RE: Ishrana deteta od 1-2 god (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


nina26 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (23.11.2013 12:19:29)

Jao ludi ste, marmelada i supa[sm=smiley36.gif] pa sta god da pali, samo neka klopa[sm=bravo.gif]




vikiveki -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (23.11.2013 12:29:20)

Ma kod njih sve prolazi, moj je jeo čajnu u kombinaciji sa eurokremom,valjda mu zanimljivo da kombinuje ukuse i neutrališe jedan ukus drugim[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (23.11.2013 12:58:48)

bas kao sto kaze vikiveki, sve prolazi. meni se drugarica smejala kad smo bili na svadbi, m nista nije jela bas dugo i kad je stigao kolac da vidis kako otvara usta, a ja kao krenem da joj dam kolac, a drugom kasikom joj zapravo strpam rucak u usta (ne secam se sta sam imala od hrane, ali je bilo slano)




pocahontas -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 10:06:00)

kako ste uvodile socivo i pasulj? kako ste ga spremale i sa cim?




little_one -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 11:40:26)

ja sam spremala sa junetinom, sargarepom u ekspres loncu bez zaprske naravno...kao klasican pasulj, jedino sto sam prije pravog kuvanja, prokuvala pasulj u jednoj vodi pa vodu bacila i tek onda pristavila pravo da kuvam...neko ga i natopi prethodnu noc da nabubri ja nisam...al valjda zavisi i od vrste pasulja koji imas....a socivo, tj lecu nisam kuvala....nemam naviku ni nama to da kuvam...a moracu jednom da probam...




pocahontas -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 11:53:42)

hvala[sm=smiley31.gif]
ja sam mislila prvo socivo pa pasulj, ako se niko ne javi da kaze kako sprema socivo, ondak cemo sutra pasulj!




Anck Su Nmaun -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 11:58:25)

Pasulj sam za pocetak samo davala vodicu, pa kasnije i zrno . Socivo nisam nikad.




Žapkić -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 12:13:29)

Sočivo ni ja nikada nisam davala.
Pasulj jesam, u početku samo vodicu sa hlebom, pa kasnije sa ponekim izgnječenim zrnom pasulja...




bea83 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 12:32:10)

Pasulj smo uveli oko 10 meseca prvo vodicu a posle 11 meseci i zrno, sočivo je počeo da jede u istom periodu jer je tad i krenuo u vrtić




Sesilija 83 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 12:53:24)

Pasulj oko prvog rodjendana prvi vodicu a posle sa zrnom, i sad ga obozava,tj jede sve osim kuvanog kupusa bas se gadi i prosle nedelje je u vrticu povratila posle 2 zalogaja,i da ne voli onaj namaz koji daju u vrticu za dorucak izmeljana sardina sa jajetom(ja kad vidim meni je fuuuj) e to kad je za dorucak ja joj kupim kiflu i vasp,joj to da umesto ovoga...
e sad imam pitanje :

Mislim da moja K jede mnoogo,znaci dorucak,rucak i uzina u vrticu,pa kod kuce (mi rucamo oko 15-30-16h) jede sa nama i to bas lepo,pa posle oko 17 trazi voce , banan,kivi mandarina,nar,ja joj iseckam i ona sama bocka iz cinije ili jede prsticima,ali pojede oko200-250gr,i obavezno vecera pitu,kiflicu,palentu, i sl. i ok i pred spavanje popije 300ml mleka, sta vi mislite????




bea83 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 12:58:31)

Ja ne znam šta bih ti odgovorila, pogotovo jer sam ja mišljenja da dete nikad ne može da jede previše ako jede prave stvari [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
A moje dete ima faze kad jede sve što mu dodje pod ruku, bez biranja i to baš fine količine (otprilike kao tvoja K) a onda ima fazu kad ne jede skoro ništa (kao sada) tako da se ne uzbudjem previše, kad jede super, guram mu sve što stignem kad ne jede kuliram i čekam da prodje (kuliram - znači dajem sve od sebe da ga ne jurim kašikom ali zato se jedem iznutra i nerviram[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




little_one -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 13:22:28)

Sesilija nek je ziva i zdrava i jede koliko joj treba...bitno je da ne popunjava obroke nekim dzankom a sve ostalo nek fino ruca...super je to! Ona raste i trosi energiju, tako da uzivaj sto hoce i jos trazi. Manje muke po tebe...[sm=bravo.gif]




Žapkić -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 13:30:18)

Sesilija, ja sam isto mišljenja da , ako dete raste i napreduje, to je sasvim u redu. Moja T. je napunila 4 god pre neki dan, a i dalje jede na 2,5h kao beba kad je bila.




Sesilija 83 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 13:39:42)

Hvala na odgovorima zenske,ja reko opet da pitam, jer mi vasp. kaze kako su one prezadovoljne sto ona fino ruca i uvek lepo pojede ceo obrok....a i kod kuce ruca super i da ne napisah malopre popije bas dosta tecnosti 200ml caja ujutru(cim otvori oci) i dve flasice vode po 280ml,i po nekad hoce sok ali retko...




Наташица -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 14:05:07)

једе све што једемо и ми.
управо, јуче сам правила пасуљ. појела пун тањир и сједнем ја да једем кад ето ти ње и горови њам, њам и дам јој још да једе. мислим да је нисам дуго нахранила а да се није вртила, пљувала и изводила бијесне глисте док једе.

сочиво/лећу сам дала па сигурно око 10мј. то је лагано и ми често једемо па сам и њој дала. с пилетином је преукусно.

ево отприлике распореда оброка код нас: (16мј. дијете)
млијеко кад устанемо (између 8-9 сати) око 11 доручак (кајгану, или гриз с павлаком или смиксам јој воћни јогурт са овсеним или просеним пахуљицама или пита с јогуртом који баш и не воли, али поједе некако, или палента.....)
ручак обично око 2 и то нека супа или чорба с месом или без...(крем супа с пилетином, грашак са неким месом или махуне....)
ужина око 4 и то воће (све једе) исјецкано на комадиће па сама једе из тањирића...сокове баш нешто неће попије нешто мало па јој некад дам сат времена послије ручка. слаткише и грицкалице не парктикујемо, посебно не слаткише.
вечера је око 6 пола 7 и то макароне са сиром или рибом, или рижа са мало неким месом или пита или неко поврће с месом или слани мафини са сиром....ако не стигнем спремити онда јој дам чоколино, али пошто избацујем те кашице из менија онда се трудим да нешто спремим. пих, не могу да се сјетим шта још спремам.
пред спавање око 9 деси се и пола 10 добије флашицу млијека у које убацим мало кајмака и спавање.
што се тиче млијека ујутро попије и по 250мл, али навече око 160-180.







Наташица -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 14:13:44)

што се тиче течности, нешто неће да пије како је захладило. љетош је пила ко блесава, али сад неше. једна флашица од 250мл неког чаја или воде дневно и мало сока. још јој сва стављам на дохват руке па да пије сама, али нешто неће...док је ја не потсјетим да пије воде. онда узме и пије. мало јој је кожа сува по стомачићу па мислим да је од тога што неће течност.




Sanchy -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 14:29:44)

Natasice,sipaj joj kasicicu maslinovog ulja u rucak svaki dan i kad je kupas u kadicu sipaj malo maslinovog ulja bez ikakvih penusavih kupki itd,,,ako je neko imao problem sa suvom kozom po rodjenju onda je to bio M.,sada mu je koza super[sm=smiley1.gif]




Наташица -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 14:36:07)

Sanchy, хвала ти на савјету. дефинитивно ћу то да почнем радити. помало ме и брине, али није страшно.




Anoniman -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 15:27:35)


IZVORNA PORUKA: pocahontas

hvala[sm=smiley31.gif]
ja sam mislila prvo socivo pa pasulj, ako se niko ne javi da kaze kako sprema socivo, ondak cemo sutra pasulj!


socivo i pasulj su nam bili od poslednjih jer je dr rekao da je ne mucimo posto se te namirnice teze vare i mogu da izazovu gasove.
socivo sam skuvala kao za nas, ali nije joj se svidelo, tako da...a ni ja ga ne jedem kao supu jos od trudnoce. sad smo poceli mi da ga jedemo u salati, ali ona ni tako ne zeli. i ne mora. zato voli leblebije, jede i pasulj lepo, i grasak i sve sto je okruglo [sm=jezicek.gif]
za vodu smo pitali i dr je rekao da sigurno dobija dovoljno cim lepo napreduje i da ne brinemo (pisala sam da osim mleka retko kad popije 150 - 200 ml vode ili soka)




little_one -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 16:11:21)


IZVORNA PORUKA: ksena


i sve sto je okruglo [sm=jezicek.gif]




Prosto je nevjerovatna njihova fascinacija svom okruglom hranom [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (28.11.2013 17:22:09)

da, ali bolje okruglo, nego belo (ako ste gledali seriju Monk) [sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (11.12.2013 22:00:53)

Evo i m da se zapljunrmo ovde...sta ste sve uvodile nakon godinu dana?




New Mom -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (11.12.2013 22:11:48)

Svinjsko meso. Drugu ribu sem oslica (to su ranije). Crni luk. Pojma nemam sta jos, ovo znam sigurno.
Kravlje mleko nijedno nije htelo, al krenula sam da ga dodajem u npr. cokolino umesto mog i AD.
Med, kikiriki, orasi i sl. sam davala tek posle drugog rodjendana.




jovicaa -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (11.12.2013 22:28:08)

nakon godinu dana citruse, med, bademe i ne mogu sad trenutno da se setim sta jos... verovatno jos svasta, samo sad u momentu ne mogu da se setim.




pocahontas -> RE: Ishrana deteta od 1-2 god (12.12.2013 0:47:56)

med, pasulj, kupus, svinjsko meso, citruse..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>