RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (13.3.2011 23:54:38)

Choopa,ja opet davim sa ovim [sm=smiley36.gif]
A kako se boji fondan?
I jel ga ja napravim,pa on tako beo stoji ili ga odmah bojim?




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 0:26:01)

Nensi imas boje u prahu i u gelu. Ove sto su ko gel boljesu i njih nanosis cackalicom i bodes bijeli fondan i onda mjesis a ove u prahu sa kap vode ih rastvoris i dodajes u fondan i mjesis. probaj da nadjes u gelu jer su puno puno bolje.




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 0:32:12)

Hvala Indy...
A jel moram odmah da obojim ili mogu kad budem pravila tortu?
Jer planiram par dana ranije da napravim fondan...




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 0:35:02)

Pa oboji dok mjesis mislim prvo umijesis ono bijelo pa onda odma boji i mjesi jos malo i zatvori dobro nek stoji. Otprilike skontas koliko ti treba za figurice koliko za oblaganje torte . A  sta ces da pravis i povodom cega?




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:36:01)

Vezbam za Vukov rodjendan,moj je na redu pa da bude proba [sm=smiley1.gif]

Ali nesto imam utisak da meni ovo nece uspeti...




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:39:02)

hoce hoce samo ti napravi mora da uspije [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:42:04)

A koja kolicina boje se stavlja? Imam milion pitanja [sm=zmeden.gif]
I kako da znam koliko mi je dovoljno da pokrije celu tortu ako ne razvucem oklagijom?




Pretty78 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:42:09)

geeeeeel bojeeeeeeeeeeee [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Pretty78 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:43:49)


IZVORNA PORUKA: Nensi RR

A koja kolicina boje se stavlja? Imam milion pitanja [sm=zmeden.gif]
I kako da znam koliko mi je dovoljno da pokrije celu tortu ako ne razvucem oklagijom?


jedan fondan je meni bio dosta za sundjer boba a videla si koliko je veeeeeelik..cak sam imala i viska...ostalo mi

a boje stavljas dok ne dobijes boju koju zelis...ako ces svetlije stavis malo i obrnuto




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:45:04)

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

A koja kolicina boje se stavlja? Imam milion pitanja [sm=zmeden.gif]
I kako da znam koliko mi je dovoljno da pokrije celu tortu ako ne razvucem oklagijom?


Od onog recepta mog ce ti biti da prekrijes tortu i da napravis figurice i da je dekorises. Za boju sam ti napisala vec ako kupis gel boje cackalicom ih nanosis i otprilike vidis koja ti boja odgovara ako zelis jacu nijansu dodajes vise boje.




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:45:52)

Uh,nadam se da nece cela torta zavrsiti u kanti za djubre...




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:47:04)

A sta mislis o ovom receptu KLIK

Po njemu Choopa pravi,nekako mi deluje jednostavnije...




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:47:06)

Ma nece nensi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image], a sta si zamislila da pravis?




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:47:37)


IZVORNA PORUKA: indy_25

Ma nece nensi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image], a sta si zamislila da pravis?


Jos ne znam [sm=jezicek.gif]
Nesto mi slabo nadolaze ideje [sm=smiley13.gif]




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:48:12)

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

A sta mislis o ovom receptu KLIK

Po njemu Choopa pravi,nekako mi deluje jednostavnije...


da da taj ti je bolji a mozes i onaj sa bobama on je ukusniji ali se malo teze  radi sa njim i puno se prlja okolo.




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:49:11)

Bolje onda ovo za prvi put,ne deluje komplikovano...




Pretty78 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:49:35)

taj sam i ja pravila




indy_25 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:50:23)

Nije komplikovano vidjeces osladice ti se pa ces htjeti cesto da pravis. Ja jedva cekam kad ce nekom rodjendan od nas pa da pravim torte i da ih dekorisem toliko sam postala zaljubljena u to [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:51:09)

A gde se kupuju ovi sastojci?
Za glicerin znam da se uzima u apoteci...




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:52:25)


IZVORNA PORUKA: indy_25

Nije komplikovano vidjeces osladice ti se pa ces htjeti cesto da pravis. Ja jedva cekam kad ce nekom rodjendan od nas pa da pravim torte i da ih dekorisem toliko sam postala zaljubljena u to [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Ja sam gledala na YT kako prave to,i bas mi se svidelo,pa rekoh da probam jer u poslednje vreme bas volim da se motam po kuhinji i pravim svasta nesto...




Pretty78 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:52:45)

zdrava hrana




Nensi* -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:55:13)


IZVORNA PORUKA: Pretty78

zdrava hrana


Pretpostavila sam,ali reko' da pitam...




choopa choops -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:56:04)

Nensi dok ja odgovorim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ja sam od ovog jednog fondana, napravila dvije manje torte (hello Kitty i Miki Maus).Ima tu sasvim dovoljno. Ja  ga ostavim da bude debeo oko 3,4 mm.

Sastojke kupujes - glicerin u apoteci, fruktozu u radnjama sa zdravom hranom ili u marketima u onom djelu gdje stoji hrana za dijabeticare, zelatin isto u marketu.




Pretty78 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (14.3.2011 23:57:42)

a za ideju kucaj na google fondan i izace ti zilion slika pa ce ti se nesto dopasti
na primer




Pretty78 -> RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za tortu (15.3.2011 0:00:40)

ili na primer




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>