RE: Smanjena plodova voda (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maraj -> RE: Smanjena plodova voda (2.4.2015 16:57:57)

Ivana tako su i mojoj prijateljici pricali. Ona mi rece da se ne vidi dobro to kad je beba postavljena nisko. Ona je samo pila vise vode nego obicno.I, sve ok




Ivana. -> RE: Smanjena plodova voda (20.4.2015 9:44:53)

Bili jos dva puta na kontroli i AFI je 16. Dakle voda se ne smanjuje, a vizuelno i dalje izgleda kao da je blago smanjena. I da stvarno zavisi od polozaja bebe, cak i od oblika materice. Sutra cekamo ekspertski uz, pa da Bog da da bude sve u redu, pa da malo odahnem i da se opustim.




Maraj -> RE: Smanjena plodova voda (20.4.2015 9:48:29)

Ivana [sm=bravo.gif] bice sve ok videces. Samo pij vise vode.
ova moja drugarica je imala zavaljenu matericu i plod je bio nisko pa je na uz delovalo da je smanjena plodova voda. A nije...




Ivana. -> RE: Smanjena plodova voda (20.4.2015 11:18:42)

Vode pijem, non-stop trckam u WC. [sm=smiley36.gif]
E vidis, i meni je materica zavaljena, a beba nisko, tako da vise oko toga necu da se sekiram.




Maraj -> RE: Smanjena plodova voda (20.4.2015 12:35:21)

Eto zakljucili smo da je i kod tebe kao i kod moje drugarice lazna slika na uz [sm=smiley1.gif] uzivaj




Anoniman -> RE: Smanjena plodova voda (20.4.2015 12:39:42)

Ivana bice sve to u redu[sm=smiley1.gif] javi se posle euz...

I pridruzi nam se u tromesecjima.




vocicana -> RE: Smanjena plodova voda (12.1.2016 14:39:45)

Jedna Ivana koja je bila ovde aktivna na temi dala mi je odgovor, normalan AFI je od 9-21, moj u 28- on nedelji trudnoce je veci od 12 sada sam mirna, mada racunam da bi mi Dr rekla da nesto misli da nije u redu.
Hvala Ivana[sm=smiley31.gif]




Mily83 -> RE: Smanjena plodova voda (16.8.2018 12:49:02)

Pozdrav svima,
Malo su me umirili vaši postovi,
naime meni sad drugu trudnoću vode kao
visokorizičnu zbog smanjene AFI, u 8 mesecu mi je bila 70
pa dve nedelje kasnije 110 (koliko bi i trebala da bude)
pa danas na kontroli opet 80 i rekli su da će me sledeće ned. hospitalizovati ukoliko se smanji ispod toga jer taman 24.08. ulazim u deveti, inače vode pijem od 3-5 litara dnevno i mislim da
to kod mene nema nikakvog efekta jer pijem mnogo vode od početka, da li je još nekoj mami tako varirala ta količina p.v.?




lesli -> RE: Smanjena plodova voda (16.8.2018 18:01:10)

Mislim da je milicicak imala taj problem. Nju su valjda poslali na ogtt zbog toga i cini mi se da je imala cesce kontrole - valjda na 7 dana, umesto na 2 nedelje (bar mene moja dr kontrolice od ulaska u 8. na 2) i isto je bila pominjana hospitalizacija u Frontu zbog toga.
Ispalo je sve ok, porodila se pre nekih 10 dana u 37. nedelji.





Mily83 -> RE: Smanjena plodova voda (16.8.2018 18:10:21)


IZVORNA PORUKA: lesli

Mislim da je milicicak imala taj problem. Nju su valjda poslali na ogtt zbog toga i cini mi se da je imala cesce kontrole - valjda na 7 dana, umesto na 2 nedelje (bar mene moja dr kontrolice od ulaska u 8. na 2) i isto je bila pominjana hospitalizacija u Frontu zbog toga.
Ispalo je sve ok, porodila se pre nekih 10 dana u 37. nedelji.



Lesli hvala za info, mislim da je tako i normalnije da kontrola bude češće, mene nisu slali na ogtt i ne znam šta je to, ali su mi bar sada zakazali kontrolu za 5 dana, tj.rekli mi onako besni da dođem samo bez zakazanog termina pošto im navodno 3 Doma Zdravlja poslaše sve trudnice i porodilje jer su doktori otišli na godišnji.




lesli -> RE: Smanjena plodova voda (16.8.2018 18:15:21)

Ogtt je test opterecenja glukozom.
Bilo bi super da se milicicak javi sa svojim iskustvom, ali je sigurno u guzvi...




Mily83 -> RE: Smanjena plodova voda (16.8.2018 18:27:33)

najbitnije je da je beba stigla i da su i ona i
mama dobro, taj test sam radila u 6 mesecu i
bilo je sve u redu a sad mi nisu tražili da
isti ponovim koliko sam razumela njega traže
uglavnom kad je povećana količina, pošto je meni
smanjena stalno su me pitali da li sam preležala neke
viruse i da li pijem neke lekove, i dalje se nalivam vodom
i nadam se da će sve da bude Ok [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]