|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
21.4.2012 21:00:34   
Hristinica
E hvala puuno, sad cu pokusati da nadjem to, da te ne bih maltretirala..
inace sam mnogo nesto uplasena ova dva dana mi je uvece 160/90 , a juce bilA kod dr napisala mi samo da pijem 3 x dnevno metildopu, ali meni kao da ne deluje, a u poslednje vreme sam mnogo pod strahom i tenzijom, porodjaj se blizi, mnogo me je strah zbog svega, jos kad vidim ovaj pritisak, skoci mi jos vise od straha...ne znam sta da radimuser posted image sad sam se utripovala da ce da mi ode jos vise gore..bolje da ga ne merimuser posted image a pokusavam da ne jedem nista sto ne smem..a pre trudnoce i do skoro mi je pritisak bio 90/60...mnogo sam uplasena, koliko mozze da skodi bebi..od juce pijem 3 puta metildopu, ali mi ne skida pritisak..jel on deluje momentalno ili mora da prodje odredjeno vreme da deluje? sad sam popila i lek za smirenje, jer od mog straha pritisak mi je jos veci

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.4.2012 9:30:35   
Figaro88
Hristinice sav taj stres i strah ti uticu na pritisak,pokusaj da ne mislis o tome,lezi odmaraj se,gledaj filmove,citaj nesto sto volis,nemoj citati o tome po internetu.Jedi samo ono sto smes.Moja devojcica nije imala nikakve posledice osim manje tezine na porodjaju,ali to nije nista strasno,izasle smo kuci posle tri dana i nije imala nikakve probleme zbog toga.Ako ti je bas visok idi kod doktora i reci joj da ti se cini da ti ne spada posle tableta,samo nemoj da sedis i nerviras se tako ti je jos gore.Ako ne pronadjes reci mi ispisacu ti sve nije mi problem.user posted image user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
11.5.2012 11:05:20   
zvrk.mrvica
Curke moje, i meni je pritisak od jucer 140/85 kaze dr da pijem apaurin po potrebi.. ja nisam osjecala nikakve simptome pritiska nije me glava bolila nema zujanja.. sad neznam da li je to normalan pritisak u trudnoci ili?
do sada mi je uvijek bio u redu..zabrinuta

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
11.5.2012 19:56:52   
Figaro88
Zvrk nemoj se brinuti,meri redovno i ako ti je puno visok ili te zaboli glava,ma bilo sta ti kad doktora.I ishrana je jako bitna,koriguj je i mozda ti i to malo spusti pritisakuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
11.5.2012 20:08:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: zvrk.mrvica

Curke moje, i meni je pritisak od jucer 140/85 kaze dr da pijem apaurin po potrebi.. ja nisam osjecala nikakve simptome pritiska nije me glava bolila nema zujanja.. sad neznam da li je to normalan pritisak u trudnoci ili?
do sada mi je uvijek bio u redu..zabrinuta


To je za trudnicu povišen pritisak ali nije strašno. Gornji ti je visok a donji je ok, ne bi valjalo da je 90 i više. Pretpostavljam da je apaurin isto što i bensedin, na našem tržištu ga nema od raspada SFRJ pa nisam sigurna, znam da je namena ista ali pretpostavljam da je i sastav... Njega sam ja pila celu trudnoći i tri meseca posle porođaja bez posledica. Meri pritisak 3 puta dnevno i zapisuj. Izbaci so iz ishrane, kao i masnu i prženu hranu, slatkiše izbaci ili bar svedi na minimum. Nemoj da čekaš da ti se zavrti u glavi ili počne da te boli. Meni se to dešava tek kad pritisak ode na 170/110 a to može da bude kasno. Kod pritiska u trudnoći je najvažnije da se prati i drži pod kontrolom, ako krene na gore, javi se lekaru za novu terapuju, prepisaće ti adekvatne lekove i verovatno mirovanje.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
23.5.2012 21:32:25   
Hristinica
Zene, ugrabih vreme, da vam se javim na kratko..nisam citala nista sta se desavalo..a evo sta je bilo sa mnom..3-eg sam otisla na ctg, i odmah me zadrzali u bolnici zbog otoka, da mi ispitaju uzrok, i ispostavilo se da je bolje sto su me odmah zadrzali, jer sam za nedelju dana u 2-oj nedelji 9.meseca dobila proteine u urinu, i to su mi bile bas velike vrednosti, da su odlucili da me porode 2 i po nedelje ranije od termina...epidural zahtevala, nisu mi ga dali zbog otoka, i eto moj deckic se rodio 8-og, indukovali su mi porodjaj, jer sam bila skroz zatvorena, i s obzirom na to da su mi izazvali porodjaj, ja nenormalno plasljiva, dobro sam prosla, hvala bogu brzo sam se otvarala, oko 18h su mi dali indukciju, u 23h 40min se porodila, i rodila malog mog deckica 2500gr, ali hvala bogu sve je u redu sada, dosli smo kuci prekjuce, on je bio 2-3 dana u inkubatoru ,kazu jer su izazvali porodjaj, pa da bi se malo prilagodio spoljnoj sredini...ko me ima na fejsu, okacila sam sada slicice...preplakala sam te dve nedelje, i jos sam pos stresom od svega, sve je bilo na brzinu i iznenada..ali dobro je sve proslo...posle su me ispitivali, i proteini su skroz nestali, bubrezna funkcija odlicna, tako da niko ne zna uzrok zasto su bubrezi poceli da mi ispustaju proteine..eto vam moje price..mali moj je dobro, da kucnem u drvo... pisem kad budem imala vremena..nemam nesto mnogo mleka ,pa mesam moje i aptamil... ljubim vas sve.... vidim da se i Tijana porodila, jel ima jos nekih vesti? p.s. rana jos boli bas,bas...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
24.5.2012 7:46:32   
Figaro88
Hristinice drago mi je sto sve dobro zavrsilo i sto je bebac ok.Vidis da je dobro sto su te zadrzali,sad se opusti i uzivaj sa svojom bebicomuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 8:41:00   
zvrk.mrvica
Da malo ozivimo temu
lezala sam samo dan u bolnici zbog pritiska 160/110 ujutro mi se stabilizovqo 120/75 pustena kuci uz th: 3x dnevno apaurin
od tada- 7 vec dana pritisak stalno varira , 140/100 130/90 i tako , uvijek varira. ja i dalje pijem tablete terapiju, kontrola mi je za 6 dana. pijem domaci paradajz, ne solim , ne jedem slatko ali mi se cini sta god uradim nikako da se snizi pritisak. ja imam osjecaj da se ne prepadnem ali izgleda da se prepadnem mjerenja neznam ni ja sta da radim. u bolnicu nece da prime ukoliko nije pritisak preko160/100 ja sam uplasena voljela bih se opustiti mislim da to puno utice malo malo mjerim pritisak a sama sebi kazem svako jutro od danas mjerim samo ujutro pritisak ali daba to je jace od mene
inace 36+ 4 sam

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 8:51:07   
Janncica
meni je u prvoj trudnoci skakao pritisak kad odem kod doktorke. I onda je ona to provalila,pa mi je merila vec kad krenem kuci,a ja na to zaboravim. Pila sam metildopu i kardiopirin. Ali ja sam imala i skoro 30 kg viska. Kako ti stojis sa kilazom?
Kad sam se porodila bilo je kao rukom odnesen. Ne sekiraj se puno i stvarno ga meri samo 1 na dan i pre toga moras da mirujes 15 min.
Brzo ce to proci,nemoj da se sekiras.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 8:55:50   
Anoniman
Nemoj da prekidaš terapiju, pritisak meri 3 puta dnevno u približno isto vreme i zapisuj vrednosti. Izbaci i sve suhomesnato sa jelovnika. Cilj je da ti donji ne prelazi 85. Ako je donji ok, gornjem se dopušta da ide i do 130-140. Apaurin je ako se ja dobro sećam iz vremena SFRJ isto što i Bensedin. Možda ne bi bilo loše da ti uz njega daju i Methyldopu koja je baš za pritisak. I trudi se da se opustiš što više.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 10:23:45   
odbojkasica7
imam jedno pitanjce..u prvoj trudnoci nisam imala problema sa povisenim pritiskom..vec mi je bio jako nizak....ali nije bilo tako srasno...sada sam ponovo trudna.tek je pocetak ali glava me svaki dan boli...imam 90 sa 60..ili 115 sa 65...non stop varira....a glava nikako ne prestaje...pokusala sam i sa kafom i sa kiselom...nista ne pomaze...moj idealan pritisak je 120 sa 80..bavila sam se odbojkom 14 godina..i sada cim spadne na mene jako deluje...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 10:41:24   
Anoniman
Kafa nije dobra jer podigne pritisak u prvom trenutku ali pošto je i diuretik, utiče na pojačano izbacivanje tečnosti što može da dovede do toga da posle još više padne. Probaj da jedeš slano za početak, supu iz kesice, na primer.

(odgovor članu odbojkasica7)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 11:11:29   
zvrk.mrvica
Hvala na savjetima, apaurin pijem 3x dnevno do sljedece kontrole jer me nema do tada ko pregledati svi na godisnjem. pri izlasku iz bolnice nisu mi dali taj drugi lijek jer je bio u bolnici pritisak ok nego samo apaurin.
trudit cu se sto vise da ga regulisem do kontrole
a sto se tice kilaze 9-10 kg sam s tim da sam u zadnjih mjesec dobila 3 kg a bila sam + 7 sad sam +10


< Poruku je uredio zvrk.mrvica -- 14.8.2012 11:13:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 11:22:24   
Anoniman
Nisi se mnogo ugojila uopšte. Samo se opusti i redovno kontroliši pritisak i sve će biti ok.

Ja sam celu trudnoću imala visok pritisak, i sve je na kraju bilo ok, rodila sam zdravu curu. Pritisak mi je ostao posle trudnoće ali sam ga sad regulisala ishranom.

(odgovor članu zvrk.mrvica)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
14.8.2012 11:27:32   
odbojkasica7
posto nisam neka profi domacica na mom meniju je swakoga dana supa iz kesica...jedino kad odemo kom moje mame ili na neka veselja tada je domace...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
30.9.2012 10:32:43   
Rosita
Drage dame, pažiljivo sam čitala sve što ste napisale. Ja sam u 16oj nedelji i pre 7 dana mi je kod ginekologa, kom sam se javila zbog glavobolje, izmeren pritisak 160.80, htela je odmah da me šalje u bolnicu, ali zbog dobrog ekg i pada na 140.80 nakon sat vremena, da mi 2x1 metildopu. To sam pila, 4 dana nakon toga izmeri mi internista 140.80, pojača mi na 3x1 i zatraži još neke analize, pa kontrola. Ja sam se tad, kao i uvek, uplašila, srce mi je lupalo- puls 115- 120, ali kod kuće mi je uvek između 80 i 90. E sad, ja pijem metildopu 3x1, ali mereči pritisak 3 puta dnevno vidim da mi obara na otprilike 110 sa 65 i razmišljam da li su 3 tablete ipak previše za mene i da li da samoinicijativno smanjim na 2, 2.5? Šta vi mislite? Bojim se da mi 3 ne obore u drugu krajnost... Hvala vam

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
30.9.2012 10:47:44   
Anoniman
Meri tri puta dnevno, zapisuj svako merenje i sledeći put ponesi blokče kod dr pa nek on odredi dozu prema tome osim ako ti baš drastično ne padne pritisak.

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
30.9.2012 10:52:14   
Verolina
Rosita, pokusaj da regulises ishranu. izbaci masno i zacinjeno, takodje nemoj puno slatkisai ako imas, pij ujutro na prazan stomak jednu solju domaceg kuvanog paradajza. On nivelise pritisak jako dobro.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
30.9.2012 10:54:03   
Olga75
Rosita , mislim da ti nije puno 3x1 , ja sam na pritisak 140/90 pila 3x1
mozda je najbolje da malo odlezis u bolnici da oni sve to isproveravaju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
3.10.2012 20:06:29   
Rosita
Hvala vam puno na savetima. Bogami mi metildopa 3x1 dosta obara,nije mi prelazio 110.65 i danas sam bila kod interniste na kontroli pa da vam prenesem šta je bilo. Puls mi je naravno skočio u nebesa, pritisak 110.70. Rekla mi je da merim 3 puta (ja sam inače merila 5, 6 puta dnevno) i da ne valja ni da se spušta ispod 110.70 jer i to može da izaziva promene u krvnim sudovim posteljice, što me je iznenadilo. Rekla mi je da ako je takav pritisak jednu dozu mogu da preskočim a sledeću ne, nego makar pola da popijem jer može doći do naglog skoka. Biohemija mi je dobra. Inače, imam dogovor sa doktorkom da u drugoj polovini oktobra odem u bolnicu na par dana, umesto zakazanog ultrazvuka da bude prijem. A jedem zdravo, prestala sam da solim jela i to mi nije teško. Inače mi je danas punih 16 nedelja i dobila sam 2 kg, što je valjda ok. Pozdav svima!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 8:54:40   
Anoniman
Žene meni je katastrofa pritisak danas 98/66, puls 98, i to izmeren nakon doručka!!! user posted image Osećam se kao da sam bančila celu noć, ležim, a vrti mi se soba...... Sad bih trebala kafu da popijem, ali ne znam hoću li uspeti od kiseline

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 10:50:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: n i n a

Žene meni je katastrofa pritisak danas 98/66, puls 98, i to izmeren nakon doručka!!! user posted image Osećam se kao da sam bančila celu noć, ležim, a vrti mi se soba...... Sad bih trebala kafu da popijem, ali ne znam hoću li uspeti od kiseline


Nadam se da nisi popila akfu. Kafa samo trenutno digne pritisak a pošto je jak diuretik naterate na mokrenje i izbacivanje tečnosti pa još više sroza. Popij slani rastvor, jedi nešto slatko i jako slano da ti malo podigne pritisak.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 11:48:50   
Anoniman
Znam i to, evo nalivam se vodom od jutros skoro litru popila, a ko za inat ništa slano slano u kući... A nemam ni koga do radnje da pošaljem. Od kafe sam progutala svega par gutljaja i tu mi stalo....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 11:55:08   
Janncica
n i n a po mom iskustvu sa niskim pritiskom van trudnoce...takav ti je dan danas... Meni to slano nikad nije pomagalo... Bude mi bolje tek uvece ili cak sutra... I onako lezis....cuti io uzivaj u mamurluku...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
13.10.2012 12:04:38   
2002m
Konstantno 120/70 user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here