Povisen bilirubin (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


minavb -> Povisen bilirubin (30.10.2009 18:23:30)

Drage moje, danas sam podigla rezultate analize krvi i imam povisen bilirubin za 50%. Svi drugi parametri su u redu, oasim blago snizenih eritrocita, hemoglobina i hematokrita. I muz i ja smo RH+. Doktorka mi je nedostupna a na netu svasta pise. Malo sam se uspanicila. Da li je neko od vas imao slicna iskustva, ili mozda cuo za nesto slicno?




mihi -> RE: Povisen bilirubin (30.10.2009 18:26:40)

Mina da li si sinoć možda jela nešto kasnije, ili jela neku čokoladu?




minavb -> RE: Povisen bilirubin (30.10.2009 18:29:14)

Vece pre uzimanja krvi, nisam jela posle 18h. Rucala sam u 16h meso, neku slanu tortui salatu. Bilo je tu malo majoneza i pavlake. Uvece i ujutru sam popila utrogestan i to je sve.




Verus -> RE: Povisen bilirubin (30.10.2009 18:38:22)

mina, hormoni u trudnoci nekada mogu da uspore rad zucne kese i "tok" zuci i s toga uticu na nivo bilirubina> Da li imas promene u boji stolice, promene na kozi, svrab?
Ja bih ponovila rezultat, a ako ostane visok, proverila bih enzime jetre-nemoj za sad da brines, vidi samo sta ce dr. da misli....ipak, bez obzira sta kaze, ja bih test opet uradila, mozda negde drugde....




mihi -> RE: Povisen bilirubin (30.10.2009 18:42:33)

Pa teorijski može i zbog tog majoneza i pavlaka mada ne verujem ako je toga bilo samo malo u slanoj torti. Da li si radila jetrene enzime AST i ALT, gama gt?




mihi -> RE: Povisen bilirubin (30.10.2009 18:44:05)

IZVORNA PORUKA: Verus RR

mina, hormoni u trudnoci nekada mogu da uspore rad zucne kese i "tok" zuci i s toga uticu na nivo bilirubina> Da li imas promene u boji stolice, promene na kozi, svrab?
Ja bih ponovila rezultat, a ako ostane visok, proverila bih enzime jetre-nemoj za sad da brines, vidi samo sta ce dr. da misli....ipak, bez obzira sta kaze, ja bih test opet uradila, mozda negde drugde....

Pa teorijski može i zbog tog majoneza i pavlaka mada ne verujem ako je toga bilo samo malo u slanoj torti. Da li si radila jetrene enzime AST i ALT, gama gt?




minavb -> RE: Povisen bilirubin (30.10.2009 18:44:46)

AST i ALT su mi super, promene na kozi nemam a boja stolice mi se menja samo kad jedem ajvar i cveklu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Malo sam se uspanicila mada, ko zna, meni oba roditelja imaju holelitijazu pa moze biti da imam problema sa zucnom kesom. U ponedeljak svakako idem kod lekara ali ko da izdrzi do tad.




Ana RR -> RE: Povisen bilirubin (15.9.2011 20:38:59)

IZVORNA PORUKA: JejaZ


Nalazim se u 8 moj nedelji trudnoce i na kontrolnim pregledima krvi je utvrdjen povisena vrednost bilirubina sa tendencijom daljeg rasta. Zanima me da li je neko imao slicnih problema i usled cega su se javili? Hvala unapred.




minavb -> RE: Povisen bilirubin (15.9.2011 22:42:56)

Dok sam pila utrogestan, imala sam visok bilirubin,cim sam prestala, bilirubin mi je pao.




JMPM -> RE: Povisen bilirubin (15.9.2011 22:49:34)

Meni je urodjen visok bilirubin, nisam imala nikada problema zbog toga do sada. I trudnoca mi je glatko prosla, iako je vrednost skoro duplo veca od granice.




Stranica: [1]