RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


minavb -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 14:43:24)

Kad pominjes belance-mojoj prijateljici cija devojcica ima 9 i po meseci i refluks, gastroenterolog je rekao da daje detetu celo jaje, i belance.




Anck Su Nmaun -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 14:45:14)

IZVORNA PORUKA: indy_25

. A ne znam sta bi joj sada za dorucak i veceru .


Ma isti slucaj.... a mleko je pocela sve manje da pije, do skoro je pila vise od 300 ml, a sad jedva pola, pa to nije nikakav obrok, a voce... voce samo prodje kroz zeludac! Moracu pod obavezno da nam menjam meni i to cvrscom hranom, znaci Uvodimo Hleb!

Rucak imamo normalno meso ili jaje sa povrcem.




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 14:46:02)

znas mina od kada sam citala onaj clanak da odlaganje nekih stvari moze samo da bude gore, i da ako dete IMA predispoziciju ni to nece pomoci, totalno sam odlucila da chill i opustim se.  Naravno, izbegavam ribu jos i mleko, osobito zbog istorije njene alergije i moje alergije na morske plodove, a za ostalo, laganini.  Ako se pojavi neki problem, pa prestacemo davati i pokusati opet kasnije, sta drugo...




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 14:48:16)

anck oni su sada dovoljno veliki da jedu "jacu" hranu.  Voce i povrce je naravno neophodno ali protrci kroz telo. 

H jede SVE sto kuvam.  Sinoc sam pravila fetucini piletinu i gustu corbu od tikivca, sargarepe i krompira sa piletinom i umesanom pavlakom (znaci belu corbu), i lepo je sve ruckala.  Dete mi jede sa uzivancijom i sve uzdise i vice mmmm dok zvace.  SAMA je pocela da odbija one bebece kase, cerealije i sl.  Lepo, redovno kaki, nema gasova, nema problema, znaci da telu sve odgovara.  Ja se od pre par meseci samo tim vodim.  Nikakvim tabelama, knjigama i sl.




minavb -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 15:00:09)

IZVORNA PORUKA: Verus RR

znas mina od kada sam citala onaj clanak da odlaganje nekih stvari moze samo da bude gore, i da ako dete IMA predispoziciju ni to nece pomoci, totalno sam odlucila da chill i opustim se.  Naravno, izbegavam ribu jos i mleko, osobito zbog istorije njene alergije i moje alergije na morske plodove, a za ostalo, laganini.  Ako se pojavi neki problem, pa prestacemo davati i pokusati opet kasnije, sta drugo...

Slazem se. Taj isti gastro je meni rekao da od 4. meseca pocnem sa mesom. Valjda covek zna sta prica.




Iwana87 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 15:26:02)

ja ne mogu da presecem,sve se lomim,i nikako.Nadrobila sam keks u taj moj sok od breskve,dala par kasicica i prestala.Pomislila sam sta ako od slatkog sad dobije secer[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]s obzirom da nije jeo nista zasladjeno sad,ili opet grceve ili neku tropsku bolest.ma ja nisam vise normalna.Moracu mm da teram da hrani dete par dana.Stalno mu donose cokolade kad dodje neko u goste i naravno moze da se igra sa njom,nista vise,i tako ja jedem pred njim,on me gleda,ja razmisljam pa dobro jesam li toliko blesava,pa nema 3 meseca,odlomim pola kockice,one decije kinder i dam mu,jadnicak mulja mljacka sav srecan




indy_25 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 16:20:58)

Ovdje u Holandiji je sve opusteno sto sam i pisala nekoliko puta cijelo jaje od 6 mjeseci ustvari da ne nabrajam sve je od 6 mjeseci osim kupusa i kostunjavog voca.




Iwana87 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 16:55:37)

a zasto kupus ne ako npr pasulj sme?sto se tezine tice meni je pasulj tezi,individualno verovatno,jel ima neke druge cake kod kupusa?




Iwana87 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 16:56:22)

kad ste poceli da dajete mandarine,naradze?ja bih mu tako rado cedecnju narandzu davala




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 16:59:51)

Ja nisam jos dala citrusno voce ne znam zasto[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Moracu pokusati.  Iwana, samo se opusti.  Daj mu a proba, pa nemoj opet nego tek kroz nedelju dana, i bice ok.  Ako se bojis da mu das hleb, udrobi u supicu tek tek da se lako topi u ustima.  Prostri novine po podu i daj mu da brlja.  Naucice sve brzo.  I nece dobiti secer tek tako ako proba nesto slatko.  Mada, ja mislim da je malo soli u hrani manje zlo nego dodavati secer u hranu.  A ono sto ima secera prirodno u vocu, nece smetati uopste. 




indy_25 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:07:55)

IZVORNA PORUKA: Iwana87

a zasto kupus ne ako npr pasulj sme?sto se tezine tice meni je pasulj tezi,individualno verovatno,jel ima neke druge cake kod kupusa?


Iwana ne znam zasto al je moja sara probala pasulj u kasicama od 4 mjeseca. takodje i narancu a kasnije sam joj cijedila dok od narance i mandarine od 7 mjeseci.




Iwana87 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:21:23)

hleb sam dala davno,jede poparu,jede hleb sa sirnim namazom,sad i sa mladim sirom.mada mi nenormalno podriguje i prdi od kad jede sir,druge probleme nema
probacu sutra da cedim naradzu par kapi pa cemo da vidimo.
idny ja kasice kupovne ne dajem,mada i ovde mnogo stvari ide od 6 meseci koje ja nisam ni sad dala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]al' dobro mi mozda malkice kasnimo zbog problema sa grcevima,ali polako normalizovace se.I eto koliko dece jede palentu ovom mom nesto tu ne stima.Ne svidja mu se nista posebno,i uglavnom je povrati,nekad malo nekad sve,i stvarno vise necu da mu dajem bar neki period.




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:28:41)

Iwana, znas da smo se mi dugo patili i onda odjednom sve super.  Sve pocela da klopa bez problema.  Mlecni su i nekim odraslima teski za varenje, pa verovatno zato i gasovi, ali sredice se sve to.




lanajelena -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:31:06)

Citrusi ne bi trebali pre prvog rodjendana




Iwana87 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:34:25)

znam draga,i kod nas je mnogo bolje




Iwana87 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:41:04)

Po "protolu" ne treba pre 1 znam ali mene zanimaju iskustva drugih,jer postoji milion sokica kupovnih za bebe bas od citrusnog voca




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:49:29)

Puno toga ne treba pre prvog rodjendana...belance, mleko, riba, citrusno voce, kostunjavo voce...A opet, kupovna hrana pravljena za bebe ima belance vec od 9 meseca, neki pedijatru kazu od riba od 8 og, neki kazu ok mleko.

Ja idem po tome kako je ona.  Mleko i riba za NAS ne pre 1 godine (mleko cemo od 18 meseci). Zasto? Prethodna alergija na kazein, i moja alergija na morske plodove.

Ostalo sve laganini i opusteno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Citrusi ne bi trebali pre prvog rodjendana




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:50:16)

Ne samo to, ovde ima gomila stvari za bebe od jagoda, kao npr jogurt, pufnice itd.  a jagode ne treba kad ono? Pre 2 godine?
IZVORNA PORUKA: Iwana87

Po "protolu" ne treba pre 1 znam ali mene zanimaju iskustva drugih,jer postoji milion sokica kupovnih za bebe bas od citrusnog voca




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:51:46)

preporuka je da alergene treba izbegavati pre navrsene godine 




lanajelena -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:53:44)

Ja ne vidim svrhu  uvodjenja citrusa pre rodjusa,kao ni jagoda,ribe meni je glupo kad neko daje te stvari samo da bi dete probalo




mejvis -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:57:06)

Ja sam mu te "alergene" davala samo iz kupovnih kašica i sokića, i sve je bilo ok.




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 17:58:01)

Slazem se.  Kazem, nismo jeli te alergene, osim jajeta.  Ali njoj je sada 11 meseci, ne vidim zasto joj ne bih ponudila sok od narandze? 

Dojila sam eksluzivno 9.5 meseci (tek tad smo uveli formulu), SAMO dojila 6 meseci jer je to WHO preporucivala, sad, kazu da je to greska i tako se sansa od alergija povecava i da detetu treba nuditi cvrstu hranu vec od 4 og meseca. 
Poenta: sole pamet majkama a ni oni nemaju pojma.  Sta da detetu od 11 meseci muckam i blendam kasice? A od 12 moze da jede sve sto i mi? Ma jok.  Jede sve sto kuvam, odvojim pre jakih zacina i zdravo.  Uziva, obozava, vec ima razvijene ukuse, ne bira, stolica super, nema gasova, srecno dete. 

Slazem se sa nekim ko je vec to pisao: svako dete za sebe, i tako treba gledati.  Pustiti da te nacela vode, ali ne biti zatucan oko toga.




lanajelena -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 18:00:19)

Da me neshvatis pogresno ok mi je tu oko prvog rodjendana,necu ni ja sad bas odmah cim napuni taj dan da mu dam sve [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]...samo kazem da neki bespotrebno zure sa uvodjenjem hrane




indy_25 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 18:02:53)

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Citrusi ne bi trebali pre prvog rodjendana


Ovdje ta zakon ne vazi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] meni se smiju doktori kad kazem kako je kod nas. Ne znam sad ko je u pravu a ko nije al ja izaberem zlatnu sredinu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lanajelena -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.2.2011 18:04:28)

Ja to gledam po sebi kad nacedim citrus neki muci me stomak ponekad a zamisli kako je bebani [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>