RE: Krvni pritisak u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Rosita -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 11:56:50)

Devojke , da li postoji neki stav o ponavljanju visokog pritiska u drugoj trudnoci, ako je to bio problem u prvoj? Juce sretnem jednu sestru u Frontu koju poznajem iz prve trudnoce i kaze mi ona da bi bilo dobro da me neko prati na klinici, a ne u dz zbog pritiska iz prve.... Za sad ga jos nemam.




emicaa -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 12:16:56)

Rosita od mog rodjaka zena je imala u obadvije trudnoce problem sa pritiskom ali ona ima problem i sa tezinom.Imala je prije teudnice preveli visak kilograma.Znam da je doktor stalno pratio pritisak i da je uzimala neki lijek.




medamisko -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 12:32:39)

Povedi i sama malo racuna, manje slano i masno.
Moja sestra je imala problema.




Rosita -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 13:01:27)

Vodim racuna, prilicno. Hvala :)




isidora88 -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 13:22:40)

Ja opet imam hipertenziju od pocetka trudnoce, danas mi opet povecali terapiju na 4x1 metildopa. Uzas, bas se brinem[sm=smiley13.gif]
Za 2 nedelje idem da mi stave holter i kod kardiologa na ispitivanja.




IvanaSK RR -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 13:35:20)

Ja sam imala u drugoj trudnoći problem sa pritiskom. Ne stalno, ali poslednjih dva meseca pred termin je bilo lose, pa su me i porodili ranije.
Rosita, vodi računa, sve znas, i meri i sama, za svaki slučaj.
Isidora, bas mi je zao, ali nemoj da se nerviras, bice onda samo gore.




Rosita -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 15:14:10)

Isidora, stvarno probaj da se ne nerviras. Pritisak odmah skace :(.
Merim, ne redovno al pocecu jednom dnevno. Meni je u prvoj bilo sve ok pod terapijom.




IvanaSK RR -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (29.9.2017 16:59:02)

Meni je u prvoj trudnoći bio nizak. I u drugoj u početku. U sedmom mi je beba pocela kasniti sa razvojem, al kad su merili bio normalan. Imala sam glavobolje pa su mi suzi kju i maraj rekle sa tada izmerim pritisak. I bio je visok. Stavili su me u bolnicu, al posto nije padao ni pored lekova porodili me pet dana posle.




branki* -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (30.9.2017 7:11:43)

rosita,kontrolisi redovno.meni je u prvoj trudnoci bio blago povisen pred kraj,ali u drugoj nista.ali,prati ya svaki slucaj.isidora,nadam se da ce se srediti lekovima[sm=smiley27.gif]




MamaNecaVo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (8.10.2017 22:43:16)

Ukoliko ga nema,nema potrebe za brigom,ali..Oprez i svakodnevno merenje,podrazumeva se.
Meni je bio uzasno nizak,poklapao se gornji sa donjim,ali inace mi je tako.
No u trudnoci se stvaljalo pod problem.
Pa zaista ne bi bilo lose da se svakodnevno kontrolises,mada i sama znas kada ti pritisak skoci.




Mala Elena -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (8.10.2017 23:33:40)

Uglavnom 110/60-70...za sada.




medamisko -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (9.10.2017 7:16:46)

Sto manje nervoze i zacinjene hrane. I kontrola pritiska. Meni je bas varirao. Imam nizak pritisak .




Rosita -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (9.10.2017 8:17:59)

Problem je sto ja lose spavam i skoro svaki dan me boli glava. Imam digitalni omron. Sve je ok na njemu, ali me kopka glavobolja. U domu zdravlja sa glavoboljom- opet dobar.




Dragica Draga -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (9.10.2017 8:22:14)

I meni je bio uzas nizak, isto se desavalo da se poklopi... vecito malaksala i umorna bez energije...
A dr mi je uvek govorila - bolje da je nizak nego visok...
Drugarica mi je dala super savet a to je da uvek doruckujem neku malo jacu hranu, da mibda energije, i onda preko dana pomalo a cesce da jedem...
Radila sam to, ali i dalje mi je smetao tsko nizak pritisak... inace mi je nizak, ali u trudnoci mi je bas smetao




MamaNecaVo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (19.10.2017 23:39:04)

Meni je isto nizak pritisak inace a u trudnoci mi je pravio haos.
Jednostavno svako malo mi se vrtelo u glavi uz nesvestice,malaksalost..
Pomagala mi je coca cola koju ne pijem ali tada me je bukvalno spasavala.




mama Jo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (20.10.2017 14:27:38)

Joj ja jedva funkcionisem nekada od niskog pritiska... isto vrlo cesto imam ksecaj nesvestice... bas ne znam sta da radim. I jedem jacu hranu, i kafu sam pocela da.pijem opet, pila sam i koka kolu jednu vreme... nista posebno to meni nije pomoglo. Sta tu jos moze da.pomogne? Neki sastojak u hrani da pojacam, ili mozda da uzmem neke odredjene vitamine?




MamaNecaVo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (20.10.2017 14:34:01)

Meni zaista nista nije pomoglo.
Probala sam i slatko da nosim u dzepu,probala sam i kiselu da pijem.. Ali nista nije imalo dugorocnog efekta.

Jedino zeleni caj i kafa.
Mada smetalo mi je sve,pa sam bila prepustena nesvestici. :)
Pila sam i dosta vitamina,ali moram spomenuti caj od korena djumbira.E on vec odradi posao.




mama Jo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (20.10.2017 14:37:09)

Moracu probati taj caj...
Da me nesto malo razmrda 😊
Mislim, znam a i dr mi je rekla da je bolje sto imam nizak nego da imam visok, ali opet je i sa niskim pritiskom bas nezgodno funkcionisati




MamaNecaVo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (20.10.2017 15:09:01)

I meni su svi pricali kako je bolje imati nizak pritisak ali jedno bas veliko ali.
Tesko se funkcionise,bukvalno imas zelju da prespavas citav dan.

Caj je super!Samo pazi oko doziranja.Dosta je jak pa je dovoljno sasvim malo.
Mene je spasavao i zbog mucnina.




Srecko47E -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (1.12.2017 0:59:38)

Imala sam vkp i nadam se sa se u narednoj trudnoci nece ponoviti.
Jer taj stres..uh
Ne zelim kroz to ponovo da prolazim.




isidora88 -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (1.12.2017 19:32:04)

Meni su opet povecali terapiju nakon pregleda kardiologa i holtera. Sad pijem 4x1-2 metildope, presolol 2x1, magnezijum i nifelat po potrebi.




vonavoj -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (1.12.2017 19:49:38)

Isidora,koliki ti pritisak bude?
Ja ga pratim ujutru i popodne..ujutru bude oko 125/80..popodne 130/85..u proseku..ja merim digitalnim,i uvek merim 3 puta za redom i uzmem prosek...imam omron,iznad lakta..u prvoj sam imala pred kraj visi.mu drugoj je sve ok..ali je meni oduvek pritisak bio oko 130/80..a kod dr mi uvek,ali uvek skoci!! Sad je bio 140/100...




IvanaSK RR -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (2.1.2018 18:25:53)

Isi, Rosita, Vonavoj, kako pritisak?




vonavoj -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (2.1.2018 19:38:11)

Za sad je isto kao i ja..kad sam pod stresom nervozom,skoci..ali ne preko 140/90..ali ja ne pijem lekove..uglavom je 130/80..od juce ujutru me boli glava,ono moje..i odmah od bola skoci puls i pritisak..ali nije strasno.uvek mi je prvo merenje 140/90..ali odmah spadne na 130/83..tako da je prosek 130/80..merim 3 puta..




MamaNecaVo -> RE: Krvni pritisak u trudnoći (2.1.2018 19:49:28)

Vonavoj meni je bilo savetovano da merenje svedem na minimum,sto nisam praktikovala,jer navodno sebi nabijes pritisak cinjenicom da ne znas sta da ocekujes.
Ne znam kako da proformulisem ali se nadam da shvatas na sta mislim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>