|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9-18kg)!
16.5.2016 12:34:27   
marketing RR
Kako bi uticali na podizanje svesti o važnosti upotrebe auto-sedišta za decu i uopšte o bezbednosti dece tokom vožnje, Keprom i Ringeraja Vas pozivaju da na Ringerajinom forumu u okviru posebne teme (ove teme) "Moje mišljenje: Bezbednost dece kao putnika u automobilu" podelite svoje mišljenje i iskustvo sa upotrebom auto-sedišta, dajte savete drugim roditeljima ili napišete zašto je važna njihova upotreba.


Konkurs traje u periodu od 16.5. do 16.6.2016. (zaključno sa 16.6.). Pravo učešća imaju svi registrovani članovi portala Ringeraja.rs!
Pobednika određuje žiri koji čine predstavnici Keproma i uredništva Ringeraje!
Žiri će redovno pratiti temu, prateći aktivnost i doprinos učesnika u diskusiji i razmeni saveta (broj napisanih komentara).


Autor najkorisnijih komentara, prema proceni žirija, koji se ujedno istakao aktivnošću u ovoj temi, i brojnim savetima, iskustvom, razmišljanjima doprineo razvoju diskusije o ovoj važnoj temi, biće nagrađen Britax Römer auto-sedištem Trifix (9-18kg) u crnoj boji, koje poklanja Keprom.

Pobednika ćemo objaviti do 24.6.2016!


Pobednik će svoju nagradu preuzeti u najbližoj Aksa radnji.
Prlikom preuzimanja, sponzor će radi transparentnosti fotografisati trenutak predaje nagrade, i fotografiju objaviti u časopisu Baby Planeta kao i okviru svoje Facebook stranice.
Ringeraja.rs će takođe fotografiju dobitnika objaviti na portalu u okviru posebnog članka u okviru koga će biti i pobednički komentar, na forumu, kao i na Facebook stranici Ringeraje.

PROČITAJ VIŠE >>>

user posted image

Britax Römer auto-sedište Trifix grupa 1 (9kg do 18kg)

* Instalacija u smeru kretanja vozila od 9 do 18kg
* ISOFIX + - ISOFIX sistem omogućava direktnu vezu automobila sa ISOFIXom i Top Tether užetom za pričvršćivanje
V - Tether - superiorni Top tether sistem koji apsorbuje udarce, vezuje se za kukicu na vrhu sedišta
* Zaštita od bočnih udara
* Jastučići za grudi smanjuju kretanje napred u slučaju sudara
* Sistem bezbednosti sa 5 -tačaka
* Podesiva visina naslona za glavu i pojasevi se prilagođavaju lako sa jednom
* Indikatori koji potvrđuju da je ISOFIX pravilno povezan
* Indikator koji potvrđuje da je Top tether uže za pručvršćivanje ispravno instaliran
* Mekana navlaka može da se skine za pranje

Sedište je proizvedeno u skladu sa evropskim standardom ECE R44/04, i ima atest



Dragi roditelji, dečje sedište odgovarajućeg standarda ECE R44/04 može da se kupi već po ceni koja jednaka jednomesečnom izdatku za pelene i bez obzira na to u kom auto-sedištu vozite vašeg mališana, znajte da će ono svoju funkciju u potpunosti obaviti isključivo ako se koristi pravilno.

Izgovori poput: Blizu idemo, Držim ga u rukama, Bacanje para, Neće u sedište, Ni ja se nisam vozio u auto-sedištu, pa mi ništa ne fali... mogu da koštaju dete života.

Zapamtite – Bezbednost nikad nije na odmoru!


< Poruku je uredio marketing RR -- 21.6.2016 15:58:06 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 13:17:39   
Miracles

Skoro sam bila u Bosni, i primetih da se deca često voze na prednjem sedišu u krilu odraslih user posted image

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 13:47:20   
serpica
Prvo dete rodila sam 2005 god,iako se nismo cesto vozili autom,cini mi se a mozda i gresim da tada nije bilo propisano zakonom ( a ako jeste onda se nije toliko pricalo o tome kao sada ) nismo imali autosediste za bebu,ni ono prvo tzv jaje sediste a ni drugo koje ide nakon njega...kad sam rodila drugo dete,odmah sam kupila auto sediste i koristili ga do njene cetvrte god. To sediste i dalje koristi sin koji ima skoro 3 god,i tako ce biti i nadalje. Za bebu koja uskoro puni godinu dana nemam auto sediste,za sada kombinujemo voznju kad vozim decaka bebac ostaje kuci,ili obrnuto. U svakom slucaju bezbednost dece mi je na prvom mestu,starije devojcice i dalje sede pozadi,i uvek su vezane pojasom.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 13:50:45   
nikiteki
Roditelji izbegavaju korišćenje auto-sedišta iz raznih razloga, pogotovo u gradskoj vožnji i na kraćim relacijama, jer smatraju da spora vožnja ne može ozbiljnije da ugrozi bezbednost deteta,a neki i nemaju mozda sredstva za sedište da kupe. Pritom pogrešno misle da je dete bezbedno u njihovom naručju ili vezano pojasom za odrasle. Međutim, trebalo bi imati na umu da da je bezbednost dece u saobraćaju na prvom mestu. Bezbednost dece u automobilu za roditelje treba predstavljati prioritet, a time, koliko vode računa o svojim najmilijima, pokazuju koliko ih i vole. Priče koje se pričaju su uglavnom kako izbeći plaćanje kazne, a tek na drugom mestu bezbednost. Ja imam moja tri andjela ali imam jedno sedište nisam u mogućnosti da kupim jos dva, tako da uglavnom idem kolicima sa decom a na duže relacije izbegavam bas zbog sedišta.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 13:52:45   
marijana22

IZVORNA PORUKA: Miracles


Skoro sam bila u Bosni, i primetih da se deca često voze na prednjem sedišu u krilu odraslih user posted image


Ima i primera kad se voze u krilu vozačauser posted image

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 13:54:50   
nikiteki
Sve je više roditelja koji pustaju decu da sede napred i u krilima da voze. Strasno

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 15:53:27   
Sanjalicaaa
Kada udjem u auto prvo sto uradim je vezem se. Cak i kada sedim pozadi imam potrebu da se vezem. Nekako se cudno, neprijatno osecam ako nisam vezana. Isto tako i deca, nema sanse da se voze u autu, a da nisu u sedistima. Od rodjenja prvog sina smo dosledni u tome - nema voznje van sedista. Sa godinu i po poceo je da se penje sam u sediste cim udje u auto i ceka da ga vezemo. Prosle godine smo isli kolima do Nemacke, jako dug put koji je on u sedistu odlicno podneo. Ma bez problema se vozio, spavao... Cesto cujem od ljudi "Jao, blago vama kad hoce da se vozi u sedistu." Nema tu da li dete hoce, to je nesto sto se mora. Ja iskreno ne znam nikog ko vozi decu van sedista, ali smo skoro muz i ja videli da u toku voznje, malisan od 2-3 godine, prelazi sa prednjeg suvozackog sedista na zadnje i obrnuto. I to na glavnom putu gde se vozi i preko 100/h. Bili smo vise nego zgranuti.
Na kraju, nije to samo bezbednost, ucimo ih da budu odgovorni prema sebi.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 17:15:33   
serpica
Zaboravila sam da dodam,da su moja deca u pocetku plakala cim sam ih stavljala u sediste,ali nisam posustajala,ponekad su znali da placu dugo,nekad se to zavrasvalo cim auto krene,pustim muziku,ponekad i sama pevam,uglavnom,njihovo plakanje a ponekad i bacakanje po sedistu nije me pokolebalo da ih ne vezem i da budu bezbedni. Taj plac zaista ume da bude iritantan pogotovu ako je put dugacak,u tom slucaju stanem,uzmem dete u ruke,utesim ga i onda nastavimo dalje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 17:36:49   
suzi kju
Ja nemam mnogo šta da napišem, imam dve bebe od po skoro osam meseci.
Već sa dva meseca išli smo na put, putovali nekih 300km.
Sve vreme su naravno bile u sedištu, vezane. Njihova bezbednost mi je na pravom mestu. To je bilo prvo duže putovanje, a i sada idemo svakog ili svakog drugog meseca kod baka i deka koji žive 300km od nas.
I ja a i suprug imam o naviku da vezujemo pojas kada vozimo ili se vozimo. Bilo je bezbroj situacija kada ljudi komentarišu u smislu nema policije, ili brzo stižemo i slično. Ja se ne vezujem radi policije već radi sebe.
Znam mnogo ljudi, prijatelja pa i rodbine koji imaju malo dete(decu) a nemaju autosedište, i svi su u fazonu da ne treba, mislim strašno!!! Moje beke uskoro prerastaju ova sedišta, trebaće nam nova user posted image

< Poruku je uredio suzi kju -- 16.5.2016 17:38:36 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 17:52:00   
Sanjalicaaa
Mi smo problem plakanja resavali tako sto bismo imali posebnu igracku koju smo drzali samo u autu zakacenu za pojas, tako da bi se svaki put kad udje u auto iznova obradovao. Isto i sa bebom imamo neku ludu, sarenu zvecku koja stoji u jajetu. Mada nam je sa drugim detetom lakse, jer bata sedi odmah do pa ga animira, mazi, zasmejava.

Ono sto meni najvise smeta kod naseg jajeta i autosedista je sto se deca jako znoje, posebno beba. Stariji se non stop pomera pa nije uvek priljubljen uz naslon tako da ne bude puno mokar, ali ako spava dobro se oznoji. Beba bilo da spava ili ne uvek se upali. Da bih to koliko toliko sprecila stavljam bebi tetra pelenu. Ali to nije neko srecno resenje. Ne znam da li je to tako samo sa nasim sedistima, ili zavisi od proizvodjaca.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 17:55:36   
suzi kju
Sanjalice isti problem imamo, njima budu mokre glavice, bukvalno. Isto stavljam tetra pelenu. Baš se znoje. Čak često moram i da perem onu navlaku sa sedišta umiriše se čini mi se ili ja tipujem.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 18:06:13   
wivern
Svaka cast sponzoru user posted image
Zene pisite, pisite ovo je vrhunsko autosediste.

Ja da napomenem da sam skoro videla mladu mamu kako seda na suvozacevo sediste sa bebom u sling marami. Iskreno, to mi je za zatvor ali stvarno. Pa dovoljno je da im na zrenjanincu neko izleti i da ubije bebu, uzas.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 18:09:08   
isidora88
Deca su mi uvek u sedistu vezana, isto kao i ja sto uvek stavim pojas pre nego sto upalim auto. Izuzetno je vazno znati da se najveci broj nesreca dogadja na manjim relacijama, i da se deca obavezno vezuju pa makar isli i "tu do coska na brzaka"

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 18:13:14   
isidora88
Sanjalice i meni se stariji sin uvek znojio leti u sedistu, mislim da je do materijala sedista. Ja sam isto stavljala tetra pelenu i cesto stajemo na duzim relacijama da se malo ohladi jer kad zaspi prokuva. Bebac se jos ne znpji jer nije bilo tako toplo. Cula sam da imaju neke frotirske navlake za autosedista, mada ne znam jel to ima samo za odredjenu marku sedista ili su neki univerzalni

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 18:15:08   
Sanjalicaaa
Da Suzi. A ovo vreme je užasno. Izneseš ga iz auta znojavog a napolju hladno. Ja uvek nosim cebence da imam u šta da ga umotam.

Wiw, možda nije za zatvor, ali za doooobru novčanu kaznu.

Isidora, nisam čula za frotirske navlake. Baš ću potražiti. Čula sam da nijedna navlaka nije 100 pamuk.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 16.5.2016 18:18:11 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 18:19:14   
suzi kju
Ma ta što tako nosi dete nije majka!!! To je beba, a ulicama voze kojekakvi ludaci.
Da sedište zaista vredi.
Nama treba dva komada user posted image

< Poruku je uredio suzi kju -- 16.5.2016 18:22:43 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 18:26:56   
nikiteki
Suzi i meni isto user posted image njih je troje a jedno sedište

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 20:45:15   
veselicaa
Divna tema a jos lepsa nagrada user posted image Svaka cast za Keprom i nasu Ringeraju sto ce nekoga od nas obradovati ovim lepim i vise nego korisnim poklonom user posted image
Da napisem i ja svoje misljenje o upotrebi auto sedista.Prvu cerkicu sam rodila 2005.godina i jos u trudnoci sam znala da cu neke stvari obavezno kupiti za svoje cedo.Medju neophodnim stvarima naslo se i sediste,za pocetak ono takozvano "jaje".Kao veoma mlada mama,nisam naisla na odobravanje okoline vec sam dobijala komentare da je to preterivanje i da su sedista vidjali jedino po filmovima jer su u inostranstvu obavezna.Nije pomoglo ni moje objasnjavanje da je to neophodno za bezbednost deteta u automobilu i da je dete bez njega u opasnosti.Ostala sam pri svom stavu i znala sam da je moje razmisljanje jedino ispravno.Moj suprug je iskusan i veoma pazljiv vozac i on je takodje bio za to da se nase dete uvek vozi u sedistu.Tako je i bilo,prva voznja iz bolnice do stana je bila u sedistu i uvek smo je tako vozili.Kasnije smo uzeli vece sediste pa onda i buster.Sa drugim detetom smo isto radili,sediste od prvog dana,a sada je vec velika pa se vozi u busteru.Trenutno sam trudna sa trecim detetom i ja i suprug smo vec odabrali prvo sediste za nasu bebu.
Moram da kazem da cesto putujemo,sve nam je daleko od kuce i skoro svuda moramo kolima a iako to i nisu neke duge voznje,deca su mi uvek u sedistu ili busteru.Vidim da pojedini roditelji sedista koriste samo za duge voznje i to mi se nimalo ne dopada,jer svaka voznja je potencijalna opasnost a i mi sami se sigurno uvek vezemo pojasem kada sednemo u automobil,pa zasto onda nase dete da se vozi neobezbedjeno?

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 21:33:54   
Maraj
Mi od detetovog rodjenja koristimo auto sediste - jaje , ono koje dolazi uz kolica. Sada ima 7 i po meseci
Vozi se unazad. E sad ja imam jedno pitanje. Ova tema mu je super za postavljanje istog.
Zasto sad beba mora da se vozi kontra od smera kretanja automobila do godinu dana , a nakon godinu dana se sediste rotira? To mi nije jasno , tj razlog.
Drugo pitanje je na kom mestu se montira sedište? Ja smatram da treba iza suvozaca , da bi kada si sam sa bebom u kolima , mogao lakse da ga vidis , dok koj suprug smatra(tu nam sediste i stoji) da treba da se montira iza sedista vozaca. Ja nekako smatram da vozac kada je sam ne moze da vidi bebu ako je sediste montirano iza njega. Eto to su moja dva pitanja , molim za pojasnjenje

< Poruku je uredio Maraj -- 16.5.2016 21:34:36 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 21:59:38   
serpica
Maraj ja cu da probam ovako nestrucno da ti objasnim...prvo sediste jaje montira se na prednjem sedistu kontra od smera vozaca samo pod uslovom da auto nema airbag inace licno mislim da se su ta prva sedista sigurnija ako se tako montiraju jer u usuprotnom meni to ne izgleda bezbedno. I da bi mogla da gledas bebu dok vozis,zato je taj kontra smer,bar ja tako mislim.
Drugo,meni sediste stoji iza suvozaca da bih mogla da je vidim kad se okrenem,dodam nesto ako treba,mame koje ne voze mogu da sediste postave i iza vozaca u svakom slucaju su tu blizu bebe.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:04:21   
nikiteki
Ja otkad imam decu pozadi sedim sa njima. user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:12:34   
Sanjalicaaa
Maraj, voze se u suprotnom smeru zato što je to najbezbedniji položaj za bebu ako dodje do sudara. Bebini mišići vrata i glave su jako slabi, a kada su u tom položaju manja je verovatnoća da dodje do povrede vrata i glave i bebina glava nema u šta da udari. Sa godinu dana dete je već očvrsnulo pa kao moze da se okrene. Ali taj položaj se smatra najsigurnijim. U nekim zemljama se deca tako voze i do 4 godine.
A sedište mislim da može da montira gde god hoćeš, gde je tebi zgodnije. Mi imamo dva, jedno iza vozača, jedno iza suvozača.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 16.5.2016 22:17:06 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:15:52   
veselicaa
Maraj sedista iz grupe 0 se postavljaju u suprotnom smeru od smera voznje jer strucnjaci smatraju da se deca smeju voziti u smeru voznje tek kada sede samostalno i imaju preko 9 kg.Koliko ja znam nikako nije preporucljivo da se sediste montira na suvozacevo mesto zbog opasnosti od aktiviranja vazdusnog jastuka.Sto se tice montiranja sedista iz ostalih grupa najbolje je postaviti ih na sredinu tj,na sediste iza u sredini ali moze i iza vozaca ili suvozaca,kako odgovara mami.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:17:27   
Khaleesi
Ako mogu ja da dodam svoje misljenje o tom sedistu jaje za male bekce. Ono je napravljeno tako da maloj bebi bude udobno u njemu i na neki nacin oponasa se polozaj koji je beba imala u stomaku. Dok je jako mala nekako sklizne u sediste, ususka se i kada se veze tako je najbezbednija. Cim smo kupili to malo sediste ja sam procitala one WARNING oznake sa strane, silne nalepnice na kojima pise i side impact, sto znaci da je i u slucaju udara sa strane u vozilo beba bezbedna u ssedistu. Tako ne moze da bude bezbedna kako god da je mama ili tata drze u krilu, jer i najmanje cimanje u autu moze bebi da jako naskodi, da ne pricamo o naglom kocenju ili ne daj Boze sudaru koji je neko drugi izazvao...
Naravno vidjala sam da se jako mala deca voze na suvozacevom mestu ili da cak vozac drzi u krilu nasmejano dete koje kao vrti volan... Neki ljudi jednostavno vole da se uce na svojim greskama.
Koliko god da pisti, ja uvek isteram svoje i beba se do kraja vozi vezana i bezbedna :D user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:23:05   
eca89

IZVORNA PORUKA: veselica

Maraj sedista iz grupe 0 se postavljaju u suprotnom smeru od smera voznje jer strucnjaci smatraju da se deca smeju voziti u smeru voznje tek kada sede samostalno i imaju preko 9 kg.Koliko ja znam nikako nije preporucljivo da se sediste montira na suvozacevo mesto zbog opasnosti od aktiviranja vazdusnog jastuka.Sto se tice montiranja sedista iz ostalih grupa najbolje je postaviti ih na sredinu tj,na sediste iza u sredini ali moze i iza vozaca ili suvozaca,kako odgovara mami.


Veselice dovoljeno je, samo se mora air bag iskljuciti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here