RE: MIKROTALASNA (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


marince1 -> RE: MIKROTALASNA (28.11.2010 23:24:42)

IZVORNA PORUKA: gagins

ništa naročito,možda malo ako doteram recept i bude nešto po mom ukusu


tako i zvuci




Lu -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2010 15:29:00)

IZVORNA PORUKA: gagins

Mmmm,sendviči iz mikrotalasne,pecem pile,jer moja ima gril i pilence je gotovo za pola sata do četrdesetak minuta.Imala sam razne pokušaje,čak i neki kolač u šolji skinut sa neta,sve u svemu vrlo široka namena u mojoj kuhinji

Gagins, jel ti gril izgleda kao okrugla rešetka na nogicama?
Ja imam to ali nikad nisam koristila,ako je tako i kod tebe molim te pojasni mi kako pečeš pile, cijelo, u komadima,jel okrećeš nakon nekog vremena?




bebać -> RE: MIKROTALASNA (17.2.2011 20:45:02)


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Sjetih se ja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Pravim picete,na šnitu kruha stavim sir,šunku,pospem origanom i 30sek u mikrovalnu,eto doručka[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Rekla sam ja da se od tebe može doznat svakakvih savjeta[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Lilly* -> RE: MIKROTALASNA (15.3.2011 20:53:03)

IZVORNA PORUKA: ana77

Ja cesto pravim bebi kasicu za dva dana i sutradan je uvek grejem u mikrotalasnoj. Onda me je neko zbunio i rekao da je to stetno. Ono sto ja znam je da je stetno biti pored mikrotalasne dok radi, a da samo podgrevanje nije.
Koje je vase misljenje?


IZVORNA PORUKA: ribizla

Na nekim hipp kasicama pise da se podgrevaju u mv , samo se pokrije pak papirom ..  Ja podgrevam sve sto nema mleka u mv 

IZVORNA PORUKA: ivaj

Stojim pored nje i podgrevam
Ma ne mogu stalno da razmisljam sta je stetno a sta nije.

Gde god se okrenes nesto ne valja po nas ali sta da radimo.


IZVORNA PORUKA: ana77

Ja grejem i mleko - dugotrajno pred spavanje (presli smo uglavnom na kravlje), a cesto stojim i pored nje :)! I ja tako mislim ali mi je neko pomenuo, a ovde niko o tome ne govori, pa pomislih da nema nekog precutnog dogovora da to ne valja :D!

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Podgrevala sam i jedno i drugo - sad joj uglavnom kuvam dan za dan - osim supe - a kako imam na plin - isto mi dođe - podgrevala na plin ili u mikrotalasnoj.
A to da li je štetno ili nije - pa jel zdrav vazduh koji dišemo (al sam dosadna sa tim vazduhom, al jbg)






PoisonEve -> RE: MIKROTALASNA (21.8.2011 10:54:23)

Ja sam manijak za takve stvari kao sto je i mikrotalasna na mog tatu. On ju je kupio kad sam bila bas mala. I sada ja takodje ne mogu bez nje. Dok je mm bas i ne voli preterano[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Najcesce u njoj odmrzavam meso a volim i kafu da pijem, obicnu tursku (mada nju redje jer od kako sam trudna ne prija mi). Nego htedoh da pitam ima li neko recept za piletinu sa pomorandzom iz mikrotalasne? Tata je to spremao kad sam bila mala, mada tada su drugu mikrotalasnu imali a sa njom i recepte. Ne mogu nigde da nadjem na netu...




Anoniman -> RE: MIKROTALASNA (30.9.2011 18:00:46)

KAko kuvate pirinač u mikrotalasnoj? Recimo, na šolju pirinča, dve šolje vode, je l' tako? Na koliko minuta i u kakvoj posudi?




Dove -> RE: MIKROTALASNA (30.9.2011 18:03:37)

Znam samo da posuda ne sme da bude metalna...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Interesuje me cena,posto se spremam da kupim jednu.[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: MIKROTALASNA (30.9.2011 18:08:25)

Našla sam na nekoj drugoj temi, ako nekom bude trebalo - staklena ili plastična posuda koja je pogodna za mikro, šolja pirinča, dve šolje vode, i petnaestak minuta. Nekad je dovoljno 10 ali obično treba malo više.

Dove, koliko ja znam, cene idu od 4 hiljade na gore[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anck Su Nmaun -> RE: MIKROTALASNA (26.3.2013 8:50:33)

Mi smo nasu mikrotalasnu Unistiiiiiili kokicama, Sva je pozutela iznutra [sm=smiley13.gif] bas ruzno, imate li savet kako i cime da je oribam???

Probala sam ono s limunom, ali to nema sanse... neznam uopste ima li joj spasa kad pozuti??




Sanchy -> RE: MIKROTALASNA (26.3.2013 9:58:22)

Imas da kupis u DM sredstvo za ciscenje mikrotalasnih i frizidera ,meni je super ocistilo




nata11 -> RE: MIKROTALASNA (10.4.2013 9:56:48)

Anck ja moju brisem mesavinom sirceta i tople vode pa lepo istrljam jacim sundjerom. Samo nemoj da zaboravis da stavis rukavice i iskljucis iz struje.[sm=smiley1.gif] A onaj tanjiric i plastiku stavim u masinu.




Наташица -> RE: MIKROTALASNA (12.10.2013 10:21:40)

нисмо је имали до скора. како је малена прешла на кравље млијеко, морали смо узети. много је лакше загријати млијеко. сад све гријем у њој. и ручак подгријавам, кафу правим, тј. загријем воду, правимо кокице које иначе пре нисмо скоро никад јели. мени је стварно супер ствар кад ти треба нешто на брзину, а и мање струје се потроши.




Anck Su Nmaun -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 13:19:37)

Ma nema mojoj spasa totalno je pozutela, ni ribanej ne pomaze, ali to je sve od kokica!

Inace koliki joj je vek trajanja? Na koliko bi trebalo menjati mikrotalasnu?




vikiveki -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 13:33:42)

Ja moju dosta koristim a kupila sam je pre jedno 6 godina i super za sada izgleda,ali zato posle svake upotrebe oribam je detaljno,ako to ne uradim ja onda je tu mm čista Devica[sm=smiley36.gif]




hanka -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 14:27:05)

Anck a sto bi menjala mikrotalasnu ako je unutra pozutela?




Anck Su Nmaun -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 14:39:18)

Citala sam da je Mikrotalasna bezbedna samo ako je cista , a to pozutelo vise nemoze da sse skine nikako , neznam smeta li?




New Mom -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 14:44:15)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Probala sam ono s limunom, ali to nema sanse... neznam uopste ima li joj spasa kad pozuti??

Moja je bila užas užasa i ovo je upalilo. Stavila sam veliku posudu sa vodom i limun unutra isečen u 2 dela i stavila da radi 60 minuta i još oko 15 da odstoji dok nisam otvorila vrata. I sve je spalo prvim potezom kuhinjskog ubrusa.




vikiveki -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 14:47:39)

Na mojoj je bilo požutelo ali samo od namernica koje sam unutra stavljala da ugrejem...od margarina i sličnog




New Mom -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 14:48:06)

Inače, pre neke 2 godine sam dobila sjajnu stvar iz Ikee koja mi čuva unutrašnjost:
[img]http://www.dodaj.rs/f/1s/qn/1wLcs8BY/mikro.jpg[/img]




Anck Su Nmaun -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 19:50:08)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Probala sam ono s limunom, ali to nema sanse... neznam uopste ima li joj spasa kad pozuti??

Moja je bila užas užasa i ovo je upalilo. Stavila sam veliku posudu sa vodom i limun unutra isečen u 2 dela i stavila da radi 60 minuta i još oko 15 da odstoji dok nisam otvorila vrata. I sve je spalo prvim potezom kuhinjskog ubrusa.

60 minuta je kuvalo unutra? Moja ima najvise 30 min, a ja sam to kuvala nekih 10-15 min, ali nije bilo vidljivoh pomaka na bolje [sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 20:17:11)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Probala sam ono s limunom, ali to nema sanse... neznam uopste ima li joj spasa kad pozuti??

Moja je bila užas užasa i ovo je upalilo. Stavila sam veliku posudu sa vodom i limun unutra isečen u 2 dela i stavila da radi 60 minuta i još oko 15 da odstoji dok nisam otvorila vrata. I sve je spalo prvim potezom kuhinjskog ubrusa.

60 minuta je kuvalo unutra? Moja ima najvise 30 min, a ja sam to kuvala nekih 10-15 min, ali nije bilo vidljivoh pomaka na bolje [sm=smiley13.gif]


Ja stavima na 20 min i posle 5 min izvadim vodu i obrisem sundjer. Super mi ocisti. Mada je moja unutra siva pa i da promeni malo boju tj. poprimi zuto nevidi se.




Misha i Ljisha -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 20:22:48)

ja svoju mikrotalasnu cistim vatom i alkoholom i ja sam prezadovoljna kao nova izgleda




New Mom -> RE: MIKROTALASNA (29.11.2013 21:09:13)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

60 minuta je kuvalo unutra? Moja ima najvise 30 min, a ja sam to kuvala nekih 10-15 min, ali nije bilo vidljivoh pomaka na bolje [sm=smiley13.gif]

Stavi 2X po 30 minuta. Moja stara (ta bela o kojoj pricam) je mogla 90min.
Poenta je da bude bas bas te pare.




Anck Su Nmaun -> RE: MIKROTALASNA (8.12.2015 16:25:06)

Sad Definitivno hocu da uzmem drugu, iako ova radi dobro ali je unutra Haoooos!
I trazim, trazim trazim .. ja sva srecna kad hoces... sve ove nove mikrotalasne Ogromneee!
Ni jedna mi ne pase za kuhinju [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] Posto je za moju napravljena posebna polica.
Visina ok, duzina ali dubinaaaa..... dubina moje kuhinje je manja od mikrotalasne ...popizzzzzzzz sam!




bojana92 -> RE: MIKROTALASNA (8.12.2015 22:16:28)

Meni mikrotalasna stoji na radnoj povrsini.Retko je koristimo,ali bih bas volela da imam posebno napravljene kuhinjske elemente i posebno mesto za mikrotalasnu da mi ne smeta kao sad :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>