RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 13:51:17)

Sad sam se dobro isplakala,potpuno sam nemocna,danas je nedelju dana kako V nije uzela ni zalogaj u usta.Dosta mi je da nervozu prenosim na decu i odlucila sam da od danas nema vise sisanja.Nisam jos planirala odvikavanje,ali ja vise ne znam sta cu.Evo i dok ovo pisem idu mi suze,bas sam zabrinuta[sm=smiley19.gif]




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 13:53:57)

Magnetic , da je ne boli grlo ili usi ? Mozda zato odbija cvrstu hranu [sm=smiley13.gif]




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 13:59:30)

Raspolozena je,lepo spava preko dana,lepo sisa zato mislim da je ne boli nista.
Sada mi jos jedino preostaje da vidim da li se tokom noci toliko nasisa da preko dana nije nije gladna tj. da joj je dovoljno to sto sam joj davala da siki preko dana kada nece da jede.




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 14:05:20)

znam koliko brines , mozda neki zubic [sm=zmeden.gif]
a da li lepo puni pelene ? Onda je mozda stvarno zasiti mleko ?




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 14:10:29)

Sa stolicom imamo problema od prvih dana zivota,kaki 2 puta nedeljno,piski normalno.Pedijatrica nam je rekla da ce se to popraviti kad uvedemo zitarice i voce,ali je ostalo isto.




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 14:41:51)

a koliko ona sisa dnevno ?
svakako da bi morala da jede cvrstu hranu ali mozda se stvarno zasiti




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 14:48:19)

Od kada ne jede cvrstu hranu sisa 2-3 puta,ali mene brine sto se ona nocu budi na svaka 2 sata i trazi da sisa.Znaci nocu sisa 5-6 puta.S druge strane,takve su nam noci od njenog 7-og meseca,pa je i pored toga ruckala cvrsto preko dana.Nekad manje,nekad vise ali je jela. A sada odbija i ono sto je bas volela.




Olga75 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 14:53:25)

ajoj , mozda onda nocu da pije vodice a to preko dana mi ne deluje mnogo
ne znam , mi smo prvo ukinuli podoj za rucak oko osmog meseca , znaci sikila je ujutru i uvece i pre spavanja , znaci cetiri puta na dan a nocu ne znam koliko puta jer je spavala samnom pa se sama sluzila [sm=zardeva.gif] ali to apsolutno odbijanje cvrste hrane se ne secam da se desavalo ako nije bila nesto bolesna
mozda da ipak pogledate grlo ?




cockic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 15:00:12)

lena meni nekad hoce da ruya nekad ne ali jede dorycak i vecery obicno byde kacamak,makarone sa sirom,pavlakom,kajmak kad sta imam i pavlaka je obavezna ako imam sir i kajmak a pavlaky ne nece da jede.

bas bira zato vrtim tri stvari za dorucak i veceru kao sto rece ovo i jos plazma sa k mlekom i to je to.probala sam ja i neke recepte onaj sa tikvicom sto je ana pisala na temi ma nema sanse a to je bas ykysno.nece ni pileca prsa virsla nema sanse nije ni zdrava ali vec ne znam sta da joj dam.mada i zvakanje nesto nece da se trydi hleb i plazma gricka ali komade y rycky nema sanse gnjecimo viljyskom ali na bas sitno da bi pojela moram da joj ydovoljim ali yskoro pocinjem krypnije pa da vidim kako ce.da i grasak i boranijy nece beci se [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




cockic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 15:04:05)

ali sto tice mlekca ona od 8 meseca nocy nesisa do tad je sikila i onda sam noc ykinyla i preko dana je samo na formyli jer nisam imala ja za dnevne potrebe samo za ta nocna kenkanja da nemoram da pravim formyly nocy.ovako popije oko 500ml za ceo dan formyle a osalo je hrana.noc je kao sto rekoh ykinyta vec sa 8 meseci i ne bydi se nocy spava cely do jytra i ako se probydi neke noci yspava se sama [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 22:43:32)

Eto prosao je ceo dan bez sisanja,uzela je dva zalogaja hleba sa sirom i jedan zalogaj mesa za ceo dan.Ipak sam joj pred spavanje dala da sisa,nisam imala srca da joj uskratim mleko pred spavanje i uspavam je gladnu.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 22:52:03)

magnetic moja una je u tom uzrast bila kao tvoja visnja, nista nije htela, ako pojede kasu za ceo dan, bilo bi super, samo je htela da sisa, i nista drugo, kada je napunila godinu to se promenilo, pocela je da jede bolje, tek sa 1o meseci ona je probala meso, bila sam na kraju zivaca..

ako ona lepo naprduje, ne brini, videces da ce polako poceti da jede...mi smo sada na jednom podoju dnevno, i nocu kada god se probudi, mada ja mislilm da se one zavaravaju sisom pa nece ni da jedu....




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 22:56:45)

magnetic, ako je normalno jela pa odjednom nece, nesto joj smeta: grlo je boli, izlaze zubi, ili je bole usi (mozda ima upalu)...




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:04:57)

Visnja je jedna ''''masna'''' debeljuskasta beba,ima preko 10 kg(sad vec ni ne znam tacno koliko) i kilaza nije problem,bojim se zbog krvne slike i imuniteta ako ovo potraje.

Verus mislim da nije upala ni grla ni usiju obzirom da je vrlo vesela i raspolozena,super sisa,super spava.Ruke su joj stalno u ustima,verovatno je muce zubi ali zar je moguce da bas nista nece zbog toga [sm=zmeden.gif]




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:10:59)

Oli je prozdrljiv jako, sto je meni cudno jer je Helena uvek losije jela, pa i dan danas, ali cak je i on nekoliko dana losije jeo i odbija hranu. Ja ga vodila kod dr. 2x kod 2 razlicita i sve je bilo ok, osim sto je imao malo crveno grlo...tako da moze biti jedno i drugo....




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:12:18)

Magnetic a je li htela pre da jede?
Ni moja Una nikada nije bila mrsavica, ali jednostavno nije htela da jede, samo sisa... i ja sam se tako bojala, ali sve je blo u redu ...

Nadam se da ni kod vas nije nsita ozbiljno....




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:18:35)

Ja sam bila presretna sa kolicinom pojedene hrane od 5-7 meseca,jela je i do 150 gr za obrok + sisala nekoliko puta dnevno i nocu.Onda smo poceli uvoditi meso i tu su poceli problemi,ali je ipak pojela bar malo.Plazmu,lino proizvode i sve sto je slatko je obozavala,a sada nece nista.Ni ne proba(pa da kaze covek probala,pa joj se ne svidja),cim vidi kasiku stisne usta i okrece glavu i eto to traje nedelju dana




Verus -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:20:00)

Pokusaj da je stavis u stolicu, i stavis hranu pred njom: dal su to komadici ili nesto mekano kuvano pa u male komade: sargarepa, jabuka i slicno. I pusti da sama jede prstima, mozda samo to zeli.




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:34:47)

Juce sam joj prvi put dala bebi piskotu,sva je bila sretna sto sama drzi i jede hranu,ali je samo nesto lickala i na kraju bacila.
Nadam se da je samo neka kratka faza ili trenutni los apetit,ali ako potraje jos koji dan moracu do pedijatra[sm=smiley13.gif]



Zaboravila sam reci da hoce da pije(jogurt,sok,voda),ali nista kasikom i nista u komadima.




Snelle -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (22.12.2012 23:49:22)

Magnetic, ja sam ubeđena da su tu zubići u pitanju.




Ana RR -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (23.12.2012 0:09:40)

Magnetic, moj Marko je imao isti takav period, prvi put je trajalo dobrih mesec dana. Jedino što je hteo da jede je popara i palenta i apsolutno ništa drugo. Svaki ručak sam bacila. Nema teoretske šanse da otvori usta, počne da urla čim vidi kašiku. I onda je jednog dana opet počeo lepo da jede. Još dva puta posle toga je imao takvu fazu, traje nedelju dana, 10 dana i prođe. Bila sam zabrinuta naravno, vodila ga kod lekara, radila krvnu sliku, sve je bilo ok. Nadam se da je i kod vas samo faza i da će vrlo brzo proći [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Azra_ -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (23.12.2012 13:52:36)

Magnetić, nadajmo se da je prolazno. Konsultuj pedijatra ako joj se raspoloženje promeni, ili uočiš nešto neuobičajeno. Držimo palčeve da prođe.

Mame, da li bi za večeru, 3-4 sata pre mleka, mogla da dam voćni jogurt+žitarice?




Sesilija 83 -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (24.12.2012 13:52:56)

sto da ne,ja mislim da moze,
Mi oko 19:45 imamo veceru,popara,palenta 7corn...mlplazma i mleko....vocni jogurt sa kasikom plazme i tako kombinujemo sve i svasta,pa oko22h posle kupanja sikimo...




magnetic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.12.2012 11:01:34)

Kod nas i dalje skoro isto,od svakog obrokali pojede dve kasike ili dva zalogaja(mada i to je bolje od onog sto je bilo),ali ste me moram priznati malo umirili s tim sto ste i vi prosli bezazleno kroz istu situaciju




cockic -> RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci (25.12.2012 11:08:11)

sesilija ta kombinacija vocni jogyrt sa plazmom ili nekim zitaricama je ok nije mi palo na pamet .inace ona je tek jogyrt pocela da pije pre nekih 5 dana nije htela i sad dnevno popije iz dva pyta po 150 ml znaci dnevno oko 300ml jogyrta mozda nekad byde i manje ali pocela je da ga voli vocni bi trebala jos vise.

a koji vosni yzimas mislim koji proizvodjac?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>