|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mesečni ciklus žene
7.12.2013 8:32:56   
GagaT
Pozz drugarice..
Moji ciklusi su se produzili, ne mogu da planiram kad cu dobiti sledecu mens. Vec godinu dana merim Baz. Temp. i Ovulacije su mi proilicno kasno u ciklusu. Zna li neko zasto je tako dugacak period od prestanka krvarenja do ovulacije? To me jako zanima, imam neke predpostavke i informisem se ali zelim da cujem i vase misljenje i iskustva. Mens dodje nakon 12-14 dana posle ovulacije. Sto bi kao znacilo da je luteralna faza ok.



(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Mesečni ciklus žene
14.12.2013 4:30:34   
Nora7
GagaT, koliko traje ciklus sada, a koliko su trajali ranije? Moji ciklusi su trajali 30 dana. A ovulacija mi šeta- ima meseci kada je 11. dana, a poslednja folikulometrija je pokazala ovulaciju 16. dana. Lekar kaže da to nije ništa zabrinjavajuće. Sve je individualno, a i promenljivo. LH tračice su dobar način da pratiš ovulaciju. Kada one pokažu, navalite user posted image

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Mesečni ciklus žene
25.12.2013 12:13:09   
rasa_
Cao, zna li neko koliko moze da traje lutearna faza. Imala sam ovulaciju 14.dc, a ciklusi su mi od 22-37dana. Sad ne znam dal moze da mi kasni ili ce mi ciklus trajati 28 dana. user posted image

(odgovor članu Nora7)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Mesečni ciklus žene
25.12.2013 13:09:47   
jole82
Lutealna traje u od 12 - 16 dana..a neki prosek je 14 dana...tako da ako znaš kad ti je O..(ne)očekuj vešticu za 14 dana..
Meni lutealna traje najčešće 13 dana..a dešavalo mi se i da potraje 18..test negativan..i onda na UZ dr vidi cistu žutog tela koja koja može eto tako da nastane posle O..veštica kasni, imaš sve simptome pms-a koji mogu biti i trudnički, a test negativan i bazalna t stoji visoko..zato dok je ciste progesteron se i dalje proizvodi, a dok ima progesterona u većoj količini ne može veštica ni da krene i temp stoji visoko..čak kad mi se to sa cistom desilo nekolio pouta, bazalna t mi je bila preko 37,2..a kad zatrudneh 36,9-37..naravno tako je meni...nemaju svi iste temperature...al eto navedoh ti i to da znaš...jer dešava se to često pa devojke budu zbunjene,kako mi je visoka bazalna a test negativan...
Želim da ne vidiš vešticu narednih bar godinu danauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Mesečni ciklus žene
25.12.2013 13:20:02   
IVA 11
Super objašnjeno. user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Mesečni ciklus žene
25.12.2013 14:10:36   
rasa_
Za sad nemam nikakve simptome, samo sam sinoc primetila kad sam se brisala kao da dve tanke linije krvi, nije mi jasno zasto, jer bi trebala da dobijem oko 30.og decembra. user posted image Ti si mi to super objasnila. Pre dva meseca sam imala vodenu cistu, nadam se da me nece opet zadesiti.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Mesečni ciklus žene
25.12.2013 15:18:36   
jole82
Ne bih da ulivam lažnu nadu...
U ciklusu kad sam ostala trudna 10 dpo sam imala bledo bledo roze trag na papiru popodne ..i to sam videla što je bio beo papir (obično koristimo onaj narandžasti zewa) al beli bio na akcijiuser posted image I eto da ne bi belog papira ne bih to no primetila...Tad je očito (odnosno nekoliko sati ranije) bila implantacija...kad se plod usađije u zid materice i eto hoće malo i krvi tu da bude...al nije to čista onako crvena krv..nego kao sukrvica...
Kod manjka progesterona hoće to curkanje al baš pred samo vešticu..ono kad mrljavi, pa oće neće...al ne bi trebalo da bude 5 dana ranije i samo tad...govorim u tvom slučaju..a možeš i izvaditi progesteron (danas bi trebalo da ti je 23dc) imaćeš i referentne vrednosti za sve tri faze ciklusa(ti gledaj lutealnu), pa ćeš videti gde si...tj da li ti manjka progesteron..
Ja se nadam da je kod tebe implantacija u pitanjuuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Mesečni ciklus žene
25.12.2013 18:42:36   
rasa_
Rekla sam sebi da necu da se nadam, tako da sta god da je neka je. user posted image da li je moguce da mi je neka cista pukla? Volela bih da je user posted image .

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Mesečni ciklus žene
26.12.2013 22:36:08   
rasa_
Jole82, koliko je implantacija obilna? user posted image

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 10:38:36   
Maja1309
zna li netko koji je razlog produljene foliklarne faze, prošli ciklus mi je O bila 18dc, a evo ovaj 9dc i još je nema, a inače je 14-16dc, izgleda da i GagaT ima isti problem, jel mi može netko dati neko objašnjenje čisto informatibvno

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 12:26:31   
jole82
Majo napisala sam koji post iznad jednu mogućnost (cista žutog tela) to znam jer se meni dešavalo..ili trudnoća...za sve ostalo ne bih da pametujem...

rasa_ ako misliš na implantacijsko krvarenje..meni je bilo bledo bledo roze...ne znam jel se nekom baš i malo čiste krvi pojavilo...al ne verujem da može biti obilno (ono kao da krvariš)

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 13:57:42   
rasa_
Hvala,Jole82, u svakom slucaju idem kod dr da vidim sta se desava, jer dve dr su mi rekle da mi je ovulacija 14.dc(bila sam na folikulometriji), sad mi se krvarenje pojacalo, verovatno da sam dobila, ali moram da vidim kako mi je ovoliki poranilo. A i ovaj ciklus mi nije isti kao sto inace imam. user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 14:07:14   
IVA 11
Rasa user posted image

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 14:17:38   
rasa_
Tu sam, Iva11 user posted image user posted image Malo sam zbunjena svojim ciklusom, cekam da ovo prodje pa da idem kod dr.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 14:18:10   
jole82
Verovatno ti se iz nekog razloga skratila lutealna faza...a treba videti zašto...možda je tako samo ovaj ciklus iz nekog razloga, pa posle sve bude ok...al opet odi ti lepo pa će biti jasnije..i naravno javi namuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Mesečni ciklus žene
27.12.2013 14:23:02   
rasa_
Nadam se da ce do ponedeljka proci da mogu da odem na pregled, verovatno je doslo do nekog poremecaja ovaj mesec. user posted image a taman su nam svi nalazi uredni. Uf samo neke komplikacije. Javljam vas, hvala na podrsci. user posted image Zaista ste divne. user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Mesečni ciklus žene
28.12.2013 8:33:41   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: VKaja

prvi dan ciklusa se definitivno racuna od pocetka krvarenja, a ne braon iscedka.. e sad, taj brao iscedak se javlja u 3 slucaja, kao ostatak prethodnog krvarenja, u slucaju neke infekcije ili nizak nivo progesterona.. mozda bi najbolje bilo da proverite progesteron, koji je jako bitan kod zaceca, jer ako je prenizak ne moze da dodje do oplodnje!!! ili dolazi do ranih spontanih..


Vkaja ko ti je to rekao? Ja imam opasan 'problem' sa menstruacijom. Od kako znam za sebe, meca mi je uvek počinjala i završavala se braon iscedkom. Moram da opobrgnem toga ko ti je to rekao - dva puta sam iz drugog meseca ostala trudna. Posle zadnjeg indukovanog i revizije posle meni menstruacija nije normalna. Prvo, tačna je u dan - na 28 dana uvek. Drugo boja i način kako kreće su skroz se promenili i treće mnogo je manje obilna i kratka. Pre je trajala po 7 dana, s tim da je bila uvek ona gusta i tamna krv, nekad čak i oni komadi su bili (kao lohije, samo naravno mnogo manje)...

Sada mi kreće rozikasto, pa onda braonkasto i onda kreće krv. Svetla. Ne ona tamna i gusta. Nemam nikakav pms, tj nisam ga imala do ovog meseca. Sad sam 15 dana pre mece počela da ujedam. Grudi su isto počele da me žigaju 15 dana pre. Poludeću. Kod doktora ću ići negde u januaru da vidim šta i kako.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Mesečni ciklus žene
30.12.2013 10:02:15   
rasa_
Upravo dolazim od dr, desio se verovatno neki disbalans hormona pa mi je zato poranila user posted image .

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Mesečni ciklus žene
30.12.2013 10:43:05   
IVA 11
Rasa:*

(odgovor članu rasa_)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Mesečni ciklus žene
24.1.2014 14:02:50   
Minja23
cao drage moje :))) jao ja i moja pitanja...uvek sve iznova :) ali dobro kad imam vas koje me razumete,nije mi ni glupo da budem malo dosadna user posted image
e ovako,juce -danas treba da dodje user posted image .
e ovako je bilo ranije ,na dan kad dobijem to tazno znam jer me jako zigne jajnik i trcim u wc-to je to.Mens.bude jako tamna,skoro crna...
Danas se desilo sledece -odem do wc-a da piskim ,i vidim na dnevnom ulosku jedva primetnu tacku (svetlo roze boje),...i kazem znaci dosla si ...i ocekujem da krene ona jarko crvena ili bar normalno crvena krv...kapnule su dve malo vece roze kapi ,mada su mnogo cudne boje kao kada bi ste pomesali vodu i krv u razmeri 3:1 i evo sad cekam da vidim sta ce biti...nisam naduvena bila,nije me boleo stomak,...sta biste vi pomislile...jel to normalna mens???

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Mesečni ciklus žene
8.2.2014 10:37:11   
IVA 11
Zna li ko kakav je grlić materice pred M, sluz, grudi tako to? Ja nisam trudna, ali mi je grlić omekšan skroz, i danima imam sluz, kao da opet ovuliram, a kasni mi user posted image Stomak me ne boli, grudi mi nisu čvrste, samo bradavice imam bolne, kroz njih me boli nekako user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Mesečni ciklus žene
8.2.2014 21:42:17   
IVA 11
Žene pomagajte! user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Mesečni ciklus žene
8.2.2014 21:47:37   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: IVA 11

Zna li ko kakav je grlić materice pred M, sluz, grudi tako to? Ja nisam trudna, ali mi je grlić omekšan skroz, i danima imam sluz, kao da opet ovuliram, a kasni mi user posted image Stomak me ne boli, grudi mi nisu čvrste, samo bradavice imam bolne, kroz njih me boli nekako user posted image

Sigurna si da nisi trudna? user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Mesečni ciklus žene
8.2.2014 21:49:38   
madre
ivo, meni sve lici na to da je tebe zeznula ta trakica i da ti je O bila dooosta kasnije! zalila si se pre par dana na bolove u stomaku, mozda ti je bas to bila O?user posted image u sluz, grlic i ostalo se ne razumem...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Mesečni ciklus žene
8.2.2014 21:53:06   
Verolina

IZVORNA PORUKA: IVA 11

Zna li ko kakav je grlić materice pred M, sluz, grudi tako to? Ja nisam trudna, ali mi je grlić omekšan skroz, i danima imam sluz, kao da opet ovuliram, a kasni mi user posted image Stomak me ne boli, grudi mi nisu čvrste, samo bradavice imam bolne, kroz njih me boli nekako user posted image

Ako nisi trudna imas cistu. Folikularnu cistu. Telo ti se ocajnicki trudi da ovulira i proizvodi dosta estradiola, zato danima imas sluz. Kad ti cista nestane doci ce i ciklus za par dana. Nije to nista strasno.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here