|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija IV deo
4.2.2017 16:43:34   
Shansa
Nisam valjda jedina u procesu...mada bi bilo dobro da jesam, to znaci da vam je svima usoelouser posted image
Ako ima cekalica, javite se da se hrabrimouser posted image

(odgovor članu Shansa)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Inseminacija IV deo
27.5.2017 15:31:45   
DunjaMaja
Drage moje,
posle jednog spontanog u osmoj nedelji, mart 2015.god.,
odlucili smo se za inseminaciju. Juce je odradjena oko 12h, s tim da sam Pregnyl
primila dve veceri pre inseminacije oko 20h.
Obzirom da folikul puca 34-37 sati posle inekcije, brine me da li postoji sansa da nije
uspelo posto je ubacivanje s.bilo otprilike 40.sat posle pregnila?
A pritom mi se prirodna ovulacija-sa kojom nemam problema -desila vece pred inseminaciju.
Svaki mesec imam iste simptome, tako da nema sanse da sam omanula u proceni.
Imate li kakva saznanja o ovakvom slucaju?
Naravno da ne mogu da docekam 14.ti dan da vadim betu, deluje mi kao vecnost!
Svim damicama koje ovo citaju zelim srece i vere isto koliko i sebi!
Ljubac

(odgovor članu Shansa)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Inseminacija IV deo
28.5.2017 7:41:03   
jess021
DunjaMaja, davno bese kad sam ih ja radila pa se vise i ne secam kad se sta desava, ali savetujem ti da, ako ikako mozes, ne razmisljas sta i kako.
Sad je iui uradjena, preostaje ti samo da pozitivno mislis i da se nadas, sve ostalo je bespotrebno trosenje energije.
Zelim ti visoku betu!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu DunjaMaja)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Inseminacija IV deo
28.5.2017 11:24:50   
nata11
DunjaMaja doktor te je pratio verovatno pre toga si vec imala neke analize i upoznao je tvoje telo tako da ne brini previse. Opusti se user posted image navijam

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Inseminacija IV deo
28.5.2017 16:15:43   
DunjaMaja
Hvala Ti na podrsci,
naravno da je najvaznije ne razmisljati i ne opterecivati se, ali vrlo dobro znamo
da nam je to najteze.
Pozdrav od srca

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Inseminacija IV deo
28.5.2017 16:16:26   
DunjaMaja
Hvala, nadam se da je tako..nesto mi se praksa i teorija ne poklapaju...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Inseminacija IV deo
21.8.2017 11:32:02   
peca
Pozdrav :) Ne mogu da citam ceo forum, nisam dugo bila... Zanima me kako se stize do inseminacije, koje su indikacije za to, ko daje uput. Sve me zanima. Kada sam spomenula mojoj dr.to u domu zdravlja otkacila me je.

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Inseminacija IV deo
22.8.2017 16:44:43   
DunjaMaja
Draga moja, inseminacija najcesce uspeva kada je problem u kvalitetu spermatozoida, mozda te zato dr otkacila.
Inace skro da nema razlike od redovnog seksualnog odnosa osim sto se biaju najbolji spermatozoidi i ubrizgavaju u matericu - najcesce.
Ja sam je jednom radila. I nista. Posle se spremala za vto, pokupila sve upute i ostanem spontano u drugom stanju. Jos smo u blagom shoku. Nadam se da ce biti sve u redu ovaj put, obzirom da sam prezivela spontani 2015.
Zelim ti svu srecu!!!
Pozdravuser posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Inseminacija IV deo
23.8.2017 10:15:00   
nata11
Peca kod mene nakon poseta izabranom dr koji ti radi folikumoteriju, hormone trazis iui. Nakon toga ide vto. E sad mogu te poslati odmah na vto ukoliko je spermogram los.

_____________________________





(odgovor članu DunjaMaja)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Inseminacija IV deo
23.8.2017 12:22:25   
peca
Ovako, kod mene je sledeca situacija. Mi imamo jednu cerkicu koja ima 5,5 godina, I nju smo jedva dobili... od kad je ona napunila godinu aktivno amo radili na bratu ili sestri... bas jako zelimo drugo dete, I nece, nece, I meni "pukne film" , uradimo spermorgram koji je dosta los. Sad cekamo kod urologa, ali su mi svi inace predlagali inseminaciju, a ja ne znam kako da stignem do tog postupka. Kada sam pitala dr.u domu zdravlja, ona se meje,.kaze ja ne znam nikoga kome je to uspelo. Nervira me sto se vrtim bezveze a vreme prolazi, sve tako po mesec dva, prodje godina... ok sad ce on primati terapiju I to ce trajati par meseci, a sta posle... nisam ni ja vise mlada .... na vto nemam prava zbog deteta koje imam to znam. Ne znam dal me neko razume :) Do nedavno sam imala problema sa brisevima koji su I kod mene I supruga sad sterilni .

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Inseminacija IV deo
23.8.2017 19:30:49   
nata11
Sacekaj onda da suprug zavrsi terapiju pa insistiraj kod dr. Ne moze ona znati da li ce uspeti ili ne. Ako ne promeni dr, to je bar lako.

_____________________________





(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Inseminacija IV deo
25.8.2017 10:07:06   
ivannna
peco-i ja imam cerkicu od 4,5 god i zelimo drugo ali nikako,radili smo iui,vto fet i nista ,onda sam na svoju ruku otisla kod endokrinologa i nasla mi je nekoliko stvari da imam koje sam neke popravila a za neke dobila terapiju,

ja sam cerkicu dobila iu inseminacije i to iz 1.pokusaja ,tako da je i to moguce

moj ti je savet da odes tamo gde se i rade inseminacije,dr u domu zdravlja ti nece pomoci jer mislim da se ne daju uputi za iui, i taman dok tvoj muz bude na terapiji proveri i ti kod sebe ( kod dobrog endokrinologa) da li je sve ok,da ne gubite vreme

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Inseminacija IV deo
4.9.2017 14:13:13   
tanimi
Poklanjam kapsule PROfertil(60 kom.), rok trajanja do januara 2018god. i tablete Femara 2.5 mg(17 kom.) rok trajanj maj 2019god. lekovi su u originalnom pakovanju i dobro čuvani. Nisu mi potrebni jer su poslužili svrsi. Pozvati na broj 060-327-66-26 svim danima posle 14.00h.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Inseminacija IV deo
26.11.2017 17:32:06   
Coffee_lover26
Drage moje,odlucila sam da vam se pridruzim :) .Muzic i ja radimo na bebcetu vec 2 ipo godine.Konkretan problem ne postoji.Od lekova nema sta nisam pila,trenutno pijem samo caj od virka.Pre par dana sam uradila u NF Hsg i rezultati su dobri.Ja bih sl mesec da uradim inseminaciju,ali se dvoumim da li da radim u NF ili privatno u specijalistickoj bolnici za sterilitet u Bg kod dr Marijane Sasic(posto sam za nju cula da je srecne ruke).Ali me zanima sta sve treba za inseminaciju u NF I da li se ceka ili mogu da odem i zakazem za sl mesec i koja je cena otprilike za inseminaciju privatno? Unapred zahvalna na odgovoru i uz vas sam ♥️♥️♥️👶🏻🤰🏻

(odgovor članu Shansa)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Inseminacija IV deo
29.11.2017 8:13:35   
degu
Peco sad vidim da si pisala, ne pratim temu.
Sestra moje kume ima troje dece iz 2 inseminacije user posted image tako da je moguce. Ja sam imala 3, jednom je bila biohemijska,znaci zamalo. A spermogramm jako varira,mm je bio jako los 2 miliona/ml,98% nepokretnih, preko 90% morfoloski deformisanih, pa evo nas sad sa dvoje dece i maltene 2 kondoma da nam se ne omakne user posted image vi svakako mozete prirodno kad je jednom uspelo,samo trebaju sve kockice da se sloze.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Coffee_lover26)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Inseminacija IV deo
2.12.2017 23:52:05   
Lola Blibla
Drage,da li je nekoj uspela inseminacija?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Inseminacija IV deo
12.12.2017 8:55:46   
ivannna
Meni jeste,iz prve mada dr kaze da je mozda i prirodno

sada posle 5 god nije mi uspela vto user posted image

(odgovor članu Lola Blibla)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Inseminacija IV deo
13.12.2017 13:23:37   
Milnat
Zdravo svima
Jutros sam prvi put primila pregnal i sutra radimo prvu inseminaciju.
Proslo je tri sata od dobijanja inekcije a mene koci leva noga , oduzima mi se i svrbucka.
Filikul je inace na desnom jajniku, a u levu stranu sam dobila inekciju.
Ima li razloga za paniku, da li je neko imao isto iskustvo ?
Pozdrav

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Inseminacija IV deo
13.12.2017 13:29:41   
Maraj
Pregnil je za pucanje folikula. Nemas razloga za paniku. Sve je iz glave. Opusti se i ne razmisljaj mnogo. Sto se vise opterecujes, razmisljas i umisljas simptome manja je verovatnoca da ce uspeti.

(odgovor članu Milnat)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Inseminacija IV deo
21.3.2018 17:31:54   
maybe babyyyy
evo i mene da se prikljucim. danas smo odbijeni na drugostepenoj, pa sam i dalje sva sokirana. kod mene je sad sve ok, imala sam insulinsku, sad sam na sioforu, i u proteklih 2god stalnu oscilaciju hormona. sad pri poslednjim analizama je sve bilo dobro. medjutim muz ima los spermogram, pise dijagnoza astenozoospermija (39% pokretnih, od toga 20% aktivno pokretnih, a 15% normalne morfologije). Medjutim, danas nas u minuti sve ukupno odbili i jos dr rekao da je to odlican spermogram i na izvestaju napisao normospermija. Dr mi nista od nalaza nije ni gledao samo je bacio pogled na spermogram. Predlozio je tretman provere prohodnosti jajovoda pa onda mozda inseminacija. Nisam inace iz NSa, i nemam predstavu kud sad i sta sam tim izvestajem. Kome da se obratim? gde se to radi? jel mi treba neki uput?
Znam da je poduzi post,ali bih bas bila zahvalna na odgovoru

(odgovor članu Shansa)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Inseminacija IV deo
24.3.2018 20:11:04   
vocicana
Maybe baby, v4v trebas sbom ginekologu u dz da se javis sa izvestajem komisije, nije to los spermogram, sa jjim mozes ostati trudna. Jedino taj hsg da odradis i budes mirna posto se sve konacno nastelovalo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu maybe babyyyy)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Inseminacija IV deo
6.4.2018 20:56:26   
Mara05
Ima li nekog na temi user posted image
Ja sam radila svoju prvu inseminaciju u prošlu sredu i sad smo na čekanju. Terapija je Utrogestan 200mg dva puta dnevno i Aspirin od 100mg jednom-
Volela bih da nam uspe iz prve....jer neko mora činiti taj mali procenat uspelih inseminacija user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shansa)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Inseminacija IV deo
7.4.2018 10:33:03   
nata11
Navijam Mara user posted image

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Inseminacija IV deo
7.4.2018 11:03:43   
madre
Maro, cekamo lepe vestiuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Inseminacija IV deo
11.4.2018 14:23:29   
Mara05
Prva je neuspešna....čekam da krene ciklus pa idemo dalje....user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here