RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.1.2022 18:38:24)

I resenje jos nisam dobila pa neznam ni koliko cu da primam. Sad sam dobila mnogo manje nego na bolovanju kad sam bila.




Milena18 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.1.2022 19:53:34)

Naknada za porodiljsko leže 21. u mesecu za prethodni mesec. Trebalo bi da si u decembru primila naknadu za ta tri dana koliko si bila na porodiljskom (pored nakanade zarade za 27 dana koliko si u novembru bila na bolovanju), a sada u januaru celu naknadu za decembar. Tako je bar kod mene bilo. Mislim da možeš da se konsultuješ sa pravnikom u službi socijalne zaštite u kojoj si otvorila porodiljsko. 




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.1.2022 22:29:04)



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo. Zanima me kome mogu da se obratim u vezi porodiljskog? Otvorila sam ga 28.11. A porodila se 22.12. U januaru sam predala zahtev za porodiljsko u opstini i primila novac isto u januaru sad 20.tog. 

Zadnja uplata mi je bila u novembru i mislila sam da cu sad da  primim 2 plate a ja sam primila jednu.


Sada si verovatno primila za 2 dana novembra i decembar. A lako mozes da izracunas koliko ces dobijati. Prosek od 18 meseci pre otvaranja trudnockog. 




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (2.5.2022 6:37:17)

Zdravo, mame. Interesuje me jedna informacija. Komisija, da li se ide lično ili se kao tokom korone dostavlja dokumentacija preko ginekologa? Ili ja nisam razumela dobro sestru u domu zdravlja ili je poznanica koja radi u socijalnom pogrešila. Pa sam u nedoumici. Hvala unapred.




IvanaSK RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2022 8:53:05)


IZVORNA PORUKA: Džejla

Pozdrav, nova sam ovde. Otvorila sam trudničko bolovanje, ali bih trebala uskoro da idem na more, što podrazumeva odlazak u drugu državu. Da li je to dozvoljeno ili nije?






IvanaSK RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2022 8:54:22)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nije..





jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2022 11:18:05)

Nije. Ako je otvoreno bolovanje, onda se podrazumeva da si kući. 




Maki. -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (16.7.2022 17:37:58)

Postovanje. Zanima me porodiljsko bolovanje radi nege deteta. Da li bi trebao svaki mesec da iznosi 31h i nesto ili treba da ide po minimalcu posto koliko ja znam minimalac ide i do 37h. U toj firmi radim vec 6godina a na bolovanju sam vrc 9m. Plata mi je bila 36h  kad pitam u firmi sta de desava kazu idi u socijalno ja odem tamo oni kazu vidite sa poslodavcem koliko satnicu je pisao. I tako u krug. 




Keti G -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (17.7.2022 21:45:31)

Pozdrav, zanima me kada se otvara porodiljsko bolovanje da li se podnosi zahtev za naknadu samo za porodiljsko odsustvo ili za porodiljsko i odsustvo radi nege deteta? Vidim da ima dve vrste obrasca na sajtu ministarstva - https://www.minrzs.gov.rs/sr/dokumenti/zakoni/sektor-za-brigu-o-porodici-i-socijalnu-zastitu




Bambino1 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (17.7.2022 23:33:34)

Sada sam proverila i ja kada sam predavala obrazac je bio za porodiljko bolovanje i bolovanje radi nege deteta. Ako se dobro secam pisalo je na tim papirima da je porodiljsko bolovanje 3 meseca od dana kada se odobri a porodiljko i odsustvo radi nege deteta je 12 meseci. Ja sam porodiljsko bolovanje otvarala pre 2 god. Nadam se da sam nesto pomogla. 🙂




Keti G -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (18.7.2022 9:26:35)

Hvala puno, Bambino1.




lesli -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (18.7.2022 14:09:23)

Podnosis zahtev za porodiljsko odsustvo i odsustvo sa posla radi nege deteta. To je 12m od otvaranja porodiljskog.Samo porodiljsko je 3m, a nega deteta je jos narednih 9m.




nata11 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.1.2023 11:55:19)

Jesam ja precula nesto ili je neka dama na tv pricala o tome kako ce odsustvo trajati 18m za drugo dete?




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.1.2023 11:57:36)

Dobro si cula,produzili su😊




nata11 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.1.2023 11:59:03)

To je vec izglasano ili u najavi? Posto oni tako najave pa bude za 12m.




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.1.2023 12:14:49)

Imas na vestima kada upises....u planu je ali navodno ce sredinom godine da usvoje zakon,nadam se da ceme zakaciti.Vućić se puno misli.....ova politika.....




Kata90 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (31.5.2023 12:45:42)

Predala sam zahtev za porodiljsko,nije usvojen novi zakon jos....12m samo 😐 bas sam se smorila 




dddaca -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (31.5.2023 20:15:22)

Misliš na porodiljsko od 18 meseci? Možda će moći da se produži ako ga usvoje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]