može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


neznalica -> može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (9.10.2015 10:20:57)

[sm=smiley13.gif]

Malo me zbunjuju prvi nalazi sa ultrazvuka. Kako ih ginekolog posmatra?

Pra tri mjeseca nisam imala nikakve simptome osim sto mi je ciklus kasnio, ali desavalo se i ranije pa se nisam brinula prvi mjesec, a drugi mjesec mi se upalila crvena lampica i kupila sam test i bio je pozitivan, naravno odjurila sam ginekologu i potvrdila je da sam trudna.

Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.

Da li u pocetku gledaju od 0 sedmice (kada nisam bila ni trudna), a kasnije od 2 sedmice kada se beba počinje formirati? [sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (9.10.2015 10:33:31)

Evo ovako duso. Dobro nam dosla I nadam se da te vidim u [sm=nosecka.gif] temama. Ginekologu broke lunarne mesece I sednice trudnoce, koje se pocinju brojati od prvog dana tvoje poslednje menstruacije. To je ona rekla pa si se zbunila. Lunarnih brojanje trudnoce traje 42 sedmice.
A ti ako znas kada si ostala trudna, onda je jos I lakse. E drugo, verovatno termin porodjaja se racuna tako sto na poslednje menstruaciju dodas 7 dana I minus tri meseca. Ja sam zadnji ciklus imala 1.7 dodas 7 to je 8, minus tri meseca, moj termin porodjaja je 8.4.2016. Srecno




neznalica -> RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (9.10.2015 10:49:08)

Ma nije mi rekla nista osim trudna si 11 sedmica, a meni je jos uvijek po malo pricati sa njom na njemackom tesko (popsto sam prije par mjeseci polozila A2 nivo) i da razumijem mi je problem, a slaba je sa engleskim.

Ne znam kada sam ostala trudna nego prepostavljam po njenom racunanju oko 21.februara, a u januaru sam bila pod stresom i pola sam neke antibiotike zbog upale mokracnih kanala pa mi je zato ciklus bio poremecen i trajao mi je 6 dana (od mojih uobicajenih 7) tj. dobila sam 1.februara, a prestao mi je 6. februara.

I drugo ona mi nije racunala termin porodjaja tako sto na posljednji dan menstruacije dodas 7 dana i minus tri mjeseca, nego od zadnjeg dana menstruacije pa je dodala 7 i manje 3 mjeseca. A moj termin porodjaja je 13.novembra 2015.




mamin mish -> RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (9.10.2015 11:09:50)

Neznalice, kao prvi dobro nam dosla. Sto se tice termina porodjaja odredjuje se tako sto na datim pocetka ciklus dodas 7 dana manje 3 mesece. E sad koliko sam shvatila tebi su ciklusi beredovni tako da precizniji termin porodjaja mozes dobiti uz pregledom kada dr pregleda plod. Posto se tacno zna sta se u kojoj nedelji razvija.




neznalica -> RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (9.10.2015 11:26:26)


Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.





Ana RR -> RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi posmatraju trudnocu? (9.10.2015 11:32:25)

Postoji tema Nedelje i meseci u trudnoći

Nastavite pisanje tamo.




Stranica: [1]