RE: Obuca posle porodjaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Odri Hepbern -> RE: Obuca posle porodjaja (25.8.2012 14:36:34)

Meni su stopala malo otekla samo nekoliko dana pred porodjaj, ali sam i dalje nosila svoje japanke ( sandale nisam mogla zakopcati ) ali je sve splasnulo cim sam se porodila. Iz porodilista sam izasla u svojim najuzim sandalama i sada mogu da obujem svu obucu. Definitivno mi se stopala nisu rasirila.[sm=bravo.gif]




pandina -> RE: Obuca posle porodjaja (29.8.2012 18:50:14)

Blago tebi, Odri!
Evo ja procesljah svu svoju obucu i nista ne mogu da obujem! Cak i tri meseca posle porodjaja!
Zanima me hoce li mi se stopalo vratiti bar posle godinu dana? Stopalo mi nije nateceno, samo je deformisano i nekako dosta siroko. Dobila sam puno kilograma u trudnoci (oko 25 kg), pola od toga sam skinula. Bilo bi mi utesno da ce mi i stopalo "smrsati" kad odu ti kilogrami [sm=smiley13.gif]




isidora88 -> RE: Obuca posle porodjaja (29.8.2012 18:59:07)

ja ne mogu da obujem moje cipele sa vencanja(a bila sam deblja nego sad i natecena) koje su mi fantasticne za svaku priliku[sm=smiley19.gif]
nije mi jasno kako mi je noga porasla u duzinu[sm=hudicek1.gif],sirina stopala mi se smanjila mada mislim da sam imala jos uza pre 3 godine.
planirala sam da izadjem i kad sam uzela moje cipele nijedne ne mogu da obujem, tj. ostale mogu samo sto imam utisak da mi neko sece noge[sm=smiley13.gif]




*Alexx* -> RE: Obuca posle porodjaja (30.8.2012 9:02:47)

Isidora, welcome to my world. Sve baletanke koje imam su mi kratke [sm=smiley13.gif] Dodatno, levo stopalo je 40, a desno 39, a stopala uska, pa su mi te 40 široke.




pandina -> RE: Obuca posle porodjaja (30.8.2012 10:03:48)

Alex, tebi bese stopalo dosta naraslo u trudnoci ili sam nesto pobrkala?




*Alexx* -> RE: Obuca posle porodjaja (30.8.2012 10:19:12)

Šta znam. Nisam mnogo oticala, samo malo pred kraj. Nije mi jasno kako stopalo poraste u dužinu za pola broja - broj? I to posle porođaja. Čak neka obuća koja mi je bila super prošle godine, ove me žulja. Ludilo.

IZVORNA PORUKA: pandina

Alex, tebi bese stopalo dosta naraslo u trudnoci ili sam nesto pobrkala?





isidora88 -> RE: Obuca posle porodjaja (30.8.2012 17:12:45)

meni samo nije jasno kako sam u trudnoci kad sam imala vise kila nego sad i bila natecena mogla da obujem cipele,a sad nema sanse,jbt.noga mi kao balvan[sm=hudicek1.gif]




pandina -> RE: Obuca posle porodjaja (31.8.2012 20:07:53)

Rece mi juce zena u sportskoj radnji da posle porodjaja se spusti svod, sta god to tacno znacilo. Posle nekog vremena se vraca i tamo kad se omatori (50+) opet se spusta. Ovo nije provereno, tako mi samo rece.




sirko -> RE: Obuca posle porodjaja (28.9.2012 15:11:44)

u zadnjem mesecu nista nisam mogla da obujem.... cak sam i kupila jedne baletanke, sada u njima plivam...kako to da noga bukvalno za broj dva poraste i u duzinu i u sirinu




Ribica* -> RE: Obuca posle porodjaja (28.9.2012 15:14:10)

Ja sam sasvim normalno nosila do kraja trudnoce svoju obucu, a bas sam se plasila da necu moci, ali nisam imala oticanja :)




madre -> RE: Obuca posle porodjaja (28.9.2012 18:41:34)

ja sam poslednjih mesec dana trudnoce nosila neke japanke, koje sam kupile nekoliko godina ranije i bile su mi bas velike[sm=smiley36.gif] a vala sam ih nosila i posle porodjaja, mislim da sam ih na kraju bacila.
ja i danas, vise od 2 godine posle porodjaja, imam utisak da nosim za pola broja vecu obucu, nego pre trudnoce[sm=zmeden.gif]




Yula -> RE: Obuca posle porodjaja (28.9.2012 20:20:42)

I ja isto, ostala mi noga za pola broja veca [sm=smiley19.gif] Ne mogu da prezalim sto ne mogu da nosim obucu od pre trudnoce, a kupovala sam i sve papreno placala. Sta cu, vec sam pocela da kupujem obucu malo vecu, ne vredi cekati da se noga vrati na staro, mada ne gubim nadu. [sm=smiley13.gif]




Yula -> RE: Obuca posle porodjaja (28.9.2012 20:25:13)


IZVORNA PORUKA: pandina

Blago tebi, Odri!
Evo ja procesljah svu svoju obucu i nista ne mogu da obujem! Cak i tri meseca posle porodjaja!
Zanima me hoce li mi se stopalo vratiti bar posle godinu dana? Stopalo mi nije nateceno, samo je deformisano i nekako dosta siroko. Dobila sam puno kilograma u trudnoci (oko 25 kg), pola od toga sam skinula. Bilo bi mi utesno da ce mi i stopalo "smrsati" kad odu ti kilogrami [sm=smiley13.gif]

Skoro isto sam se ugojila, stopalo je posle nekoliko meseci smrsalo, ali i dalje su mi tesne stare cipele i sandale, jedino u starke mogu da udjem bez problema.

Mislim da je sve to posledica velike tezine i opterecenja na stopalo, jer ona prakticno drze celo telo, pa se i kosti rasire da bi pritisak na nogu bio podnosljiviji. Da sam znala za to vodila bih itekako racuna sta i koliko jedem.




New Mom -> RE: Obuca posle porodjaja (7.6.2014 16:37:28)

Ovih dana pravim selekciju sandala i vidim da skoro nijedne ne mogu da obujem, stezu me.[sm=smiley13.gif] To mi se nije desilo posle prethodna 2 puta.
Nisam se ugojila vise nego svaki put, niti sam posebno bila otecena.




vikiveki -> RE: Obuca posle porodjaja (7.6.2014 16:45:17)

NM tako ti je to posle trećeg porođaja...ni ja nisam mogla dugo posle porođaja da se vratim u stare cipele,a ni kilažu nisam mogla dugo da regulišem tj. još uvek ne mogu [sm=smiley36.gif]Posle prvog i drugog porođaja sve mi je bilo lakše a posle trećeg je sve usporeno




viking -> RE: Obuca posle porodjaja (7.6.2014 22:07:14)

Evo ja nosila 37, sad 39.




dunja RR -> RE: Obuca posle porodjaja (7.6.2014 22:09:45)

Vik, jel su ti još otečene malo ili?




degu -> RE: Obuca posle porodjaja (9.6.2014 16:02:56)

Kako nam usne ne ostanu fino napumpane nego nam noge ostanu velike? [sm=smiley36.gif]
Meni su sad za nekih pola broja veće, a šire su mnogo, nadam se da će se vratiti u normalu [sm=smiley1.gif]




QueenJ -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:07:02)

[sm=zz_wub.gif] Koliko sam se obradovala kada sam videla ovu temu! Nisam jedina!!! Ništa mi nije bilo jasno. U trudnoći sam se ugojila 15 kg, iz porodilišta izašla sa već 11 manje. Sad sam skoro na svojoj kilaži. Noge su mi pred kraj oticale. Nosila sam mamine papuče 3 broja veće. Jedva sam čekala da se vratim u svoje patikice, sandalice, cipelice br. 36/37. Kad ono [sm=smiley35.gif]. Nema šanse! Nisam odustajala od patika i sad, evo, toliko me bole palčevi da sam mislila da su mi urasli nokti. Sad vidim u čemu je bio problem... Mm će se baš obradovati kada čuje da moram obnoviti obuću. [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:17:56)

QueenJ, ako ce ti biti lakse meni je trebalo vise od godinu dana da mi se stopala vrate u normalu [sm=smiley36.gif] sad imam pun cipelarnik cipela koje su mi maaloo velike [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:32:06)

Blago vama što nosite 36/37/38 i ako vam poraste noga za dva broja, opet nije strašno. A ja sa 39/40 ima da budem Big foot ako mi porastu stopala [sm=smiley36.gif]

Meni su prethodne dvije trudnoće, kad samveć počela da se širim svugdje pa i u stopalima, kačile na ljeto, pa je bilo lagano - japankice i sve pet. Poslije trudnoća su se stvari vratile na svoje mjesto, eventualno možda za pola broja.





vonavoj -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:36:00)

Citam i ne verujem za obucu,ja sam do poslednjeg dana ulazila u sve moje..i sad mogu..a ugojila se 18kg..mada nisam oticala!




QueenJ -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:37:25)

Znači, da ne preterujem u kupovini... Samo najosnovnije. [sm=smiley6.gif] Šteta. [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:45:29)

Ja nisam oticala, ugojila sam se 12 kg, smrsala sam relativno brzo... Jednostavno mi se noga nekako produzila [sm=smiley36.gif] kupila sam jesenje cipele i debele cizme u trudnoci i njih sam nosila i posle porodjaja al su mi sad za otprilike pola broja vece... One koje sam kupila posle porodjaja (par baletanki i neke sandale) su mi bas velike i ruzno izgledaju [sm=smiley36.gif] al ja nisam tipicno zensko kod mene je parola 2 para obuce po sezoni pa ispada da sam komplet obucu kupila [sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Obuca posle porodjaja (28.10.2014 17:51:52)

Ja sam i za vrijeme trudnoće i posle poroda nosila istu obuću,samo sam jednom u trudnoći probala obuti štikle koje su 35 br.i bile su mi malo uske a inače u njima imam umetak da ih smanjim za broj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>