|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 18:32:37   
Nimfa
Mame moja beba je stara mesec dana i jednu nedelju,hranim je mojim mlekom ali se izmuzavam pa joj onda dajem,jer se ovako normalno uvek uspava pa trazi da sisa na 15 min,a nemoguce je probuditi. Ima dosta jake grceve pa je patronozna rekla da je hranim iskljucivo na 3 sata. Dodala je 1 400 g za mesec dana. Sada je od jednom krenula da trazi da jede na svakih sat vremena,mislila sam da je zbog grceva pa pokusavam sve sto je moguce da oduzim makar na dva sata,ona jednostavno ne prestaje da place i osim hrane odbija sve drugo,lazu ne moze ni da smisli,na kraju krece da se gusi od plakanja pa se dosta plasim od toga. Kada joj dam da jede u stanju je da pojede do 160 sto je mnogo i kasnije bljucka,bljucka cak i kada joj dam 100,jednostavno nema granicu a ja ne znam sta da radim? Pokusala sam da joj dajem cajeve i vodicu,popije lepo ali opet trazi mleko. Danju je stalno budna jedva odspava sat vremena,a nocu spava po sest,sedam sati.

(odgovor članu DanijelaSM)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 18:37:05   
anci kv
Nastavi da je hraniš na 3 sata. Pokušaj da joj odvratiš pažnju,pevaj joj,ljuljaj da prođe vreme..ona je nervozna i zbog grčeva,ne mora da znači da kad uvek zaplače da je gladna, a i lepo napreduje. Da nije žedna?

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 19:26:04   
Nimfa
Nije stalno joj dajem cajeve i vodu,a grcevi sigurno uticu na nervozu samo je problem sto postaje nemoguce da joj se odvrati paznja od hrane,prosto nema sta ne pokusavam. toliko place da krece sa gusenjem,ostaje bez daha i smiri se samo kad dobije hranu. user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 20:14:18   
anci kv
lepo napreduje,očigledno joj je tvoje mleko dovoljno. Možda je navikla da se uspavljuje na grudima
Valjda će se neko javiti ko je imao sličan problem

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 20:28:00   
Meisje
Nimfa mi smo do 6 mesecinsisali na 2h a prvih 4 meseca uvece id 17h pa do odlaska u krevet na 1h... sta da ti kaxem osim predaj se, zdrava je nista joj ne fali jednostavno je takva beba I pogledaj temu Skokovi u razvoju

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 20:31:09   
Meisje
Mi vodu nismo davali do pocetka dohrane samo caj od kima za grceve ali nije pomagalo..vezbe voznje bicikle najbolje.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.4.2014 20:49:19   
doktorkakristal
Dora je bila halapljiva i jela je puno na pocetku,sisala plus dohrana,ja sam davala biogaju i espumisan i stvarno je pomagalo,hranila sam je na tri sata osim kada je bas vristala tada sam je pustala da sisa koliko hoce,mada to samo pogorsava grceve,obavezno masiraj stomak maslinovim uljem u smeru kazaljke na satu i stavljaj toplu pelenicu,ne verujem da je tvoja beba gladna vec se sisanjem smiruje,za njih je u tom uzrastu dojka lek za sve

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
27.6.2014 11:32:15   
boba24
Pozdrav svima,imam jedno pitanje tj nedoumici. Beba mi ima cetiri nedelje,hranim je tako sto se izmuzavam,i dajem mu dohranu posto nemam dovoljno mleka. On sada pije po 90ml,ali u poslednjih par dana je poceo punoooo da bljucka. Navodno po ml sa kutije od dohrane pise da bi on u ovom uzrastu trebao da pije do 120ml,a on nema sanse toliko da popije. Ne znam sta da radim da li da mu povecam mililitrazu,ili ne???? On normalno pojede 90ml spava po 3/3,5h i onda se budi,uopste ne trazi vise da pojede.


_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
27.6.2014 15:46:06   
doktorkakristal
bobo svaka beba je drugacija ,ako lepo spava,lepo puni pelene i lepo napreduje opusti se,mozda je njemu ta kolicina dovoljna

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
27.6.2014 18:42:49   
ivaMark
Bobo, kristal je u pravu... Ako ne place i ponasa se normalno znaci da mi je to dovoljno. Moja beba nikada nije popila vise od 200ml mleka.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
27.6.2014 23:54:27   
anci kv
to što piše na kutiji,zanemari,bebe se razlikuju. Videćeš i sama kad bude tražio još i kad mu ta količina bude malo. Očigledno lepo napreduje,lepo pajki,bez brige

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.6.2014 20:52:16   
boba24
Hvala svima na odgovorima i savetimauser posted image

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
28.6.2014 21:23:59   
anci kv
user posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
12.11.2014 20:16:20   
lorelaj
pozz svima..vec sam postavila ovaj post...ali mozda na pogresnom mestu..pa cu ga ponoviti ovde..nadam se da sme tako...poklonila bih dohranu za bebe od 0-6...jer mi smo napokon nasli sta nam odgovara...a to je hipp combiotik...
ovako..imam 5 kutija bebelaca..dva su do 04.08.2015..dva do 22.08.2015..i jedan do 28.09.2015....kutiju aptamila rok do 05.12.2015...kutiju bebimila 1(07.07.2015) i kutiju bebimila 2..(05.01.2015)...pa ako nekome nesto treba neka javi....ne znam da li ovde smem da ostavim br.tel....

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
12.12.2014 15:01:11   
Mila biberce
Imas p.p. user posted image

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
19.1.2015 13:35:49   
ishler
Mi pocinjemo za 15 dana pa polako sa isprobavanjem,pa me intereduje da li je neko kuvao kukuruzno brasno i kako,ali ne palentu?

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
25.9.2015 6:03:47   
suzi kju
Drage mame, imam pitanje, porodila sam se pre nekoliko dana, dobila bliznakinje, dojim ih trenutno ali će minu nekom trenutku trebati dohrana, pa dajte neki savet koju da im uzmem?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.4.2016 21:12:05   
marinic
u ovom perodu smo samo iskljucivo sisaliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 13:50:33   
Tatjana.87
Sutra nam je tri meseca,i evo sikomo non stop
Uz malo Vodice i to je to user posted image

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 13:58:46   
Maslacak15
A zasto vodice? Ne treba njima vode ni malo..ja sam uvela vodu Tek kad Sam uvela kasice.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 14:04:19   
Maslacak15
Sad vidim sa druge teme da imate Problem SA praznjenjem creva. Ja bih probala da izbacim vodu. Svakako ne moze da skodi, a mozda pomogne. na vodu nikad Niko ne misli posto "kako moze voda da utice" Ali ne voda ima itekakav efekat na probavu. Nije zadzaba Jako cesto da ljudi Koji putuju imaju Problem SA probavom ako krenu da piju lokalnu vodu. Ne Mora da znaci naravno da jento uzrok kod tvoje bebe Ali ja bih probala. Pozdravljam te

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 14:09:06   
degu
Slazem se, voda spira dobre bakterije sa creva, remeti mikrofloru, majcino mleko je najbolji probiotik, voda samo moze da skodi

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 14:14:49   
krin 40
Slažem se i sa Degu i Maslačkom.Ne treba voda.Mi smo pre devet dana napunili tri meseca.I dalje samo sisa

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 14:15:34   
Tatjana.87
Joj pa ja više ne znam bili smo i kod hirurga i tamo je žena rekla da mu nudimo vodu makar i na kašičicu,kao ona je dobra za takve stvari...a to sam čini mi se pročitala i negde na forumuuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
9.9.2017 14:22:20   
Maslacak15
Na svim izvorima zapadne pedijatrijski pise eksplicitno dojenim bebama ne treba voda.Meni eksplicitno rekli u berlinskom porodilistu. Ako se daje formula(adapttirano mleko) to je drugi padez, Ali te bebe su i onako daleko problematicnije SA zatvaranjem iz vise razloga. Voda moze da ometa i nacin kako iskoristavaju majcino mleko itd. Kao sto je degu lepo objasnila...probaj nista te ne kosta.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 9.9.2017 14:25:57 >

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here