RE: Alergija na mlecne proteine II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.3.2017 8:20:35)

Mozda i ta malo kiselkasta stolica iritira ragadu. Znam po sebi da takve stolice peckaju i iritiraju.




Sanjica26 RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.3.2017 8:28:48)

Super za malisu.




Duškić -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.3.2017 8:40:07)

Lepe vesti, mamice!![sm=bravo.gif]




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.3.2017 14:34:49)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Mozda i ta malo kiselkasta stolica iritira ragadu. Znam po sebi da takve stolice peckaju i iritiraju.

Da,bas su bile kisele, evo danas i juce primecujem da nemaju kiseo miris.
Hvala vam zenice!




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (12.3.2017 8:56:55)

Degu, bravo, divne vesti [sm=bravo.gif]




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (15.3.2017 0:47:06)

Degu, kasno vidim da si trazila alergologa, mi ne idemo kod Tashine dr, vec kod neke druge, ali smo kod nje stigli vec sa dosta nalaza i izvestaja.
Onaj poznati deciji gastro iz Bg je rekao da zaustavljanje krvi iz stolice nije moguce odjednom, vec kao kad se zaustavlja voz, polako, i cak iako ja ne jedem to sto smeta bebi, moguce su pojave sukrvice jos neko vreme. To je bio odgovor na moju recenicu da se stalno preispitujem sta sam juce pojela ako danas ima sluzi.
K.je imala tacno 21 dan kad je dobila prvu sluzavu stolicu. Babica je bas bila kod nas i komentarisala gle kako se grci i uvija, to su grcevi, krecu joj grcevi. Posto smo i kasnije pricale na tu temu, govorila je kako ne porice da mojoj bebi smeta nesto iz mog mleka, ali da sluzava zelenkasta stolica moze da bude i rezultat grceva. Krv moze da bude i iz fisure. Zato polako samo, prati situaciju, primeni savete alergologa, budi na dijeti, sanirajte ranicu pa cete videti. Ako i jeste alergija, moze se drzati pod kontrolom!




Visnjabg -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (15.3.2017 2:09:26)

Zdravo mame. Na ovoj temi sam prvi put. Moja beba je alergicna na proteine kravljeg mleka. Imao je krv u stolici i uzasne ojede i cim sam ja izbacila mleko i ml.proizvode izishrane posto dojim bebu (u njegovom drugom mesecu) to je prestalo. Sada je krv ponovo pocela da se pojavljuje a ja ne znam zasto. Dala sam mu posnu plazmu par puta da gricka ne znam da li je moguce da je zato. Oko prvog rodjendana idemo da radimo test opterecenja na proteine kravljeg mleka, a do tada ni ja ni on da ne jedemo nista sto ima mleka. Da li je neka mama imala slicnu situaciju?




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (15.3.2017 8:04:23)

Vanja, koliko sad ima dete? Je l rano za plazmu? Mi smo po savetu gastro izbegavali i soju.
Opet iz svog odraslog iskustva, patim od sindroma nervoznih creva, kad me ujutru sastave grcevi dodje do lose i sluzave stolice, kao da grcevi to izmuljaju i razdvoje. Ako izdrzim i ne odem tad u toalet, radi testa, kasnije kad se to smiri ta ista stolica bude normalna. Tako da losa stolica moze biti od grceva.




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (15.3.2017 13:45:35)

Vanja u posnoj plazmi ima soje, protein soje je slican proteinu kravljeg mleka i organizam zna da odreaguje. Bezbedniji je posni zlatni pek koliko sam citala, mada ja to nista ne jedem.
Chris hvala na odgovoru, znaci mi da znam da se nije nesto provuklo. Stolice su sad bolje, nekad ima sluzi, nekad su formirane, ali od juce mu je koza nenormalno suva, na pojedinim mestima skoro pravi ekcem. Stvarno mi nije jasno da se to pojavljuje posle vise od mesec dana dijete.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (15.3.2017 14:40:25)

Degu, to mozda nema veze sa hranom[sm=zmeden.gif]




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (17.3.2017 23:28:32)

Sto se tice ekcema, ja bih prvo pokusala kozu da negujem na drugaciji nacin, eliminisem ono sto isusuje pa videla ima li pomaka. Kod neke dece ekcem ima veze sa hranom, kod neke nema. Na tu temu, nasa dr alergolog tvrdi da samo 0.1% dece ima ekcem koji je izazvan praskom za ves, vec da su tu po sredi mnogi drugi uzroci




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (17.3.2017 23:37:46)

Joj nemam sta da eliminisem, ves perem sa persil sensitive, omeksivac ne koristim. Njega kupam cistom vodom sa kojom kapi ulja. Nesto pisle razmisljam, mozda se on sad cisti pa izbacuje preko koze tokdine, sta znam. Secam se i T da mi je imala identicnu reakciju pisle 4 nedelje dijete, ali ja sam mislila da je reakcija na sinacilin koji je tad pila.Sad ga mazem galsanom, ponpreporuvi dr-ke i bolje je vec.
Stolice preko dana su ok, krv se i dalje povremeno javlja npr uvece posle veceg broja stolica. Spolja ragadicu mazem i ona zarasta, ali verujem ibda s unutrasnje strane ima isto tako iziritirana mesta koja zbog brojnih stolica na kraju prokrvare. To su tackasta krvarenja. Ne znam vise, cinim sve sto je u mojoj moci. On i dalje ne pokazuje nikakve znake da mu nesto smeta,vesela je i zadovoljna beba.




IvanaSK RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (18.3.2017 6:24:46)

Degu, dobro je da je on nasmejana i srecna beba, a nadam se da ce se uskoro sve to srediti.




Ecizabeta -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (28.3.2017 14:41:50)

Dragi roditelji,moje dete koje ima 14 meseci je alergicno na mleko,po savetu lekara smo kupili formulu da mu zameni mleko a i prestala sam da ga dojim),Novalac,Allernova.Otvorena je kutija 19.03.ali moje dete to nece ni da okusi.Ako nekome treba poklanjam.




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (7.4.2017 17:32:09)

Drage moje, vi koje ste vodile decu na pregled kod GE, na ovu rektoskopiju ili koloniskopiju, kako je to izgledalo? Bas se brinem. Alergolog nas je uputila sad dalje kod gastroenterologa jer su se stolice sredile, normalno izgledaju, ali i dalje ima krvi. Nikako da resimo problem.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (7.4.2017 21:58:34)

Ja nisam vodila niti su mi preporucivali. Secam se da je vodila snelle, ali ona vise nije akrivna :(. Verovatno je pisala na forumu tada.




IvanaSK RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (9.4.2017 6:27:27)

Degu, kako ste? Kada idete na taj pregled?




Sanjica26 RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (9.4.2017 6:47:50)

Ja se ne secam da je vodila Snelle na taj pregled. Pitacu je danas.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (9.4.2017 8:08:15)

Mozda se varam, al cini mi se da je starije dete vodila i da je pisala o kamerici koja je snimala detetu creva na imd.
Inace, ako nora, mislim da to nije strasno za dete, vise za nas odrasle zbog psiholoskih pripisivanja pregledu.







degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (9.4.2017 11:56:31)

I ja sam citala daje gledala te plikove koje joj je alergija napravila na crevima, ali nisam videla da je negde opisala postupak. Sutra cu zvati ordinaciju koju su mi preporucili, cekam da nas prodje viroza, sve nas je uhvatila, da ne idemo bolesni medju decu.
Inace on je dobro, ne pokazuje da ga nesto muci, stolice su tu i tamo ok, ali krvi ima u bar jednoj stolici skoro svaki dan. Dr-ka kaze da moze biti i neki polip. Ne znam vise, ne jedem nista kupovno, ni sto pise da je posno. Sve sama pravim. Pocela sam da sumnjam i da u brasno ubacuju sojino brasno. I kafu meljem. Smrsala sam 5,5 kg a ovo nikako da se sredi.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (9.4.2017 12:48:55)

Degu, ja sam nesto ukucavala pa sam videla da je pisala da se tanko crevo sa kamerom uvodi u cmaric, klasicna endoskopija, mislim da to decu ni ne boli toliko jer se ne zgrce kao odrasli, ne verujem da je strasno posebno. Da sam na tvom mestu ja bih ga odvela na to, mozda je stvarno neki polipcic. Iz mog iskustva, oni endoskopski mogu odmah i da srede ako nesto vide, zaustave krvarenje i slicno. Mislim da si sve od sebe dala i nema potrebe dalje da poostravas dijetu. Ne secam se da l je ijedno dete ovde imalo samo i jedino krv. D je boleo stomak bas i mucio se. Recju, ja vih proverila da nije polip ili neka fisura unutra.




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (9.4.2017 14:16:02)

Pa da, nema smisla nikakvog, u potpuno normaknoj, zutoj stolici, bez sluzi se pojavljuje krv, pritom on nema grceve. Koza mu se ocistila skroz, ni jedan vise znak alergije nema. A razmisljam ako je imao fisure spolha, sto ih ne bi imao unutra? Spolja sam sanirala, ali unutra ne mogu. Inace mu je osetljiva koza, lako puca, npr i na pisi i na pocetku guze tj na pocetku razdeljka [sm=smiley36.gif] iako ga perem, ne koristim vlazne maramice ali lako mu pukne. S druge strane on se jako napreze kad kaki i to se desava uvek posle veceg broja stolica.
T mi je vristala zbog alegije, izvijala se, povracala, a on uopste i nije imao grceve, mozda 2 dana. Ali imao je zelene ,sluzave,penusave stolice, a to se sredilo jos krajem februara.




degu -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.6.2017 10:57:32)

Juce sam iskucala kilometarski post i istekla sesija a nisam kopirala, grrrr...
Ubrzo posle ovog posta je krv prestala, sluz je vec tu bila prestala. Kod gastro nismo isli, dok smo mi nasli dr-ku koja nam je preporucena, prelazila iz jedne ordinacije u drugu, pa nismo uspeli termin da dobijemo, pa nas zakacio virus i za to vreme krv je stala.
Javila se u jos par navrata, kad sam jela kupovno mleveno meso i suvu dimljenu pecenicu, isprobala samo, nije prosla. Kasnije sam nasla da stavljaju sojin protein u sve te suhomesnate proizvode,cak ni slanina nije bezbedna, soja im da cvrstinu za lakse secenje.
Pravim sama hleb i mislila sam da sam bezbedna dok nisam napravila cisto beli hleb od t-500 brasna i desio se problem, malo krvi i sluzi. Nasli smo privatnika koji ima svoj mlin i pekaru u nadi da ce nam moci prodati svoje brasno,objasnili smo situaciju. On je rekao da ne moze da nam proda svoje brasno, da koliko on zna jos samo Danubius brasna su kako treba ali ne moze da garantuje, da svi hlebovi na nasem trzistu sadrze soju. Bila sam u pravu. On meni reaguje na svu kupovnu testeninu, kore za pitu.
Ono sto mi je bilo potpuno razocaravajuce, to je da sam probala da uvedem jaje u svoju ishranu. Pojela sam cetvrtinu i jako je burno odreagovao. Puno sluzi i krvi, ceste stolice taj dan, guza je bila jakocrvena, imao je par flekica kao od komarca, da sam pojela vise, dobio bi koprivnjacu :( tako da je definitivno alergican na mleko, soju, jaja. Planiram da uradim ovih dana alergotest, pa ponovo kod alergologa po savete za njegovu ishranu, krecemo jos malo, a malo je reci da sam prestravljena oko toga. Nadam se da ce alergotest bar nesto pokazati. Njegov pedijatar nas gleda kao lude jer je dete sa besprekornom kozom, bez ikakvih koznih manifestacija alergije. Ali kako ce i biti kad sam sve alergene izbacila.




IvanaSK RR -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.6.2017 11:44:11)

Degu, ti se bas mucis. Ne mogu ni da zamislim koliko je tesko voditi računa o svakom zalogaju[sm=smiley13.gif]
Ne znam sta da ti kažem, osim da vam saljem mnogo snage❤❤




Milena18 -> RE: Alergija na mlecne proteine II deo (11.6.2017 12:17:53)

Degu, ja sam mislila da je to kod njega prošlo. Baš mi je žao što vas i dalje muči.
Mi smo definitivno isključili alergiju na proteine iz mleka, ipak je to kod moje bebe bio samo fiziološki refkuks. A eto, gastroenterolog nam je pričao da je sklona alergijama, da joj je koža jako osetljiva, baš nas je zabrinuo. Ja sam ipak nekako sve vreme imala osećaj da to nije to, a i naš pedijatar je bio istog mišljenja. Sada ima deset meseci, ne bljucka više, a mali ekcem koji je imala se povukao. Ponekad mi stvarno nije jasno na osnovu čeka lekari postavljaju dijagnoze. Ja sam mesecima bila na dijeti bez mlečnih proizvoda i soje a ona je i dalje bljuckala. Prestalo je samo od sebe, kad je taj sfinkter sazreo. Sada uveliko obe koristimo mlečne proizvode u ishrani bez ikakvih problema. Dakle, što se lekara tiče, uvek sam za to da se čuje nekoliko mišljenja.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>