RE: Kako uspavljujete bebu? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


wivern -> RE: Kako uspavljujete bebu? (14.2.2015 22:43:43)

Ja ga uspavljujem sikom, a kad ni to ne uspeva onda uskace mm koji je majstor za uspavljivanje. Nuna ga u rukama i lupa zveckom i uspava ga za par minuta.
Ja pokusam to isto i kod mene ne pali.




dunja RR -> RE: Kako uspavljujete bebu? (14.2.2015 22:49:55)

S može samo uz siku da zaspi. Jako retko mm aktivira onu podlogu za presvlačenje, stavi ga i ljulja, ali to samo noću, ako se pre toga budio 5 puta, pa ja više ne znam gde sam od umora, onda on preuzme.




Mariya -> RE: Kako uspavljujete bebu? (15.11.2015 23:57:03)

Sad kad je prestala da sisa, stavim je u džak,pa ležimo malo na bračnom,mazim je 2-3 minuta i onda je prebacim u krevetac i kažem joj da spava. I ona spava[sm=smiley36.gif]




bojana92 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 1:48:02)

Danila sam uspavljivala u kolica.Mislim da je imao malo vise od godinu dana kada je presao u kretac da spava,Dobije mleko i treba da spava.malo je bilo muka sa njim da zaspi,ali je na kraju naucio da sam zaspi.Filipa sad uspavljujemo u kolica,mada u toku noci kad se probudi jer sisa,spava pored nas sve do jutra.




branki* -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 7:26:59)

Prvo dete sam nosila,posle se uspavljivao sam.ovo drugo se uspavljuje na siisi.




Maraj -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 7:32:36)


IZVORNA PORUKA: pozitiva

I kod nas isti problem! Nikolija veoma kasno zaspi,a ima tek 3mes. Preko dana odspava par puta po 15tak min,i uvece kupanjac,flasica i nunanje,nunanje,nunanje po 2h! Kbko je spustim u krevetac pocinje plac. I ne prestaje dok je ne uzmem. Unisti me vise! Nema. sanse da zaspe pre 23h! Prosto neznam kako da je odviknem od nosenja!


Kod nas ista situacija. Imamo problem da uspavamo L uvece. Da l ga kupanje razbudi? Obozava da se kupa. Pracaka nogicama ko zabica u vodi pa kad ga izvadimi iz vode zaplace. Onda ide sisanje . Tu se uspava. Spava 10-15 min dam mu flasicu , malo dremucne i onda ide maratonsko uspavljivanje. Dam mu cuclu on se vrti u krevetu
I rukama i nogama mase. Ispusti cuclu , onda se naljuti pa vrisne.....uh....kako da ga uspavamo? Inace kad zaspi sad odspava lo 7-8 sati nocu. To je super. Ipak on ima 2 meseca sada. Tokom dana odspava dok sisa i u kolicima ako setamo napolju. To je sve. Bas slabo spava danju.




Trcosava -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 7:42:43)

Ijuuu ne verujem da nisam pisala ovde.

Pa 'vako. Anu sam maltene do druge godine na ruke i uz flašicu uspavljivala. Ono je bio užas. Te rukama mlati, te nogama, pa sam je držala kao u ludačkoj košulji ne bi li se umirila i zaspala. Majko moja. Slavila sam ako zaspi u 22!!! E, sa 2 godine sam joj ukinula dnevno spavanje i tad je išla u 20 na spavanje.

E sa Lukom je drugačije. Prvih mesec dana dok su grčevi bili problem, nosala - to uvek uveče. Oko 12 se drao najviše. A preko dana, sisao, stavim u krevetac. Dere se. Uzmem ga i izvadim napolje. Posle nekog vremena kad krene opet da kenjka, ja u krevet i izađem iz sobe. Ako se dere duže od 5 min, uzmem i opet izvadim iz krevetca. Ako ućuti, zaspao je. I mislim da se tako naučio sam da zaspiva. Ili je jednostavn takvo dete.





nikiteki -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 9:00:44)

flasicom sa mlekom i gasim svetlo odmah zaspi




degu -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 14:42:51)

Ubeđena sam bila da sam nedavno pisala ovde ili ima slična tema. Teodora zaspi sama, samo joj treba neko da leži pored nje i pravi se da spava [sm=smiley36.gif]




bojana92 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (6.12.2015 23:35:03)


IZVORNA PORUKA: degu

Ubeđena sam bila da sam nedavno pisala ovde ili ima slična tema. Teodora zaspi sama, samo joj treba neko da leži pored nje i pravi se da spava [sm=smiley36.gif]

Ubeđena sam bila da sam nedavno pisala ovde ili ima slična tema. Teodora zaspi sama, samo joj treba neko da leži pored nje i pravi se da spava



Tako sam ja Danila uspavljivala posle podne,pa sam nekad i ja zaspala sa njim.:) A sad sam ode u krevet,pokrije se i zaspi.:)




m2m2 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 7:35:12)

ja sam Lazara dugo uspavljivala na rukama, imao je skoro dve godine [sm=zmeden.gif]. Kada je prestao da spava preko dana, poceo je da zaspiva uvece sam. Uzme dudu i zaspi. Tako da sam tada i prestala da ga uspavljujem na rukama




Sanjica26 RR -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 8:11:40)

T smo uspavljivali na rukama jako dugo. Ova mala samo mahne i legne u krevetac. Ne voli da je neko uspavljuju. To smo je mm i ja naucili da se sama uspavljuje.




jess021 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 11:11:36)

L uspavljujemo na rukama ili nekoliko dana unazad zaspi na siki.
Maraj, jel ti Lazar lepo podrigne nakon flasice? To mlataranje rukama i nogama kod moje L znaci da nije dobro podrignula. Obavezno je podignem, ona podrigne i ona moze ponovo u krevetac.




superm -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 11:21:07)

Kako kada...nekad je držum u rukama, ''nunam'', dok ne zaspi, nekada jednostavno posle hranjenja i podrigivanja je spustim u krevetac iako je budna i pustim je da sama zaspi. Ako se buni, pomazim je, ako plače, uzmem je u ruke da podrigne. Obično joj to smeta da zaspe mirno.




Maraj -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 11:29:34)


IZVORNA PORUKA: jess021

L uspavljujemo na rukama ili nekoliko dana unazad zaspi na siki.
Maraj, jel ti Lazar lepo podrigne nakon flasice? To mlataranje rukama i nogama kod moje L znaci da nije dobro podrignula. Obavezno je podignem, ona podrigne i ona moze ponovo u krevetac.

Jao draga podrigne i spava mu se al nikako da zaspi. Bukvalno se bacaka po kreveticu . Dam mu cuclu on je cucla pa je ispljune pa vrisne. Ma nikako...po dva -tri sata se uspavljujemo. Preznojim se ziva




emicaa -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 13:30:22)

kod nas svako mjesec dana novi nacin uspavljivanja,sad se izljubimo,otpjevam joj pjesmicu,zagrlimo se i zaspi,nekad se okrece po deset minua pa milion puta moram ponovit Doro spavaj ali zaspi nekako.




Anarunika -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 13:48:16)

I dalje se uspavljujemo na siki, i preko dana i uveče i noću kada se javi iz kreveca.




mila83 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 13:50:54)

Uz muziku i dalje,ne menjamo nacin,samo muziku ponekad [sm=smiley1.gif] malo mazenja(meni treba,ne njoj! ) [sm=smiley1.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Kako uspavljujete bebu? (7.12.2015 19:28:09)

Obicno legnemo zajedno i zaspi posle 10 min. U poslednje vreme moram da ga zagrlim i nunam, on sklapa oci ali se batrga, mase i rukama i nogama, brblja i posle par minuta odustane i zaspi. [sm=smiley29.gif]




Anarunika -> RE: Kako uspavljujete bebu? (8.12.2015 15:44:19)


IZVORNA PORUKA: mila83

Uz muziku i dalje,ne menjamo nacin,samo muziku ponekad [sm=smiley1.gif] malo mazenja(meni treba,ne njoj! ) [sm=smiley1.gif]



Jao Mila 100% si u pravu. Meni mama kaže,velika je ona treba da je odvikavaš od uspavljivanja na sisi a ja se mislim u sebi neeeeeeećuuuuuu . Tako će brzo da poraste i ona...[sm=smiley19.gif]




mila83 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (8.12.2015 16:28:26)

Bas to Anarunika.I ja sebe sve cesce hvatam kako o tome razmisljam...neka,hvala Bogu da rastu,samo treba uzivati u tome,a ne samo misliti o obavezama...
Evo uspavali smo se upravo,uz muziku Massima Savica,jedna fina balada [sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Kako uspavljujete bebu? (8.12.2015 17:00:30)

Sve je to od lošeg vinaaaaaa [sm=smiley36.gif] Živa je tu slušala jer je ja volim i to baš u Masimovoj obradi,ali nije htela da zaspi. Zato sam je par puta ranije uspavala uz Sanje Isidora Bajića i uz Rahmanjinova [sm=smiley1.gif]




anita -> RE: Kako uspavljujete bebu? (8.12.2015 18:15:27)

Mi se uspavljujemo u rukama. Posle kupanja flasica mleka i ljuljanje. Sva sreća pa traje kratko 15-ak minuta.




mila83 -> RE: Kako uspavljujete bebu? (8.12.2015 20:17:47)


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Sve je to od lošeg vinaaaaaa [sm=smiley36.gif] Živa je tu slušala jer je ja volim i to baš u Masimovoj obradi,ali nije htela da zaspi. Zato sam je par puta ranije uspavala uz Sanje Isidora Bajića i uz Rahmanjinova [sm=smiley1.gif]


Divno ! I mi smo uz Rachmanjinova,jos u porodilistu [sm=smiley1.gif] a uzivale su i druge mame i bebe u sobi. [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Kako uspavljujete bebu? (10.6.2016 11:19:36)

Moram da probam tu muziku ...nesto je mucui, nece da se uspava...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>