RE: Zeznula sam veš... (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


aleksandrici -> RE: Zeznula sam veš... (12.3.2016 18:03:33)

I ja sam nesto slično našla,lovac na boje i jedva čekam da ga isprobam da vidim hoće li pomoći onoj jakni.




vikiveki -> RE: Zeznula sam veš... (12.3.2016 23:23:39)

cockić ja do sada to nisam koristila, nisam ni znala da takvo nešto postoji,hvala na informaciji, to moram probati.




Mala Elena -> RE: Zeznula sam veš... (12.3.2016 23:48:31)

Zeznula sam par stvarcica zute boje, stavila ih zajedno sa farmericama mm pa sada vuku na plavo... kuvala sam ih kasnije ali ona nova zuta boja nece da se vrati[sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Zeznula sam veš... (13.3.2016 0:16:02)

Iz mog iskustva kad se veš tako oboja, ne pomaže nijedan od ovih proizvoda. Mislim da je jedino rješenje hemijsko čišćenje.

MM prije par godina uzeo jedan narandžasti peškir za plažu i stavio da se pere (a stavlja robu bukvalno jednom mjesečno) sa bar deset novih dječijih stvari. Bio je početak sezone i ja kupila majčice, šorčiće...ma svašta. Kad sam izvadila imala sam šta da vidim. [sm=smiley19.gif] I sad mi se kuva u stomaku kad se sjetim [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Zeznula sam veš... (13.3.2016 0:44:01)

Ja neznam da li nešto pomaže ali kada tako upropastim onda uglavnom više ništa ne pomaže,ostaje mi da isprobam i te sakupljače boje




gagana83 -> RE: Zeznula sam veš... (13.3.2016 11:59:31)

Ja cim imam vise od jedne boje u masini, ubacujem maramice koje skupljaju boju. I ne razmisljam. Ranije mi se cesto desavale nezgode sa pranjem, pa mi je jednom prilikom sav beli ves primio rozu boju [sm=smiley13.gif] Ja koristim jednu maramicu za nekoliko pranja.
A pre par godina kupim neku posteljinu u crvenoj, crnoj i beloj boji. I platim je poprilicno.
Ubacim u masinu samo posteljinu, zavrsi se pranje, imam sta da vidim, belo poprimilo crvenu boju, crveno poprimilo crnu.




Dora89 -> RE: Zeznula sam veš... (19.5.2020 9:08:33)

Napisaću ovde svoj savet. Vidim da je stara tema, ali ovi saveti su mi baš pomogli, pa se nadam i da će nekome moj. Stvari oset_ljivih boja sa ostalim stvarima slobodno perem na 30 stepeni. Eventualno dodam hvatač boja, ali i bez njega nisam imala nikakvih problema. Ta temperatura je kao za ručno pranje.





branki* -> RE: Zeznula sam veš... (19.5.2020 10:53:23)

Ja imam problem sa blizama i haljinama koje su mi crno bele.Zato što onaj beli deo uopšte više nije blistavo beo.I sad nemam pojma šta da im radim. .Ne smem da stavim varikinu jer ću upromastiti crni deo.kako da stavim samo na jedan deo, a na drugi deo ne.





mikica88 -> RE: Zeznula sam veš... (11.9.2020 15:03:29)

Ovo se i meni desilo kupila zatim neki dr.bekam za izbeljivanje ili vracanje h prvibitnu boju. Vratilo se posle 2 og pranja.




branki* -> RE: Zeznula sam veš... (11.9.2020 21:43:05)

Potrazicu i ja taj dr bekam.mada sam jednu haljinu bacila.upropastena je.





mikica88 -> RE: Zeznula sam veš... (12.9.2020 17:28:26)

Uzela sam i violeta tecni prasak . Nahvali ga ptodavacica kaze ima malu decu ,flekaju se a ovaj deterdzent je sjajan.




Queen Lady -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 8:38:32)

Zene, ako imate neki savet, dobro bi dosao. Juce izvadim MM belu kosulju iz ormara i vidim da je kragna pozutela. Da li znate kako skinuti to zutilo?




Sanjica26 RR -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 8:41:39)

И ја бих волела да знам чиме да очистим своју крагну. Али немам решење





mati -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 8:54:54)

Ja mislim da kod tog zutila nema pomoći. To se dešava od stajanja. I na obuci, na djonu...
Ali ako neko ima rešenje lepo bi bilo da čujemo.




Ivanka 75 -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 9:18:18)

Koliko ja znam to zutilo se pere. Jedino ako je od farbe za kosu onda nece. Onaj plavi merix sapun natrljati na vlazan materijal, ostaviti da odstoji neko vreme ali ne sem da se osusi, onda ne funkcionise.Malo cetkicom istrljati lagano ako treba, ne ispirati, staviti u masinu i oprati. 😊




Queen Lady -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 9:29:53)

Oprala sam kosulju, ali je i dalje tu... Treba mi neko sredstvo koje ce da ukloni to, ako postoji...




mati -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 9:36:33)

Lady, ja nisam uspevala. Ne znam. Možda mi tehnika nije dobra. To je to zurilo od stajanja. A guglala sam i pokušavala sa jednom kosuljicom. Ništa nije dalo rezultat.




Queen Lady -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 9:53:55)

I ja sam guglala, ali nisam probala jos nista. Jedino da probam sa nekim izbeljivacem...




dddaca -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 9:55:10)

Nisam ni ja uspela. Pokusavala sa sapunom iz DM, vanishom, praskom (persil, ariel natrljam i ostavim da odstoji).




flamingos -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 19:48:24)



IZVORNA PORUKA: Queen Lady

Zene, ako imate neki savet, dobro bi dosao. Juce izvadim MM belu kosulju iz ormara i vidim da je kragna pozutela. Da li znate kako skinuti to zutilo?
Feri.Pokvasi kragnu,sipaj feri,istrljaj i ostavi da odstoji,pa operi.Mnoge fleke sam tako skinula.Mislim da će da pomogne i za to žutilo.Probaj,pa javi jesam li bila od pomoći.❤





Duškić -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 20:12:14)

Mislim da mozes nekim sapunom onim za skidanje fleka.




mati -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 23:03:44)

Lady, probala sam i to... Nisam uspela. A da kažem da uopšte nije puno tog zutila bilo. Uzimala sam i svašta iz DM-a, jok. Evo sad imam tih hemikalija koliko hoćeš.




Ivanka 75 -> RE: Zeznula sam veš... (6.4.2021 23:45:32)

Plavi Merix sapun cini cuda.. Probajte, delovace😊





mati -> RE: Zeznula sam veš... (7.4.2021 0:15:12)

Samo jednom sam ga kupila. I to se ne sećam za sta. Na pijaci kupujem onaj domaći sapun, pogan, kako ga zovu. I za flekice ga koristim, a posebno sa sundjerom za mazuljicine šapice.




Ivanka 75 -> RE: Zeznula sam veš... (7.4.2021 0:36:53)

Sapun od ceđi? 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>