|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 12:13:13   
Figaro88
Probaj sa mineralnom vodom,i pij bar dva litra dnevno.Kafa ima samo trenutno dejstvo,a ubrzava puls,a previse soli i nije bas zdravo.Citala sam da nekim ljudima pomaze i med ujutru,zasto nemam pojma....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 12:17:11   
M.mama
Meni je 90/60 i pre trudnoce i sada.
Sto se tice niskog pritiska pomaze min.voda, so, noge u vis ili glava medju kolena (e sad koliko je to trudnici moguce). user posted image
Kafa trenutno podize pritisak ali ga odmah naglo spusti, tako sam cula...


< Poruku je uredio M.mama -- 13.10.2012 12:19:49 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 12:18:19   
jole82
Jutarnji 85/55...90/60...puls do 60...na kontroli mi uvek mere 2-3 puta...ne veruju kako sam ziva, a ja se normalno osecam...
U toku dana dogura i do 100/70..puls do 70
A kad se umirim..npr gledam tv...puls se spusta i do 45...
Tako mi je bilo i pre trudnoce...nista se nije promenilo user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 12:48:43   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: n i n a

Znam i to, evo nalivam se vodom od jutros skoro litru popila, a ko za inat ništa slano slano u kući... A nemam ni koga do radnje da pošaljem. Od kafe sam progutala svega par gutljaja i tu mi stalo....


Razmuti kašiku soli u čaši vode ako nemaš ništa drugo, gadno je al se preživi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 229
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 12:56:25   
nina26

IZVORNA PORUKA: n i n a

Žene meni je katastrofa pritisak danas 98/66, puls 98, i to izmeren nakon doručka!!!


meni je inace nizak pritisak, ali je uz terapiju koju uzimam, a mislim da i ti koristis iste tablete, bio identican tvom...
pritisak nizak, a puls mi je isao i do 110...

trebalo bi da te prodje to posle nekog vremena..

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 13:18:52   
bice devojcica
Meni je pritisak jako nizak,ali se ok osecam,nemam vrtoglavice i tako to.. Od jutros mi je 90 sa 63.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 13:22:31   
M.mama
IZVORNA PORUKA: gae_gr
Razmuti kašiku soli u čaši vode ako nemaš ništa drugo, gadno je al se preživi.

Mislim da je bolje na parce hleba da posipas malo soli. Tako ja radim, nikad ne bih mogla da popijem to!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 17:31:43   
Anoniman
Svaka vam čast za mineralnu- ja se davim od gorušice već mesec dana, podrignem po 500 puta dnevno, stalno mi se vraća hrana, samo mi još mineralna fali!!! user posted image
Jela sam dobro za ručak, pa kad sam malopre merila bio je 108/64, to je već ok, a i bolje se osećam user posted image

(odgovor članu Hristinica)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 23:24:02   
M.mama
Bas sam pisala u prvom tromesecju, ja inace imam gastritis i kod gorusice mi pomaze jabuka, sargarepa, pirinac...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.10.2012 0:00:24   
Anoniman
Meni je kod gastritisa pomogla hrono ishrana. Ranije sam svakih par meseci završavala na urgentnom, oblivena hladnim znojem i umirala od bolova prikačena na infuziju, lakše mi je bilo poroditi se nego to preživljavati. Sad već tri meseca nisam osetila kiselinu, gorušica je samo ružna uspomena... Da ne budem totalno off, od kako se ovako hranim nemam ni pritisak, ne pijem više ni jedan lek...

(odgovor članu M.mama)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
6.11.2012 12:03:58   
lokica77
ja od sinoc na metildopi, a bas sam mislila da cu proci bez togauser posted image

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.11.2012 23:23:33   
lesica
IZVORNA PORUKA: irenkica

imam jedno pitanje. doktorka kaze da mi je u devetom mesecu pritisak poraso, taacnije uvek je negde oko 135/80. izbacila sam so, jedem manje, pazim, setam... da li to moze da utice na tok porodjaja? da li je neko od vas ijao ovaj problem?




_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.11.2012 23:27:29   
ica82
Jesam ja, bio je i visi, tj. 135-140 sa 85, rekao mi dr da dok ne predje 140 sa 90 nista od lekova, ako se to desi bensedin od 5mg, srecom nije mi trebalo. U svakom slucaju uticao je (pretpostavljam)na oticanje (dosta sam oticala), ali na tok porodjaja definitivno nije user posted image

Kopirala sama cim sam skapirala user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.11.2012 23:41:47   
17 joka
Icouser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
26.11.2012 23:49:05   
ica82
joka user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.12.2012 18:13:06   
irenkica
Hvala, tek sada sam videla. user posted image

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.1.2013 18:45:11   
jance
jel metyldopa samo snizava, ili uopsteno normalizuje pritisak? danas mi je posle CTGa izmeren pritisak 145/90 i dr mi je odma prepisao metyldopu, 2 puta dnevno i da kontrolisem pritisak 3 puta dnevno. sad, kad sam dosla kuci, odma sam izmerila i bio je negde 106/67 mislim, uglavno dosta nizi od onog tamo izmerenog. sad, ja inace imam nizak pritisak, i bilo mi je receno da pijem kafu da bi ga malko podigla, pa me sad brine da mi metyldopa ne snizi pritisak previse ako me razumete... cak razmisljam da samo pratim pritisak, izbacim kafu, slano i tesko i gazirano, pa ako opet skoci da krenem da pijem. s druge strane, nebi da se zezam ako postoji rizik od eklampsije

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu irenkica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
29.1.2013 19:41:45   
jance
evo sad sam opet merila i opet je gornji bio 117.. stvarno nisam pametna. dogovorila sam se sa mm da samo pratim do sutra u ovo vreme, pa ako se takav visok pritisak jos jednom ponovi, onda cu da pijem lek

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:07:09   
Meisje
Ja osecam jako puls u desnom uhu,vec par dana,nekad mi se zasuze oci od toga bas je nelagodno i nemam nikakve druge simptome,pritisak mi je uvek bio dobar... Jedino sto mogu da povezem je sto sam letela avionom pre 3 dana,ali vec sam imala jedan let i nije mi se to desilo i inace nikad nista od aviona...user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:08:46   
Olga75
Meisje , proveravaj pritisak par dana i par puta dnevno , pogotovo kad krene to da ti zuji
pa ces videti


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:10:27   
Meisje
E ne zuji mi nista i cujem sasvim dobro,samo pulsira,bukvalno kad stavis prst osetis puls u uvu..
Nemam aparat,sutra cu da pitam babicu da skoknem da mi izmeri..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:11:47   
Olga75
najbolje da ga proveravas , kod nas i po apotekama mere pa pogledaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:13:01   
Meisje
Pa videcu,sutra ce ona verovatno da me posavetuje sta da uradim..bas je iritantnouser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:14:32   
Olga75
a oni svetlaci , svici , one svetle - bele tacke da li ti se pojavljuju ( ne tamna tacka ili concic to je nesto drugo )
i ne znam da li se proveravaju proteini u urinu , kod nas se na svakoj kontroli u dz meri tezina , pritisak i proteini onom nekom test trakom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
17.3.2013 12:20:57   
Meisje
Urin proveravaju samo ako imam neke zalbe,a eto ja ne primecujem nista neobicno pa do sad nisam to radila,a isto rade sa tim trakicama..
Za te tacke te ne razumem,gde bi trebalo da se pojave,mislim gde ne bi trebalo..user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here