|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
30.4.2010 9:20:01   
LillyT
Meni su uglavnom svi rekli da joj ne dozvolim da spava na sisi. Mora da sisa i to je to. U porodilistu su ih stipkale za nozice, medjutim, ja Laru samo dodirnem po uvetu i odmah krece da sisa. Sto se toga tice, nemilosrdna sam. Ona samo sisa, nikakvu dohranu nismo ubacili, tako da nema spavanja

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.6.2010 15:23:51   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pola sata - 40 min max (tako mi rekoše, ali sam ja u početku držala po sat vremena, naročito pred spavanje - tek kasnije sam skontala da je to bilo dugo).



Meni su u porodilistu rekli 10 minuta na jednu 10 na drugu i to je to... i ja tako i radim ... za prvih 5 dana kad smo izasli iz bolnice napredovala je cak 360 gr sto je i duplo od normalnog... sledeca kontrola je tek za 15 dana....
A sad citam da vas je dosta drzlo  da sisa i po sat vremena user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.6.2010 15:24:12 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.6.2010 15:31:04   
*Alexx*
Anck, samo ti radi kako misliš da treba! Sve je to individualno.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 3.6.2010 15:33:00 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.6.2010 16:01:39   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pola sata - 40 min max (tako mi rekoše, ali sam ja u početku držala po sat vremena, naročito pred spavanje - tek kasnije sam skontala da je to bilo dugo).



Meni su u porodilistu rekli 10 minuta na jednu 10 na drugu i to je to... i ja tako i radim ... za prvih 5 dana kad smo izasli iz bolnice napredovala je cak 360 gr sto je i duplo od normalnog... sledeca kontrola je tek za 15 dana....
A sad citam da vas je dosta drzlo  da sisa i po sat vremena user posted image user posted image user posted image

Ma svaka beba je prica za sebe,Una je u pocetku sisala 20 minuta ukupno da bi vrlo brzo smanjila na 10 minutauser posted image
Ona ti super napreduje pa nema razloga da brines!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
3.6.2010 16:17:15   
ljubavce

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pola sata - 40 min max (tako mi rekoše, ali sam ja u početku držala po sat vremena, naročito pred spavanje - tek kasnije sam skontala da je to bilo dugo).



Meni su u porodilistu rekli 10 minuta na jednu 10 na drugu i to je to... i ja tako i radim ... za prvih 5 dana kad smo izasli iz bolnice napredovala je cak 360 gr sto je i duplo od normalnog... sledeca kontrola je tek za 15 dana....
A sad citam da vas je dosta drzlo  da sisa i po sat vremena user posted image user posted image user posted image

Ma svaka beba je prica za sebe,Una je u pocetku sisala 20 minuta ukupno da bi vrlo brzo smanjila na 10 minutauser posted image
Ona ti super napreduje pa nema razloga da brines!



Tako i moj Vasa, u pocetku smo se hranili i po 30 min, nekad i duze, a sada je 10-15min sasvim dovoljno jer ako ostane na sisi koji min duze obavezno bljucka.
Sto su veci vise vuku i jace tako da im je manje vremena dovoljno da se zasite.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
13.6.2010 11:52:30   
mejvis
Uf, kod nas baš nema pravila, nekada sisa 10-15 min a nekada i 1h. Obično traži na 2,5h da sisa ali se desi da prodje i 4-4,5h preko dana a 5h noću izmedju dva podoja! A imamo sada već nešto preko 6 kg sa 7 nedelja!!!
Humanu mu dajem retko, svaki 2.-3. dan pola porcije (60ml) kada nemam dosta mleka, uglavnom zbog neispavanosti.
Dajem mu čajeve, naročito sada kada je baš toplo, 2-3 puta dnevno, 100-120ml. Davala sam mu samo bibilibi a od skora sam počela i kamilicu kada ne kaki i šipak sam mu dala pre neki dan....

Primetila sam da mi uveče negoduje dok sisa, plače, reži, buni se i sav se unervozi, pljuje dojku. A ja kad stisnem, vidim da ima mleka...
I onda se i ja unervozim što je on takav....user posted image
Kaže mi drugarica da uveče ima manje mleka pa se on muči dok vuče a navikao je na flašicu zbog čaja!?user posted image
I kaže da mu hitno ukinem flašicu i čaj dajem na kašičicu jer će mi se u suprotnom skroz odvići od sise?!
Ili možda neka ima drugo objašnjenje zašto to radi....?

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
13.6.2010 12:06:42   
gagins
IZVORNA PORUKA: mejvis

Uf, kod nas baš nema pravila, nekada sisa 10-15 min a nekada i 1h. Obično traži na 2,5h da sisa ali se desi da prodje i 4-4,5h preko dana a 5h noću izmedju dva podoja! A imamo sada već nešto preko 6 kg sa 7 nedelja!!!
Humanu mu dajem retko, svaki 2.-3. dan pola porcije (60ml) kada nemam dosta mleka, uglavnom zbog neispavanosti.
Dajem mu čajeve, naročito sada kada je baš toplo, 2-3 puta dnevno, 100-120ml. Davala sam mu samo bibilibi a od skora sam počela i kamilicu kada ne kaki i šipak sam mu dala pre neki dan....

Primetila sam da mi uveče negoduje dok sisa, plače, reži, buni se i sav se unervozi, pljuje dojku. A ja kad stisnem, vidim da ima mleka...
I onda se i ja unervozim što je on takav....user posted image
Kaže mi drugarica da uveče ima manje mleka pa se on muči dok vuče a navikao je na flašicu zbog čaja!?user posted image
I kaže da mu hitno ukinem flašicu i čaj dajem na kašičicu jer će mi se u suprotnom skroz odvići od sise?!
Ili možda neka ima drugo objašnjenje zašto to radi....?


Kod nas je situacija slicna,sem sto se mi ne dohranjujemo.Luka mi sad sisa oko 10-15minuta ukupno.
Sto se tice negodovanja oko sisanja,on to radi nevezano za doba dana,nekad tako place i tri-cetiri puta na dan dok sisa,a nekad prodje i vise dana a lepo sisa.I ja mom dajem caj Bibilibi na flasicu i nemamo problema zbog toga.
Ali opet tu stoji ona prica da je svaka beba razlicita!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
30.6.2010 17:55:13   
jasminche
Dali mozite da mi kazite shto da mu davam na bebe od 2 meseci osven mleko..??
dali mozhi da mu davam za jadenje kasicki ili sokcina za bebinja??
bebeto ima 2 meseci a ima 5 i pol kg ?? kazete mi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
30.6.2010 20:35:41   
mejvis
Ništa još ne daješ sem mleka i čaja, rano je! Tek kada napuni 4 meseca krećeš lagano, sada sa čime to zavisi. Ja ću krenuti sa žitaricama (pirinčem i kukuruzom) a onda ću uvesti voće (sokiće pa kašice)....
To već spada u temu ishrana beba 3-6 meseci, a tamo ima baš dosta toga da se pročita! user posted image

(odgovor članu jasminche)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
2.7.2010 19:26:19   
jasminche
dobroo :D
ne mozam da mu davam nishto osven chaj i mleko do 4 mesecii..
se razbrafmee aee pozzzzzzzzzzzzzuser posted image user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.7.2010 15:57:40   
upgrade011
Citam ovu temu i vidim da retko ko ima problema ako beba mnogo jede. I ne samo na ovom forumu. Uglavnom ima da se nadje sta da se radi ako beba nece dovoljno da jede. I svi kazu daj bebi koliko trazi i kad trazi, sama ce da odredi kad joj je dosta, odbice da jede ili ce da bljucne. To mozda vazi za vecinu beba ali ne i za nasu. A sta da radis kad beba mnogo jede?!

Nas bebac stvarno ne zna kad je dosta. Sad je usao u 8 nedelju i jos uvek varira izmedju 5 i 6 obroka dnevno. Jede samo na flasicu moje mleko i adaptirano (NAN 1) i jednostavno bi uvek mogao jos vise da pojede od neke propisane kolicine. Takav je od kada smo dosli kuci. Mi smo odmah zvali Halo bebu i oni su nam rekli dajte mu koliko trazi i onoliko puta koliko trazi a ako mu je mnogo bljucnuce...Isto kazu pedijatri, literatura itd. Ispostavilo se da je to skroz pogresno i da vazi mozda za bebe koje ne jedu kao male mecavice. Mi, kao i svi zbunjeni roditelji ajde da poslusamo, valjda znaju ljudi tamo sta pricaju, i kako je on stalno trazio jos toliko je i dobijao, cak i vise po obroku nego sto pise na kutijama AD mleka a da ne pricam o ukupno dozvoljenoj kolicini, i poceo suvise brzo da se goji. Ako mislite da je bljuckao ili znao kada mu je dosta - NIJE! Sve lepo pojede i trazi jos, samo trpa rucice u usta i place a kad se najede zaspe cim mu izvuces cuclu. Zato smo mu i davali koliko trazi. Jeste on i rastao ali kad se za par dana ubucio previse nesto smo morali da menjamo a da nismo ugojio bi se i vise. Na kontoli sa mesec dana imao je 1200 gr vise i to je dobio za tacno 20 dana, a bio je i na maloj dijeti u tom periodu!!! Kazem dijeti, jer smo mu jedno nedelju dana pre kontrole davali max dnevnu kolicinu koju su za njegov uzrast propisali proizvodjaci AD mleka a i sta smo procitali u literaturi i na netu, cak i malo vise od toga. On je vrlo brzo prestao da se goji i vratio se u neku normalu. Da ne pricam koje su to muke bile da mu ne dajemo da jede vise. Radili su i voda i cajevi i cuca...

Uz to smo (mnogo kasnije) procitali negde da bebe reaguju isto kad ih boli stomak i kad su gladne. Ako je to tacno mozda je on kad su mu poceli grcevi stalno trazio da jede i to ga je smirivalo. A onda je jedno vece poceo neutesno da place mi nismo znali sta mu je ni sta da radimo. Ja sam sad skoro ubedjena da smo mu mi slusanjem saveta pogorsali, a mozda i izazvali grceve user posted image

Sada je situacija sa grcevima mnogo bolja ali je i dalje muka sa kolicinom hrane. Sada, u 8 nedelji, dajemo mu max 800-820 ml dnevno i stalno nesto racunamo i preracunavamo se sa tim ciframa i gledamo kako on napreduje i pitamo se da li sve dobro radimo user posted image A tesko je zaista reci, kad ti je prvo dete, da li dobro napreduje, da li se pregojio ili je mozda mrsav. Posto vagu za bebe nemamo ja se merim sa njim i bez njega na kucnoj digitalnoj i ako je ona tacna onda on napreduje bas kako treba, po 200 gr i malo vise nedeljno i bas je kako treba, ni previse buca ni mrsav. Uskoro idemo na kontrolu pa cemo videti sta pedijatar kaze.

Nego, da li neko zna da li negde moze da se nadje tabela sa maksimalnim kolicinama hrane po nedeljama? Mi sad nesto racunamo (stalno racunamo user posted image ) na osnovu tabela AD mleka ali pitanje je da li je to dobro.
Npr.NAN kaze da je za dete u 2 mesecu kolicina 5 obroka po 150 ml vode, dakle oko 160 sa AD mlekom, ukupno 800ml dnevno, i to uzimamo kao kolicinu koju treba da uzima na kraju 2 meseca, u 8 nedelji. Toliko bi mu sigurno bilo mnogo u 5 nedelji. On sad jede toliko a prethodnih nedelja smo postepeno povecavali kolicinu sa npr. 5 obroka po 120ml, dakle 650 ml napravljenog mleka, koja je predvidjena kao max za 3 i 4 nedelju. On je tada (u 4 nedelji) jeo tu kolicinu u 7 i posle u 6 obroka. Onda smo od 5 nedelje tu kolivinu polako srazmerno povecavali do ove koju sad jede.

(odgovor članu jasminche)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.7.2010 16:05:12   
LillyT
I ja imam jednu alavicu kod kuce, ako ti je za utehu, za prvi mesec je dobila 1500gr (i 5cm), a samo sisa. Ne mogu je zavarati vodom, nalije se vode i opet trazi sisu, a nije od onih koja bi se igrala i spavala na sisi, nego samo jede. Jeste bucka, ima butine kao sprinterka (na mamu) i iskreno nisam ni ja srecna zbog toga, ali sta da radim, ne mogu je ostavljati gladnu 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.7.2010 19:52:12   
vbjb

IZVORNA PORUKA: upgrade011

Citam ovu temu i vidim da retko ko ima problema ako beba mnogo jede. I ne samo na ovom forumu. Uglavnom ima da se nadje sta da se radi ako beba nece dovoljno da jede. I svi kazu daj bebi koliko trazi i kad trazi, sama ce da odredi kad joj je dosta, odbice da jede ili ce da bljucne. To mozda vazi za vecinu beba ali ne i za nasu. A sta da radis kad beba mnogo jede?!

Nas bebac stvarno ne zna kad je dosta. Sad je usao u 8 nedelju i jos uvek varira izmedju 5 i 6 obroka dnevno. Jede samo na flasicu moje mleko i adaptirano (NAN 1) i jednostavno bi uvek mogao jos vise da pojede od neke propisane kolicine. Takav je od kada smo dosli kuci. Mi smo odmah zvali Halo bebu i oni su nam rekli dajte mu koliko trazi i onoliko puta koliko trazi a ako mu je mnogo bljucnuce...Isto kazu pedijatri, literatura itd. Ispostavilo se da je to skroz pogresno i da vazi mozda za bebe koje ne jedu kao male mecavice. Mi, kao i svi zbunjeni roditelji ajde da poslusamo, valjda znaju ljudi tamo sta pricaju, i kako je on stalno trazio jos toliko je i dobijao, cak i vise po obroku nego sto pise na kutijama AD mleka a da ne pricam o ukupno dozvoljenoj kolicini, i poceo suvise brzo da se goji. Ako mislite da je bljuckao ili znao kada mu je dosta - NIJE! Sve lepo pojede i trazi jos, samo trpa rucice u usta i place a kad se najede zaspe cim mu izvuces cuclu. Zato smo mu i davali koliko trazi. Jeste on i rastao ali kad se za par dana ubucio previse nesto smo morali da menjamo a da nismo ugojio bi se i vise. Na kontoli sa mesec dana imao je 1200 gr vise i to je dobio za tacno 20 dana, a bio je i na maloj dijeti u tom periodu!!! Kazem dijeti, jer smo mu jedno nedelju dana pre kontrole davali max dnevnu kolicinu koju su za njegov uzrast propisali proizvodjaci AD mleka a i sta smo procitali u literaturi i na netu, cak i malo vise od toga. On je vrlo brzo prestao da se goji i vratio se u neku normalu. Da ne pricam koje su to muke bile da mu ne dajemo da jede vise. Radili su i voda i cajevi i cuca...

Uz to smo (mnogo kasnije) procitali negde da bebe reaguju isto kad ih boli stomak i kad su gladne. Ako je to tacno mozda je on kad su mu poceli grcevi stalno trazio da jede i to ga je smirivalo. A onda je jedno vece poceo neutesno da place mi nismo znali sta mu je ni sta da radimo. Ja sam sad skoro ubedjena da smo mu mi slusanjem saveta pogorsali, a mozda i izazvali grceve user posted image

Sada je situacija sa grcevima mnogo bolja ali je i dalje muka sa kolicinom hrane. Sada, u 8 nedelji, dajemo mu max 800-820 ml dnevno i stalno nesto racunamo i preracunavamo se sa tim ciframa i gledamo kako on napreduje i pitamo se da li sve dobro radimo user posted image A tesko je zaista reci, kad ti je prvo dete, da li dobro napreduje, da li se pregojio ili je mozda mrsav. Posto vagu za bebe nemamo ja se merim sa njim i bez njega na kucnoj digitalnoj i ako je ona tacna onda on napreduje bas kako treba, po 200 gr i malo vise nedeljno i bas je kako treba, ni previse buca ni mrsav. Uskoro idemo na kontrolu pa cemo videti sta pedijatar kaze.

Nego, da li neko zna da li negde moze da se nadje tabela sa maksimalnim kolicinama hrane po nedeljama? Mi sad nesto racunamo (stalno racunamo user posted image ) na osnovu tabela AD mleka ali pitanje je da li je to dobro.
Npr.NAN kaze da je za dete u 2 mesecu kolicina 5 obroka po 150 ml vode, dakle oko 160 sa AD mlekom, ukupno 800ml dnevno, i to uzimamo kao kolicinu koju treba da uzima na kraju 2 meseca, u 8 nedelji. Toliko bi mu sigurno bilo mnogo u 5 nedelji. On sad jede toliko a prethodnih nedelja smo postepeno povecavali kolicinu sa npr. 5 obroka po 120ml, dakle 650 ml napravljenog mleka, koja je predvidjena kao max za 3 i 4 nedelju. On je tada (u 4 nedelji) jeo tu kolicinu u 7 i posle u 6 obroka. Onda smo od 5 nedelje tu kolivinu polako srazmerno povecavali do ove koju sad jede.

Isti slucaj, moja beba ima 5 nedelja, pije samo Humanu skoro od rodjenja, danas smo bili na kontroli ugojio se 1200gr i porastao 6cm. Doktorka je rekla da mu dajem vodu ali on popije vodu i hoce mleko. Pri tom on krece da place na 2h i onda ga zavaravamo 30min i damo mu na dva i po sata da jede. Nisam sigurna da je to bas resenjeuser posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
16.7.2010 6:00:41   
upgrade011
E bas tako...ja se stalno plasim da ga izgladnjujem a onda pogledam kako se izduzio, bucmaste nabrekle obrascice i nogice ko raklama za michelin...user posted image pa mislim da ga prejedam, i tako iz dana u dan. Da nema toga i vage sigurno bi mu dala da jede jos. Merili smo se opet sinoc i definitivno je napredovao 2200gr od rodjenja (i oko 7-8 cm), a sada je u 8 nedelji tako da moram da se ispravim - napreduje i vise od 200gr nedeljno a posle hranjenja i dalje place. jedino kad mu povecam kolicinu po obroku tada zaspe odmah posle hranjenja i to traje najvise dan-dva, a onda bi opet jos vise da jede. Sada ga zavaram sa malo vode, cucom i ljuljkanjem pa se umiri i zaspe. Najgore je bilo kad je sam smanjivao broj obroka sa 8-7-6 i sad na 5. isto tako place na 2-2,5 sata i ajde zavaraj ga jos malo do 3 ili sada 4 sata. A svo vreme racunam da li je dovoljno ili previse jeo i koliko ce puta verovatno traziti tog dana da jede... Uz to ima i grceve koji su pocinjali na sat, a sada 2 sata posle jela pa cesto vise ne znam zasto place - sto ga boli, sto je mnogo jeo ili je malo jeo...Sad se set_ih kako sam nekad mislila da je suludo hraniti dete po satu, da to nije normalno da pustis bebu da place gladna, a sad to moram da radim.

Zato bi volela da nadjem te max kolicine po nedeljama, bilo bi mi lakse da znam da ne radim sve pogresno. U nedostatku toga drzim se nekog max sa tabela proizvodjaca AD mleka, i to nekog proseka koji su dali Bebelac, Humana Aptamil i NAN. A i te tabele su donekle konfuzne user posted image , posebno Bebelac - cega da se drzis, starosti ili kilaze kada odredjujes kolicinu hrane...itd.



< Poruku je uredio upgrade011 -- 16.7.2010 6:02:01 >

(odgovor članu vbjb)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
21.7.2010 2:53:15   
Jelena27
Drage moje ja sam vam ocajna moja Mia je rodjena sa 3 380gr i 49cm,iz bolnice izasla sa 3 180gr.Sa mesec dana imala 3 750gr i 51.5cm.Zanaci slabo je jako napredovala samo dojenjem koje je bilo na tri cetri sata po njenom zahtevu.Zatim mi dok.uvodi Aptamil 1,30ml posle svakog dojenja,a sa mesec ipo mi govori da moje mleko je vodenasto i kiselo i da joj nedajem vise da sisa zbog moje anemicnosti je postalo takvo i da joj dajem samo Aptamil na tri sata po 60ml iako pise na kutiji da za taj uzrast joj dajem 90ml-110ml.I tako sam ja glupaca nju poslusala i tako radila,a moja Mia non stop bila gladna i stalno trazila da jede i ja joj pocela da pravim 90ml i onda krenuli grcevi pozovem ja dok.i pitam je sta da radim da joj dam caj protiv grceva i objasnim joj kako jede po 90ml na svaka 3-4h,a ona me nakrpi i kaze da nisam normalna da su grcevi krenuli zato sto je pretrpavam,da joj je to puno sto joj dajem i da smanjim na 60ml.I tako sam joj zadnjih par dana davala 60ml i ona to popije za cas i place gladna znam a sta cu.I danas odemo kod dok.koja je na zameni dok je ova moja na godisnjem,dok.je lepo pregleda od glave do pete redom sve i sad da je izmerimo kad ona 3 850gr i 52,5cm,samo 100gr napredovala za nepunih mesec dana.Zena se slogirala i kad je cula da joj dajem samo 60-90ml,kaze nije ni cudo sto nista nije napredovala kad je to malo sto joj dajem i kad je stalno gladna.Rekla mi je sta da uradim pa ako se neko nasao u istom problemu evo sta mi je rekla dok.Pola litre vode i 3 kafene kasikice pirinca kuvati na tihoj vatri uz stalno dolivanje vode,kada je pirinac kuvan vodu procediti i staviti 5 kafenih kasicica secera i ostaviti da prokuva.Zatim sa tom vodom praviti bebi mlecnu formulu u mom slucaju Aptamil.120ml te vode i 4 merice Aptamila na svaka 4h.U petak idem ponovo na kontrolu pa da vidimo dali je od utorka do petka nesto napredovala sa ovim.E ja vas sad udavi sa opsirnoscu,ali sta cu vi me bar razumete!Jel ima neka mama da se nasla u istom problemu?user posted image user posted image user posted image   Ocajna sam i nadam se da ce sad moja Mia napredovati!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
21.7.2010 11:26:14   
lanajelena
Jelena posto vidim da si iz NS toplo ti preporucujem da zakazes kod dr Basic u razvojnom savetovalistu u Zmaj Ognjena Vuka,mi idemo kod nje (Lana je slabo u pocetku napredovala) sad je trenutno na odmoru ali dolazi za 2 ili 3 nedelje,ona ce ti sigurno puno pomoci

(odgovor članu Jelena27)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
21.7.2010 14:13:10   
mejvis
Ne mogu da verujem da ti je pedijatar rekao da hraniš bebu sa 60ml mleka na 3h!!!! Pa normalno je da ima grčeve, skoro sve bebe ih imaju!Ti pedijatri grrrr!!!
To za pirinčanu vodu ima smisla, kuvanjem hranjive materije iz pirinča delom predju u vodu, to sam čitala negde da se daje neuhranjenoj deci...pitaj pedijatra da daješ pirinčanu vodu i izmedju podoja bebi. I kada bi najranije mogla da počneš sa pirinčenim pahuljicama. (daju se od 4. meseca ali bi možda vama, zbog okolnosti preporučili i ranije).
I što kaže Lanajelena, najbitnije je da nadješ dobrog pedijatra, a ako je ona već iz NS i zna dobrog poslušaj je.
I nemoj da se sekiraš, porašće bebac! user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
7.9.2010 17:06:05   
upgrade011
Setila sam se danas mog velikog posta o mukama sa grcevima i obuzdavanju apetita moje male mecavice pa ajde da napisem i kako je sve proslo . Podatak o max kolicinama hrane po mesecima nisam nasla niti sam vise pratila tabele ishrane (pisala sam kako sam ih pratila - samo sam okvirno uzimala max kolicinu za odredjeni uzrast) i prestala sam da preracunavam stalno koliko jede. Gledala sam samo kako on napreduje i polako mu povecavala kolicinu mleka zavisno od toga kako je njegov stomak to podnosio. Kada bi pojeo koliko on hoce grcevi su postajali mnogo! jaci i duze su trajali pa je povecavanje kolicine hrane islo postepeno. Moj strah da ga prejedam bio je neopravdan jer izgleda kao svaka prosecna beba. Grcevi su prosli sa nekih 9-10 nedelja i od tada jede otprilike oko 20-30% vise od propisanih kolicina za njegov uzrast i sasvim lepo napreduje user posted image


Sad kad ima malo vise od 3 meseca napokon je naucio koliko mu je dosta. Da se razumemo - on je sa 2 nedelje jeo po litar mleka dnevno i jos po 100-200ml caja. Rodjen je sa 3600gr i 51 cm duzine a sa 3 meseca je duplirao svoju tezinu (dugacak oko 62-63 ) . Sada ima vec 8kg. Tek sa 3 meseca sam videla da je pri kraju obroka jezikom izgurao cuclu ! I sto je najvaznije - vrlo je zivahno dete. Mislim, nije debeljuskast i trom.



Hocu da kazem i nesto drugo. To da beba duplira tezinu sa 6 meseci je suludo! i mozda vazi kao neki miinimum napredovanja a ne kao prosek. Gde god se okrenes samo to mozes da procitas/cujes a nema veze sa zivotom. Prosto ne znam koji je izvor ove dezinformacije i na cemu se zasniva. Meni je mnogo realnija tabela rasta i napredovanja iz knjige "Sta da ocekujete u prvoj godini" i ona mi sluzi za orijentaciju. Da sam ja slusala to o dupliranju tezine sa 6 meseci dete bi mi bilo samo kost i koza! Isto bi bilo i da sam pratila tabele ishrane AD hrane.



A te tabele ishrane raznih AD mleka su, blago receno, nepotpune. Ajd da vidim tu bebu koja u prvoj nedelji jede 6 puta dnevno po 90 (Nestle) ili 7 puta dnevno po 60 (Bebelac)!!! Jedu tada po 9-10 puta dnevno i to svi znamo. Niko nije napisao na uputstvu da je to prosek ili da daju prosecnu kolicinu pa da se to rasporedi zavisno kako cesto dete jede. Sta ako neko bukvalno shvati i hrani tako bebu! I niko da napise maksimalne kolicine. To kazem zbog silnih vitamina i minerala kojim obogacuju mleko. Moje dete je sa 2 nedelje jelo duplu kolicinu od propisane - ne samo AD mleka, ali sta da jeste? Zar bas svako mora kod lekara da mu kazu koliko beba sme da pojede AD mleka...a to btw ni oni ne znaju. Svako ce ti reci razlicito.user posted image


Eto - takvo je moje iskustvo do sada. A uskoro pocinju nedoumice oko cvrste hrane...user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
7.9.2010 17:17:29   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: upgrade011





Hocu da kazem i nesto drugo. To da beba duplira tezinu sa 6 meseci je suludo! i mozda vazi kao neki miinimum napredovanja a ne kao prosek. Gde god se okrenes samo to mozes da procitas/cujes a nema veze sa zivotom. Prosto ne znam koji je izvor ove dezinformacije i na cemu se zasniva. Meni je mnogo realnija tabela rasta i napredovanja iz knjige "Sta da ocekujete u prvoj godini" i ona mi sluzi za orijentaciju. Da sam ja slusala to o dupliranju tezine sa 6 meseci dete bi mi bilo samo kost i koza! Isto bi bilo i da sam pratila tabele ishrane AD hrane.



Upgrade ne mogu da se sa tobom slozim oko ovoga....Lana je slabije napredovala i bila je ispod tog proseka  mrsava je ali nije kost i koza nego je sitnije konstitucije...Dusan ce sa 5 meseci udvostruciti telesnu tezinu i po meni je on prava beba(ni debela ni mrsava ali vise buca)...to je drugo sto su sad bebe ogromne i sto vec sa par meseci imaju kg koliko neka deca sa godinu dana (ne znaci da je to dobro)...zao mi je sto bebe vise nisu bebe nego mali ljudi....ja mislim da su te statistike merodavne i da bebe treba tako da izgledaju jer ima jako puno gojazne dece u poslednje vreme...ako razumes sta sam htela da kazem

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.9.2010 19:41:37   
MASHKA
moja beba sisa oko 15 min. i onda se umori pa joj dajem na flašicu ono što sam izmuzla a to je otprilike nekih 40ml. e sad...da li je to dovoljno bebi staroj 11 dana i moja najveća dilema - koliko ona u stvari  izvuče iz sise?  user posted image
da, juče smo počeli da joj dajemo i po koji gutljaj hippovog čaja od komorače!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
29.9.2010 21:11:35   
gagana83
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: upgrade011





Hocu da kazem i nesto drugo. To da beba duplira tezinu sa 6 meseci je suludo! i mozda vazi kao neki miinimum napredovanja a ne kao prosek. Gde god se okrenes samo to mozes da procitas/cujes a nema veze sa zivotom. Prosto ne znam koji je izvor ove dezinformacije i na cemu se zasniva. Meni je mnogo realnija tabela rasta i napredovanja iz knjige "Sta da ocekujete u prvoj godini" i ona mi sluzi za orijentaciju. Da sam ja slusala to o dupliranju tezine sa 6 meseci dete bi mi bilo samo kost i koza! Isto bi bilo i da sam pratila tabele ishrane AD hrane.



Upgrade ne mogu da se sa tobom slozim oko ovoga....Lana je slabije napredovala i bila je ispod tog proseka  mrsava je ali nije kost i koza nego je sitnije konstitucije...Dusan ce sa 5 meseci udvostruciti telesnu tezinu i po meni je on prava beba(ni debela ni mrsava ali vise buca)...to je drugo sto su sad bebe ogromne i sto vec sa par meseci imaju kg koliko neka deca sa godinu dana (ne znaci da je to dobro)...zao mi je sto bebe vise nisu bebe nego mali ljudi....ja mislim da su te statistike merodavne i da bebe treba tako da izgledaju jer ima jako puno gojazne dece u poslednje vreme...ako razumes sta sam htela da kazem

I ja se slazem sa tobom lanajelena.
Neki lekari kazu da sa 6 treba da udvostruci a neki sa 5.
Meni Una ni sa 6 nije udvostucila kilazu(falilo joj je 50-ak grama) a sa godinu dana ima 9.160g i nije utrostrucila kilazu sa rodjenja(trebalo bi da ima 9750g).Daleko od toga da je kost i koza,sasvim lepo izgleda iako nema masne naslage.
Meni je najvaznije da je ona jedna vesela,aktivna i pre svega zdrava beba,tezina tu nije mnogo bitna.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
18.12.2010 11:32:51   
ivaj
Ima li neko bebu do tri meseca da 'se razgovaramo' malouser posted image ?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
18.12.2010 11:34:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ivaj

Ima li neko bebu do tri meseca da 'se razgovaramo' malouser posted image ?

ja imam bebu do 3 nedelje user posted image , mogu li da prođem ? user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
18.12.2010 11:37:26   
ivaj
Ajde mozeuser posted image
Je l samo sisa ili je dohranjujes jos uvek?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
18.12.2010 11:39:20   
Anoniman
evo upravo je na sisi , nema više dohrane user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here