RE: Alergija na mlecne proteine II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (23.6.2019 14:04:36)

Ma pogresila sam, uzeli smo ColiPrev,rekli su nam da je to isto kao i Colief,enzim mleka. Pise u tabeli uzrasta 3-4meseca 9kapi. Meni se isto ucinilo puno. Smanjiću joj na 4





MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (23.6.2019 14:08:52)

Enzim laktoze, ne mleka





Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (23.6.2019 14:15:59)

Enzim laktaza.


Da taj coliprev ide duplo više kapi. Koristi ga po uputstvu, a ako razređuje stolicu snanji.
Za sledeću bocu bih ti ipak preporučila colief. Naruči od dobavljača online. Dobavljal je new med. Znatno je jeftinije.




MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (23.6.2019 15:37:46)

Nisam znala da moze direktno od dobavljaca. Hvala 🤗




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (23.6.2019 15:58:54)



Colief




bojkica -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (16.7.2019 13:39:26)

Nisam dugo bila na ovoj temi, iako imam dete koje je alergicno... Malo smo porasli. Zanima me kod kojeg gastroenterologa idete? 





MimaKos -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (16.7.2019 13:45:58)

Hvala Bogu to nas je zaobislo..  a sve cesca pojava





Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (16.7.2019 21:46:41)

Kitić, IMD.





MimaKos -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (17.7.2019 6:54:51)

Znam da kumino dete nista od slatkise ne sme da lizne, u svemu je mleko... muka je to, jos kad je beba bio..





bojkica -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (17.7.2019 13:54:02)

Slatkisi su najmanji problem, ne bi ih jeo ni da nije alergična... Voće je tu dovoljan slatkis.





MimaKos -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (17.7.2019 15:25:19)

Ale kad se vidi od druge decw i rodjendani..





MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (12.8.2019 10:24:32)

Rosita, da li mozda znas gde privatno u Beogradu moze da se odradi hromatografija secera u stolici? Ne mozemo da dobijemo uput za bg




Analiticarka -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 13:03:01)

Procitala sam celu temu (oba dela) i to dva puta.Mi imamo 3 puna meseca i pre nekoliko dana konstatovana nam je alergija na “nesto”. Na sta tacno, GE nije dao odgovor jer moze bitii na Pkm, a moze biti i na nesto skroz levo iako je na pkm najcesca. Nama se alergija ispoljavala kao jako sluzave stolice (2-3-4). Sve analize u radjene.. virusi, bakterije, gljivice, i sve je negativno. Ali je analiza na okultno krvarenje pokazala prisustvo krvi.Ja sam 2 nedelje na dijeti. Nista mleko i mlecno, nista jaja, nista gluten. Pocela sam dijetu i pre nego sto je GE postavio dijagnozu, jer sam kazem procitala temu uzduz i popreko. Stolice se nisu popravile. Ja sam jako nestrjiva i sve mislim... evo sledecom stolicom bice sve ok... ali nije. Znam da je to mozda malo vremena da se izbace svi alergeni, ali eto... nadam se i ne odustajem.Od terapije dr nam je prepisala  neki probiotik u vidu praska... i dala mi savet da joj (posto je usla u 4ti mesec) dajem pomalo na kasicicu pirincane vode. Juce po prvi put je bila vidjiva tackica krvi. Kao da je neko cackalicom naneo.. mala i minijaturna ali ja sam je videla.E sad... da li mozda bude da je od pirinca (sta ako je odreagovala na pirinac???)Da li moze i posle 2 nedelje moje dijete da bude tako... obeshrabrujuce Plasim se da mi se ne podkrada nesto. Jedem samo meso, krompir, pirinac i banane... crni luk ali obradjen u hrani. Od zacina samo so. Nekad posecerim kuvani pirinac jer jedino tako uspem da utolim zelju za slatkim. Jel imate nesto  ohrabrujuce da mi kazete?Koliko dugo sam vas citala, osecam kao da vas sve znam...toliko lepih reci i ohrabrenja ste davale jedna drugoj da je to stvarno za svaku pohvalu...Pozdrav zenice i hvala unapred na bilo kakvom odgovoru.




Ana RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 13:10:20)

Analitičarka, žao mi je što se mučite sa tim, pogotovo tako mali... javiće se mame koje imaju iskustva sa alergijom na pkm ali ono što sam htela da spomenem je slučaj naše Tashe (Peace) - ona je bila na toj pirinač dijeti dok se na kraju nije ispostavilo da bebac reaguje i na pirinač. Bebac druge članice je reagovao na bananu.. eto čisto da skrenem pažnju da je i tako nešto moguće.




Analiticarka -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 13:15:17)

Hvala Ana na odgovoru. Da to je ono sto me najvise izjeda. Sta ako sam izbacila stvari koje joj ne smetaju a ostavila ove na koje isto moze da reaguje.Ona je bas mala, nikakvim testom ne mozemo utvrditi sta je to sto joj smeta. 
Sta ako sam bezveze izbacila gluten na koji ne reaguje a ostavila pirinac ili eto npr banane... 




Ana RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 13:22:44)

Probaj da izbaciš pirinač ali potrebno je barem dve nedelje da se organizam očisti od alergena mada to verovatno već znaš.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 14:01:51)

Analiticarka, zao mi je sto prolazis kroz to.


Za sad samo par stvari.
Prvo, dve nedelje moze da bude malo da se tvoj organizam ocisti od alergena.
Drugo, premala je beba za kasice. Sacekaj prvo bar par normalnih stolica.
Trece i najbitnije, alergija je gnjavaza ali je prolazna. A ono sto je najbitnije je opste stanje bebe, dok god je ona vesela i raspolozena te sitne tackice krvi nisu toliki razlog za paniku.
I cetvrto, uvedi sebi krompir, sargarepu, tikvicu, jabuku. Izbegavaj industrijske proizvode. I dozvoli vremenu da radi za vas




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 14:02:53)

I da ponovim n-ti put


Mrzim kad je ova tema aktivna




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 14:06:12)

Izvinte modovi na trecem postu za redom ali nema opcije uredi na mobilnom a bebac urnise


Ono sto je meni bilo najgore kod alergije je sto ne znas dok ne probas... U smislu da ne mozes unapred znati na sta ces da reaguje. Ono sto noras da prihvatis je da imas pravo da pogresis i da sve radis zato sto si dobra majka koja zarad svog deteta radi sve sto je u njenij moci




Analiticarka -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (8.11.2019 14:13:50)

Evo je milicicak, psiholog ove teme 😘 Hvala na odg draga. Znam da je dve nedelje malo za neko poboljsanje ali eto nadala sam se. Ja sam baj d vej preplakala svaku vasu sluzavu stolicu i svaki osip... mislim vas odavde sa rr.Radovala se svakom testu opterecenja koji je prosao  bez problema.  Naucile ste me da ovo nije bolest vec nacin zivota.... ma divne ste mame. Inace milice, jedem samo kuvanu hranu... nista kupovno, iskljucivo samo domace. Kad sednem i pogledam u svoj tanjir prvo mi je pitanje da li ima necega tu sto ce da joj smeta.




MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (13.11.2019 23:00:22)

Napisah roman i sve je nestalo 🤯 

Idemo ponovo 😊 Ja sam mala isti problem, bolje je puno... Sad imamo 8 punih, do 6.otprilike smo imali tecnije stolice sa tackicom krvi u nekoliko dana. Ja sam na restrikciji od njenog 2.meseca. bez glutena,mleka,jaja,ribe,soje... svega... zivela najvise na pirincu. To je bila moja osnova. Bilo je svega i svacega,znam.kroz sta prolazis. Nama je najvise pomigao Dr Perisic. Covek koji je analizirao sve sto sam jela i na sta je "reagovala". Iz celog pregleda od 2h ja sam posulala njega izbacila beli pirinac i uvela drugi nemlecni obrok i sve je krenulo na bolje




MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (13.11.2019 23:05:13)

Ja sam sumnjala na laktozu,ali ona ne izaziva krv u stolici. On mi je u jednom trnutku rekao da ukoliko ona reaguje na gluten,a ja jedem beli pirinac, Da nekim delom unosim verovatno gluten zbog kontaminacije prilikom obrade. Ja sam skoro greskom pojela pola pakovanja nekog keksa za koji sam mislila da nema gluten, ona je imala tackicu krvi sutradan. To je bila jedina nova stvar koju sam pojela, i imao je u sebi psenicu. Sad sam krenula da jedem kiselo mleko i hvala Bogu, za sad je ok. 




MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (13.11.2019 23:13:38)

Pitaj slobodno, Nadam se da mogu da pomognem. Sve vise beba ima problem, definitivno nasa hrana postaje smeće nazalost...




MimiVH -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (13.11.2019 23:22:36)

Da napomenem, kod nas je dijagnoza alergija na PKM zvanicno, ja sad polako isprobavam. Ispace da je Perisic bio u pravu. Problem je veliki strah da probam nesto novo,jos sad moram da uklapam da uvodim i sebi i njoj u isto vreme. Ja npr ne jedem crni luk. Ne zanm zasto,istripovala sam da joj smeta. Smrsala sam 20kg i nisam odustala. U pocetku nisam zelela da prekinem dojenje,kako mi neko pomene,meni krenu suze. Vremenom sam pristala da probamo sa formulom jer nije bilo bolje,ali hvala Bogu,ona nije prihavtila. Znam da zvuci glupo,ali procice. Mi umalo nismo radili rektoskopiju. Znaj jedno, najbolje ces ti da pomognes sebi i detetu. Meni je vise pomogao ovaj forum nego nas pedijatar i nasi gastoenterolozi,izuzev Perisica.





bubulence -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (13.11.2019 23:32:21)

Bas htedoh reci da u pirincu moze biti glutena. E sada, ne znam da li je to dovoljno da beba moze da odreaguje preko mleka.

Moja Masa je bila alergicna, mada je nasa dr vise volela izraz ''netolerantna''. Ona je prvo dobila, ekcem na obrazu koji nije prolazio ni uz pomoc najboljih krema, onda je krenuo osip oko usta i na kraju sluzave stolice. Jaaaako sluzave. I ja sam sve izbacila iz ishrane ali se stolice bas dugo nisu stabilizovale. Za to treba dosta vremena. Ne secam se tacno, ali mesec, mozda i dva. Naucis da zivis sa tim i da funkcionises sasvim normalno. A u vecini slucajeva te alergije nestanu kod dece do njihove druge /trece godine sto je i kod nas bio slucaj. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>