|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.1.2018 10:11:29   
Sanjica26 RR
Millhouse, drago mi je sto je sa vama ok.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Millhouse)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
5.1.2018 22:08:06   
vocicana
Jao ljudi moj, neka su vam deca ziva i zdrava, ja sam potpuno neinformisna za ove analize, ali blago receno, muka mi je pripala dok sam citala sta ste sve prosli.
Da sto pr eporastu i budu prvi super judi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.1.2018 9:00:24   
Nikodina
Pozdrav svima , beba 10 meseci, u 6 mesecu se osula od Milupine mlecne kase, inace dojena beba. Doktorka je zakljucila da je alergicna na kravlje mleko. Ja sam skoro pocela da joj dajem jogurt pavlaku plazmu, ona kako proba bilo sta sto sadrzi mleko pocinje da place i nece da jede, ako joj ponudim bilo sta drugo posle toga ona jede, a to nece. Kakva su vasa iskustva sa alergijama.Postoji li neki test, nama doktorka nista nece da kaze sta da radimo.user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.1.2018 9:34:46   
Milena18
Nikodina, jesi li ti koristila u ishrani mlečne proizvode dok si dojila? U stvari, nisam shvatila, dojiš li i sada?

(odgovor članu Nikodina)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.1.2018 19:58:35   
Nikodina
Beba i dalje sisa. A ja u ishrani bas dosta koristim mleko i mlecne proizvode.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
8.1.2018 20:04:17   
Millhouse
Ne smes ti da unosis mleko ako dojis a dete je alergicno.

(odgovor članu Nikodina)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.1.2018 8:21:03   
Peace*
Imam I jedno pitanje za kraj, kumovi su mi dobili malisana , I njemu se pre dva dana pojavila krv, ali ne kao koncici ko kod nas, nego nakon stolice kakne jos malo krvi. Oni trenutno zakazuju preglede ali me zanima je l su kod vas bili koncici ili je bilo i onih gde su imali ovakav slucaj?


Moj sin ima IgE alergiju, ali ću da odgovorim na ovo pitanje.
U jednom momentu, već je bio stariji, kakio je na nošu, znači oko godinu i po - dve (ako dobro pamtim) počeo je da ima stolice koje su od spolja prekrivene krvlju. U samoj stolici nije bilo krvi.
Nismo radili nikakve analize, na osnovu fotografije zaključeno je da je fisura zbog tvrde stolice, te da moramo da smekšamo stolicu. Tada sam počela da mu dajem supu svaki dan, bar po 5 zalogaja. Pošto nisam mogla da kuvam supu svaki dan, kuvala sam je nedeljom i zamrzavala u čašice od urina. Taman ta doza mu je bila dovoljna da smekša stolicu i problem je bio rešen.

Millhouse, bravo za vas! Držim fige da je bio samo virus!




IZVORNA PORUKA: Nikodina

Postoji li neki test, nama doktorka nista nece da kaze sta da radimo.user posted image


- Iz krvne slike pogledati stavku eozonofili (EO ili EOS): povišena je u slučaju alergije ili parazita u organizmu. U slučaju da je alergija - neće znati na šta i treba raditi dalje testove.
- PRICK - kožne provokacije, postoje osnovne i dodatne palete, radi se u dogovoru sa alergologom.
- IgE - test iz krvi, isto postoje palete (nutritivne, inhalatorne, kombinovane), a postoje i pojedinačni alergeni koji su naravno precizniji.

Sve to se tiče tih IgE alergija, gde alergotestovi pokazuju prisustvo alergije. Mom sinu se manifestovalo užasnim ekcemima koji su bili po celom telu, lečen je do kraja u bolničkim uslovima.

Millhouse je na prethodnih par stranica pisao o alergijama koje su non-IgE, odnosno ne očitavaju ih alergotestovi, a manifestuju se kroz krvave stolice.


< Poruku je uredio Peace* -- 9.1.2018 8:25:34 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Millhouse)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.1.2018 9:03:21   
Nikodina
Ona je imala samo osip po licu koji se povukao kada je primila injekciju, ( crveni pecati sa belom tackicom unutra) . Doktorka je konstatovala alergiju na kravlje mleko. . Sada kada proba jogurt, pavlaku ne pojavi se nista, ali ona jednostavno place nece da jede bilo sta sto sadrzi mleko. A nisam znala da ja ne smem da unosim mlecne proizvode.user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
9.1.2018 9:11:57   
Peace*
Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja


osip po licu koji se povukao kada je primila injekciju, ( crveni pecati sa belom tackicom unutra

To se zove urtikarija. KLIKNI OVDE

< Poruku je uredio Peace* -- 9.1.2018 9:16:06 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Nikodina)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.1.2018 15:50:37   
Rosita
Devojke, gde ima da se kupi latopic? U 10 apoteka u koje sam otprilike usla, nema. Molim pisite u pp. Treba mi za zaovinu bebu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.1.2018 17:03:20   
sonyasha
Nikodina, nama se desilo isto kao vama, koliko sam razumela. M je sa 6 meseci probao Milupa mlečnu kašicu sa pirinčem i osuo se jako oko usta, ali nije bilo ni malo naivno, bilo je skoro bordo i brzo se širilo, prekrilo je bradu i obraze donji deo i stalo. Prepala sam se, slikala i brzo otišla do lekara, za tih 20 minuta je sve krenulo samo da se povlači pa nije dobio ni bocu. Do tada je bio isključivo dojen a ja obožavam sve mlečno, tako da sam stvarno puno i jela i pila baš mleko i nikada nije do tada imao problem.
Onda mi je doktorka rekla da mu ne dajem ništa mlečno, a da nastavi da sisa normalno i da odložimo mleko malo, da ne paničim. Kaže za dva meseca prvo mu namažite mlekce na nadlanicu, pa malo oko usta pa ako nema reakcije to je dobar znak. Tako je i bilo, ispostavilo se da na mleko, pavlaku, puter nema nikakve reakcije, a na bilo koju Formulu idalje ima user posted image , čak i na one hipove teglice koje u sebi imaju mleko, uz to tačkice i danas dobija na Imlekovo kiselo mleko a na druga ne. Sve u svemu ja sam ostala bez zvaničnog zaključka šta je problem. Kasnije sam povezala da je i u bolnici dok je bio na dohrani bio sav osut ali baš burno, tek kada je 100% krenuo da sisa sve se povuklo.
Eto, deluje mi da on ima neki vid osetljivosti na nešto iz pojedinih mlečnih proizvoda, onako laički, i da smo imali sreće da je mogao da sisa 15 meseci jer sa formulama bi baš loše prošli.
On takođe nije bio nešto rad da uzima mlečne proizvode u startu, ali mislim da treba i njih "slušati" ostavi to za malo kasnije, za par meseci! Kod nas je tako ispalo savršeno! Istina i danas sam obazriva kada mu dajem nešto novo mlečno da proba, jer se nikada ne zna
user posted image
Drage žene, želim vam da dečica što pre prevaziđu reakciju na mlekce user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Nikodina)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
24.1.2018 12:31:06   
mama krava
Ja moram da kažem da sam ja normalno isključivo dojila sina koji je imao jaaaaaku reakciju na mleko, iako sam normalno jela mlečne proizvode, a mleko ne, jer ga ne volim.
Ovo je samo potvrda da jednostavno NISMO SVI ISTI i da nikako ne smete da se rukovodite tudjim primerom, već da budete VEOMA oprezni prilikom uvodjenja jakih i potencijalnih alergena malom detetu! ako imate bilo kakvih reakcija odmah ih prijavite doktoru!

< Poruku je uredio mama krava -- 24.1.2018 12:35:49 >

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.1.2018 16:04:50   
mimica11
mom sinu je radjen test prick, kad je bio beba. rezultat je bio negativan, a on se stalno osipao na mleko, odnosno kada ja popijem mleko, pa ga posle toga dojim, osipa se. sada ima 7 godina i dalje je alergican, ali nisam ponavljala testove, prosto vidim kako se ospe kada pojede nesto sa mlekom.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
30.1.2018 8:48:20   
Peace*

IZVORNA PORUKA: mama krava

Ovo je samo potvrda da jednostavno NISMO SVI ISTI i da nikako ne smete da se rukovodite tudjim primerom, već da budete VEOMA oprezni prilikom uvodjenja jakih i potencijalnih alergena malom detetu! ako imate bilo kakvih reakcija odmah ih prijavite doktoru!


AMIN! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
1.2.2018 11:00:46   
Duškić
Potpisujem i ja.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.3.2018 14:21:07   
Nikodina
Beba godinu dana alergicna na mleko i mlecne proizvode. Ja stvarno vise ne znam sta da joj spremim da jede vrtim 5 jela u krug jer je bas probirljiva. Pomozite mi dajte mi neku ideju sta da joj spremim da jede ? user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.3.2018 14:23:38   
mama Jo
Jesi mozda pogledala da li ima tema bas za to, probaj mozda u pretragu da ukucas...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Nikodina)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.3.2018 14:27:05   
mama Jo
Izvini, nisam mozda dobro napisala, ovo jeste tema, li mislila sam vise konkretno na to sta da joj spremas, pa mozda tema -receepti kod alergije na mlecno... tako nesto

Vidi npr.ovo:
Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 22.3.2018 8:39:46 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
22.3.2018 7:55:17   
emicaa
moja dr sumnja da sam intolerantna na laktozu.Narednih 7 dana je obilazim u sirokom luku da vidimo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
23.3.2018 10:56:40   
Peace*
Možda je ova tema bolja KLINI.

Nikodina, šta od namirnica tvoja beba jede da bih znala da ti pomognem?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.4.2018 18:06:26   
Rosita
Očajna sam. N je u pon bio 900 g u plusu. Danas je opao. Stolice loše. Curi guza. Praskave. Ojed. Sutra kod gastro. Sve ukazuje na laktoznu intoleranciju. Ako je to, zbogom dojenje. user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.4.2018 18:08:47   
milicicak
E u persun Rosi :( drzim palceve da nije user posted image
Gde idete?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.4.2018 18:09:32   
Misha i Ljisha
bas na laktozu??? Ne vredi onda da budes na bezmlecnoj ishrani? JAo bas mi zao. Javljaj sta kazu dr

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.4.2018 18:16:04   
IvanaSK RR
Joj draga, ljubim te. Kako god da bude nemoj se mnogo nervirati 😘😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
26.4.2018 18:20:02   
milicicak
Rosi, nema plakanja, nema defetizma, nema brige!!! Cekaj prvo pregled kod gastro i test stolice. I ako test bude pozitivan za sve ima resenja
Budi razumna i jaka kakva jesi i sve ce to doci na svoje user posted image
Grlim puno i zovi za sta god da treba

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here