|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 14:56:34   
sirena
viking user posted image


< Poruku je uredio sirena -- 19.10.2009 14:57:45 >

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 14:57:32   
Anoniman
Sada sam pogledala onaj sajt koji je Alexis stavila u prvom postu. Ukratko objašnjenje za one koje slabije stoje sa engleskim (iliti onako kako sam ja razumela, a vi me ispravite):
Naš LH ima u sebi alfa i beta lance. Stvar je u tome što i BHCG (trudnički hormon) ima takođe te iste alfa i beta lance. Alfa lance je lakše detektovati u jako ranoj trudnoći (za to služe LH trakice), a što trudnoća više napreduje beta lanci postaju jači (radi se BHCG iz krvi). Zbog toga što se alfa lanci lakše otkrivaju od beta lanaca prvo ćete dobiti pozitivnu LH trakicu a tek kasnije pozitivan test za trudnoću. Naravno, LH trakicu je moguće raditi neki dan pred M, odnosno tek kada je prošlo najmanje 7 dana od O, a ne neposredno posle O, jer je potrebno vremena da počne lučenje BHCG. Napomena: oni koji pate od PCOS ili nečeg drugog što izaziva povećan nivo LH, rezulati LH trakice mogu biti nerealni tj. lažni.

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:00:15   
Anoniman
Ako ti je O bila tako rano onda sačekaj neki dan pa tek onako iz dosade zapiški LH trakicu, ali rezultat primi sa znakom pitanja. Mislila sam da ti je O kasnije s obzirom na duge cikluse user posted image Nemam ja niti mnogo znanja, a iskustva nemam nimalo, samo sam prava mala radoznalica pa guram ovaj moj mali nos baš svuda user posted image

(odgovor članu sirena)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:01:50   
Anoniman
Viking, nemoj da proveravaš to za pištolj, probaj da naručiš preko neta user posted image
Magnetić, možda je rešenje u toj smirenosti i strpljenju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:02:30   
Verus
Slicna tema postoji, pratite link: LH trakice hvala!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:38:44   
sirena
hej, katja stigao mi muz, pa sam malo posedela sa njim. I znas... Pa, kad bolje razmislim strpecu se jos deset dana,  nadati i vas malko gnjaviti. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:41:13   
sirena
I Katjice, kada ti ne treba da dobijes user posted image

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:46:57   
Anoniman
Samo se ti srpi i slobodno nas davi, zato smo tu user posted image Ja sam trebala da ugledam moju dragu user posted image juče ili danas ali ništa od toga.
Ajmo na crtice da nas ne peckaju zbog promašene teme user posted image

(odgovor članu sirena)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 15:51:40   
sirena
odoh na user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 16:40:02   
Suncicabg
user posted image  Ja nikako da nadjem LH trakice!!!!

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
19.10.2009 17:07:57   
Anoniman
Sunči, naruči ih preko neta ili nađi apoteku u kojoj bi hteli da ti naruče user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 0:14:01   
Suncicabg
Najgore je sto me taaaaako bledo pogleda apotekarka, kao da burek trazim.....user posted image
Da li je moguce da ih niko nije kupio u Bg u apoteci, nego svi preko sajtauser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 8:33:06   
alexis77
Imala sam user posted image  17. septembra, ali to što nisam još dobila ne izaziva preterano uzbudjenje kod mene jer su mi ciklusi duuugi od 35-40 i neki dan! Strašno!
Kupim ti ja juče Lh trakicu i uradim sve što treba i gle-dve crtice!!! Jednake boje!
Kapiram da smo možda smućkali ili sam u medjuvremenu stekla policistične jajnike ili sve to nema veze sa vezom....
Videćemo!
Pozdrav svima!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 10:56:40   
Anoniman
Jao ja nešto ne verujem u ovu priču. Prosto kada bi se Lh trakicama trebala određivati trudnoća, zvale bi se "Test na trudnoću" a ne "Lh trakice".

(odgovor članu alexis77)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 11:04:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Katjica

Sada sam pogledala onaj sajt koji je Alexis stavila u prvom postu. Ukratko objašnjenje za one koje slabije stoje sa engleskim (iliti onako kako sam ja razumela, a vi me ispravite):
Naš LH ima u sebi alfa i beta lance. Stvar je u tome što i BHCG (trudnički hormon) ima takođe te iste alfa i beta lance. Alfa lance je lakše detektovati u jako ranoj trudnoći (za to služe LH trakice), a što trudnoća više napreduje beta lanci postaju jači (radi se BHCG iz krvi). Zbog toga što se alfa lanci lakše otkrivaju od beta lanaca prvo ćete dobiti pozitivnu LH trakicu a tek kasnije pozitivan test za trudnoću. Naravno, LH trakicu je moguće raditi neki dan pred M, odnosno tek kada je prošlo najmanje 7 dana od O, a ne neposredno posle O, jer je potrebno vremena da počne lučenje BHCG. Napomena: oni koji pate od PCOS ili nečeg drugog što izaziva povećan nivo LH, rezulati LH trakice mogu biti nerealni tj. lažni.


Ja sam sve ovo shvatila tako da....lh trakicama ne mozete nishta videti unapred...jer bez luchenja BHCG neznate nishta!

Uostalom...shto i Tasha kaze...da je sa LH trakicama mogutje otkriti trudnocu, onda bi se zvale Test na trudnocu, i bilo bi opshte poznato da je to za tu upotrebu...a poshto nije....

Ja samo ne shvatam kako mozete biti toliko nestrpljive i zaludjene....pa pobogu...shta pravi razliku nekoliko dana da sachekate??? I ja radim na trudnoci...i trebala bi sutra ili naredna 2-3 dana da dobijem,....al shta imam od toga da sada ludim??? Sachekam...pa tju videti...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 12:44:21   
alexis77
Smeškice, nije reč o beta lancima, već o alfa lancima koji mogu da se detektuju u ranoj trudnoći!
Nestrpljiva sam, šta ću?! user posted image
Kuckamo se! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 14:13:37   
Verus
Ne znam, i ja mislim da je to nepotrebno, psihicko maltretiranje, a vec su zene pod stresom da zatrudne...ja sam jednom uradila test na trudnocu jer mi je kasnilo 4 dana i bio je negativan, ne samo sto sam sebe skenjala nego ona tuga na licu mog muza....rekla sam i ako ga radim, necu mu reci, jedino ako je pozitivan.  Sledeci put sam ga radila jer nisam nikako dobijala M, sve poremeceno, pa je bilo rutinski pre uzimanja lekova za izazivanje M i bio je pozitivan!  Resite se tog stresa, treba sto opusteno a ovo ne pomaze....

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 14:47:59   
alexis77
U pravu si Verus, naravno da nisam svom mužu rekla da sam radila lh test, rekao bi mi da sam izludela...Nego ja znatiželjna ko što jesam, zujala, pa saznala da su neke žene na drugim forumima tako utvrdile trudnoću!
Slažem se da je vreme testiranja za naše muževe višak informacija! user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 14:50:56   
Anoniman
Alexis, ostalo ti je još malo da se strpiš, a ovaj rezultat sa LH trakice prihvati sa rezervom. Ipak, sa druge strane, zašto bi ti LH trakice bile pozitivne neki dan pred M, ako si sigurna da ti je O prošla user posted image I meni su plodni dani po čika Jonasu pa možda i probamo malo njega da slušamo, ionako mi uvek pada na početak ciklusa user posted image

(odgovor članu alexis77)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 14:53:03   
Anoniman
Uf....nemam volje da se udubljujem u prichu....niti bih pokushavala na bilo koji nachin pre vremena da saznam dal sam trudna....

Eto...ja sam nakon kashnjenja radila test na trudnocu....iako su bile user posted image ja nisam trudna...ne daj boze da sam se muchila 2 nedelje tako...user posted image

(odgovor članu alexis77)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 14:57:12   
Verus
totalno alexis, ja sam cak skontala da dok sam koristila LH trakice da se on jako opterecivao sa tim "jel ti ovulacija" da jednostavno i kod njih ima puno veze psiha sa funkcijom.....tako da sam prestala sve to da mu govorim...ZNam da mnoge zene kazu da ako se mi opterecujemo trebaju i oni, ali ja se sa tim ne slazem...posle sam se trudila da nije na mislim puno, sto je naravno tesko...
IZVORNA PORUKA: alexis77

U pravu si Verus, naravno da nisam svom mužu rekla da sam radila lh test, rekao bi mi da sam izludela...Nego ja znatiželjna ko što jesam, zujala, pa saznala da su neke žene na drugim forumima tako utvrdile trudnoću!
Slažem se da je vreme testiranja za naše muževe višak informacija! user posted image

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 15:05:33   
alexis77
Smeškice, dobrim delom si u pravu! Kažu da 25 % trudnoća propadne i pre nego što ukapiramo da smo trudne!
Takodje u naslovu teme piše- ZA NESTRPLJIVE, a ti Smeškice to svakako nisi!  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 15:08:12   
Anoniman
hahha...a jok i nisam user posted image user posted image user posted image Znash shta bih dala da znam dal tju dobiti ove nedelje? al ne mogu tu nishta.... osim da se potajno nadam da ce mi gin sutra raditi uz pa mozda vidi neshto....al teshko...rano je josh...al mozda user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alexis77)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 15:13:33   
alexis77
Srećno, Smeškice!user posted image
Takodje sreću želim svima-malo manje i malo više strpljivima!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
20.10.2009 15:22:59   
Anoniman
Hvala....i ja tebi zelim sretju...user posted image

Mada...ja mislim da nisam trudna...al dobro...ako jesam...bitje vetja sretja user posted image

(odgovor članu alexis77)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here