RE: Dajete li bebama čaj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


ikacc -> RE: Dajete li bebama čaj? (3.1.2012 16:42:09)

ja mojoj dajem HIPP od komoraca, a vodicu slabo pije, i ne bas cesto... 




Guardian -> RE: Dajete li bebama čaj? (7.2.2012 14:24:55)

Nasa pije cajic i to Hippov od komoraca i jako ga voli. Popije za dan oko 100 ml i jos bi, ali se bojim da ne preoptereti bubrege. Dajem joj caj iako nam je pedijatar rekao STROGO ne cajevima kao ni vodu na flasicu, vec na kasicicu .




Anoniman -> RE: Dajete li bebama čaj? (7.2.2012 15:23:36)

ja mojoj ponekad dam kamilicu i to nam je pedijatar rekao da koristimo onu obicnu kamilicu, a ne onaj decji u granulama, a ponekad joj napravim i jedan decji caj u granulama (neka mesavina), ali nikad ne popije vise od 30 ml dnevno.




dunja RR -> RE: Dajete li bebama čaj? (7.9.2014 0:37:38)

Da li bebama dajete baš dosta razblažene čajeve? Nisam probala te Hippove, videću da nađem, verovatno piše uputstvo. Nisu jaki jel da?




Mala Elena -> RE: Dajete li bebama čaj? (7.9.2014 0:50:52)

Kupili smo cvetove kamilice u apoteci i to sam joj davala na kasicicu , par kasicica prihvati bas lepo. Dodavala sam i malo kima u to, savet sam dobila da pomaze kod grcica .




Sanchy -> RE: Dajete li bebama čaj? (7.9.2014 1:10:45)

Mi smo od nekih mesc dana koristili bibilibi,mislim da ih nema vise pa posle Plantex cini mi se da se tako zvao




mati -> RE: Dajete li bebama čaj? (16.11.2014 0:11:44)

Ne znam gde da postavim pitanje, pa aj ovde.[sm=smiley1.gif]
Mame koje cajeve dajete bebama? Mita bas lepo pije caj, obavezno mu ujutru skuvam i on dok ima caja ne hvata se za vodu. Za sad mu dajem kamilicu i nanu. Da li sme jos neki caj? Da malo promeni.




bubulence -> RE: Dajete li bebama čaj? (16.11.2014 0:16:27)

E je dugo pila onaj hipp caj za bebe, a pored njega jos samo kamilicu jer nana malo steze stolicu a sa njom smo bas imali problema.




vikiveki -> RE: Dajete li bebama čaj? (16.11.2014 1:15:41)

Moji dok su bili bebe nisu toliko ni pili čajeve,sisali su dosta i nisu hteli ni da probaju nešto drugo...tako je bilo do jedno 5 ili 6 godine,kada su počeli čaj normalno da piju




milicicak -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 14:15:22)

Mati, mini buba je pocela da pije cajeve kad sam uvela med, nekad posle prvog rodjendana...
Ja ne volim nanu i kamilicu pa i njoj kupujem vocne... Najcesce Teekanne multivitamin ili sumsko voce, ali pije i neku divlju tresnju iz zelene kutije, mislim da je Frutabela ili tako nesto [sm=smiley36.gif]




mati -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 14:20:01)

Ni ja ih ne volim, ali te pije od uvodjenja caja, tako da ih bas lepo pije. Mene to zanima, te crvene vocke, od kad smem da mu dajem.
A cajeva imam od sorte. Ako neko kaze da zeli caj, obicno mu odma presedne kad pocnem da nabrajam koji hoce...[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 14:25:16)

Ja sam davala vocke koje sam prethodno uvela kroz hranu, tipa malina, ribizla, kupina, borovnica (ne znam da li ima jos nesto u tom sumskom vocu). Tu divlju tresnju koju sam uvodila posebno tri dana...
One sa jagodom nisam davala dok nisam uvela jagodu.




Mala Elena -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 14:55:12)

Sestra je davala sa 6,7 meseci sok od kuvane borovnice zbog ks, i jednom i drugom detetu, nista im nije bilo, samo im se ks popravila.
Ja dajem povremeno caj od kamilice ali blazu varijantu.




snezap -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 15:35:47)

stariji sin mi je hteo i caj i vodu odmah, a mladji evo 4 meseca nece nista..kaze doktorica dok sisa nije obavezno




Mariya -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 21:35:09)

Mati, posto je napunio godinu dana, mozes mu davati skoro svaki caj. Moja Lu voli onaj Lumpi sa aromom ananasa, pijemo milford i teekanne vocne, i ja prepoucujem Pickwick deciji caj, ja ga uzimam u madjarskoj, predvnog je ukusa, posebno ljubicasti. "C" deciji caj je veoma lep.




Misha i Ljisha -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 21:42:07)


IZVORNA PORUKA: bubulence

E je dugo pila onaj hipp caj za bebe, a pored njega jos samo kamilicu jer nana malo steze stolicu a sa njom smo bas imali problema.

[sm=smiley36.gif] isto identicno i kod nas. Nakon godine je pocela da pije razne cajeva, sad najcesce dobije i dalje kamilicu, ponekad nanu, brusnicu (koju bas nesto i ne voli) i caj od persuna koji sam joj pre par nedelja uvela i koji obozava a koji je meni odvratan. Kad mi trazi sok ja joj skuvam caj od persuna[sm=jezicek.gif]




mati -> RE: Dajete li bebama čaj? (17.11.2014 23:48:29)

Marya imam taj decji caj, onako bas sarene kutija. Kupila sam ga za starijeg, ali ga slabo pio, a meni nekako bas lepo mirise. On je neka mesavina koliko se secam. Bas cu ujutru da pogledam, da ne preturam sad. Dobro me podseti, na njega sam zaboravila.
Ma on super pije caj, ali nana ne moze dugo da stoji, a on malo, malo pa se uhvati za flasicu sa cajem, nece vodu.




MakiJ -> RE: Dajete li bebama čaj? (10.3.2015 7:58:59)

Ni sok ni caj, pije samo vodu




nikiteki -> RE: Dajete li bebama čaj? (10.3.2015 9:07:26)

da




Plavusa34 -> RE: Dajete li bebama čaj? (11.3.2015 6:13:27)

da samo kamilicu




srculence25 -> RE: Dajete li bebama čaj? (25.3.2015 15:56:31)

M nije odusevljen cajem a vodicom kako kad malo koji gutljaj i dosta mu.
Nama rekli po izlasku iz bolnice da izmedju podoja i dohrane dobije caj od komoraca i kima.Kupili humanin u granulama
i nece zgrozi se pa sam davala na kasikicu ni tad nesto nije odusevljen.




vonavoj -> RE: Dajete li bebama čaj? (25.3.2015 16:37:28)

Srculence,ne potenciraj..ja nisam nista davala..ni vodu,ali dojena je samo. Meni je logicnije ponuditi samo vodu.




Štetica -> RE: Dajete li bebama čaj? (25.3.2015 23:37:32)

Srculence ni moj nije hteo taj kupovni od kima i komoraca,a pa sam onda kuvala kim iz kesice i dodavala komorac par zrna,to je pio. Taj caj kao smanjuje grceve al bi trebalo da popije 100ml dnevno da bi imalo efekta,sto kod nas nije moglo ni u mislima,maksimum mu je bio 20ml na dan. Tako da ako hoce daj mu ali ga nemoj siliti,jer unosi dovoljno tecnosti kroz mleko.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]