer je bila mala količina, pa sam samo viljuškom izgnječila. Dodala malo svog mleka direkt iz sike (štrca dobro :D )Pojela 7 kašika i kidisala na šerpu, nisam smela više za prvi dan. Tako je slatko jela, da sam iznenađena, videćemeo da li će tako i sutra biti. Sada ćemo tikvicu još 2 dana, pa ćemo batat 3 dana, pa ću uvesti 3 dana maslinovo ulje. Tikvicu i batat sam nabavila organske preko ambrele, i odlični su, nisu skupi kao što sam očekivala. Uzela sam kod njih i speltin griz, to ću isto za koji dan, i uzela sam 2 kg šljiva neprskanih, to sam zamrzla u male porcije. Dobismo an poklon kupine od njih.

E da, imam neke silne plastične kašičice što podobijasmo skoro na nekom bebećem druženju, a i od S ostalo, ali joj na kraju dadoh metalnom, malom Ikeinom kašičicom za kolače, nekako lepše hrana stane u metalne, finog je oblika, duguljasta.

I vodu je danas prvi put probala, par kašičica, mislim da neću davati flašicu uopšte, nema potrebe. Pa da pređemo na čašu kada bude zrela za to.

Dete mi je izgleda poguzija, kako bi rekli Bosanci user posted image



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 0:13:25   
lesli
Dunja, super sto je proslo tako!
Pahuljice gledaj da joj sto pre das. Moja je krenula da se budi cesce sa 6 meseci i nesto sitno dana jer je bila gladna. Posle dve lose prospavane noci sam uvela veceru i nastavila je da spava kao top.
Sto se metalne kasike tice super, samo pazi da se ne povredi. Moja je u periodu intezivnog rasta zuba znala da zagrize kasiku i ne pusta neko vreme i da sa tako zagrizenom kasikom mrda vilicama. 😬 Probali smo nekoliko vrsta kasicica (sa silikonskim i plasticnim vrhom)i najbolje su mi se pokazale neke MAM (dve kasike u kompletu, imaju termo oset_ljivi vrh i kutijicu za nosenje)


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 0:15:26   
lesli
Evo to su te nase.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 18:28:04   
Duškić
lesli, deluju bas super.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 18:43:53   
dunja RR
Les, imamo slične plastične, termoosteljive i od S ostale a imamo i nove, baš od Akse smo dobili na nekom druženju.
Nemamo još zubiće, pa ih mogu kasnije aktivirati onda.
Danas je pojela 10 kašičica tikvice, otvara usta i traži.

A i dalje lepo spava noću, siki jednom dvaput, kako kad, ja kasno ležem, dok završim po kući i za firmu, i taman joj tada pred moje leganje dam siku, pa spoji ona do 6-7 ujutru. Preko dana manje spava u onosu na ranije, mada to valjda tako i ide, ne sećam se.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 18:47:10   
dunja RR
Dok nam ne stigne domaća teletina, naručila sam Carsko pile (organsko), za 15 dana stiže. Pa do tada ću uvesti par povrćkica, nešto žitarica, neku voćku, maslinovo ulje.
Teletina domaća sa BIH planina stiže u oktobru, imam nešto od ranije, ali neću njoj to davati, to ćemo mi pojesti, njoj ću svežu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 18:56:31   
Duškić
Odlicno, njoj sve sveze tako je najbolje.
Moji su puno namirnica jeli i voca i povrca mozda i ranije nego sto je trebalo ali znala sam da nece reagovati. npr.jagode.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
25.8.2019 19:05:58   
dunja RR
Jagode se koliko sam ispratila i daju sada ranije, domaće. I maline, borovnice..ja kada sam uvodila S bio je savet posle godine, a sada vidim može slobodno ranije. Jedino med (posle 1. godine), pečurke (idu posle 2 god), i ne znam šta još je za odlaganje?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
26.8.2019 9:47:35   
tacatic
Pecurke, nije hitno ni davati, ima toliko hrane. Moj sin obozava sampinjone, a od vrganja mu se povraca.
Sad se ranije i gluten uvodi.
Mozda kikiriki>\?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.8.2019 19:11:50   
dunja RR
Ne znam za kikiriki, pisala je Maslačak baš skoro ..ali ja još nisam dotle došla, pa nisam detaljno gledala :)


Nama batat danas super prošao, prvi dan, tj. izmešala sam ga sa tikvicom. Koliko ona jedeee, ja se sve plašim da ne preteramo, samo traži još, zine i zove.
Inače, ne miksamo ovo na početku, gnječimo i prolazi. Meso ću miksati verovatno, kada dođe na red, ali za sada ove povrćkice nema potrebe, fino ona ručka pasirano.


< Poruku je uredio dunja RR -- 27.8.2019 19:14:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu tacatic)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.8.2019 19:39:03   
Ana RR
Dunja, još i bolje ako jede pasirano, lakše se posle navikne na komadiće.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.8.2019 19:46:27   
dunja RR
Jeste Anči, i raduje me, Savi sam koliko se sećam miksala povrće, ne sve, ali dosta jesam, plašila sam se, iako on i nije imao nagon za povraćanje kod komadića.
Sada sam opuštenija, a ona baš slatko jede, kao da nije na početku.

Jedino eto kažem meso, meni i dan danas čini mi se S slabo žvaće meso, ali savlada ga nekako. To bi joj možda miksala ali vidćemo, možda i ne bude potrebe.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
27.8.2019 20:43:29   
MimaKos
Dunja suler ako ne moras da miksas, neki klinci prihvate gromuljice :) jos ako slatko rucka, znaju oni kad im je dosta  :))


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:32:05   
dunja RR
Bili smo na putu 4 dana i tamo sam joj uvela neprskanu jabuku (kuvanu), lepo je ručkala.
Koliko ja mogu sada da joj dam količinski, npr da li je ok da pojede celu srednju jabuku? Ona hoće, nego da li smem, tek smo na početku?
ili jabuku + još nešto, npr. pola batata jer smo ga uveli, jel to puno količinski?

I dalje ne miksam, samo viljuškom zgnječim, ali jede lepo.

Sutra i naredna 3 dana uvodim ekstra devičansko maslinovo ulje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:37:56   
milicicak
Dunja, moze slobodno celu jabuku. I pola batata uz to ako hoćeš da joj dodaš user posted image

koliko se secam, trebalo bi da pojedu 4-5 supenih kašika hrane za obrok, tako reče naš pedijatar iz dz. V toliko ni u ludilu nije mogao da pojede... ja sam dugo blendala voce, tj. još mu blendam kada mu se mnogo spava, pa sam gledala da otprilike ima 100ml kašice za obrok u tom periodu. Nije bitno što vam je početak, daj joj koliko hoće da jede, samo joj nemoj posle davati da siki

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:42:12   
dunja RR
Mili, a što da ne dajem da siki?
Nešto mi u glavi da je New Mom, savetovala (ja se izvinjavam ako grešim), ali gotovo sam ubeđena da je savet bio da sse sika daje posle jela, ako žele, naravno ne pre jela.

Znači da pojede bar 4-5 supenih kašika, i mogu tada da smatram da smo formirali obrok, jel sam sam dobro razumela? Onda imamo obrok, jel tako :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:46:57   
milicicak
tako je. Moze da siki posle jela dok god ne formirate obrok, tj. dok ne pojede tih nekih 4-5 supenih kašika za početak. Kad stignete dotle, nema više sikenja za taj obrok pa možete polako da se spremate da uvedete novi obrok.

kako bude rasla tako ćeš joj davti više, V je sa nekih 8-9 meseci jeo otprilike 150ml voća po obroku i oko 120ml povrća sa mesom. I da, ja sam opterećena hranom i mililitrima, nemoj da se obazireš. Dok god lepo ručka nemoj je nešto mnogo ograničavati. I obavezno nudi vodicu posle obroka

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:54:08   
pari
Sisanje nije samo hrana tako da ja ne bih ukidala sisanje pogotovo do 1.godine...ali naravno,svako zna svoje dete i šta misli da je najbolje



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:54:13   
dunja RR
Super, hvala Mili 🤗Dajem vodicu i hoće, sad razmisljam jel ok i posle voća da joj dajem vodu?





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 21:57:56   
milicicak
Dunja, naravno da je ok i posle voća da joj daješ vodu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 22:02:42   
dunja RR

Pari vi sikite posle jela ili ne? 
IZVORNA PORUKA: pari

Sisanje nije samo hrana tako da ja ne bih ukidala sisanje pogotovo do 1.godine...ali naravno,svako zna svoje dete i šta misli da je najbolje






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 22:09:32   
pari
Mi sisamo kad god ona hoće...a pogotovo to do godinu dana...Ona čak nekad sisa pa onda jede...

Kažem,treba videti...svako dete je različito

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 22:14:09   
vonavoj
Nema sisanja pre jela,onda ce losije jesti..a mleko im je sve slabije. Ja sam nudila sisu na pocetku uvodjenja hrane.a cim su dostigli pun obrok nisu htele vise da sisaju,mozda pred spavanje,ali uvek posle obroka.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
3.9.2019 22:41:55   
milicicak
Pari, potpuno se slažem sa tobom da je svako dete različito i da treba pratiti dete i njegove potrebe. Za njih dvoje je ovako funkcionisalo a sa oboje sam jako dugo uvodila obroke do te pune količine kad više nisu želeli da sisaju ili su sisali pa bljuckali. A pred obrok im nikad nisam dala da sike, samo posle

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
5.9.2019 21:35:11   
Sanjica26 RR
Kad sam uvela obrok nisam davala posle podoj. Pre obroka nikako. Pratila sam neke smernice nase Mine nutricionistkinje. Vodu sam davala pola sata posle jela. Ako me pamcenje dobro sluzi. Imam i svesku u kojoj sam pisala kojim redom sam sta davala.



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 5.9.2019 21:44:16 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here