|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: decji apetit
23.8.2010 19:01:35   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: minavb

Ha, nisam jedina luda koja hrani dete u snu!!! U 15:30 mi je u snu pojeo 120ml! Da je bio budan, ne bi pojeo ni 50ml. Eh, jos kad bi spavao kako treba, ruckao bi samo tako!!!

Minavb, a da li si mozda razgovarala sa pediijatrom o tome? Ili se posavetovala sa nekim?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: decji apetit
23.8.2010 19:19:28   
dancee
drbubi dali tvoja bebe lesno jade u snu ili  i togas  ima problem pa se hrani podolgo vreme,stvarno e mnogu tesko takviot nacin na hranenje

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: decji apetit
23.8.2010 19:30:45   
minavb
Nisam. Jos dve moje prijateljice su imale problem sa apetitom dece, ali nisu ih hranile u snu nego su ih nutkale na svaka dva sata, pa i cesce. Vecito vukle sa sobom flasice i termose. Idemo kod doktorke kad podignemo rezultate iz laboratorije, pa ako se ne pokaze neki problem, pitacu da prosto nije problem sa apetitom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: decji apetit
23.8.2010 20:46:33   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: dancee

drbubi dali tvoja bebe lesno jade u snu ili  i togas  ima problem pa se hrani podolgo vreme,stvarno e mnogu tesko takviot nacin na hranenje


Dance, se vikas Dance? Da, ona jade mnogo lesno dodeka spije, togas nema problema i pojade svojot obrok od 90 ml (100 ml mleka) za 5 - 10 min.

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: decji apetit
23.8.2010 20:47:49   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: minavb

Nisam. Jos dve moje prijateljice su imale problem sa apetitom dece, ali nisu ih hranile u snu nego su ih nutkale na svaka dva sata, pa i cesce. Vecito vukle sa sobom flasice i termose. Idemo kod doktorke kad podignemo rezultate iz laboratorije, pa ako se ne pokaze neki problem, pitacu da prosto nije problem sa apetitom.

Hvala na odgovoru. Mi smo pre mesec i po dana radili i urin i urinokulturu i sve bilo ok, a ja hocu da te analize ponovimo pa da odemo kod pedijatra. Bas mi javi sta ti je rekla dr.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: decji apetit
23.8.2010 21:37:26   
usamljena
Drbubi- zezas, ma ima na toj temi i "problematicnih" beba user posted image Ne brini, mi smo zaista imali i imamo problema sa jelom. Cini mi se da su sve mame prolazile kroz ovo user posted image Samo strpljenja. Evo, ja cekam 23 00 pa da joj dam flasicu user posted image Sta cu, navikla sam.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: decji apetit
23.8.2010 21:50:25   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: usamljena

Drbubi- zezas, ma ima na toj temi i "problematicnih" beba user posted image Ne brini, mi smo zaista imali i imamo problema sa jelom. Cini mi se da su sve mame prolazile kroz ovo user posted image Samo strpljenja. Evo, ja cekam 23 00 pa da joj dam flasicu user posted image Sta cu, navikla sam.

Usamljena, stvarno sam pregledala vise puta tu temu i stvaarno nisam nista nasla user posted image ... evo mi joj iz dva puta dajemo veceras jer se nesto budi pa cekam da se opet uspava pa da iz treceg zavrsimo ovo hranjenje za 21h. A u 00 sve ispocetka user posted image ... ti kazes da su mnoge mame prolazile kroz ovo a ja koju god da sam pitala ne pominje mi nikakav problem sa hranjenjem svoje bebe... zato sam jaaaaaaaako zabrinuta za Cicu...

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: decji apetit
24.8.2010 7:34:29   
Didy
Ja bih ih pustila da dobro ogladne. user posted image Kad je Stefan bio mali, dešavalo se da neće da jede, nisam ga terala, popije koliko popije (dojila sam ga + ad). Ustvari, nikad ni nije jeo na 3 sata, već na 4-5 i onda se baš fino naručka. I dobro je napredovao, čak i više od proseka za njegov uzrast.
Po meni, tom večitom borbom oko hrane i flašice, samo pojačavate detetove negativne asocijacije na flašicu, jer ono oseti da ste vi nervozni i da im gurate flašicu na silu. Deca treba da povežu osećaj hranjenja sa nečim prijatnim i normalnim, a ne sa nečim negativnim i stresnim.
Probajte ih jedan dan pustiti da izgladne i hraniti ih samo kada oni hoće (ništa im se neće desiti i 5 sati da ne jedu). Ja ih ne bih hranila noću. Čim sam ukinula noćne obroke, Stefan je počeo mnogo bolje da jede danju.
Eto to je neko moje iskustvo, nisam želela nikoga da kritikujem, samo da vam kažem da sad iz ove perspektive (Stefan ima skoro 2 godine) vidim da nije bitno dete hraniti tako često ako dete dobro napreduje. Nemaju sva deca jednak apetit i potrebu da jedu na tri sata (uostalom, kao i mi odrasli, neko jede češće, neko ređe). Sve je to normalno, samo kad vide da vi ne vodite borbu oko hrane s njima, počnu lepo da jedu.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: decji apetit
24.8.2010 10:22:14   
usamljena
Drbubi ja sam cesto "piskarala" sa gaganom83, Marince (ne mogu se vise setiti) i znam da smo svi u istom problemu. Da i Magde. I Alexx, ali ona na srecu nije imala tih problema user posted image Gagana je cak i otvoria temu o problemu dohrane. Ne brini toliko, beba ce ti poceti lepo jesti pa ce opet doci u fazu kad ce biti problema i tako u krug- bar je tako kod nas.
Evo i Didy je dala lep predlog, ja sam tako napravila sa cvrstom hranom- malo produzim vremenski period izmedju obroka pa nekad lepo jede a neke nece.
Samo ne brini


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: decji apetit
24.8.2010 13:32:53   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja bih ih pustila da dobro ogladne. user posted image Kad je Stefan bio mali, dešavalo se da neće da jede, nisam ga terala, popije koliko popije (dojila sam ga + ad). Ustvari, nikad ni nije jeo na 3 sata, već na 4-5 i onda se baš fino naručka. I dobro je napredovao, čak i više od proseka za njegov uzrast.
Po meni, tom večitom borbom oko hrane i flašice, samo pojačavate detetove negativne asocijacije na flašicu, jer ono oseti da ste vi nervozni i da im gurate flašicu na silu. Deca treba da povežu osećaj hranjenja sa nečim prijatnim i normalnim, a ne sa nečim negativnim i stresnim.
Probajte ih jedan dan pustiti da izgladne i hraniti ih samo kada oni hoće (ništa im se neće desiti i 5 sati da ne jedu). Ja ih ne bih hranila noću. Čim sam ukinula noćne obroke, Stefan je počeo mnogo bolje da jede danju.
Eto to je neko moje iskustvo, nisam želela nikoga da kritikujem, samo da vam kažem da sad iz ove perspektive (Stefan ima skoro 2 godine) vidim da nije bitno dete hraniti tako često ako dete dobro napreduje. Nemaju sva deca jednak apetit i potrebu da jedu na tri sata (uostalom, kao i mi odrasli, neko jede češće, neko ređe). Sve je to normalno, samo kad vide da vi ne vodite borbu oko hrane s njima, počnu lepo da jedu.


Didy,
ja sam moju bebu pokusavala da izgladnim i ranije, doduse nije da sam ceo dan cekala da ogladni nego 4-5 h i situacija nije bila nista bolja. Slazem se sa tobom da bebe osete majcin nemir kao i da treba da povezu hranjenje sa necim prijatnim i lepim. Bojim se da je Cica svoja sve cesca povracanja (ranije je povracala svaka 2-3 dana a poslednje 2-3 nedelje povraca svaki dan, bar jednom) vezala za flasicu pa je zato negoduje. Jer, vise puta ja vidim da je ona gladna, narocito uvece, to pokazuje na sve nacine: ustima, glasom, mimikom, ali jednostavno odbija flasicu i u takvim situacijama.
Njena pedijatrica je na odmoru, samo cekam da se vrati pa da je odmah odvedem kod nje. Mada znam da mi nista posebno nece reci...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: decji apetit
24.8.2010 13:35:31   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: usamljena

Drbubi ja sam cesto "piskarala" sa gaganom83, Marince (ne mogu se vise setiti) i znam da smo svi u istom problemu. Da i Magde. I Alexx, ali ona na srecu nije imala tih problema user posted image Gagana je cak i otvoria temu o problemu dohrane. Ne brini toliko, beba ce ti poceti lepo jesti pa ce opet doci u fazu kad ce biti problema i tako u krug- bar je tako kod nas.
Evo i Didy je dala lep predlog, ja sam tako napravila sa cvrstom hranom- malo produzim vremenski period izmedju obroka pa nekad lepo jede a neke nece.
Samo ne brini


Usamljena, hvala na podrsci. Priznajem da vise nisam toliko uplasena kao kad sam prvi put pisala, jer sam shvatila da nije samo Cica problematicna user posted image .

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: decji apetit
24.8.2010 14:35:40   
minavb
Ja sam prvila pauzu po 4 sata izmedju jela. I kad je naspavan, i kad se tolika pauza napravi, on opet odbije klopu. Ko zna sta ih muci. Malopre je pojeo 100ml, sto u budnom stanju odavno nije uradio. Mozda zato sto sam ja manje uznemirena, ko zna. Cula sam da se dosta dece tako ponasalo i da su opet porasla zdrava i vesela. Neka on rucka dok spava, a kad predjemo na kasice, cini mi se bice lakse.
Sutra idemo kod pedijatra, drbubi, reci sta hoces da pitam.

< Poruku je uredio minavb -- 24.8.2010 14:36:28 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: decji apetit
24.8.2010 14:46:07   
Mivica
A nisu ni sva deca ista...
Dobro, moj Boris je već veliki, ali ja sam se dugo nervirala kad neće da jede, vikala, gurala na silu, a onda sam digla ruke.
Ako neće da jede-ne mora. Dete sigurno neće svesno da gladuje. Desi se da pojede dva zalogaja za ručak i neće više, nema sile!
Ok, ostavim i do večere mu ne nudim ništa. Pa, ni ja nemam isti apetit svakog dana. Možda mu je vrućina, možda je umoran, zaigrao se pa ne bi da napušta igru. A često se desi i da ga mrzi da žvaće user posted image . Hoću da kažem da on i pored takvog režima lepo napreduje i zdrav je. A ja se više ne nerviram.


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: decji apetit
24.8.2010 15:09:46   
Drbubi

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam prvila pauzu po 4 sata izmedju jela. I kad je naspavan, i kad se tolika pauza napravi, on opet odbije klopu. Ko zna sta ih muci. Malopre je pojeo 100ml, sto u budnom stanju odavno nije uradio. Mozda zato sto sam ja manje uznemirena, ko zna. Cula sam da se dosta dece tako ponasalo i da su opet porasla zdrava i vesela. Neka on rucka dok spava, a kad predjemo na kasice, cini mi se bice lakse.
Sutra idemo kod pedijatra, drbubi, reci sta hoces da pitam.

Minavb,
samo da li je to normalno sto mi nasu decu hranimo u snu user posted image ...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: decji apetit
25.8.2010 12:17:42   
minavb
Mom detetu nista ne fali. Kaze doktorka da probamo sa Aptamil HA mlekom i da mu pravim veci razmak izmedju obroka. Za jelo u toku spavanja sleze ramenima. Kaze, kako god hoce , tako da mu dam. Eto.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: decji apetit
25.8.2010 12:19:59   
LillyT
A što bi mu nešto falilo, pa i ti jedeš kao ptičica, povuklo dete na tebe user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: decji apetit
25.8.2010 12:23:33   
minavb
Pa sto tu bas na mene da povuce? user posted image  

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: decji apetit
25.8.2010 13:00:25   
Drbubi
Minavb,
super sto ti je beba dobro i sto dr nema nista protiv hranjenja u snu!
Evo i danas mi je terapeutkinja koja vezba moju bebu rekla da je imala isti slucaj, beba zdrava i prava i ruckala samo dok je spavala... i nista joj nije falilo... jeste da je potrajalo do skoro godinu dana, ali bitno je da je sve u redu sa bebom. Eto, ja sam sad smirena, jer shvatam da nasim bebama nista ne fali...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: decji apetit
25.8.2010 13:55:58   
minavb
Moj je malopre lepo jeo u snu, i to u narucju, a onda kad je podrignuo, sve povratio.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: decji apetit
25.8.2010 14:43:55   
Drbubi
A jel' ti on inace povraca?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: decji apetit
25.8.2010 14:46:21   
liliana
Ja sam se do nedavno bukvalno traumirala kad moja beba neče da jede. A onda sam sebi utuvila u glavu jednu veliku istinu: Ni bebe me mogu uvek da jedu, ni one nisu uvek gladne i ješče kad ogladne...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: decji apetit
25.8.2010 17:07:43   
dancee
evo sad i moj sin je jeo u snu pa podrignuo i sve ispovratio neznam sta da radim

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: decji apetit
25.8.2010 17:10:20   
dancee
minavb a so kakvo mleko go hranis ti tvoe bebe

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: decji apetit
25.8.2010 17:12:53   
minavb
IZVORNA PORUKA: dancee

evo sad i moj sin je jeo u snu pa podrignuo i sve ispovratio neznam sta da radim

Nista nemoj da radis, to nije nista. Sacekaj sat-dva pa mu daj da jede. Sto pre utuvimo sebi u glavu da to nije nista strasno, pre ce nam se deca unormaliti jer mi necemo biti nervozne. Inace, pijemo Aptamil. Ne povraca cesto, samo kad ne podrigne lepo i kad se unervozi dok jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: decji apetit
25.8.2010 19:57:02   
Drbubi
Samo da vam javim da smo malopre dosli od pedijatra. Nasa pedijatrica jos nije dosla s odmora pa sam drugoj, kazu najboljoj u tom dz, izlozila problem. Odmah mi je rekla da se radi o alergiji na mleko. Rekla da kupimo hipoalergena mleka Novalac ili Alfare i pritom jos dodala da slobodno mogu da pocnem da dajem povrce mojoj bebi...

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here