|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija IV deo
11.4.2018 14:25:34   
nata11
Nadam se da ce sledeca dati rezultate.

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Inseminacija IV deo
11.4.2018 14:47:21   
Mara05
Nadam se i ja user posted image
Nekako mi nešto govori da će nam inseminacija uspeti, da li druga ili treća ali želim da verujem u to. Videćemo. Mada, svakako se lagano pripremam i za vto. Uffff kakva je ovo borba.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Inseminacija IV deo
11.4.2018 14:53:02   
nata11
Ako mozes radi insemenacije iz meseca u mesec vezano. Prema nekim ispitivanjima tako je veca uspesnost.

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Inseminacija IV deo
2.6.2018 12:03:25   
Tristan
Drage buduće mame! Ja bih da podelim svoje iskustvo sa vama na ovu temu.
Ja sam imala sindrom policističnih jajnika i izostanak ovulacije (koji se potvrdio folikulometrijom iz par puta/meseci). E sada, ja kada sam ukapirala da će to teže ići posle ne više od 6 meseci pokušavanja da ostanem u drugom stanju, ja sam uradila sve od analiza što može da se uradi i što može da ima uticaj na reproduktivno zdravlje žena. Iz isksutva moje prijateljice, nisam želela da mi se dese "par godina" i ono "još samo ovo da proverimo". Ovo je bilo jako skupo i možda malo preterano, ali ja sam želela bebicu što pre, zbog godina mog partnera.
Sve te analize su pokazale na kraju da je suštinski sve ok osim: insulinske rezistencije, vitamina D i mutacije MTHFR-a (zbog ovoga sam morala da pijem specijalnu folnu kiselinu - u aktivnom obliku, koju je teško naći u Srbiji).
IUI je rađena u NS-u, kod divne doktorke koja je profesorka na fakultetu, a radi u jednoj privatnoj klinici, gde ima dosta doktora sa čuvene Betanije. Cena je 30.000,00 din.
U decembru 2017 smo imali ideju da uradimo prvu Inseminaciju. Pila sam Femozol 3 tablete dnevno od 3-5 dana ciklusa za izazivanje ovulacije, ali zbog ne tako dobre komunikacije sa doktorkom i klinikom, ispustili samo pravi dan za primanje Pregnila.
U januaru je bio sledeći pokušaj. Bila sam u Španiji kada sam se javila doktorki da je ciklus počeo (mene je iznenadio jer je došao prvi put na 28. dan i poremetio mi sve planove). Sa aerodroma, išla sam u neku ordinaciju u BG-u samo da mi se uradi UZ i da vidimo kako sam odreagovala. Slala sam rezultat doktorki na Viber. Imala sam 2 vodeća folikula. Prema njenoj instrukciji, sutradan uveče sam ponovila UZ. Tada mi je rekla kada treba da primim Pregnil i kada da dodjemo u NS na IUI. Znači, Pregnil sam primila u jednoj privatnoj klinici u BG na Božić (bilo je jako teško to odraditi) :)
Pošto ja nisam očekivala tako rani ciklus, imali smo bukirano skijanje na Kopu dan posle Božića i celu tu nedelju. Otišli smo u ponedeljak na skijanje, u utorak ujutru krenuli smo na NS, odradili inseminaciju (spermogram nije baš bio tako dobar kao ranije) i vratili se na Kop (10 sati putovanja).
Ja sam to veče plivala u bazenu, a sutradan već skijala... Jer mi je doktorka rekla da se potpuno normalno ponašam.
Ne mogu reći da sam u glavi bila 100% opuštena. Naravno da sam mislila o tome skoro sve vreme... I na kraju službeni put u Sarajevo i tamo pada 14. dan. od IUI. Odlazim u neku laboratoriju tamo da uradim betu... Kada sam se vratila posle par sati, dve sestre su me grlile, a ja plakala od sreće....
Evo me sada u 6. mesecu sa jednim dečakom :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Inseminacija IV deo
5.6.2018 15:04:22   
ivannna
Trebalo je ovaj mesec da radimo inseminaciju ali nismo
pila sam klomifen i imala sam 2 veca folikula od kojih je vodeci dosao do 18x16mm i tad sam primila pregnil ali ni 2 dana kasnije folikul nije ni porastao ni pukao a endometrijum je bio 6,9mm i dr je rekla da ipak ne radimo iui ,posteno od nje,imali smo naredna 3 dana odnose pa cemo videti

2.dan ciklusa sam vadila hormone:
fsh 8,37
lh 7,38
estradiol 27,1

malo sam se umorila od svega... user posted image


(odgovor članu Tristan)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Inseminacija IV deo
28.6.2018 19:56:01   
Ticky89
Cao svima... Ima li koga ko je trenutno na cekanju 14og dana za betu? user posted image Meni je radjena prva ins. 23.06.2018., juce sam imala temp 36 sa 8, danas 37, i blage bolove u jajnicima.. Stimulacija je bila femarom, sad pijem femibrion i koristim utrogestan 200mg 3x dnevno. Jel moguce da je to sve od utrogestana?? Inace, vec 3,5 god nista, a sve je ok i sa mnom i sa mm. Ne mogu docekati sledecu subotu user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Inseminacija IV deo
28.6.2018 19:58:37   
Maraj
Ticky povisena T hoce od utrogestana. Navijam da je inseminacija uspesna user posted image
Jesi li radila kakve pretrage osim hormonske npr antitela , trombofilije

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Inseminacija IV deo
28.6.2018 19:59:59   
IvanaSK RR
I ja navijam da je uspesnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Inseminacija IV deo
28.6.2018 23:11:38   
Ticky89
Hvala vam puno user posted image user posted image ne, te pretrage mi jos nije niko trazio... user posted image

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 8:14:06   
Maraj
Ticky uradi. Mene su godinama tako zavlacili. Sve ok i kod mene i kod supruga. Inseminacije radila.... ma ksta.
Dok nisam uradila urodjene i stecene trimbofilije i antitela. Tu je bio problem . A iskreno bude kod vecine zena koje godinama ne ostaju trudne. Uz lekove zatrudneh. Tako da trazi od gin.da ispitas i to kad vec sami ne znajj da se sete i daju ti

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 11:25:08   
Ticky89
Maraj, hvala ti puno... Zaista nisam znala za to, jer mi apsolutno nijedan dr nije to tražio. Sledeća kontrola je za 2 nedelje, pa ću da pitam za to. Drago mi je što si ti uspela! user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 11:32:03   
Maraj
Ticky retko koji gin.se bavi sterilitetom. Oni samo kazu opusti se i to je to. Eventualno ako te posalju na hsg ili inseminaciju i to je to. Al sve je gubljenje vfemena ako laboratoriju ne uradis kako valja

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 14:14:29   
Ticky89
Maraj, nažalost tako je... Ja sam pre par meseci krenula kod dr koja se bavi sterilitetom, pa ćemo videti kako će se pokazati. Za sada sam stvarno prezadovoljna načinom na koji se ophodi, koliko vremena posveti pacijentu itd. samo eto, te nalaze mi nije pominjala. Baš ću je pitati...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 14:15:54   
Maraj
Pitaj. Predugo si u borbi za potomstvo
Tako sam i ja bila...
Sigurno je neki bezazleni "problemcic" koji oni ne otkrivaju

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 14:17:50   
Ticky89
Hoću, hvala ti puno na savetima user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 14:57:46   
lesli
Ja sam imala u pocetku povisenu temperaturu, ali sumnjam da je do utrogestana. I dalje ga koristim a temperatura je sada skroz normalna.
Srecno! user posted image

A maraj ti je dala dobre savete. Ja bih tu dodala jos i stitnu zlezdu i ogtt. Naravno, ako sada nije uspelo.
Ali meni je malo sumnjiva ta temperatura i ta boluckanja u stomaku user posted image

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:19:26   
Ticky89
Lesli, drago mi je zbog tebe 😍 I ja se potajno nadam, ali videćemo, prva je iui pa ne bih da se previše razočaram. Štitnu i ogtt sam proverila, imala sam blago povišenu insulinsku rezistenciju, ali i to je sada ok. Ostaje mi ovo što Maraj kaže. Divne ste, ovo je prvi forum na koji se javljam i oduševljena sam user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:21:08   
Maraj
Ticky, blago povisen ogtt? user posted image sta to znači, jesi li korigovala iahranu? Mozda je to problem

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:27:30   
Ticky89
Granica je 16, bar u ovoj laboratoriji u kojoj sam radila analize, a moj je bio 20. Dobila sam da pijem Glucophage i Inofolic, i izbacila sam slatko, smanjila belo brašno itd., tako da sam ga vrlo brzo dovela u normalu. Lekove pijem i dalje, i kontrolišem se svakih 2-3 meseca. Inače sam visoka 168, 56 kg, tako da nemam nešto mnogo kg viška, možda 2-3. I ja sam mislila da je to problem, možda je i bio videćemo. Nekih 6 meseci traje terapija ovim lekovima. Posle iui sam dobila još utrogestan i femibrion, tako da više ne znam kad šta pijem user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:32:19   
Maraj
Super ticky. Vazno da si dobila terapiju. Ima i tema ogtt i insulin . Sad cu da nadjem pa cu da ti postavim

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:34:00   
Maraj
Evo je tema Klik

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:35:01   
Ticky89
Da, u toj klinici gde idem kod ginekologa ima i endokrinolog, pa su mi tamo dali terapiju. Može, može, hvala ti! Možda sam već i čitala, pošto sam kopala po mnogo foruma ali nikad nisam bila član😁

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Inseminacija IV deo
29.6.2018 15:39:17   
Ticky89
Hvala Maraj, bacam se na čitanje!

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Inseminacija IV deo
2.8.2018 8:37:20   
misika
Pozdrav svima, ja imam jednu devojcicu nakon druge uspele IUI, ona sad ima dve ipo godine. Imam insulinsku rezistenciju (pazim i pijem glukofaz), a muz blago pomerenu morfologiju, mada svi kazu da je super spermogram..

Mi naravno pokusavamo prirodno, ali nista se ne desava.. Sad u junu imam jednu neuspelu IUI i na zalost doktorica je isla na godisnji pa smo jedan mesec propustili, a iskreno mislim da je jako vazno ici mesec za mesec. Zavrsila sam 5 dana femaru i u subotu idem na prvi UZ user posted image user posted image

Da li ima nekog ovog meseca da se bodrimo :)

(odgovor članu Ticky89)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Inseminacija IV deo
7.9.2018 12:21:56   
Tina92
Juce mi je uradjena druga inseminacija. Prva je bila u julu. 

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here