|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.9.2019 15:50:04   
dunja RR
Meni leže svakog meseca jedna uplata, redovno.
U ponedeljak je bila poslednja, e sada ne znam za koji mesec (da li za juli ili avgust), ali ne bi trebalo da nisi imala 2 meseca uplatu, tj. da li to znači da ti jednog meseca nije legla uplata?

IZVORNA PORUKA: Senkaa

Dobro pitanje! Meni kasni i za jul i za avgust uplata porodiljskog. Pa me interesuje da li jos nekoj porodilji kasni toliko???






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Senkaa)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.9.2019 21:03:10   
Jelena Vlajic
Upravo tako, tokom avgusta nikakva uplata. U računovodstvu su mi rekli da mogu da očekujem krajem ovog meseca, zato se nadam da je to za jul. Ne znam, nije mi jasno ovo. Pre toga mi je poslodavac plaćao i to je bilo u redu. Da ne bude zabune, ja sam na trudnickom bolovanju, ne govorim o porodiljskom

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.9.2019 23:17:32   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Senkaa

Dobro pitanje! Meni kasni i za jul i za avgust uplata porodiljskog. Pa me interesuje da li jos nekoj porodilji kasni toliko???






Ja sam se u julu porodila i vec u avgustu dobila porodiljsko. Tako da drzava ne kasni. A papire sam predala pocetkom avgusta. Resenje nije stiglo ali uplate jesu

(odgovor članu Senkaa)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 0:28:27   
dunja RR
Kod isplate trudnickog zavisi da li je i kada racunovodstvo predalo dokumentaciju, i da li je kompletna. Nakon predaje kompletne dokumentacije država ima rok, cini mi se 30 dana da isplati, obično bude i pre. 
IZVORNA PORUKA: Jelena Vlajic

Upravo tako, tokom avgusta nikakva uplata. U računovodstvu su mi rekli da mogu da očekujem krajem ovog meseca, zato se nadam da je to za jul. Ne znam, nije mi jasno ovo. Pre toga mi je poslodavac plaćao i to je bilo u redu. Da ne bude zabune, ja sam na trudnickom bolovanju, ne govorim o porodiljskom




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jelena Vlajic)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 2:49:07   
Jelena Vlajic
Hvala puno na tom podatku, verovatno je onda do računovodstva, provericu. Hvala još jednom 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 9:32:42   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Jelena Vlajic

Hvala puno na tom podatku, verovatno je onda do računovodstva, provericu. Hvala još jednom 



Racunovodstvo uglavnom uvek svali krivicu na drzavu 😁. Zato sam u drugoj trudnoci trazila da mi spreme dokumentaciju i da je sama nosim. Uplate su uglavnom bile u roku od 15 dana od kada im odnesem i odmah na licu mesta pitam da li je to sve sto je potrebno. Mozda sam jednom cekala duze od toga. 

(odgovor članu Jelena Vlajic)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 11:04:24   
lesli


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Senkaa

Dobro pitanje! Meni kasni i za jul i za avgust uplata porodiljskog. Pa me interesuje da li jos nekoj porodilji kasni toliko???






Ja sam se u julu porodila i vec u avgustu dobila porodiljsko. Tako da drzava ne kasni. A papire sam predala pocetkom avgusta. Resenje nije stiglo ali uplate jesu



Meni je kasnilo. Porodila sam se pocetkom septembra, predala papire neke 2 nedelje nakon porodjaja (beba malo pozurila pa ne stigoh pre) i prva uplata mi je legla tek 20.12. Rogove sam dobila...
Koleginica koja se porodila 2 meseca pre mene i koju nije uhvatio “vajni” novi zakon je redovno dobijala platu jer je njoj firma isplacivala pa refundirala od drzave. Samo da podset_im da je novi zakon uveden da NAVODNO zenama ne bi kasnila primanja. A koliko su mi rebnuli platu, da i ne pominjem...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 11:12:01   
bubulence
I meni ce porodiljsko biti daleko manje od plate jer u prosek ne ulaze bonusi na koje je moja firma redovno platila porez. Meni je osnovica mala, a bonusi su bili odlicni. .. I imam nepunih 10 meseci staza pre otvaranja trudnickog... Ali mi jos nije stiglo resenje pa ne znam koliko ce biti. Za sada dobijam minimalac koji se isplacuje 3 meseca


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 12:42:03   
lesli


IZVORNA PORUKA: bubulence

I meni ce porodiljsko biti daleko manje od plate jer u prosek ne ulaze bonusi na koje je moja firma redovno platila porez. Meni je osnovica mala, a bonusi su bili odlicni. .. I imam nepunih 10 meseci staza pre otvaranja trudnickog... Ali mi jos nije stiglo resenje pa ne znam koliko ce biti. Za sada dobijam minimalac koji se isplacuje 3 meseca





Uzas bubulence. To sto sada dobijas minimalac pretpostavljam da znaci da ce ti plata biti ispod toga za ostalih godinu i 9 meseci? I onda oni podsticu radjanje i porodice sa vise dece novim zakonom 🤢

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 12:57:38   
bubulence
Naravno da ce biti ispod. Daj Boze da dobijem 15000din...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 17:25:16   
Jana11
Pa da li je moguce da i dalje nema uplate ni za jul a kamoli za avgust?! Sramota!!!! 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 23:37:58   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Jana11

Pa da li je moguce da i dalje nema uplate ni za jul a kamoli za avgust?! Sramota!!!! 




Trudnicko ili porodiljsko? Drzava je isplatila porodiljsko. Trudnicko zavisi od firme, ali da je firma predala papire uplata bi legla... 

(odgovor članu Jana11)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
26.9.2019 23:46:35   
dunja RR

Da, da, sve se poklapa, i kod mene kao i kod bubi.
Jedino što su mene malo više cimali za poapire, jer sam osnivač, pa su tražili dodatne stvari koje nisu predviđene, ali nakon što sam donela sve što su tražili (naknadno), što ti kažeš, u roku od 10-15 dana, legle su uplate.

Kod trudničkog znači sve zavisi od računovodstva, da li su predali, kada, i da li je potpuna dokumentacija.

IZVORNA PORUKA: bubulence

IZVORNA PORUKA: Jelena Vlajic

Hvala puno na tom podatku, verovatno je onda do računovodstva, provericu. Hvala još jednom 



Racunovodstvo uglavnom uvek svali krivicu na drzavu 😁. Zato sam u drugoj trudnoci trazila da mi spreme dokumentaciju i da je sama nosim. Uplate su uglavnom bile u roku od 15 dana od kada im odnesem i odmah na licu mesta pitam da li je to sve sto je potrebno. Mozda sam jednom cekala duze od toga. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.9.2019 21:25:53   
jane1
U obracun porodiljskog ulaze bonusi!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.9.2019 22:45:50   
bubulence


IZVORNA PORUKA: jane1

U obracun porodiljskog ulaze bonusi!


Zaista? Koliko se secam, Von (inace radi u racunovodstvu) kaze da ne ulaze... 

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
30.9.2019 23:41:30   
jane1
Srecom pa firma nema nista sa obracunom. Ne brini, bubulence, ovo ti je proverena informacija.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.10.2019 14:19:34   
AnaTamara
Bubulence, pre par dana mi je drugarica rekla da po novom zakonu od aprila meseca ulaze i bonusi 



_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.10.2019 15:27:45   
bubulence
Ali ako ulaze i bonusi, onda bi plata trebala da mi bude veca od minimalca a ja sada dobijam 28000din. Sto je minimalac i znak da ce mi porodiljsko biti manje


(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.10.2019 1:01:49   
AnaTamara
Raspitaj se, ali mislim da se trudnicko i porodiljsko razlicite obracunavaju, po novom. Ja sam tu ostecena, nadam se da ce tebi ici u korist



_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.10.2019 7:56:49   
Vannjaa
Bila sam u opštini da se raspitam oko porodiljskog i rečeno mi je da u obračun ulazi sve na šta su plaćeni doprinosi (što oni vide u centralnom registru). S tim da, privremeno rešenje podrazumeva samo osnovnu zaradu, a nakon rođenja deteta u obračun ulaze i ostali prihodi. Tada se popunjava još jedan formular tako da se donose dva rešenja sa prihodima- jedno za osnovnu zaradu a drugo za ostale prihode.  


(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.10.2019 9:47:53   
jane1
Bubulence, prosto je, ako nemas  primanja 18 meseci pre otvaranja trudnickog za mesece koji fale se racuna 0 I to obara zaradu. Bonusi su uracunati ako si ih dobila u tom periodu.


(odgovor članu Vannjaa)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.10.2019 9:48:42   
jane1
Vanja, tacna je samo prva recenica u tvom poslednjem postu. 


(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.10.2019 22:43:47   
Vannjaa
Ako su lagali mene i ja lažem vas :)



(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.10.2019 0:09:18   
bubulence


IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Raspitaj se, ali mislim da se trudnicko i porodiljsko razlicite obracunavaju, po novom. Ja sam tu ostecena, nadam se da ce tebi ici u korist




Da, da, to znam. Meni je firma isplacivala trudnicko i to sa svim bonusima na koje i nisam imala pravo... 

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
6.10.2019 0:12:21   
bubulence


IZVORNA PORUKA: jane1

Bubulence, prosto je, ako nemas  primanja 18 meseci pre otvaranja trudnickog za mesece koji fale se racuna 0 I to obara zaradu. Bonusi su uracunati ako si ih dobila u tom periodu.





Znam, ali evo na primer 55 000_x_10 meseci (bez 3 dana 11 meseci ali ne znam da li to racunaju jer nije pun mesec) je 550 000. I kada to podelim sa 18 dobijem nekih 30500 din. A sada dobijam mimimalac... 

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here