|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 11:54:29   
Analiticarka
Hvala Bubulence😘. Pojela je mnogo vise od toga i danas joj je 3ci dan. 
Vi ste stariji od nas. Da li ste i kad ... i kako uveli zumance?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 12:27:52   
bubulence
Mi smo zumance uveli normalno oko 8 meseci. Prvo 1/8, pa 1/4, 1/2 i onda celo. Na jaje nisam primetila nikakvu reakciju a test je pokazivao alergiju tako da smo morali i jaje da izbacimo iz ishrane. 


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 12:30:17   
Eva258
Analiticarka, hvala na javljanju. Bilo bi sjajno da mi se javi neko ko je radio hromatografiju stolice. Kod nas je alergija na proteine kravljeg mleka potvrdjena rektoskopijom. Sto se tice uvodjenja namirnica, nazalost nisam od pomoci. Starije dete mi ima 4 godine i sve sam zivo zaboravila, a i nije imalo nikakvih problema ove vrste. Za drugu bebu nam je gastro rekao da krenemo sa 4 meseca sa cvrstom hranom, ali bez nekih detalja za sada, mozda na sledecoj kontroli.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 14:31:28   
Analiticarka
Vi ste sigurno lezali u bolnici jer hromatografija ne moze nikako drugacije da se radi. Ne postoji privatna laboratorija koja radi tu analizu. I mi smo dobili savet od gastro da krenemo od 4og meseca i tako smo i uradili. Mi smo imali samo sluzave stolice i pozitivno okultno krvarenje. Uvodjenjem cvrste hrane nama se sve sredilo. I stolica i nestalo je krvi.

(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.2.2020 14:53:27   
Eva258
Rektoskopija je uradjena ambulantno a za hromatografiju smo samo dali uzorak stolice u laboratoriji, sve na Institutu za majku i dete. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.2.2020 9:10:48   
Anika1
Eva
Mi imamo sličan problem samo što su nam na institutu prvo uradili hromatografiju I bila je pozitivna. Medjutim, predložena terapija nije dala nikakav rezultat (izbacivanje mleka i mlečnih proizvoda iz moje ishrane i colif kapi) pa razmišljamo šta dalje. Dokle ste vi stigli sa dijagnostikom?
Beba je 2 meseca, ima kisele i eksplozivne stolice, jako česte, ima i ojed zbog tih prolivastih I vodenastih stolica, jake grceve tokom čitavog dana. Sve u svemu muči se dosta, kao i mi sa njom a rešenja ni na vidiku. Zakazala sam za večeras privatno kod dr Radlovica. Možda je trebalo kod dr Perišića jer je on uvazeniji, čini mi se.

(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.2.2020 16:45:07   
Eva258

Anika1, zao mi je sto se tako mucite. I kod nas je bio gadan ojed, kao zive rane. Nijedna krema nije pomagala ali prosao je kao rukom odnesen cim su se stolice proredile. Mi smo za sada zadovoljni dr Prokicem na Institutu. Prvo smo ga nasli privatno i vec sutradan nas je primio na Institutu, uradio rektoskopiju i zbog specificnih promena na debelom crevu dao dg alergije na pkm. Hromatografija secera u stolici je bila + na galaktozu samo. Kako je kod vas bilo? Zbog toga je rekao da se ukine podoj uprkos mom nekonzumiranju mlecnih proizvoda, da beba bude samo na Aptamilu ADC, da krenemo sa kasicama sa 4 meseca, kao i da se javimo sluzbi za metabolicke i genetske poremecaje. Tako da za mesec dana imamo to i sledecu kontrolu kod gastro. Dotle smo mi stigli. Javite sta je rekao dr Radlovic kada budete imali vremena. 




(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.2.2020 22:35:25   
Rosita
Moja oba deteta su imala problem. Mlađem se solidno rešilo na bazi dijeta+ colief,ali rano sam počela sa dijetom, brzo posle porodilišta. Starijem je duže trajalo mučenje. Hromatografija je bila dosta pozitivna za laktozu. Dojenje nisam ukidala mada su dr- i bili za to. Ne promoviše nikako taj stav, ali ja sam tako želela. Dijagnoza je postavljena sa 3 m, a značajan i vidljiv boljitak- miran u podnožju, ne grli se, ne plače, izvija, stabilnije stolice- došao je sa čvrstom hranom.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.2.2020 22:36:26   
Rosita
* u podoju, ne grči se.  Oprostite.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 11:28:08   
Analiticarka
Sta li je Mimi uradila sa testovima. Nama su se stolice sredile isto uvodjenjem cvrste hrane. 2.5 meseca je bilo sve ok. Sad joj se opet pojavila neka sluz u stolici. Ni priblizno isto kao pre ali je ima. Jedino sto sam pre nedelju dana uvela gluten u njenu ishranu, ne znam da li reakcija moze biti od toga i to posle nedelju dana da se ispolje prvi simptomi. U medjuvremenu izasla su joj dva zubica i sad su gornje jedinice na redu pa razmisljam da nije mozda i od toga. Bas sam zbunjena...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 13:44:40   
Eva258
Analiticarka, hoce sluzava stolica da bude kada jr beba prehladjena, pa od sekreta koji se sliva, i kada rastu zubi, jer mnogo balavi. To je ono sto znam iz iskustva. Za gluten ne znam, ali pretpostavljam da bi se bilo kakva vrsta reakcije ispoljila odmah. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 21:14:42   
Analiticarka
Nije prehladjena a i ne bali toliko zbog zuba. Gluten sam uvela pre 8 dana. 4-5 dana po unosenju glutena pocela je sluz pomalo. Danas je imala bas jednu skroooz sluzavu stolicu. Virusi su negativni, fok je opet pozitivan. Cekam da stignu nalazi za bakterije. Nista ama bas nista drugo nisam menjala u ishrani ni kod nje ni kod sebe.
Oooosim... vitamina d3. Presla sam bila na vodeni rastvor koji sad davala deci pre 10 god. Zadnjih par dana sam se vratila na ove ampulice d3 i omegu. I to je jedino sto sam njoj promenila.

(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 21:23:14   
MimiVH
Nismo radilintestove na srecu 😊 Doktorka koja nam je dala uput za testiranje nije znala da ona nije nikad direktno unela gluten. I rekla je da joj uvedem gluten, jer bibtest bio ovako sigurno negativan. Rekla.je da radimo samo taj genetski na gluten  i obican na gluten iz krvi. Pa da vidimo. Kaze da ne mozemo da se oslanjamo samo na test iz krvi jer ona ima kasnu reakciju i kod nje je najbolja eliminacija

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 21:26:44   
MimiVH
Malo sam konfuzno napisla 😄 Test posle uvodjenja glutena, ako se ispolji reakcija. Analiticarka, da li su vama samo sluzave stolice? Da li su tvrde? Hoce kod zatvora sluz. Ne znam... Nadam se da nije reakcija 

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 21:40:23   
MimiVH
Sta si uvela sa glutenom? Ja planiram prvo speltu. Da ne mozgam ako se ispolji da li je gluten ili neka zitarica.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 22:12:04   
Analiticarka
Gluten sam joj uvela kroz kupovnu kasicu jabuka, banana i gluten, od tog glutena ima psenica i ovas. Tri dana je to jela bez ikakvih simptoma. E posto se natezemo za slatke kasice, nasla sam pahuljice 5 korn bez mleka (pirinac, kukuruz, jecam, ovas i psenica) i to joj ubacivala po kasikicu u slane kasice. I sve je bilo ok. Nit se zacrvenela, nit se osula.... samo je krenula sluz. Prvo kao redja stolica a danas bas sama sluz. I napinje se da kaki. Izbaci malo sadrzaja i onda samu sluz .... kao slina providnu.  Da li je moguce da tako reaguje posle 7-8 dana. Ili su ampule napravile opet neki problem... Bas ne verujem da su zubi. Nije imala toliku tvrdu stolicu da bi joj to iritiralo creva. Sutra u 10 imamo zakazano kod G.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 22:25:48   
MimiVH
Pa ne znam... Nama se desilo kad je skoro uhvatio stomacni virus, jednom je imala temp 38 sa 6 i dali smo joj Eferalgan, posle toga je imala kisele stolice i malo mekse, sa vrlo malo sluzi. to je bilo u sred uvodjenja zumanceta. Dr kaze da joj se narusila crevna flora zbog virusa. Ja pauzirala jaje dok se nije resilo i nastavila. Zasto ne stopiras nedelju dana dok se ne sredi? Pa nastavi onda jednu po jednu zitaricu. Ja planiram u ponedeljak da joj dam speltin griz, pa polako...

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 22:35:53   
Analiticarka
Vidis koliko sam tupa. Nikad nisam imala problem ove vrste sa prethodne dve cerke pa i ne znam. Ja sam mislila da je gluten problem kod zitarica (koje imaju gluten) a ako sam tebe dobro razumela, Moze da bude reakcija na zitaricu a ne na sam gluten? Znaci, izvinjavam se ako sam odvalila sad ali ... eto pitam...
Bas mi je veliki rebus. 3 dana slatku kasicu sa glutenom -reakcije nema, pa 4 dana slana kasica koju inace jede sa ubacenim pahuljicama i tek posle tog vremena krece ovakva stolica. I sta je od testova validno sad da se radi da proverim da li je gluten.

Zanima me i Bubulence ako se javi. Kako je kod njene cerkice utvrdjena alergija na gluten a iskljucena celijakija? Jel to znaci da nije svaka alergija na gluten povezana sa celijakijom? 


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 22:39:16   
Analiticarka
Pa bas sad kad si pomenula, ne bih se ni set_ila sama ali jedno vece smo joj dali malo febriceta jer su je bas mucili zubi? Mislis da moze i to da ima uticaj. Naravno sve sam stopirala uvodjenje. Lepo sam procitala ovde da se ide polako da se ne bih vracala 10 koraka unazad, ali eto bila sam se opustila sa onom prvom glutenskom kasicom...Znaci glava mi je luda.... ne znam koliko treba da brinem da nije nesto drugo u pitanju... pusta majka ... ne dao ti bog sta joj sve padne na pamet

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 22:59:15   
MimiVH
Pa da, moze da reaguje na bilo koju zitaricu. Barem je meni to logicno takouser posted image . Koju kasu 5 zitarica si ukljucila? To su one instant?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 23:03:08   
Analiticarka
Humana 5 corn (bezmlecna) 100% organic. Idemo sad unazad par koraka pa sve ispocetka.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
12.2.2020 23:22:26   
MimiVH
Mislila sam da je mozda Milupa. Ona cesto izaziva reakcije. Mi sa sinom isto,nikakvih problema, pored nje cu doktorirati bebecu user posted image Znam da ti svasta pada na pamet,ali polako. Sacekaj pa opet kreni. Njoj kad se javila krv na tvrdoj stolici,nije imala sluz,ja sam tadjela kiselo mleko idr mi kaze da moze i to da bude reakcija. Mene to zanima,odredjeno,kako da znam da li je odreagovala ili je fisurica neka

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 10:47:05   
Anika1


IZVORNA PORUKA: Eva258

Anika1, zao mi je sto se tako mucite. I kod nas je bio gadan ojed, kao zive rane. Nijedna krema nije pomagala ali prosao je kao rukom odnesen cim su se stolice proredile. Mi smo za sada zadovoljni dr Prokicem na Institutu. Prvo smo ga nasli privatno i vec sutradan nas je primio na Institutu, uradio rektoskopiju i zbog specificnih promena na debelom crevu dao dg alergije na pkm. Hromatografija secera u stolici je bila + na galaktozu samo. Kako je kod vas bilo? Zbog toga je rekao da se ukine podoj uprkos mom nekonzumiranju mlecnih proizvoda, da beba bude samo na Aptamilu ADC, da krenemo sa kasicama sa 4 meseca, kao i da se javimo sluzbi za metabolicke i genetske poremecaje. Tako da za mesec dana imamo to i sledecu kontrolu kod gastro. Dotle smo mi stigli. Javite sta je rekao dr Radlovic kada budete imali vremena. 





Eva, sta je vaša beba imala od simptoma?
Nama su na institutu samo rekli da ne toleriše laktozu, ništa drugo.
Doktor Radlovic Je rekao da pošto dobro napreduje smatra da nema nikakav problem. Kaze da hromatografija nije validna za tako malu decu i da laktoza nije problem u njenom slucaju. Pošto nakon tri nedelje kako sam izbacila mlecno nema boljitka rekao mi je da slobodno mogu da konzumiram ponovo. Takodje smatra da kolif kapi i waya ništa ne pomažu. Sve u svemu on smatra da je sve to normalno kod nje.

Vratili smo se na nulu. Ona i dalje ima praskave stolice, izbacuje kaku svako malo, ima puno sluzi u stolici ili vode, grceve, gasove, ojed, kiselu stolicu i sada smo bez terapije i ideje da li je to sve OK ili ne. Moj suprug neće da čuje da je opet negde vodimo a ja mislim da ovi simptomi nisu za zanemarivanje.


(odgovor članu Eva258)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 10:57:47   
bubulence
Analiticarka, prvo sluzave stolice i ojedi su jedan od glavnih simptoma nicanja zubica.

Nama nisu radili testiranje za gluten jer je bila previse mala za to. Nego smo to utvrdili po stolici. Cim bih ja pojela nesto sa glutenom i ona sikila, u roku od 2 sata se javlja stolica zapravo sluz. Sama sluz. I traje oko 2 dana. Iako ja odmah izbacim iz ishrane. Doktori su zakljucili da je alergija jer brzo prodje. Kod celijakicara treba od 6 nedelja do 6 meseci da se probavni sistem sredi i uglavnom je praceno povracanjem, nadimanjem, uzasnim gasovima. Kod nas toga nije bilo, samo jako sluzave stolice i to odmah po konzumiranju. Celijakija je bolest za ceo zivot, alergija iglavnom prolazi do trece godine. 

(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.2.2020 13:51:24   
Rosita


IZVORNA PORUKA: Anika1



IZVORNA PORUKA: Eva258

Anika1, zao mi je sto se tako mucite. I kod nas je bio gadan ojed, kao zive rane. Nijedna krema nije pomagala ali prosao je kao rukom odnesen cim su se stolice proredile. Mi smo za sada zadovoljni dr Prokicem na Institutu. Prvo smo ga nasli privatno i vec sutradan nas je primio na Institutu, uradio rektoskopiju i zbog specificnih promena na debelom crevu dao dg alergije na pkm. Hromatografija secera u stolici je bila + na galaktozu samo. Kako je kod vas bilo? Zbog toga je rekao da se ukine podoj uprkos mom nekonzumiranju mlecnih proizvoda, da beba bude samo na Aptamilu ADC, da krenemo sa kasicama sa 4 meseca, kao i da se javimo sluzbi za metabolicke i genetske poremecaje. Tako da za mesec dana imamo to i sledecu kontrolu kod gastro. Dotle smo mi stigli. Javite sta je rekao dr Radlovic kada budete imali vremena. 





Eva, sta je vaša beba imala od simptoma?
Nama su na institutu samo rekli da ne toleriše laktozu, ništa drugo.
Doktor Radlovic Je rekao da pošto dobro napreduje smatra da nema nikakav problem. Kaze da hromatografija nije validna za tako malu decu i da laktoza nije problem u njenom slucaju. Pošto nakon tri nedelje kako sam izbacila mlecno nema boljitka rekao mi je da slobodno mogu da konzumiram ponovo. Takodje smatra da kolif kapi i waya ništa ne pomažu. Sve u svemu on smatra da je sve to normalno kod nje.

Vratili smo se na nulu. Ona i dalje ima praskave stolice, izbacuje kaku svako malo, ima puno sluzi u stolici ili vode, grceve, gasove, ojed, kiselu stolicu i sada smo bez terapije i ideje da li je to sve OK ili ne. Moj suprug neće da čuje da je opet negde vodimo a ja mislim da ovi simptomi nisu za zanemarivanje.





Sve sam ovo prošla, od a do š, uključujući i muža 😜. Dizala mi se kosa na glavi od toga da napreduje i sve je ok. Pričam za starije dete. A i mali, dodavao je 1500+ prva tri meseca. A guza u ranama... Ali mora da prođe neko, individualno i za nas mame predugo vreme, dok se creva ne smire. Ja bih nastavila dijetu, colief i waya. I čekala. 3 n je malo. Po doktorima možda nije,ali moje iskustvo je tako. I da, jeste najbitnije da dobro napreduje! Sve će proći, držite se mame.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here