|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.11.2009 14:48:21   
Anoniman
Ovog momenta izmeren pritisak je    91/45     78 otkucaja  user posted image

(odgovor članu Minanina)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 10:34:45   
ljubavce
dali poviseni pritisak utice na plod u razvoju?
ja imam poviseni pritisak 145/90 i bas sam zabrinutauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 10:48:16   
ljubavce
user posted image help user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 10:52:55   
eugenija
Ja sam svaki put imala povišen pritisak u trudnoći, kada god bih išla na redovan pregled. Ali sam postala svesna da je to bilo samo zato što sam se plašila pregleda. Tj, ne pregleda, već sam bila opterećena jeli sve ok sa bebom i samnom, odnosno imala sam strepnju od toga šta će ginekolog da mi kaže, i onda sam pritisak skoči. Posle sam otišla par puta laganini do apoteke i merila tamo, i bio je normalan. Znači, visok je bio samo u ordinacijiuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 11:32:24   
ljubavce
pre trudnoce sam imala 120/80
ali sada mi je konstantno 135/80, sinoc mi je bio 150/90 i bila kod svog lekara koji mi je preporucio da idem kod interniste i da mu se javim nakon dobijenih rezultata. Sto se mene tice ja sam ok, ali se plasim da poviseni pritisak ne utice lose na plod?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 13:02:54   
ljubavce
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 13:09:01   
buhla
uh, ja nemam pojam dal utiče ili ne, ali meni je juče dr rekla da pratim pritisak 3 puta dnevno i ako mi je povećan da će da mi da lekove. a bio mi je 130/80, a inače imam nizak 90/60 user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 32
   [Obrisana poruka]
10.12.2009 13:10:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 13:14:43   
LillyT
Ja bas i ne pratim pritisak, ali posle ovog danas bih morala da pocnem. Tako je bilo strasno, da ja nemam reci. Meni je uvek bio (pre)nizak, cesto je padao ispod 80 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 13:16:24   
buhla
ma ja juče bila kod prijatelja koji imaju onaj digitalni meraš pritiska i hteli da mi daju, ali našli smo samo kutiju, deca ko zna gde su ga zagubila user posted image
moraću da kupiim!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 15:50:15   
ljubavce
ja u te digitalne aparate uopste ne verujemuser posted image
jednom mi je drugarica gorela od temperature a digitalni toplomer je pokazivao 35,8user posted image
cula sam slicne primere i za digitalni merac pritiska da ne pokazuje pravu vrednostuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 16:04:58   
Daca88
Ja imam pritisak ko vrabac, 85 sa 45,ali yato otkucaja preko 100user posted image
Svi kazu da mi je pritisak jako nizak,ali meni je to ok.Ja sam nizak pritisak nasledila od babe,i meni cim"skoci"na 100,vec me rastura glava i lose mi je,jer meni je sve preko 100 jako visok pritisakuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 17:07:23   
Anoniman
Visok pritisak ne shkodi plodu....nece bebi nishta biti od vasheg skakanja pritiska....opasan je samo bash visok pritisak zbog opasnosti od preklampsije....

Moja mama je imala 200/140 celu trudnocu samnom....i fenomenalno se osetjala....al zato je njen lekar imao nervni slom svaki put kad joj je izmerio pritisak user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 17:49:16   
ljubavce
hvala smeshkice, sada mi je malo lakseuser posted image
ja iako imam poviseni pritisak osecam se odlicnouser posted image
samo da jeuser posted image ok, a za mene nije vazno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 17:49:43   
Verus
To je zbog preklampsije, ako je 140/90 zena treba da se stavi na lekove jer je to opasno stanje i za zenu i za dete ako se ne leci, tj. ne drzi pod kontrolom.  U najgorim slucajevima (a videla sam u bolniciuser posted image  ) moze da dovede do smrti majke ili deteta, ili oboje...zato bitno je da se pritisak meri na svakoj kontroli lekarskoj, isto kao i provera otoka nogu, saka, lica i proteini u mokraci...
IZVORNA PORUKA: buhla

uh, ja nemam pojam dal utiče ili ne, ali meni je juče dr rekla da pratim pritisak 3 puta dnevno i ako mi je povećan da će da mi da lekove. a bio mi je 130/80, a inače imam nizak 90/60 user posted image


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 17:50:33   
Verus
ljubavce da li tvoj dr. zna za ovo?  Trebas to proveriti koliko si trudna?
IZVORNA PORUKA: ljubavce

dali poviseni pritisak utice na plod u razvoju?
ja imam poviseni pritisak 145/90 i bas sam zabrinutauser posted image


(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 21:09:04   
ljubavce
upravo sam dosla od interniste i ekg je dobar pritisak je 130/80 dao mi je neke lekove za usporenje rada srca ali cu se ja ipak konsultovati sa svojim ginekologom. ako je neko imao problem sa povisenim pritiskom u trudnoci, volela bih da mi napise svoje iskustvo!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 21:13:45   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: ljubavce

upravo sam dosla od interniste i ekg je dobar pritisak je 130/80 dao mi je neke lekove za usporenje rada srca ali cu se ja ipak konsultovati sa svojim ginekologom. ako je neko imao problem sa povisenim pritiskom u trudnoci, volela bih da mi napise svoje iskustvo!!!


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 21:23:22   
Verus
bravo ljubavce sto si odmah otisla!  Konsultuj se sa ginekologom mozda ce u pocetku samo da prati pritisak da vidi da li je to trenutno stanje ili stalno ostaje visok, pa te mozda onda stavi na lekove. Drago mi je da uzimaju to sve za ozbiljno!

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.12.2009 21:28:50   
ljubavce
sutra radim i analize krvi i urina, videcemo sta ce biti. Nesmem jesti slano, mada se nisam mnogo ugojila u trudnoci, za svojih pet ipo meseci dodala sam 7 kg.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
11.12.2009 1:11:28   
Verus
Ne mislim da je 7 kila puno....odlicno, bitno je da pratis sve te analize i bice sve ok.  Preklampsija je bitna da se uhvati u samom startu pre nego sto uhvati zamaha....ali moze da bude i nista..meni je pre neki dan pritisak bio 129/80 sto je za mene licno jako visoko (inace je uvek oko 100/65), a sinoc i ceo dan juce me bolela glava, mm mi sinoc izmeri pritisak a on 90/65!  NIje ni cudo sto mi je pucala....

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 19:13:42   
Anoniman
devojke meni juce bio
115 sa 69
a sada 118 sa 60

je l to OK?
je l nije prevelika razlika izmedju gornjeg i donjeg...
Ili ja lupam gluposti

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 19:14:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

uh, ja nemam pojam dal utiče ili ne, ali meni je juče dr rekla da pratim pritisak 3 puta dnevno i ako mi je povećan da će da mi da lekove. a bio mi je 130/80, a inače imam nizak 90/60 user posted image



ista prica

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 19:16:46   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: OTI

devojke meni juce bio
115 sa 69
a sada 118 sa 60

je l to OK?
je l nije prevelika razlika izmedju gornjeg i donjeg...
Ili ja lupam gluposti


Mislim da je problem kad je ma;la razlika izmedju gornjeg i donjeg, ali to se itekako oseti....ja to iz iskustva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
27.12.2009 21:36:24   
ljubavce
meni je ovih dana pritisak 130/80, 135/80 ali se ja dobro osecam.
dali neko ima slican pritisak?

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here