Crveni pecati na kozi (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Ivanka 75 -> Crveni pecati na kozi (28.8.2015 0:44:38)

Sinoc sam mm videla oko struka crvene pecate razlicitih velicina. Sinoc nie imao na ledjima i stomaku a veceras lun - od sitnih do vecih pecata.
Kaze da ga ne svrbi, na terenu nije bio u travi, nije jeo nista nepoznato (niti je podlozan alergijama).

Namazala sam mu Pantenol.... mnogo sam zabrinuta sta bi to moglo biti [sm=smiley13.gif]

Sutra ce kod lekara...




choopa choops -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 1:46:40)

A da namažeš Synopenom? Možda ga je ujeo neki pauk ili nešto?[sm=zmeden.gif]




serpica -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 7:40:11)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sinoc sam mm videla oko struka crvene pecate razlicitih velicina. Sinoc nie imao na ledjima i stomaku a veceras lun - od sitnih do vecih pecata.
Kaze da ga ne svrbi, na terenu nije bio u travi, nije jeo nista nepoznato (niti je podlozan alergijama).

Namazala sam mu Pantenol.... mnogo sam zabrinuta sta bi to moglo biti [sm=smiley13.gif]

Sutra ce kod lekara...




Ivanka kakvi su pecati? Veliki,mali,sitni? jesu li grupisani ili onako svuda ih ima? pitam jer,se mojoj tari pre dve godine desilo slicno bili su sitni svuda po telu,najvise na stomaku i ledjima svetlo crvene boje i onako glatki nisu bili ispupceni,sumnjali su na vaskulit,alergija sitnih krvnih sudova,uzrok nepoznat. Ako se ne povuku neka uradi kks i vidi kakvi su mu trombociti. Ovo sve vazi pod uslovom da nije neka druga vrsta alergije.
Brz oporavvak.[sm=smiley31.gif]




Ivanka 75 -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 9:09:21)

Serpi, i sitni i krupni, svih velicina, na kljucnoj kosti kod vrata jedan oko 5cm i svi su nepravilnog oblika.
I moja sestra kaze da je nesto sa krvnim sudovima verovatno jer ga ne svrbi.

Dr radi popodne pa ce posle 13h kod lekara. Malopre sam se cula sa njim i pitam ga da li ima vise nego sinoc on kaze nema - ma nema on ppjma, ne vidi on to kao ja.
Kad je sinoc video ledja na ogledalu, tek onda se zabrinuo.
Bas sam se zabrinula, mnogo brzo se siri.
A vidim, ni njemu nije svejedno, ucutao se...




Ivanka 75 -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 9:13:25)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

A da namažeš Synopenom? Možda ga je ujeo neki pauk ili nešto?[sm=zmeden.gif]


Choopo, pitam ga da li te nesto ujelo kaze - ne znam. Ma nije obratio paznju ni kad se to pojavilo, ja mislim da mu se pojavilo i sredu a on kaze da ima vec nekoliko dana kako se pojavilo.N

Serpi, kakvu terapiju su dali Tari?

Mene stra&da nije nesto autoimuno...




serpica -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 12:58:05)

Da li ga svrbi? Tara nije dobila nista od terapije jer se na krajuu pokazalo da su trombociti mirni i da nije ni jedan tip vaskulita. Njoj je to od stresa izaslo isto joj je i kosa otpala dosta jer je nekoliko meseci pre toga polomila nogicu,pa 2,5 meseca gips,pa fiziklana pa kad se na kraju sve sredilo njo0j izadje to,kaze dr od zakasnelog stresa. Proslo je samo posle nekoliko nedelja,a kontrolisali smo kks na 10 dana. Mozda mu je pao imunitet ili nesto slicno. Uglavnom na koznom nece sigurno nista da mu kazu,kod njih je sve to "nije to nista" spremi se i na to. Javljaj ste je reko dr.




Ivanka 75 -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 13:35:43)

Ne svrbi ga uopšte, ne pecka, ne trni, ništa!

I ja mislim da mu je od stresa pao imunitet.
Tek posle posla (posle 3h) ide kod dr, ne može ranije.




Ivanka 75 -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 16:58:33)

Kaze dermatolog virusna infekcija, najverovatnije od praska (?), ili je obukao prljavu majicu (sto je nemoguce, svaki dan oblaci cisto, a na posao nosi i rezervnu pa se i na poslu presvuce).
Ja pre mislim da je od odlaska na teren jer je jedan dan dosao prljav, prljava majica, znojav.....

Rekla mu da se kupa sto krace, izbegava znojenje (sto je nemoguce ovih dana, jedino da padne sneg), dala mu Nixar (za alegije) i krecno mleko da maze u sto tanjem sloju jer opet ako je deblji sloj nece moci da ga opere.
Kulanje samo vodom be sapuna i gelova za tusiranje.

Traje bar 6 nedelja [sm=zardeva.gif]




Ivanka 75 -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 17:00:32)

I sad cu njegove stvari da perem odvojeno od nasih i da vracam na jos jedno ispiranje.




Klarita -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 17:14:21)

I promeni prasak bas [sm=smiley20.gif]




Ivanka 75 -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 17:18:46)

Tecni Perwol za ves u boji, i to kad perem ukljucim i povecanje nivoa vode, ne stavljam punu masinu, ma cisto sumnjam da je od praska.

Alo promenicu, bas da vidim sta ce biti.




serpica -> RE: Crveni pecati na kozi (28.8.2015 22:31:41)

Da,da traje bas dugo i nama je tako,procice ne brini...[sm=smiley31.gif]




Stranica: [1]