|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
15.11.2009 23:33:01   
Nensi*
user posted image user posted image user posted image
Ovo smo moj najbolji drug i ja!!!!!
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
15.11.2009 23:36:31   
Anoniman
ja ne zelim da pricam  o kilazi i nedeljama trudnoce jer cu odmah da pocnem da vristim..
sad vise i ne znam koliko sam nabacila ali ako je u 18.oj bilo 7kg , sada je sigurno - 23.nedelja, oko 10,11kg...jer sam pazila...pri tom, svi mi kazu da se nisam ugojila i ja ne vidim tih 10 kg ali me dr kritikovao ...
stvarno jedem zdravu hranu ali ne mogu da iskuliram keks, cokoladu ponekad...i ne mogu vise oko toga da se nerviram.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
15.11.2009 23:38:26   
Verus
i mene je dr. kritikovala!  bila sam ljuta jer sam taj dan jela samo supu za rucak i pojedem maaaali sendvic i casu mleka kada sam dosla kuci.  I kaze ona meni "pa pojedite samo komad voca".  A meni doslo da joj zabijem komad voca u guzicu!  grrrrrr ja bre gladna, 'ocem da jedem!  Tako da sada vise setam merim se svaki dan, ali i dalje jedem redovno, samo ne jako kasno.  Necu da mi beba bude gladnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
15.11.2009 23:46:07   
Anoniman
prvi put me je kritikovao i bio je u pravu..nisam vodila racuna...jela sam u restoranu svoje firme a tamo je hrana...uzas...i jela sam dva puta nedeljno u Mc-u...
kad me iskritikovao, pocela sam da pazim i to mi je ok.
bude li me na sledecem pregledu kritikovao ima da mu kazem da se nosi.,
jedem normalno, redovno, pijem jogurte, locem onu vodu, jedem voce kao blesava...
i da, jedem keks, smazem bombone, uzmem koju stanglu cokolade...pa sta?

MM kaze uvek: Bas te briga, nahrani mi dete
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 2:13:54   
Modessty
Ja sam trudnoću počela sa 73kg, a sad imam oko 85kg. I ne vidi se ta kilaža! Raste samo stomak. Sve ostalo je isto. Nosim pantalone i bluze koje sam nosila i pre trudnoće. Naravno pantalone sam prepravila tako što sam skinula pojas i dodala lastež da bi stomak mogao da stane user posted image

Imam 3 obroka: doručak, ručak i večeru. Izmedju pojedem neku jabuku i to je to. U prva 4 meseca uopšte nisam jela slatkiše. Sad po nekad pojedem neku čokoladicu ili neko parče džema za večeru.
I ne sekiram se oko kilaže. Bitno mi je da je sve ok. A i dr se ne buni user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 7:44:50   
LillyT
Hahaha, kuknjava zbog kilaze od nas standardnih. Tacno sam znala da su tu OTI i Verus, sram me bilo sto sam zakasnila. Ja sam se sada (do 20. nedelje) po sopstvenoj proceni, ugojila oko 7-8 kila. Otislo u bokove i sise, a nesto i u stomak. Jako je bitno da se ne goje ruke i noge (listovi) jer je onda to teeeskooo skinuti.
Volim slatko i jedem ga redovno. Cokolada, keks, kremovi. Jedem ja i voce, vise od slatkisa, ali se ne odricem nicega. Ziveli slatkisi!!!!!


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:08:10   
Trudi
Jutros vaga pokazuje +5,3kg od početne težine.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:17:22   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Trudi

Jutros vaga pokazuje +5,3kg od početne težine.


user posted image     user posted image     user posted image     user posted image

Svaka cast, ja se merim svaki utorak (nemam pojma zasto).  Joj, sutra ujutru, opet stajem na mog neprijatelja


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:26:40   
Trudi
Kad mi se nešto jede onda jedem,stvarno se ne suzdržavam, ali nisu to neke količine. Više stalno po malo.
Iskreno, pošto sam od 12. sedmice u kućnom pritvoru zbog kontrakcija, mislila sam da ću biti tenkić. Za sad mi se čini da je sve u stomaku, mada guza više nije kao prije, sedmice ležanja čine svoje. Dok god nema nekih zdravstvenih prepreka, ne pada mi na pamet da gladujem.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:30:17   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Trudi

Jutros vaga pokazuje +5,3kg od početne težine.


user posted image     user posted image     user posted image     user posted image

Svaka cast, ja se merim svaki utorak (nemam pojma zasto).  Joj, sutra ujutru, opet stajem na mog neprijatelja


Koju vagu koristis?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:34:36   
LillyT
Skoro je bio na TV-u neki BBC dokumetarac o deci, trudnoci, vaspitanju i sl. Izmedju ostalog, veliki poremecaji u razvoju deteta se mogu javiti ako je majka bila na dijeti tokom trudnoce. Nazalost (ili srecu), niko ovde nije svetska zvezda pa da ima svog licnog trenera (sa kojim moze da vezba satima tokom dana), poznatog i priznatog nutricionistu koji je tu samo za nju i da izgleda kao trudna manekenka. Ok je voditi racuna, ali danas svi sve najbolje znamo i onda nastanu problemi.
Nazalost, zakasila sam na pocetak kada je i bio deo o dijetama, samo su kasnije napomenuli poremecaje u razvoju zbog dijete


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:38:02   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Skoro je bio na TV-u neki BBC dokumetarac o deci, trudnoci, vaspitanju i sl. Izmedju ostalog, veliki poremecaji u razvoju deteta se mogu javiti ako je majka bila na dijeti tokom trudnoce. Nazalost (ili srecu), niko ovde nije svetska zvezda pa da ima svog licnog trenera (sa kojim moze da vezba satima tokom dana), poznatog i priznatog nutricionistu koji je tu samo za nju i da izgleda kao trudna manekenka. Ok je voditi racuna, ali danas svi sve najbolje znamo i onda nastanu problemi.
Nazalost, zakasila sam na pocetak kada je i bio deo o dijetama, samo su kasnije napomenuli poremecaje u razvoju zbog dijete


Koju vagu korisits?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:40:16   
Trudi
Bitno je da se unosi zdrava hrana. Ponekad zgriješiti nije problem, jer mislim da je i za moju bebu ljepše ako smireno sjedim i grickam jaffa keks, nego da nervozno oblijećem oko njega. Gladne oči su gore. Nekad mi se čini pojela bih npr. čitavu čokoladu od riže i baš mi se ona jede, a kad je se dočepam pojedem red-dva i to je to. Da nisam uzela to parče patila bih dvostruko više user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:48:08   
LillyT
Mina, koristim neku digitalnu vagu, stavrno nemam pojma. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:52:48   
minavb
Jel ona sto meri i vodu i masti?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 11:58:59   
LillyT
Puno pitas user posted image user posted image user posted image user posted image

Nemam pojma, mislim da nije, ali nesto je pisalo za neka druga merenja (mrzelo me je da citam do kraja). Uputstvo sam negde cusnula, kopacu po netu da ga nadjem. Ovo je obicna vaga, nije nikakva specijalna, kupila sam je kada sam saznala da sam trudna, jer sam htela da pratim kilazu. Pre toga sam se merila kada odem kod nekoga.
Nisam ja imala problema sa kilazom pre trudnoce, nego sam gradjena tako kako jesam. Nemam neke grudi (sada su strava), imam struk, ali i bokove. Ruke i noge (noge od kolena) tanke. Majka priroda me je slagala malo cudnije.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:01:55   
minavb
Ma pitam zato sto, kad sam otpakivala moju digitalnu vagu koja meri sve i svasta, pisalo je da je zabranjena za trudnice i ne smem na njoj da se merim.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:07:07   
Trudi
Možda šalje neke elektro impulse i na taj način mjeri provodljivost tkiva, tj. pravi razliku između vode i masti, pa nije dobro da to i kroz bebu prolazi.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:09:35   
LillyT
Le le, sta ste sve sada napisale. Ja bas nesto ne verujem u to, ali dobro. Mislicu i dalje da moja ne meri mast. Poricanje je kljuc za srecu user posted image




< Poruku je uredio LillyT -- 16.11.2009 12:12:10 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:09:49   
minavb
Tacno, u pitanju je struja impedansa. Zato i pitam 'lilly , ako je njena takva da je se okane.

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:15:43   
LillyT
Evo otisla sam do vage, otvorila je, ne vidim gde bih to mogla da je podesim da mi prikaze kolicinu masti i vode, ima neka podesavanja za jedinicnu meru kilaze. Znaci, bezbedna je. Sacem da stanem na nju da se iznerviram (a mozda i obradujem)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:18:57   
minavb
Ja sad moram da kupim onu najobicniju vaguuser posted image
I, koliko si se ugojila?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:35:17   
demetra
Ja sam vagu bacila u zapecak pa me ona ne strasi, ali ove vene na nogama sto iskacu, to ce kanda da mi pravi problem.A nabacila sam cini mi se oko 8kg od pocetka.Sta ce da bude do kraja.............joj, bolje da ne mislim

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:36:44   
Shishica
E ja za sad dobro stojim sa kilama. U 16-toj nedelji sam (na kraju) i dobila sam samo 1.kg...
Imam manje kg nego sto treba, a i nisam neka jesna mada jesam gurman, gurman koji po malo jede...ali voooli..
Tako da imam fore...a mislim da se necu ugojiti puno...sta znam...

Dosta 9 kg....ukupno..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
16.11.2009 12:38:04   
Shishica
Kad god lezis stavi noge u vis!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here