|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 14:05:18   
maslackic

IZVORNA PORUKA: smeskicTB

imamo problem bljuckanja koje se desava i neposredno pre narednog obroka..sve radim: prekidam na špola hranjenja da podrigne, drzim ga neko vreme pod uglom od 45C..ali valjda je takva beba..dr kaze da je sve u redu jer ne izbaci tako ni 5ml..iako je nekada u mlazu..



jao, ja sam digla frku oko tog bljuckanja, samo sto ja nama kolicina bila mnoogoo veca od 5ml..i evo sada je proslo, ima skoro tri nedelje kako se sredio, bili smo i kod dr a,

sve je ok dok napreduje, cak su mi u institutu rekli da nije vazno koliko napreduje vec samo da napreduje..

dusek smo u krevetcu izdigli od prvog dana,i dajem jojmanje da jede..iskreno nikad nisam izmerila koliko pojede, ali ja to vremenski, po 3 min na svaku siku...(neumem da se izmuzem)
ne mojd a brines..ja sam jako bila nervozna dok se nije regulisalo, a ona srecna beba vesela, pricljiva...da znas da se ne sekiras..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 15:48:05   
smeskicTB
maslackic, hvala punooo!user posted image
najpre sam se ja zabrinula..a evo sada mm..idemo i na kontrolu redovnu sledece nedelje, pa cu opet pitati dr..
dok je pio aptamil bilo je manje, bas bljuckanje..ja sam pomislila da je od bebelaka..ali i dr i patronazna misle da nije..
nadam se da ce prestati!

utesila si me-mi smo danas usli u treci mesec, pa mozda uskoro prestane..mislim da i grcevi podsticu ovo bljuckanje..

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 15:57:58   
bea83
Pecouser posted image
Spava,spavauser posted image pu,puuser posted image nekad odvali i do 4 pa spoji 8 sati,onda ne otvarajući oči popije mlekce i nastavi do pola sedam, sedamuser posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 16:02:05   
peca
user posted image user posted image user posted image
Moze i ova moja, al ja sve kao to nije ok, mala je i to user posted image
Nisam je jos testirala, jednom je spavala 7h,kad sam se ja uspavala da joj dam da jede, ja ustajem, ona spavaaaa.... prisla sam da vidim jel dise user posted image sad spava po 5, 6 ponekad mada joj ja uglavnom ne dam user posted image

Ljubim vas puno user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 16:03:32   
cockic
maslackic isto ako joj dam duze da siki odvali se koliko bljucne tj povrati.

samo po 5 min max.i onda je oknije puno.jer mislim kad mi dosta nesvarenog mleka bljucne
da se prejaela.

e sad ja posto cesto siki po danu a po malo,ja sam joj od pre par dana ubacila
uvece bebelac jedno oko 90ml.i sve popije i nebljucne obmah.
jer nemoze tako brzo da mi dolazi mleko.a nocu joj jos dajem.
jednom ili neki pu dvaput sve zavisi.

da li je to mleko gusce,jer ja mislim da njoj smeta ono vodenije mleko na
pocetku siskanja.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 16:06:03   
jance
smeskic a imas i one AR formule, iliti formule protiv bljuckanja, pa probaj sa tim. i ja mislim da nije strasno, dr. nam je svojevremeno rekla da ako mlaz bljuckanja nije "duzi" od 20cm onda to nije strasno. majstor inace jos uvek bljuka onako malo, kad se igra na stomaku, kazu da kad im ojacaju stomacni misici i krenu da sede samostalno, onda ce definitivno prestati.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 16:10:48   
bea83
Peco,i mi vasuser posted image
I ja sam njega budila(negde sam ti to pisala al nemam pojma gdeuser posted image )do prve kotrole a kad sam videla koliko je dembelija dobio odlučila sam da  je vreme da se i ja naspavamuser posted image Tako da ti još malo budi dok ne nagurate još malo kilažu a onda odmori ženouser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.4.2012 18:28:59   
smeskicTB
jance, nije to za ar..mlaz bude 5cm..najvise mu se onako slije niz obrazuser posted image

blagos vama-ja presrecna kada 5h odspava..jojj gde je 8huser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
18.4.2012 7:31:55   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: bea83
Mislim da bljuckanje zavisi od bebe do bebe tako da nemoj da se sekirašuser posted image Kad će Andrej da vam se pridruži?Kako on napreduje?Koliko klopa?


beice, peco..sada sam videla vase postove..nisam gledala prethodnu, vec samo poslednju stranu..

beice, to je suuuperiskaaaa! mozeste ipak lepo da se naspavate zajedno! a mozes i da uradis nesto dok spava..
nije velika razlika medju nasom decicom..mi sada pijemo 140ml i vecernji prvi 160ml..evo nocas je spavao 5h, znaci lepo mi je sit;)

sto se tice bljuckanja-praticu jos..pa cemo videti..
ja bih rado probala i nan i ako bi od njega imao bljuckanje, znala bih da je do njega..ali dr nije za ceste promene hrane, sto je meni isto jako razumljivo..
a kazu da nestaje i uvodjenjem cvrste hrane..pa se peco tome nadajmo..ili sto rece maslackic da je njoj u trecem nestalo..

inace, lepa vest je da nam Andrej stize sutra ili prekosutra!
pre praznika su mu opet radili transfuziju krvi, zbog krvne slike i hemoglobina..pice ferum po izlasku..za male bebice je to karakteristicno..a juce nas je dr obradovala lepom vescu o izlasku!
on jede oko 60ml..ali verujem kao i Sergej ce kuci najbolje napredovati! ma samo zajedno da ih vidim u krevecu!

izvinjavam se na malom off-u!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
19.4.2012 8:22:34   
druzica
Dobro jutro mamike, evo i mene ugrabih malo vremena da pisem. Vidim Peca i Bea istu muku muce kao i ja celo vreme, pa to je to. I moj malisa je na AD mleko moje mleko se postepeno smanjivalo, tako da sam juce ceo dan izmuzla jedva 50 ml. Do 1 mesec sam mu davala izmuzeno samo moje mleko, imala sam dosta, ali kasnije kao sto je dr rekla , ako beba ne sisa kolicina mleka se postupno smanjuje. Do pre 10 dana sam imala oko 250 ml dnevno mleka ,ali sad vise nema , tako da cu prestati s izmuzavanjem ovih dana i davacu mu samo AD mleko. Obicno mu spremam oko 140 ml mleka i to mu je za sada dosta. Svi bismo voleli da nase malene sisaju, ali sta se moze kad i pored sve muke moj sin nije ni jednom uhvatio bradavicu , nece i gotovo. Zato drage moje produzimo dalje , svaka beba je prica za sebe i mi cemo se ponasati kako sto one zahtevaju, vazno da su nam zivi, zdravi . Sad imamo oko 5.200 gr. imamo 2 meseca i 1 dan, rodio se s 3060 gr.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
19.4.2012 8:25:49   
druzica
Smeskic, bravo za bebice, kako sam citala danas ili sutra ces prigrliti i svog drugog sina, pisi nam kako ste, najteze je vec proslo, uzivajte sada svi na okupu.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
19.4.2012 8:30:41   
jance

IZVORNA PORUKA: smeskicTB

inace, lepa vest je da nam Andrej stize sutra ili prekosutra!
pre praznika su mu opet radili transfuziju krvi, zbog krvne slike i hemoglobina..pice ferum po izlasku..za male bebice je to karakteristicno..a juce nas je dr obradovala lepom vescu o izlasku!
on jede oko 60ml..ali verujem kao i Sergej ce kuci najbolje napredovati! ma samo zajedno da ih vidim u krevecu!

izvinjavam se na malom off-u!



ma kakav off bre zenska glavo, nemas pojma kako mi je drago sto ces konacno imati obe bebice kuci user posted image user posted image !
i obecaj mi da ces da ih slikas kad budu zajedno u krevetcu i stavis u temu Slike nase dece, da ih vidimo malko user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.4.2012 16:24:20   
peca
Ova moja je od juce posandrcala, nece nijedan obrok ispo 150ml.(vode,pa plus 5 merica praha) i ne vadi ruke iz usta nikako... Ne kapiram kako to tako odjednom user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.4.2012 7:43:12   
bea83
Pa nadodje im odjednomuser posted image Mi smo na 150ml već dve,tri nedelje(moram da pišem ove podatke ko zna kad će mi trebatiuser posted image ) tako da ti to dodje na touser posted image Popodne i uveče ume da popije i 180ml, a dva puta do sada i 210ml tako da nemoj da se sekiraš nego samo ti daj Jocki da ručkauser posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.4.2012 14:08:04   
peca
Bea user posted image

Pa svasta njima nadolazi koliko sam ja stigla da primetim, menjaju se iz dana u dan, Jovana se cudno ponasa, ne mogu da je pohvatam, nekad nemam pojma sta hoce user posted image Viki je stariji od Joce user posted image a i muskarci vise jedu od zena, mozda to vazi i za bebe user posted image mislila sam da ce polako preci na vise, obrok po obrok user posted image ali nema veze, ako ce 150 dobice 150, trceg maja idemo na kontrolu pa cemo da vidimo sta se desava user posted image Ionako vec duze vreme bezi sa etikete po jednu dozu user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.4.2012 23:35:18   
cicimummy
Da se prvi put ukljucim u razgovore mama :) Vidim ima ovih mojih sabornica iz treceg <3
Cmokito za Pecu,Beu i Smeskic :)

Ja sam dojila do pre dve nedelje i dohranjivala...samo sam se u stvari izmuzavala i davala mu...izvlacila sam dovoljno za svaki drugi obrok...bradavice male,pisonja nema na sta da  se nakaci...probala sa vestackim uzasno su tvrde.. I cim nema kontakta izmedju bebe i sise mleko prestaje...naucno dokazano...sad imam po koju kap kad stisnem grudi...
Prvo je pio Aptamil...dok je bio na dozi 60ml.Dok je jeo gusio se,grcao,stucao,bljuckao i imao jake grceve  ma uzas..i nikad nije hteo celu mericu da pojede...Na svoju ruku predjemo na Humanu 1. Sad je vec na dozi 90ml. Jede kao sumanut,iz cuga pocoka 70ml pa podrigne i onda jos onih 20 i milina...pred spavanje tacnije posle kupanja pojede oko 120ml trazi dete kao blesavo...jednom  me je za nos capio posle 90 ml. SInoc je na pr.pojeo prvo 90ml,trazi jos i ja napravim 60ml cisto da vidim koliko mu je trebalo na 90,kad ono gospodin pojeo svih 60ml i traaaaaziii opet!!! Ja se zabrinula...dam jos 30ml kad je zahrkao do 3 h se nije budio..a oko pola 8 je vecerao..pa vi vidite..ja sam prva bila za tacnu meru,tacno vreme ali ne mozes po knjigama gajiti dete...svako dete je individua i ima svoj sistem kako rucka,kaki,piski i spava. Zato kad vidim da trpa prste u usta,da sisa benkicu ja dam flajku...pa kolko popije popio je...plasila sam se da ce imati zesce grceve posto jede vecu kolicinu od prepisane..medjutim jok.Jede spava i mrsti se i mudruje kad kaki.Place samo kad je gladan.Zlatno jedno dete.Pu,pu da ga ne urocim :)
Inace rodjen je sa 3kg,iz porodilista izasao sa 2860 na prvoj kontoli 3900.Dr kaze da je zadovoljna i da je ta kilaza sasvim dobra. Ljubim vas i pisem kad uspem (kao i sve mame :)


_____________________________

Darko i Petar moji decaci <3

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
30.4.2012 7:54:24   
bea83
Ciciuser posted image user posted image user posted image
Menjaj tiker, trudna si već 11 meseciuser posted image
Samo ti daj malenom da ručka, ako ne bljucka nema razloga da ga ograničavaš sa klopom,znaju oni kad im je dostauser posted image I meni se Viki budi samo jednom u toku noći jer se lepo naručka pre spavanja

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
30.4.2012 14:20:50   
cicimummy
Ahahah :) Provali sto sam Georgina :D

_____________________________

Darko i Petar moji decaci <3

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
17.8.2012 22:01:06   
tijana86
Bogdan je juce napunio 3 meseca , i doktor nam je rekao da mu dajemo sokice od kajsije , meni je to malo rano jer sam Vukasinu davala tek kada je napunio 4 meseca. Sta vi mislite???

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
18.8.2012 0:52:26   
Mariya
Ja mislim da je rano još, a i potpuno nepotrebno davati mu sokiće.

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
10.10.2012 18:59:31   
DanijelaSM
ova moja curica postala bas jesna :hm: rodjena je 21 avgusta,znaci ima mesec ipo dana...zadnjih desetak dana je pocela da rucka po 120g aptamila,od pocetka je na ad nisam je dojila...
evo vec dva dana iskapi flasicu do dna,znaci da ima jos jela bi :shock: sinoc sam joj pred spavanje napravila 150g,ostalo je u flasici malo na dnu,nekih 10 do 20g....
sad ziva nisam dal da joj povecavam dozu na 150g,ipak je to za njen uzrast previse,ali bukvalno joj izvlacim flasicu iz usta na kraju jela...sta vi mislite? :help:

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
10.10.2012 20:13:25   
Bebilina
Daniela mozda ima skok u rastu. Bas sa 6-8ned im je obicno prvi i tad vise i cesce jedu, cesce se bude nocu. Nemam iskustva sa kolicinama posto dojim, al primecujem po mom bebcu da cesce i duze sisa kad su mu ti skokovi.
Samo ruckajte i rastite! user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu DanijelaSM)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
11.10.2012 0:00:29   
DanijelaSM
bebilina,moguce da je to...nisam znala za te skokove ali stvarno joj se apetit povecao user posted image porucka skoro svih 150ml,ostane samo malo na dnu,i ne bljucka uopsteuser posted image
potpuno si u pravu,samo neka je ona meni sita i zadovoljna user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
11.10.2012 0:15:59   
Anoniman
SKOKOVI U RAZVOJU BEBA

(odgovor članu DanijelaSM)
  Direktna veza do poruke: 274
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
11.10.2012 13:16:33   
DanijelaSM
gae
hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here