RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Ana RR -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:29:23)

Pitanje za pedijatra:

Mom sinu (4 god i 7 meseci) je često crvena guza. Mažem mu sudocrem, povuče se i posle par dana opet. Radili smo analizu stolice, bris, sve je uredno. Šta još može biti uzrok? Stolicu ima redovnu i normalnu. Veš perem na visokoj temperaturi, dva puta ispiram njegov veš, peglam...




Pampers pedijatar -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:29:24)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za pedijatra:

Koliko traje "hod na široj osnovi" od trenutka kada dete prohoda? Dečak je prohodao sa 18.5 meseci, ali još uvek (sada ima 20,5 meseci) je prilično nestabilan, a fizijatar je danas napisao na izveštaju (suprug je bio sa detetom kod dr, pa nisam bila u prilici da pitam) da je još uvek hod na široj osnovi. Do kada se očekuje da prestane takav hod, od prohodavanja?


Takođe, zanima me šta znači - zadovoljavajuće motorno planiranje?


Tu je fizijatar merodavan , pogotovu kada vidi dete kako hoda, verovatno je zakazao i kontrolu. Ja mislim da zadovoljavajuce motorno planiranje znaci da je razvoj hoda uredan.Molim vas pitajte njega jer on gleda dete.




Pampers pedijatar -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:32:21)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pitanje za dr. Julku:

Kakav je vaš stav povodom fluonatrila, da li ga treba davati deci? Dečiji stomatolog u DZ nam je savetovao da krenemo da dajemo detetu nakon 2. godine, jednu tabletu dnevno, ali sam pročitala dosta oprečna mišljenja, zato me zanima i vaš stav i eventualno objašnjenje. Unapred hvala

Ja bih poslusala stomatologa jer on vise zna, nisam merodavna,ja bih poslusala njihov savet




lesica -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:32:22)

Pitanje za dr Julku:

Naime, moj sinak ( nepunih 11 meseci) juče je pao i posekao arkadu, udario glavu, i povredio nosić.
Bili smo na IMD-u, gde su mu uradili preglede, sanirali posekotinu. I dali nam savet da ga pratimo narednih dana zbog potencijalnog potresa mozga.

Moje pitanje se tiče toga na šta treba posebno da obratimo pažnju tj šta može da nam ukaže na eventualni potres mozga.


Hvala puno unapred!




rošula -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:34:15)

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za dr. Julku

Kakve posledice za dete može imati često sedenje u položaju sa nogicama raširenim pozadi, kao žabica recimo. Moja devojčica voli tako da sedi kada se igra, čula sam da nije dobro, ali ne i konkretno zašto, i da li kakve posledice ima čestenje u ovakvom položaju.

Hvala puno!

Ja ne mogu da zamislim kako to sedenje izgleda,ako mozete posaljite mi fotografiju.



To je ovaj sed, da li i kakve posledice ima često sedenje u ovakvom položaju? Hvala


[img]http://www4.slikomat.com/13/0224/xxg-sed.jpg[/img]




Pampers pedijatar -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:35:50)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku:

Naime, moj sinak ( nepunih 11 meseci) juče je pao i posekao arkadu, udario glavu, i povredio nosić.
Bili smo na IMD-u, gde su mu uradili preglede, sanirali posekotinu. I dali nam savet da ga pratimo narednih dana zbog potencijalnog potresa mozga.

Moje pitanje se tiče toga na šta treba posebno da obratimo pažnju tj šta može da nam ukaže na eventualni potres mozga.


Hvala puno unapred!

Pratite dete obavezno da li vise spava, kako hoda, da li ce dobiti temperaturu. Pratite da li su mu zenice jednake.




lesica -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:36:15)

Pitanje za dr Goranu, a tiče se prethodno pomenutog jučerašnjeg iskustva.

Čime tretirati oderotine i ogrebotine po licu bebe, podliv i nakon skidanja kopče čime tretirati ožiljak.


Hvala unapred!




rošula -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:37:44)


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: rošula

I još jedno pitanje za dr. Julku:

Koliko puta nedeljno dete od 2 godine treba da jede ribu, i da li valja ponekada detetu dati ribu iz konzerve (tunu, sardinu)?


Hvala još jednom!

Dete treba da jede ribu 1-2 puta nedeljno i uvek svezu, ne zamrznutu. Sto se tice sardina to bih ostavila za kasnije i uvek dajte najkvalitetniju sardinu ili tunjevinju, sve je ovo iz predostroznosti.



Hvala puno!




rošula -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:38:03)

Draga dr. Julka, hvala puno!

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: rošula

I još nešto (za dr. Julku),

A koliko bi puta nedeljno bi dete trebalo da jede meso, a koliko puta jaja?
Hvala još jednom!

Meso treba da jede svaki drugi dan, a jaje dva puta nedeljno.





Pampers dermatolog -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:38:27)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za pedijatra:

Mom sinu (4 god i 7 meseci) je često crvena guza. Mažem mu sudocrem, povuče se i posle par dana opet. Radili smo analizu stolice, bris, sve je uredno. Šta još može biti uzrok? Stolicu ima redovnu i normalnu. Veš perem na visokoj temperaturi, dva puta ispiram njegov veš, peglam...

Pojedina deca imaju osetljiviju kozu i prelaze u sluznice, posebno ako se radi o deci skonoj aklergijama i sa suvom kozom. U tim slucajevima se analna regija stiti preparatima kao sto su zastitne kreme za zonu pelena. Sudio krem je jadna od njih a na trzistu postoje i novi brendovi kao sto je abc Bioderma krem protiv ojeda i mustelin stelaktiv takodje protiv ojeda. Svakako treba proveriti ima li promene i u ustima i ima li belicaste satelitske promene po ivici crvenila kada mozemo posumnjati i na infekciju kandidom




Pampers pedijatar -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:38:48)


IZVORNA PORUKA: rošula

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za dr. Julku

Kakve posledice za dete može imati često sedenje u položaju sa nogicama raširenim pozadi, kao žabica recimo. Moja devojčica voli tako da sedi kada se igra, čula sam da nije dobro, ali ne i konkretno zašto, i da li kakve posledice ima čestenje u ovakvom položaju.

Hvala puno!

Ja ne mogu da zamislim kako to sedenje izgleda,ako mozete posaljite mi fotografiju.



To je ovaj sed, da li i kakve posledice ima često sedenje u ovakvom položaju? Hvala


[img]http://www4.slikomat.com/13/0224/xxg-sed.jpg[/img]

Ovako sede skoro sva deca koja idu u obdaniste, pa i moj unuk, nisam cula i procitala da postoje neke posledice.Pitajte jos nekog lekara.




lesica -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:40:45)


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Julku:

Naime, moj sinak ( nepunih 11 meseci) juče je pao i posekao arkadu, udario glavu, i povredio nosić.
Bili smo na IMD-u, gde su mu uradili preglede, sanirali posekotinu. I dali nam savet da ga pratimo narednih dana zbog potencijalnog potresa mozga.

Moje pitanje se tiče toga na šta treba posebno da obratimo pažnju tj šta može da nam ukaže na eventualni potres mozga.


Hvala puno unapred!

Pratite dete obavezno da li vise spava, kako hoda, da li ce dobiti temperaturu. Pratite da li su mu zenice jednake.

Hvala vam najlepše!

I samo još nešto, koliko dana je dovoljno pratiti ponašanje?




Pampers dermatolog -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:42:20)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Goranu, a tiče se prethodno pomenutog jučerašnjeg iskustva.

Čime tretirati oderotine i ogrebotine po licu bebe, podliv i nakon skidanja kopče čime tretirati ožiljak.


Hvala unapred!

svakako treba dezinfikovati promenu preparatom za dezinfekciju koze na bazi jona bakra i cinka ima ih nekoliko na nasem trzistu. Ukoliko nema superinfekcije mogu se koristiti kreme za regeneraciju ostecenje koze kao sto su Cicaplast, cicabio, Cicafalte i slicne, ako postoji infekcija, zuckaste kruste potrebno je uraditi bris koze i dati lokalnu antibiotsku mast prema antibiogramu




Miracles -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:43:32)


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Miracles

Još jedno pitanje za pedijatra:

Ako se detetu (2 god) mogu napipati limfni čvorovi u preponama. . 2-3 sa svake strane, ponekada se čak i naziru pod određenim uglom svetlosti, šta bi to moglo da znači i da li ima razloga za brigu? Inače je mršavko, pa razmišljam da se možda zbog toga primećuju. Zabrinuta mama. Hvala unapred

Trebalo bi da vas pedijatar opipa zlezde i na drugim mestima pa onda da da zakljucujemo.Nemoj te da brinete, ali uradite tako.


Pitaću kada budemo išli na kotrolu uskoro, hvala puno!




Pampers pedijatar -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:43:51)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za pedijatra:

Mom sinu (4 god i 7 meseci) je često crvena guza. Mažem mu sudocrem, povuče se i posle par dana opet. Radili smo analizu stolice, bris, sve je uredno. Šta još može biti uzrok? Stolicu ima redovnu i normalnu. Veš perem na visokoj temperaturi, dva puta ispiram njegov veš, peglam...

Crvenilo se pojavljuje kada su kisele stolice pa mu ukljucite probiotik jedno duze vreme, i mazite ga Triderm mascu kada je crvena koza. Mozda je neko od vas roditelja tako osetljiv.




Ana RR -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:45:56)


IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za pedijatra:

Mom sinu (4 god i 7 meseci) je često crvena guza. Mažem mu sudocrem, povuče se i posle par dana opet. Radili smo analizu stolice, bris, sve je uredno. Šta još može biti uzrok? Stolicu ima redovnu i normalnu. Veš perem na visokoj temperaturi, dva puta ispiram njegov veš, peglam...

Pojedina deca imaju osetljiviju kozu i prelaze u sluznice, posebno ako se radi o deci skonoj aklergijama i sa suvom kozom. U tim slucajevima se analna regija stiti preparatima kao sto su zastitne kreme za zonu pelena. Sudio krem je jadna od njih a na trzistu postoje i novi brendovi kao sto je abc Bioderma krem protiv ojeda i mustelin stelaktiv takodje protiv ojeda. Svakako treba proveriti ima li promene i u ustima i ima li belicaste satelitske promene po ivici crvenila kada mozemo posumnjati i na infekciju kandidom


Hvala na odgovoru [sm=smiley1.gif] on ima suvlju kožu, povremeno se pojave sitni lišajevi ponegde, često se žali da ga "sve" svrbi. Kandidu smo isključili, skoro smo radili analize. Hvala još jednom, promeniću i kremu jer već dugo koristimo sudocrem.




lesica -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:45:59)


IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Pitanje za dr Goranu, a tiče se prethodno pomenutog jučerašnjeg iskustva.

Čime tretirati oderotine i ogrebotine po licu bebe, podliv i nakon skidanja kopče čime tretirati ožiljak.


Hvala unapred!

svakako treba dezinfikovati promenu preparatom za dezinfekciju koze na bazi jona bakra i cinka ima ih nekoliko na nasem trzistu. Ukoliko nema superinfekcije mogu se koristiti kreme za regeneraciju ostecenje koze kao sto su Cicaplast, cicabio, Cicafalte i slicne, ako postoji infekcija, zuckaste kruste potrebno je uraditi bris koze i dati lokalnu antibiotsku mast prema antibiogramu



Hvala najlepše!




rošula -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:46:37)

Jeste, i ja često vidim da deca tako sede, ali ovo pročitah, možda i nije tačno:

"Poza žabe može izazvati skraćivanje i neelastičnost mišića kukova i butina, što može dovesti do razvitka hoda sa izvrnutima stopalima, što u budućnosti može dovesti do nepravilnog držanja i bolova u leđima."


Zato se brinem jer ćerka često sedi ovako :(



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: rošula

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: rošula

Pitanje za dr. Julku

Kakve posledice za dete može imati često sedenje u položaju sa nogicama raširenim pozadi, kao žabica recimo. Moja devojčica voli tako da sedi kada se igra, čula sam da nije dobro, ali ne i konkretno zašto, i da li kakve posledice ima čestenje u ovakvom položaju.

Hvala puno!

Ja ne mogu da zamislim kako to sedenje izgleda,ako mozete posaljite mi fotografiju.



To je ovaj sed, da li i kakve posledice ima često sedenje u ovakvom položaju? Hvala


[img]http://www4.slikomat.com/13/0224/xxg-sed.jpg[/img]

Ovako sede skoro sva deca koja idu u obdaniste, pa i moj unuk, nisam cula i procitala da postoje neke posledice.Pitajte jos nekog lekara.




branki* -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:48:02)

pitanje za dermatologa
zasto neke bebe ,ukljucujuci i moju,imaju crvenilo na kapcima i crvenilo izmedju ociju?u kom procentu se to povlaci i da li?
hvala!




Pampers dermatolog -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:50:06)


IZVORNA PORUKA: branki RR

pitanje za dermatologa
zasto neke bebe ,ukljucujuci i moju,imaju crvenilo na kapcima i crvenilo izmedju ociju?u kom procentu se to povlaci i da li?
hvala!

Koza na kapcima je najtanja i posebno kod beba moze biti toliko tanka da se kroz nju provide krvni sudovi. To je srecom prolaznog karaktera




Pampers pedijatar -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:50:16)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I još jedno pitanje za dr. Julku:

Da li podočnjaci kod deteta od 20 meseci mogu da ukazuju na neki poremećaj, problem (sa bubrezima ili nešto drugo ...)? Inače, ima ih već duže vreme, povremeno. Da naglasim da i tata (i baba sa tatine strane) imaju izražene podočnjake, pa ja sve vreme mislim da su i kod našeg sina nasledni. Inače normalno pije vodu, mokre su pelene. I dalje sisa. Jedino što vodu dugo nije hteo, i krenuo je tek nakon 12 meseci da je pije, i tada u početku traljavo, iako je bilo leto.
Unapred hvala

Podocnjaci su izrazeni kod urinarne , infecije kod osoba sklonih alergiji i kod osoba kod kojih neko u porodici ima izrazene podocnjake. Uradite urin za sveki slucaj.




Ana RR -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:50:51)


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitanje za pedijatra:

Mom sinu (4 god i 7 meseci) je često crvena guza. Mažem mu sudocrem, povuče se i posle par dana opet. Radili smo analizu stolice, bris, sve je uredno. Šta još može biti uzrok? Stolicu ima redovnu i normalnu. Veš perem na visokoj temperaturi, dva puta ispiram njegov veš, peglam...

Crvenilo se pojavljuje kada su kisele stolice pa mu ukljucite probiotik jedno duze vreme, i mazite ga Triderm mascu kada je crvena koza. Mozda je neko od vas roditelja tako osetljiv.


Hvala na odgovoru, uključiću probiotik [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:58:16)


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I još jedno pitanje za dr. Julku:

Da li podočnjaci kod deteta od 20 meseci mogu da ukazuju na neki poremećaj, problem (sa bubrezima ili nešto drugo ...)? Inače, ima ih već duže vreme, povremeno. Da naglasim da i tata (i baba sa tatine strane) imaju izražene podočnjake, pa ja sve vreme mislim da su i kod našeg sina nasledni. Inače normalno pije vodu, mokre su pelene. I dalje sisa. Jedino što vodu dugo nije hteo, i krenuo je tek nakon 12 meseci da je pije, i tada u početku traljavo, iako je bilo leto.
Unapred hvala

Podocnjaci su izrazeni kod urinarne , infecije kod osoba sklonih alergiji i kod osoba kod kojih neko u porodici ima izrazene podocnjake. Uradite urin za sveki slucaj.


Hvala vam uradićemo analizu urina, mada on nema nikada T, tj. od rođenja do danas (ima 20,5 meseci) imao je dva puta T, u traanju jednog popodneva. Da li urinarnu infekciju mora da prati temperatura?

Podočnjaci se bukvalno pojave jedan dan, pa ih nema narednih 20-ak dana, pa se opet pojave i tako u krug. A tako je i kod supruga, samo što je kod njega malo češće, a kod njegove majke su uvek prisutni, ja se ipak nadam da je nasledno, da nije neki problem.

Hvala vam!




brbljivko -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 13:58:44)

Pitanje za pedijatra.

Kada beba treba da počne da jede seckanu hranu?




brbljivko -> RE: Februarski online sastanak sa Pampers doktorima (24.2.2016 14:02:14)

Pitanje za dermatologa.

Čime tretirati plihove na guzi. Bebac je odreagovao na papriku, i pojavili su mu se bukvalno plihovi. Mazali smo sudokrem ali ne pomaže, evo već treći dan, možda se tek tek smirilo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>