|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: decji apetit
25.8.2010 22:11:04   
minavb
Drbubi, na osnovu cega je zakljucila da je alergija? Mi smo pili Novalac do pre neki dan, i opet je odbijao da jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: decji apetit
26.8.2010 7:38:07   
Drbubi
Cim sam joj rekla da place kad joj prinesem flasicu... kaze to je tipicna reakcija za bebe koje su alergicne na mleko tj. proteine iz mleka.
Inace, nisam bas lepo napisala, Novalac proizvodi mleko Allernova koje je ona zapravo savetovala, a ne obican Novalac, dok je ono drugo Nestleovo mleko Alfare.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: decji apetit
26.8.2010 7:46:07   
minavb
Ja cu danas da probam sa Aptamil HA (hipoalergen) pa da vidimo. Evo i jutros nece da jede. Ocajna sam!!!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: decji apetit
26.8.2010 7:54:27   
Drbubi
Minavb, znaci i to mleko koje je tebi dr preporucila hipoalergeno, ocito je i ona posumnjala na alergiju...
S tim da je meni ova dr rekla da nijedno drugo (cak ni Humanino hipoalergeno) ne uzimamo osim ova dva... E sad, buduci da prvi put vidim tu dr (mada sam od drugih cula da je ona, uz nasu dr, najbolja u dz), mi hocemo da sacekamo i nasu dr da se vrati sa odmora a i 10.09. imamo kontrolu kod nutricioniste pa cemo sacekati i njihova misljenja.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: decji apetit
26.8.2010 8:02:20   
minavb
Javi mi sta su ti rekli. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: decji apetit
26.8.2010 8:11:23   
Drbubi
Naravno. A ti javi kako je proslo sa Aptamilom HA u budnom stanju.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: decji apetit
26.8.2010 8:36:09   
minavb
Sad je pojeo 90 i povratio bar 20.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: decji apetit
26.8.2010 8:41:21   
Drbubi
Nema veze, bitno da je jeo user posted image !
A jesi li to probala sa ovim novim HA mlekom?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: decji apetit
26.8.2010 8:56:18   
minavb
Nisam, nema ga u mojoj apoteci. Kasnije cu izaci da kupim pa cu da probam.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: decji apetit
26.8.2010 10:25:33   
dancee
i ja sad ke kupim ha mleko i mene taka mi rekoa pedijatrite,drubi probaj ti pa kazi kako e situacija

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: decji apetit
26.8.2010 11:54:02   
Anck Su Nmaun
I mi ovu muku imammo... ona jako malo pojede ma ni polovinu obroka nekad...
Njen obrok bi trebao da bude 150 ml...sto NIKAD nije popila..ponekad samo 120ml...ali naj cesce oko50-60-70 do 90....  pa onda sacekam pola sata sat, pa joj dam ostatak...
Sad polako prelazim na kasice... probala sam s zitaricama nece ni luda.. juce je jedva pojela 1 kasiku pirea od krompira !

Ona je jako lenja da jede i ne place da je gladna ..retko! user posted image user posted image user posted image user posted image

Vise nisam pametna...sad razmisljam i o kravljem mleku da uvedm ( dvotrecinsko), i nocu je pocela 2 puta da se budi da jede!!!!!!!!

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: decji apetit
26.8.2010 12:02:12   
*Alexx*
Ali kravlje meko je manje kalorično od formule! Uostalom, o tome smo pisali dosta u temi o dohrani ili kravljem mleku - više se i ne sećam, pre neki dan, isto je i Smeshkica razmišljala.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: decji apetit
26.8.2010 13:44:38   
minavb
Ja ludim. U podne je pojeo 50ml i prosto vise nece. Dr kaze da cekamo da se projede. Izem ti doktora!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: decji apetit
26.8.2010 13:53:40   
Anck Su Nmaun
minavb ...znam kako je.. i moja nikako nece ...pa joj dam posle pola sata opet i u vecini slucajeva popije do kraja onaj ostatak , a kad nece nece... tako je juce ujutru 50..u podne 50...oko 15 sve..nema pravila!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: decji apetit
26.8.2010 14:13:58   
dancee
ma ni moj nece sad sam ga uspala i pojeo je 100 ml.i povratio

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: decji apetit
26.8.2010 14:51:36   
minavb
Ne nadjoh nigde taj Aptamil HA a postoji. Lepo je kakio, cak dosta retko za moj ukus. Ne znam sta je user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: decji apetit
26.8.2010 15:00:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I mi ovu muku imammo... ona jako malo pojede ma ni polovinu obroka nekad...
Njen obrok bi trebao da bude 150 ml...sto NIKAD nije popila..ponekad samo 120ml...ali naj cesce oko50-60-70 do 90....  pa onda sacekam pola sata sat, pa joj dam ostatak...
Sad polako prelazim na kasice... probala sam s zitaricama nece ni luda.. juce je jedva pojela 1 kasiku pirea od krompira !

Ona je jako lenja da jede i ne place da je gladna ..retko! user posted image user posted image user posted image user posted image

Vise nisam pametna...sad razmisljam i o kravljem mleku da uvedm ( dvotrecinsko), i nocu je pocela 2 puta da se budi da jede!!!!!!!!


Anck, ja sad vidim zašto si pisala na temi kravlje mlijeko.
Misliš da beba nema dobar apetit, jel napreduje sa kilažom?
Ovo što si napisala koliko pojede, p nije strašno opet sve pojede nakon pauzeuser posted image
Ne jedu sve bebe na 3 ili 4 sata, ne mora da bude ništa loše od ovoga ako beba imalo napreduje!
Njoj su tek 3 mjeseca počeće da jede bolje, sigurno, popričaj još sa pedijatrima, ja mislim da ovo nije razlog za briguuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: decji apetit
26.8.2010 15:18:44   
minavb
Da, Tara bar popije ostatak, ovaj moj nece i nece. Danas sam resila da pravim 4 sata razmak izmedju obroka. Do sad nije pomoglo, videcu kasnije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: decji apetit
26.8.2010 15:19:28   
Anck Su Nmaun
Pa vec sam jednom spominjala da je ona dobra beba , raspolozena mislim ne daje znake da je gladna...i da me doktori nisu istripovali  ja bih bila mirna!
Svaki put nesto kao nije bas najzadovoljnija kilazom...

Ona jede na oko 2,5 - 3 sata ... pa opet slabije napreduje user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: decji apetit
26.8.2010 15:25:48   
Anck Su Nmaun
minavb ... a jel ga ponudis opet posle sat....?

Na koliko ga hranis?

Tara nekad nece ni posle pola sata ni posle sat... pa jede za oko 2 sata

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: decji apetit
26.8.2010 15:56:47   
minavb
Hranim na 3 i po. Probala sam da mu ponudim posle dva sata i nema sanse. Nema veze ni sa otvorom na flascic, ni sa cuclom, mlekom...ne znam. Dodje mi da ga nosim u Tirsovu da mu pregledaju zeludac.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: decji apetit
30.8.2010 21:58:48   
Drbubi
Nisam odavno pisala pa da se oglasim... Pedijatrica sa Instituta je pregledala moju bebu, sa njom je uglavnom sve ok, nije pominjala nikakvu alergiju, vec je rekla da se najverovatniije radi o refluksu. Buduci da je moja Milica hipotonicna, dr misli da joj je sfinkter slab (misic koji spaja jednjak i zeludac - otvori se da hrana udje i odmah se zatvori, a opet se otvori kad beba podrigne nakon cega se odmah zatvori, i na taj nacin sprecava vracanje hrane; medjutim kod beba nije dovoljno jak, a kod moje bebe je ocito izrazito slab - zbog toga povraca), kao i misici vrata. Dakle, ovde se ocito ne radi o slabom apetitu (vec sam negde pisala da ja vidim da je ona gladna i da hoce da jede, ali je nesto sprecava - sad znam sta), vec o lenjosti bebe i o refluksu i neprijatnom osecanju koje se javlja nakon povracanja...

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: decji apetit
30.8.2010 22:02:03   
minavb
Drbubi, drugarica po nevoljiuser posted image
I nas najverovatnije muci refluks, i jedino sto mozemo je da cekamo da prodje, obzirom da nismo tezi slucaj.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Drbubi)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: decji apetit
31.8.2010 9:04:20   
dancee
mina a kako si otkrila da dete ima refluka dali go snimase

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: decji apetit
31.8.2010 9:07:40   
minavb
Ma ne, ja sama uspostavila dijagnozu. Ovde nece da ga snimaju dok ne pocne da se gubi i povraca non stop. U svetu se i najblazi refluks tretira, ovde samo kad je bas kriticno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here