|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 42 43 [44]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete bebu?
20.1.2020 22:03:49   
nata11
IZVORNA PORUKA: nata11
Kako od 6-te nedelje preko dana spava 2x po 15/20 min. priprema za spavanje krece u 7.Kupamo se, presvlacimo, jedemo. Ako kakimo (sto nije svakodnevnica kod nas ) to je obavezno tokom jela. Da se odvoji od cucle nema snase. Ja je drzim ona se vrpolji, jede i kaki u isto vreme. Posle tolikog vrpoljenja naravno mora pranje guze. Tu smo vec oko 20 h😀 Onda je stavljam u krevetac i ona narednih 30-45 min bije i rukama i nogama i nekako zadrema. Ali zadrema, ne spava jer ceka sledecu turu jela u 22h. E to vec porucka u polusnu i spava do 8 am.


Dodjoh da se smejem sebi i olaksam dusu pa da pokusam odspavati makar 1 sat. 

Mi vec 3 meseca ne spavamo (ja i I, tata je pobegao u dnevnu). 

Preko dana drema i dalje 2x20 min. Ne pomaze white noise, drzanje dok ucvrsti san (samo je jos gore jer onda trazi da spava u rukama), budi se na svaki sum. 


Posto je preumorna pije mleko i leze u 19i30. Sve do 22 se budi na svaka 20 min. A onda krecu budjenja 23, 1, 3, 5, 7. Mislim da  sanja posto je bas aktivna. 

Snage vise nemam.  

Dete sam iz porodilista donela i stavila u njenu sobicu. Pa onda u krevetac pored naseg, pa stigla do naseg kreveta kao bice mi lakse... Ma sve gore i gore. Uspavljivanje plakanjem ne odobravam, guracemo jos malo ovako, mozda se nesto okrene u narednih mesec, dva ako ne vraticu je u njenu sobicu. 



_____________________________





(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Kako uspavljujete bebu?
20.1.2020 22:07:22   
vonavoj
Mi vodimo muku,svako uspavljivanje je urlanje,nece covek da spava...mm ga nuna na rukama,ja nemam snage,ja legnem pored njega,pa se pravim da spavam.Myke,evo jos nije zaspao,a spavao je 12 do pola 2.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Kako uspavljujete bebu?
20.1.2020 22:13:40   
nata11
Von sada že bas utesi 🤣🤣 2 god nespavanja. 



_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Kako uspavljujete bebu?
20.1.2020 22:18:42   
vonavoj
Nato,moja deca su kao drogirana..on je zaspao,a njih dve jos nisu,iako su u krevetu vec 30min..to je neumorno.Ali ne mogu da kazem,nocu se ne bude,ali za moj ukus malo spavaju..vec sa 2god su izbacile dnevno spavanje..i uvece pre 22 retko kad legnu..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Kako uspavljujete bebu?
21.1.2020 6:32:27   
Misha i Ljisha
Nato moje muke sa spavanjem D su svi znali a ooet izgurala sam da spava preko dana do PETE godine i uvece u 20h soavanje. Budila se do trece godine nocu. 


Mali je bolji spavac od nje al i mi imamo noci na svaki sat da se budi.  I to cesto. Al kad se set_im da se D budila na 20 min ovo na sat mi dodje strava 😂 prestace samo treba strpljenja. Ne vracaj je u sobu ja sam protivnik toga da mala deca spavaju odvoieno od roditelja a za P nikako ne bi bilo dobro da spava sam u sobi jer se desilo da npr pred spavanje nema temp i onda kad zaspi da mu skoci. Tako da je on sam u sobi ko zna mozda ne bi na vreme skapirali T. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Kako uspavljujete bebu?
21.1.2020 8:45:59   
nata11
Ma naravno koliko god trajalo, kako god bilo mora se izgurati. 



Nocas je bas bilo zestoko. Mislim da se budila preko 10_x_. Malo je kao mm uzme a ja da legnem u drugu sobu, ma hoces djavola kakav je to sad cujem je tamo sve. Jos on umesto da nastavi da je ljulja u 4 on joj ukljuci tv 😩

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Kako uspavljujete bebu?
21.1.2020 14:21:20   
pari
Nato, sve te razumem...meni je M poceo da spava malo duze tek sa godinu i po...a T se i dalje budi jako cesto, nekad na pola sata, nekad uspe da spoji 3h, a ima 19 neseci...Spava sa mnom...nekad je stavim u krevetac do prvog budjenja,a posle je sa mnom.

Nemam savet jer ga nemam ni za sebe 🙂 kazem sebi, proci ce...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 1:04:46   
AleksSlobex
Meni Luka zaspi za sad sam u krevecu. Kupanje,oblacenje i klopa. Obavezno kad jede prigusim svetlo i tisina i cim legne u krevetac malo prica sa medvedicima sto vise i cap zaspi. Ali zato preko dana ga uspavljujem na rukama uz tv i pricu. Nadam se da sam ga naucila razliku dan noc. Da napomenem nocu se budi samo jednom,a tokom dana spava par puta po 30 min. Beba ima 3 meseca

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 1:08:56   
Misha i Ljisha
aaaa uskoro ce poceti muke s budjenjem. Ne opustaj se 😂 a i sa uspavljivanjem. Meni D sama zaspivala sa 4 meseca a sa godinu i po ne hehe. ... imaju oni faza i fazica ....isto sa 4 meseca relativno lepo spavala sa 7 se bufila na 20 min


(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 9:13:06   
bubulence
Nato faze, faze i faze... I jos ce ih biti... Mislim da je najteže izmedju 6 meseci i godinice. A resenja nema. Moje misljenje je uvek bilo da ih nešto muci, ne bi oni tako bez razloga. Naoruzas se strpljenjem i kafom i cutis... Cekas da prodje.

Marija je znala po celu noc da sisa. Jednom sam izbrojala 13 podoja izmedju 22h i 6h. I onda samo na jednom prespava celu noc, drugu, trecu i gotovo. Ali tada je imala 11 meseci. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 9:14:36   
bubulence


IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Meni Luka zaspi za sad sam u krevecu. Kupanje,oblacenje i klopa. Obavezno kad jede prigusim svetlo i tisina i cim legne u krevetac malo prica sa medvedicima sto vise i cap zaspi. Ali zato preko dana ga uspavljujem na rukama uz tv i pricu. Nadam se da sam ga naucila razliku dan noc. Da napomenem nocu se budi samo jednom,a tokom dana spava par puta po 30 min. Beba ima 3 meseca


Iz mog nekog iskustva - uzivaj dok je tako, nece jos dugo trajati 😁

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 9:57:17   
AleksSlobex
Hvala na upozorenju 😂 psihicki se pripremam

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 10:10:23   
jane1
Alex, sledeci korak je da ti bebac spava celu noc, ima i takvih beba da znas. Eto malog ohrabrenja od mene, za sada ste sjajni 👍


(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Kako uspavljujete bebu?
22.1.2020 10:11:16   
AleksSlobex
O hvala i za to 😃 videcemo kako ce da ide za sad super

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Kako uspavljujete bebu?
4.7.2022 23:03:02   
Viki_270909
Evo saveta za sve mame, spas je, verujte mi.. Beba posle kupanja u kolica, ugašeno svetlo, zvuk aspiratora I nunanje gore dole u kolicima par minuta.. Ali da vas ne vidi. Kada se navikne na zvuk i poveze ga sa spavanjem, vise ne mora ni da se nuna, zaspi cim ga cuje..Super zvuk, bez prekida 2h imate na ovom linku: https://youtu.be/oWEHm4O3NBoNadam se da ce vam po oči koliko i meni:) 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Kako uspavljujete bebu?
5.7.2022 15:49:26   
Djordje1
Mi smo imali problema i jedna i druga cerkica su spavale kratko i budile se nocu. Za nas je bilo resenje da ih stavimo u kolica i u kuhinji malo ljuljamo uz zvuk aspiratora. Tako da su i jedna i druga najveci deo noci spavale u kuhinji u kolicima dok je radio aspirator :). Na kraju sam taj zvuk snimio i postavio na YouTube pa sam im pustao i u krevetcu. Ako je neko zainteresovan evo i linka https://youtu.be/oWEHm4O3NBo .
Pozdrav svimaDjordje 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Kako uspavljujete bebu?
6.7.2022 8:18:07   
nata11
Ovo deluje dok su bebe.
Sta sa decom od 3 godine koja ne spavaju user posted image Asapirator ne deluje user posted image

_____________________________





(odgovor članu Djordje1)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Kako uspavljujete bebu?
16.7.2023 21:23:09   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Zeljana19

Drage mame,Imam bebu od 5 meseci i evo treci dan kako se tesko uspavljuje. Lepo jede, napreduje ali cim treba da se spava krene da vristi da place i odbija i to traje jedno 20ak minuta i onda nekako uspe da se uspava. Da li je to neka faza, vrucina i da li imate predlog sta raditi palimo fen za bebe da se umiri kolko tolko i sobu rashladjujemo. Hvala na odgovorima 😊





< Poruku je uredio Ana RR -- 16.7.2023 22:57:17 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1093
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 42 43 [44]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 42 43 [44]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here