|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U čemu spava vaša beba?
29.5.2016 20:40:26   
Anck Su Nmaun
I ja se bas mislim sta sad obuci za spavanje, ja mu spremila zekicu dugi rukavi , jos mi je nekkao rano za kratki...mada bih ja i kozu skinula.Al posle kupanja mislim da mu bas tako prija.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: U čemu spava vaša beba?
29.5.2016 22:28:19   
muzicarka
Kod nas noću bude prohladno.... A i onih dana kada je bilo hladnjikavo u toku dana, njoj rukice budu hladne ujutru oko 4-5 kad se probudi da sisa pa ja pomislim da joj je, možda, hladno

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: U čemu spava vaša beba?
29.5.2016 22:31:02   
muzicarka
A stavljate li bebama kapice uveče kad ih okupate!?

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: U čemu spava vaša beba?
29.5.2016 22:41:04   
serpica

IZVORNA PORUKA: muzicarka

A stavljate li bebama kapice uveče kad ih okupate!?




ja sam stavljala i jos uvek stavljam posle kupanja kapicu ali samo nekih 10,15 min posle skidam,nije bitno dal je uvece ili preko dana,samo dok joj se malo ohladi glavica posle skinem.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: U čemu spava vaša beba?
29.5.2016 22:48:34   
muzicarka
A kolika je beba?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 9:12:17   
mila83
Ja sam kapice posle kupanja stavljala prvih 6 meseci otprilike,posle nisam.prvo dvoje su bili julske bebe,pa taman do narednog proleca. a T mislim da sam manje..Sve zavisi i od toga koliko beba ima kose na glavi i kakva je t u sobi.

Mislim da nisu nikad spavali u kapicama,ne secam se...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 11:29:43   
Anarunika
Ja se vodim onim da koža treba da diše, a koža glave posebno jer je već prekrivena kosom. Ako se pokrije posle kupanja kada glavica koliko god obrisana ipak ostane malo vlažna stvara se pogodno tlo za gljivice. Takav je neki moj osećaj pa im zbog toga nikada ništa nisam stavljala na glavu posle kupanja. Dovoljno mi je to da obezbedim dobru temperaturu prostorije. Nije bilo nikakvih problema.
Ali npr. sećam se da je mojoj sestri i meni mama uvek umotavala glavu u maramu posle pranja kose user posted image Sećam se i marame user posted image

A trenutno koristimo bodi kratkih rukava za spavanje.

< Poruku je uredio Anarunika -- 30.5.2016 11:30:56 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 11:36:06   
suzi kju
E ova mi tema treba.
Prve su mi bebe pa sam skroz neiskusna kako ih obući. Plašim se da ih ne pretoplim, a s druge strane me strah da im nije hladno.
Elem, stan nam je sa južne strane, čitav dan, negde do 5-6 popodne greje nas sunce, pretoplo nam je u stanu.
One se tako znoje da im pelenicu menjam tokom noći po dva puta. Spavaju u bodićima dugih rukava i donja deo pidžame. Da li da ih obučem u bodić kratak rukav? A pritom se otkrivaju. Da im ne bude hladno? user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 12:25:32   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Ja se vodim onim da koža treba da diše, a koža glave posebno jer je već prekrivena kosom. Ako se pokrije posle kupanja kada glavica koliko god obrisana ipak ostane malo vlažna stvara se pogodno tlo za gljivice. Takav je neki moj osećaj pa im zbog toga nikada ništa nisam stavljala na glavu posle kupanja. Dovoljno mi je to da obezbedim dobru temperaturu prostorije. Nije bilo nikakvih problema.
Ali npr. sećam se da je mojoj sestri i meni mama uvek umotavala glavu u maramu posle pranja kose user posted image Sećam se i marame user posted image

A trenutno koristimo bodi kratkih rukava za spavanje.


Anci,u potpunosti se slazem sa tobom,zato nisu ni nosili kapicu duze od 10,15 minuta,iako nam je u stanu bilo bas toplo..ali nisu imali ni kose bas dugo,dugo..pa se nisam bojala neke preterane vlaznosti na temenu.

Suzi,ja bih na tvom mestu presla na kratki rukav,ako se ove visoke temperature ustale.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 12:33:18   
Anarunika
Suzi, ja bih i kratak rukav i bez donjeg dela. MOja spava tako pa kada krene noću da se rita i meškolji ja je otkrijem jer znam da hoće da skine ćebe sa sebe. Pustim je da se rashladi pa je opet malo prekrijem.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 13:43:08   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: muzicarka

A stavljate li bebama kapice uveče kad ih okupate!?

15-tak min i skinem , kratka kosica ne treba fen al eto cisto da se malo susne i prilagodi temp.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 13:57:44   
vonavoj
Sto se kapica tice,nikad im nisam stavljala,iako su rodjene okrobar/novembar..u kuci je uvek dovoljno toplo bilo..i bez kapica se znoje!
a ja sam im sinoc obukla kratak rukav,jer mi je J prethodnu noc lose spavala,otkrivala se..i pokrila sam ih frotirom..nisu na mene,meni je uvek hladno,ali mm nije i znoje se dosta,jednostavno vrela krv!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 16:51:50   
Mala Elena
Nisam ni ja drugoj bebi. Prvoj jesam na nagovor svekrve, kao bebi je zima , treba je ususkati sto bolje user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 17:25:27   
muzicarka
Ja joj stavim kapicu posle kupanja, neko vreme a onda skinemo ili ako joj ostane, spadne joj u toku noći.... Mada mogu i da joj ne stavljam toplo je

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 17:31:50   
sonyasha
Mi smo u bodiću sa kratkim rukavima i tri četvrt trenerkici!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 17:35:28   
muzicarka
Izgleda da ja preterujem, moraću da je laganije oblačim za spavanje...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: U čemu spava vaša beba?
30.5.2016 23:45:13   
choopa choops
Ja sam samo I dva tri puta stavila kapicu poslije kupanja kad je bila baš mala. Rođena je u februaru pa zato. Oni su rođeni u septembru, njima nisam nikako.

Ona spava bodi kratak rukav, pidžama dugih rukava. Kod nas je baš hladno u kući, i ja spavam u dugim rukavima user posted image i pokrivam se ćebetom user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 7:00:41   
serpica
Nocas je bilo pretoplo, spavala je u bodicu kratkih rukava,

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 7:45:31   
muzicarka
Sinoć posle kupanja nisam joj stavila kapicu a spavala je u bodiću dugih rukava i donjem delu sa stopicom.... Bilo je toplo a mislim da joj je bilo ok, nije plakala...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 7:48:01   
jess021
L spava u zekici dugih rukava. Ispod samo pelena. Nocas sam je samo preko stomaka prekrila pamucnom pelenom. Mislim da je bilo ok. Nije mi jos za kratak rukav, nemam pojma. Ovo joj nije skroz uz telo pa joj nije bilo vruce, valjdauser posted image Kad poraste reci ce mi.user posted image
Sto se tiec kapice, nisam joj stavljala iako je rodjena u oktobru. Babica nam je rekla kako je naviknemo tako cemo i raditi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 8:13:22   
Maraj
Ja sam L stavljala u onu vrecu ili dzak kako se vec zove , za spavanje. Deblji je materijal. Sad kako je bilo toplo ovih dana nisam ga u to stavljala. Suprug juce uzeo u Aksi isti taj dzak samo tanji , od frotira. Koristi li ga ko. Mozda da ga sad stavljam u taj frotirski dzak. Inace spava u pidzami dugih rukava i carapice mu obujem

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 8:14:40   
Mala Elena
Moja beba nocas zaspala u bodicu kratkih rukava,dole u peleni i povoju i tanko cebence preko i ne znam da li sam bas preterala posto je tokom noci pocela da kaslje promuklo- laringitis...
Pojedoh se ziva da li sam ja kriva za to ili je dobila virus od seke.
Posle sam joj obukla benkicu ,izgleda da jos nije pretoplo za kratak rukav.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 8:20:20   
Maraj
Ja jos L nisam oblacila kratke rukave za spavanje. Mada to su samo ruke. Njih ne treba "cuvati" kao ledja i stomak , al sta znam. Sinoc je zaspao u bodicu dugih rukava , donjem delu pidzame i carapicama.
Je l vasa deca spavaju u carapicama. Nesto ne mogu bosog da ga stavim na spavanje

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 8:22:48   
mila83
Me,nije od toga dobila laringitis sigurno..ne opterecuj se.
Maraj,ako vec hoce da spava u dzaku,super.Frotir je bas prijatan.Mi i dalje bodic kratkih rukava,donji deo pidzame i carapice,jer se otkriva i mlati nogama.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: U čemu spava vaša beba?
31.5.2016 8:23:46   
muzicarka
Moja beba da, obzirom da nema još 3 meseca, mislim da treba a i tabani joj nikad nisu vrući

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here