Dojenje tudje bebe. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


rosana -> Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:08:38)

Je li vam se nekada desilo da podojite tudju bebu?




Rosita -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:18:49)

Nije. Meni licno nije privlacna ta ideja, ali nemam nista protiv kome jeste. Nekad je vrlo humano...




Trcosava -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:26:21)

Ne vidim ništa loše u tome, mislim koja je razlika između doniranja majčinog mleka i podoja?

Bolja je svakako opcija od adaptiranog [sm=jezicek.gif]




rosana -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:30:43)

meni se dogodilo stvarno nezgodna situacija
zena koja je bila samnom u sobi rodila na carski nije imala mleko, beba joj plakala onda me ona zamolila da joj ja podojim bebu... ja u cudu bas mi nezgodno nije bas zdravo mislim hvala bogu zdrava sam,ali place gladna nisam imala izbora dala sam mozda ce i meni nekad nesto zatrebati u zivotu




World -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:44:39)

Zasto nije zdravo, beba je beba? Zdravije nego da joj daju nesto vjestacko.. Ja sam podojila sestrino dijete nekoliko puta, sta ima veze..




rosana -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:50:28)

znas zasto?, mnogi su me kritikovali posle kao znas li ti da to nije dozvoljeno , mozes da preneses razne bolesti, mada ponavljam nikad nista nisam bolovala temperaturu sam 3 puta dobila samo . Smatram da sam ispravno uradila i drago mi je da sam nahranila bebicu.




jess021 -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 9:51:36)

Meni je to skroz normalno. Moja mama i njena drugarica su se porodile u dva dana i onda me ta mamina drugarica dojila dok su bile u bolnici, jer su mojoj mami jako grudi bile upaljene.
Uvek se zezam sa sinom od te zene da smo brat i sestra po mleku[sm=smiley1.gif]
Ja mislim da bih uvek to uradila za nekog.
Ko kaze da to nije dozvoljeno?!




World -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 10:00:34)

Koje bolesti, hiv, hepatitis, sta? Mislim da u tom slucaju ne bi dojila ni svoje definitivno..




rosana -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 10:07:46)

pa nebi niko normalan sigurno, zato i kazem hvala bogu zdrava sam ali bez obzira na to nije dozvoljeno u porodilistu da dojis tudje dete, nedaju razumes,kazu to je nekada davno bilo sada nemoze :)




Ivanka 75 -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 11:53:20)

Ja sam sestrica podojila nekoliko puta (razlika izmedju njega i moje Ive 6 dana), zasto da ne, mleko je mleko, otkud sise znaju ko ih koristi [sm=smiley1.gif]




Kata90 -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 12:17:18)

Rosana,i ja bi tako postupila ko ti sigurno,pa neka kazu sta hoce......verujem da ti bilo drago sto si pomogla toj zenici i bebici naravno[sm=smiley1.gif]




rosana -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 13:54:12)

jeste bilo mi je drago, smatram to humanim gestom
znam da bi svaka majka isto postupila




Rosita -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 14:00:05)

Sad ja da se dopunim. Prva sam odgovorila, nisam znala situaciju. Kad je tako neka situacija, podojila bih dete, samo mi nije privlacna ideja o nekom trajnijem dojenju...




choopa choops -> RE: Dojenje tudje bebe. (28.7.2015 16:39:17)

Nisam. Podojila bih jedino ako bi ta neka beba ne bi imala drugi izbor [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Dojenje tudje bebe. (29.7.2015 11:36:18)

Rosana,meni se to desilo.kad sam se prvi put porodila,moju bebu su prebacili odmah za beograd,a mleko se pojavilo.sa mnom u sobi je bila devojka koja je imala jezive ragade,krv curi,ona place,beba hoce da sisa.neiskusne i ona i ja.patronazna sestra tek u jednom momentu uzima od nje bebu i stavlja je na moje grudi i bebac sisa!moje prvo iskustvo sa dojenjem.




Maslacak15 -> RE: Dojenje tudje bebe. (29.7.2015 20:54:22)

e evo i ja sam majka i nikad nebih tako nesto radila. Nit bi dala da druga zena doji moje dete niti obrnuto. U danasnje vreme smatram da je uvek moguce nabaviti adaptirano, tj ne mogu da zamislim situaciju da ne postoji drugo resenje. Mozda sam profesionalno deformisana, priznajem. Kao infektivni molekularni biolog ne bi mogla da podnesem ni teoretsku verovatnocu da tudjem detetu prenesem bilo sta. I obrnuto. A ta verovatnoca definitivno postoji koliko god teoretisali da je mala.
To je skoro kao dilovanje transfuzije krvi bez kontrole iste. Nije bas isto, sanse za zarazu su nesto nize kod mleka ali postoje dodirne tacke. U zapadnim porodilistima se donirano mleko pasterizuje i tu je kljucna razlika u odnosu na "dojenje tudjeg deteta".




Rosita -> RE: Dojenje tudje bebe. (29.7.2015 21:28:24)

I kod nas se, koliko znam, nekako obradjuje i proverava donirano mleko. Ni ja ne bih volela moje dete neko da doji, samo bih ja tu dodala emocionalne (nazovite i iracionalne :) momente.




vonavoj -> RE: Dojenje tudje bebe. (29.7.2015 22:05:11)

Ja sam dojila sestrinog sina,on obozava siku i ne bira-probale smo.
A ona je pokusala moju J da prevari i povukla je par puta i shvatila da nisam ja!




choopa choops -> RE: Dojenje tudje bebe. (29.7.2015 23:55:52)

Ja majke mi ne znam ni kako bih reagovala da me neko to pita u porodilištu?[sm=zmeden.gif] Mislim OK, da je dijete nema neku drugu opciju i da mu je potrebno u tom momentu, da je rat ili tako nešto ne bi razmišljala, ali inače.... Ne znam, jeste to beba, ali...ja imam problem s tim kao da recimo svi jedemo istom kašikom? Znači ambalaža je problem jer ne može da se otkuva [sm=jezicek.gif] Valjda sam izgubila taj "plemenski" gen [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Dojenje tudje bebe. (30.7.2015 0:07:38)

Nije mi se desilo ali mislim da je to ok. Zasto da ne.




mama krava -> RE: Dojenje tudje bebe. (30.7.2015 12:56:37)

Skroz mi je ok... Naravno da mi je to prirodnije od bilo kog, pa i adaptiranog mleka!




mama krava -> RE: Dojenje tudje bebe. (30.7.2015 13:01:47)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja majke mi ne znam ni kako bih reagovala da me neko to pita u porodilištu?[sm=zmeden.gif] Mislim OK, da je dijete nema neku drugu opciju i da mu je potrebno u tom momentu, da je rat ili tako nešto ne bi razmišljala, ali inače.... Ne znam, jeste to beba, ali...ja imam problem s tim kao da recimo svi jedemo istom kašikom? Znači ambalaža je problem jer ne može da se otkuva [sm=jezicek.gif] Valjda sam izgubila taj "plemenski" gen [sm=smiley36.gif]



E, baš to...
Mnogo smo se razmazili, brate mili! Mislim da ne bismo preživeli neko veće nedajBože!!!
Ako me razumete šta hoću da kažem?

Te mora adaptirano, pa sterilisana flasica...pa anatomska cucla...i još sto kojekakvih čuda! I ja imam poneke od takvih tripova, ali kada bi mi neko tražio da mu podojom dete podojila bih ga sigurno! I isto tako zamislite obrnutu siuaciju... da vaše dete nema, ne može, a frka je....pa naravno da biste mu dali da ga neko drugi podoji!





Ivanka 75 -> RE: Dojenje tudje bebe. (30.7.2015 14:48:40)

Moja baka nije imala mleka kad je mamu rodila ali je imala dojilju do 3 meseca, zenu iz komsiluka koja je imala dete istog uzrasta.




Maslacak15 -> RE: Dojenje tudje bebe. (30.7.2015 21:45:16)

samo zato sto se u deset slucajeva nije dogodilo nista lose nije garancija da se nece desiti 11 ti put. Emotivni aspekti su individualna stvar, prihvatam da neke zene gledaju to u pozitivnom svetlu, ali je skopcano sa rizikom i to je cinjenica. Niz patogena mogu zavrsiti u mleku. Ja smatram da ne mozete da znate da li je neka zena zdrava ili ne niti mozete za sebe da budete sigurne. Mozda zvuci fatalisticki ali je tako[sm=smiley36.gif]. I x puta kad male bebe zaglave u bolnici, zarazili su ih najblizi a mozda nisu ni bili svesni da su bolesni. To je prosto neibezno, gde su ljudi tu su i ljudski patogeni. Licno mislim da nema potrebe za preuzimanjem tog rizika.




degu -> RE: Dojenje tudje bebe. (30.7.2015 22:46:56)

Tako kad bi gledale onda ne bi podojile ni svoje dete zbog svih mogućih patogena. Ja bih podojila tuđe dete, naravno ako znam da sam zdrava, a te analize na hiv i slično se makar odrade u trudnoći. Opet se putem mleka prenose i antitela i mislim da je više koristi nego štete. U svakom slučaju ne bih se previše naučno udubljivala [sm=smiley36.gif] ako bi bilo potrebe naravno da bih podojila tuđe dete.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>