RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Milena18 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 12:58:05)

Sad videh da se Dada porodila, otvorena je tema! [sm=bravo.gif]






Bibilib -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 17:10:05)

Cao drage moje trudnice mene dugo nije bilo na forumu,kad sam mogla samo sam citala sta ste pisale ali se nisam javljala jer mi ceo 8-mi mesec prosao tako brzo ali sa puno brige,nervoze i setnje po doktorima.... Rekli su mi da je bebina glava mala pa sam isla za BG u Narodni front sve u svemu kazu da je sve OK ali da radjam decu sa takvim oblikom glave (kao lubenica) a sumnjali su na mikrocefaliju medjutim kad me je zamenik nacelnika pogledao na 4D UZ kaze da je sve normalno samo da je beba sitnija od ostele dece jer ima samo 2500.
Za ova dva porodjaja uopste nisam razmisljala ali sada se iskreno i plasim,to je jace od mene...
Non stop razmisljam o tome dal de sve da bude u redu,dal ce beba da se rodi normalna i zdrava... osecam veliki strah i tremu....[sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 17:19:39)

Bibilib,razumem te potpuno.I ja sam uplasena.Meni beba kasni tri nedelje. A Tvoja bebica I nije mnogo sitna,moja ima oko 1.800 gr a tu smo negde sa terminima...




Bibilib -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 17:48:24)

Ivana meni su prvo rekli da glava nije srazmerna telu odnosno da je glava nanjeg rasta u odnosu na telo 7-10dana pa kada sam otisla u Bg kaze pa je po njima ta razlika 4 nedelje ja rekoh Boze dragi pa kolicnu to glavu ima a koliko telo kad je mesec dana u pitanju pomislila sam sta se to desava i zasto bebi ne raste glava bukvalno zadnjih mesec dana,a onda kazem kad su me pogledali na 4d uz kazu da je samo takav oblik glave i da moze da bude nasledno ako neko ima malu glavu u pirodici....




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 17:56:10)

Mojoj sestri od tetke je tako,ali I ona I muz imaju sitnije glave.
Meni je prva trudnoca bila po ps-u I ovo sad me bas ubija. Samo cekam da se porodim I da uzmem bebicu u ruke.A sad sa ovim kasnjenjem od tri nedelje ko zna kad cu se poroditi.




Anck Su Nmaun -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 18:01:49)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Ako bude lepo odelce onda da uzmem 56,steta da ga obuce jednom :)


Moje su obe imale po 3500 i 62 nam je bilo ok, i nosile su ih bar dva meseca. 56 nikad nisam kupovala.

Danas sam malo i setala, valjda se bebac namestio lepo da me nije stiskao ni gore ni dole i bas mi je prijalo...posle duzeg vremena. A i sunce se napokon bilo pojavilo (naravno sad vec pada kisurina ) .
Otisla na CTG al mi Dr na godisnjem..pa cu ujutru do bolnice.




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 18:07:08)

Jednoj poznanici ovde su rekli da beba ima preveliku glavu,dva različira doktora.Na kraju išla u neku kliniku u Bazel i radili joj milion analiza,snimanja i sve u redu.Griješe i oni.
Ivana kad ideš ti opet doktoru?
I nas dvije smo šetale,T išla sa trotijem konačno.Meni nije godilo jedva sam se vratila kući,mogla sam sjesti na sred ulice i plakati [sm=smiley13.gif]




MakiJ -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 18:19:30)

Ja pisem malo pa onda me nema. Mene sve boli [sm=smiley13.gif]
Nama je babica rekla da kupujemo 62 ne manje pa sam tako za prvu bebu a tako cu i za drugu.




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 18:22:24)

Emice, idem u petak da vidim da li su mi gotovi rezultati Torcha, ako jesu, onda cu i kod dr. Ako ne, onda u ponedeljak.
Anck, kako je krenulo, pitanje je da li ce moja bebica imati i 3 kg...




Nimfa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:06:31)

Dobro vece [sm=nosecka.gif]
Mi se vratili iz Leskovca , sad samo cekamo lepo vreme da radimo generalku. Sutra idem na UZ jedva cekam [sm=zz_bounce.gif]
Bibilb nadam se da ce sve biri uredu [sm=smiley1.gif]
Ivana ja kad sam se rodila imala sam 2200 pa sam bila potpuno zdrava beba i brzo sam napredovala nista ne brini [sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:12:53)

Javi se posle ultrazvuka. Nimfa,u kojoj nedelji si rodjena?




Nimfa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:21:04)

To ne znam tacno znam da je u terminu ,




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:24:27)

Ja bih trebala sutra uci u deveti mesec,termin mi je 05.06. Mada,ako beba kasno tri nedelje, ja sam tek usla u osmi :(




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:36:09)

Ivana od zaove curica je ima 2600 na rodjenju,inače je rodila 6 dana posle termina.A sad je prava krofnica,zdrava i prava.Znam da brineš ali biće to sve dobro




Anck Su Nmaun -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:50:55)

Ivana nemoj tako to da gledas ...moja beba je naprednija za dve nedelje sto onda znaci da sam ja u terrminu [sm=smiley22.gif][sm=smiley23.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:51:33)

I moja zaova je rodila malecnu od 2800 gr. Ja bih makar da ima 2500 gr da ne mora biti u bolnici.
Jel to znaci da mi je sad termin pomeren za tri nedelje?[sm=zmeden.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 21:53:09)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ivana nemoj tako to da gledas ...moja beba je naprednija za dve nedelje sto onda znaci da sam ja u terrminu [sm=smiley22.gif][sm=smiley23.gif]

Hiihihihihi, tebi je vec onda vreme,ajde,poradjaj se vise :)




BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (4.5.2016 23:55:00)

Ivana ne znači, jer beba i ako zaostaje sa rastom, ne zaostaje sa razvojom. [sm=bravo.gif]

Što se tiče glave, meni su uvek govorili u drugoj trudnoći da beba ima manju glavu, ali srećom imala sam ok doktora koji je znao da je to do položaja bebe i da je nemoguće izmeriti prave mere. Tako je i bilo. [sm=bravo.gif]

Ceo dan sam u gužvi, odgovaraću sutra na teme, begam sad na spavanje. Ljubimmmm




vocicana -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 6:12:11)

Dobro jutro [sm=nosecka.gif].
Sta se desava sa Boricom?




New Mom -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 7:11:29)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Otisla na CTG al mi Dr na godisnjem..pa cu ujutru do bolnice.

[sm=zmeden.gif]Zasto? Ides kod bilo kog dr u smeni tvog dr. Moja je bila na godisnjem do danas, a normalno sam odradjivala ctg u njenoj smeni u DZ.

Borica je trebalo da je primljena u utorak, al se nije javljala.

A sto se odece tice, ja sam svima uzimala 62, 56 nisu mogli ni da primirisu.




Milena18 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 10:12:39)

Dobar dan, devojke!

Konačno sam se naspavala noćas, pa mi više ni kiša ne smeta, nadam se da će me ovo lepo raspoloženje držati malo duže.

Ivana, Bibilib, biće sve u redu sa vašim bebicama [sm=smiley31.gif] U pravu je Bubi, nikad se to ne može baš tačno izmeriti, zavisi i od aparata, i od lekara, i od položaja bebe. A i lekari ponekad stvarno umeju da budu nepažljivi i netaktični. Jednoj rođaci mog muža su u sedmom mesecu rekli da joj beba ne savija noge u kolenima, baš je bila prestrašena, sve dok joj druga doktorka nije objasnila da se to jednostavno ne može utvrditi na osnovu ultrazvuka koji traje 10 minuta. Zato sam ja zadovoljna mojim ginekologom, ništa ne priča, samo na kraju pregleda kaže "sve je ok", pa ako ga pitam nešto, odgovori, ako ne - ništa [sm=smiley36.gif] Možda ni to ne valja, ali meni bolje da se ne stresiram.




Bibilib -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 10:36:17)

Eeee bas mi je drago sto vidim jos jednu moju Krusevljanku [sm=smiley36.gif] u pravu si Milena doktori nekad znaju biti jako surovi da i ne biraju nacin na koji ce saopstiti majci da li je sve OK sa njenom bebom ili ne.... Iskreno se nadam da ce sve biti u redu i molim Boga samo za to...




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 11:27:38)

Dobar Dan.
Javljala se meni Borica u utorak,kod mame je.Pisala sam ovde.Imala je jednu kontrakciju na ultrazvuku,Dr je nije ni pregledao...Poslacu joj posle poruku..
Samo da se sto manje nerviramo,sve bebe osete u stomaku.




marijana22 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 11:46:59)

Dobar dan

ja se spremam za skitnju, evo i sunce se po malo pojavljuje

Ivana kad sam išla u šklou za trudnice jedna od devojkaka se porodila 10 dana pre termina beba 2300. Nit je bila u inkubatoru nit su ostale duže u bolnici. Mislim da težina bebe nije jedino merilo dal se duže ostaje u bolnici. Prošetaj malo, gledaj stvari za bebe, helo kiti bodice, haljinice, spremaj stvari za bebu ako već nisi, pokušaj malo da skreneš misli. Zaista verujem da je sve ok, ali mogu da zamislim kako ti je, nikom od nas ne bi bilo svejedno.

Bibilib biće sve u redu, kao što rekoše verovatno beba ima takav oblik glave, ili je do položaja bebe. ivkaj još malo u trudnoći, uskoro ćeš se grliti sa bebom.

Mene moja dr iz dz stalno tripuje, prvo je smarala što mi nisu radili AC, već samo dabl test, pa sam onda radila Torch, pa me smarala oko rezultata, pa za exp UZ....... ali u nju nešto nemam poverenja pa se ne sekiram preterano

Moram da krećem, idem posle kod frizera pa po decu u vrtić

uživajte





Nimfa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 05/16 [chat] (5.5.2016 12:00:31)

Dobar dan
Vratila sam se sa uz-a i bas sam se iznervirala , prvo sto E nisam mogla nikom da ostavim kasnila sam pa me mm odvezo , resili smo da i E vidi batu ali sestra nije dozvolila da udju nemam pojma zasto, drugo kad sam pitala doktorku da li beba kasni po terminu rekla mi ne sve je ok , mozda dan dva, a doktor kod kog sam isla privatno reko je da kasni dve nedelje. Pa mene neko ovde zeza. Sad pogledam izvestaj i uporedim sa tikerom na rr ispada kasni nedelju dana [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>