RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Khaleesi -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 8:50:41)

Dobro ondaK[sm=smiley36.gif] ja sam mislila neko se istraumirao... Lepo si me podsetila za tikvice, sad cu to za dorucak[sm=jezicek.gif]




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 12:16:35)

Cao caoo
Evo i nas sa pregleda
Sve okej hvala Bogu
Mjere pasuu
Ctg smo radili-uredan
Sad ide kao kontrola za 2 nedelje..
Idalje je glavica dole-dobro je
Meni se ucinilo da se poprijecila jer je osjecAm
I skroz sa strana da udara [sm=smiley36.gif]




sansa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 12:26:13)

Ja sam danas resila da punim paprike, sve sam se umorila i usmrdela na luk ali vredelo je , tako lepo mirisu..verovatno samo meni se jedu paprike na ovoj vrucini [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]
Deca jos sutra u vrtic pa pauza jedno dva meseca dok se ne porodim da i oni odmore malo a ja ..ma ko mene pita ,ja cu da odmaram u porodilistu [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 14:03:48)

Ella koliko je tebi ostalo još!
Ja kuvam pasulj,još sad i onda će biti pauza zbog dojenja.




BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 14:59:16)

Ja i Ella smo u dan trudne, sećam se da smo trebale isti dan da dobijemo [sm=smiley36.gif] ja imam zakazano za sredu, brisevi, krvnu sliku, ctg, UZ, verovatno i pregled, biću ispregledala uzduž i popreko [sm=smiley36.gif] jedva čekam da vidim bebicu, odavno se nismo gledale na UZ, a kad pomislim da će to uskoro biti i uživo, prosto mi je neverovatno koliko se približilo, već smo u 35. nedelji! [sm=smiley29.gif] a ja i dalje nisam potpuno svesna da uskoro dolazi još jedna čupavica, iako se rasteže po stomaku koliko god može, i dalje imam osećaj da se to događa tamo nekome a ne meni. Verovatno i zato što sve radim normalno kao i pre, samo pazim da ne udarim stomak, sve ostalo mi je isto. Sledeće nedelje ću usput kupiti i stvari za bolnicu, eee sad sam konačno završila sa probiranjem garderobice i našla još jednu kesu sa bebećim stvarima, ima i bodića i svega, tako da verovatno imam sve! Videću sad kad se operu i kad ispeglam. [sm=bravo.gif]

Odosmo u park malo dok se pere garderobica, pa da nastavim gde sam stala.




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 15:13:32)

Daa ,35. Sedmicaa [sm=smiley36.gif]
A kao da je jucer bilo kad smo testove radile haha
Tacno mi je jos uvijek sve nerealno
I sve imam osjecaj da je daleko to sve
Jos je meni prvo,ja nemam nikakav vec izgradjen osjecaj za to nit znam sta me ceka niz istaa,haha..

Pitala sam i ja za nalaze,kaze ne treba jos.. Haj ako on tako kaze..
Valjdaa ce mi rec kad treba da se javim u drzavnu bolnicu..
I daa vidjelo se da ce biti i kosicee,haha
OmG [sm=smiley36.gif]

Mi jos nismo ni ime skontalii,ubismo se pretrazivajuci internet
Aaa
Na kraju mi se nista konkretno ne svidjaa
Bozee.. [sm=smiley36.gif]




BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 17:11:37)

Ništa mi ne pričaj, ista situacija i kod mene, ja kao da trudna nisam bila [sm=smiley36.gif] o izboru imena da ne pričam.... Između toliko imena samo mi je veća zbrka u glavi. Sad je u opticaju ime Iskra ali samo između mene i devojaka... Kad neko pita kako će da se zove beba ja nemam pojma, svi me onako čudno pogledaju. Ovde izgleda postao trend da se odredi ime od samog začeća, ne znam ni ja. Želim i ime Darija i Lusija i Iskra i Ina... [sm=smiley29.gif] Ne znam kako ću se odlučiti.




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 17:19:54)

Hahah
Uzas zivi
Mi smo bili skontali : Dania
Pa smo se poceli razmisljat
Sad je u opciji i Umma,Emma,Mia..
Al kad pocnem da vise razmisljaam odjednom mi ni jedno nije do kraja dobro hahah
Kod nas je vrlo bitno znacenje imena,a meni sve sto se svidja nema neko konkretno ni posebno znacenje
Ni Emma ni Mia [sm=zmeden.gif]
A voljela bih neko univerzalnije ime i da je zanimljivo..

Meni je Darija super,i mi smo se o njemu razmisljali
Ima i lijepo znacenje : bogata-ona koja podrzava dobre..

Uglavnom ime mi sad pravi stres i zbrku u glavi hahshahs [sm=smiley36.gif]





BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 17:23:01)

Ja se ne bih ljutila da daš isto ime kao i ja [sm=smiley36.gif] tak oda se ne obaziri na to, i meni se dopada značenje i deluje tako nekako jako, ime Darija... moja baka stalno kad me zove pita šta radi Darija, ona zapela za to ime i gotovo... Bolje mi je da više i ne razmišljam, da krenemo da je zovemo tako i gotovo, jer baš to što kažeš, što više imena to mi se manje sviđaju [sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 17:41:07)

Pa vas dvije i nemate još puno,znala sam za Bubicu ali sam mislila da si ti Ella negdje oko 30 tek.što se tiče tih vaših imena meni se svidjaju Mia i Lusija.Ja sad kad kad bih ipak rodila žensko bilo bi Magdalena a ovako još uvjek je David [sm=smiley36.gif]
Bila sam na masaži,maserka se baš iznenadila kaže bila je sigurna da sam se otišla poradjati [sm=smiley36.gif]




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 19:58:04)

Pa bas nemamo,haha [sm=smiley36.gif]

Sve se bojim da se necu odlucit za ime do porodjaja.. Haha
Samo da ne budem kao moja mama..
Ja sam bila beba bez imena mozda 2-3 mjeseca
Nisu mogli skontat koje ce mi dat haha
I na kraju opet nisu mi nekooo ime dali,hahsha [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 20:01:34)

Ella, sad moras da prijavis dete do navršenih mesec dana :)




BubaBubica -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 20:10:30)

Ja ću za ime definitivno odlučiti kad se rodi, koje joj bolje pristane. Bojim se da ne bude kao sa ove dve, završile su sa potpuno neplaniranim imenima [sm=smiley36.gif]

Završavam večeru, još da ogulim krompir za prženje i ako se do tad ne smrkne napolju, idem malo da berem jagode i maline u baštu.

Sredila sam tickere [sm=smiley36.gif]




Ella2407 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 20:44:35)

Tacno kad se rodi
Pa vidjet koje pristaje
Valjda cu tad moc vidjet haha [sm=smiley36.gif]




Milena18 -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 21:53:07)

Dobro veče, trudnjače!
Toliko sam umorna, a uopšte ni ne znam od čega, ništa posebno teško nisam radila danas. Sad sam podigla nožice-krofnice i čekam da mužić napravi picu.
Ella, Bubice, i ja sam u 35. nedelji, baš nas ima.Od sutra ću početi da pripremam torbu za porodilište, ništa nisam kupila do sada, a vreme brzo prolazi...




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 22:18:40)

Ah da,pokazala mi maserka vježbe koje mogu izazvati porodjaj,kaže kad budem spremna da idem da isprobam [sm=smiley36.gif] možda ću sledeće sedmice pa da vidimo [sm=jezicek.gif]
Napišite imena na papire i izvlačite,koje izvučete nek bude,maa kod nas bi tom Teodora bila Gabriela




vocicana -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 22:20:59)

Ja se ubacujem povremenoo, mozda bzv sa moje strane. Pisano je o izabranom ginekologu i porodjaju, slazem se sa zemunkom, sve je to lutrija. Imam koleginicu koja ima tri cerke, sve je 5 godina razlike medju njima, ona recimo nije uopste imala gin u porodilistu, isla u dispanzer, otisla da se porodi, pitali su je da li ima nekoga za porodjaj, ona je rekla:"Pa necete me vratiti kuci neporodjenu?" Naravno sve tri su rodjene bez problema, sve je bilo super.
Svaka porodilja treba da se oseca fino i sigurno, kraj supruga i ljubaznog osoblja, nema govora, jer spucane hormonima, osetljive sa zamotuljkom mirisljavim u narucju, sve je vazno.
Prvorotke ne brinite nista, sve ce biti super, RRingerajke su hrabre a mi iskusne smo uvek tu da javimo i objasnimo sve.
Ljubimo vas pospanko i ja




Khaleesi -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 22:26:09)

Sad sam se setila, kada sam trebala prvi put da se porodim, najvise me je plasilo secenje i usivanje, kao konci boli uzas...
Prvi put u DM, neki mladi dr je bio, super je usio...
Drugi put u Frontu, popucala na pet mesta, sila takodje mlada dr, i to dosta sila, i opet ok...
Cim sam mogla da ustanem i sednem, ja sam sela kao sada sto sedim, normalno na dupe [sm=smiley36.gif] nikakvo sedenje na stanu, bol od konca... Meni su oba puta usili perfektno[sm=smiley1.gif] Tako da nema brige s tim[sm=jezicek.gif]




vocicana -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 22:32:24)

E da Khalessi, ja sam odmah sela pravo na epiziotomiju, ali sam vrlo malu imala, nisam imala nekih poteskoca, jedino sto mi je 18-ti dan izasao jedan ogroman konac i visio, visio danima, otisla sam na kraju kod dr, skinula mi ga je, ja sam progledala! Kakav haos, alinajvise meje nerviralo dezuranje po kupatilu i menjanje bindi, ma fuj, srecom, kratko je trajalo, nisam imala nekih vecih problema sa tim. Jedno od divnih uspomena iz porodilista je to sto sam sa svim devojkama ostala u kontaktu, cujemo se redovno i decica su nam super, mnogo sam srecna zbog svih. Rodjena su tri decaka i dve devojcice.




pngpme -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (30.6.2016 23:01:21)

Jao, mene je isto najviše strah konaca, sječenja i oporavka od istih! Sve je u životu lutrija, skoro ništa ne može da se predvidi, a opet je najveći strah pred nepoznatim, pred nečim što ne možeš ni da zamisliš...
Bubi i Ella, meni se strašno sviđa ime Darija. Naša ima već izabrano ime, a ako opet bude djevojčica nekad kasnije mislila sam da bude Ema (kako ti se čini Emice :)). Muž i ja smo od onih koji su već godinama smišljali imena za djecu, stalno smo o djeci pričali dok smo se zabavljali... Tako imamo i dva imena za dječake, ali ako bude dječaka čini mi se da će možda doći do promjena jer se ovo jedno nikome ne dopada, pa ako se već nikome nikako ne dopada velike su šanse da se ni njemu ne dopadne.
Ja nemam ni osjećaj da sam trudna, a kamoli da ću da se porodim. Baš se plašim da neću biti psihički spremna i da ću da se izgubim potpuno, da mi neće proraditi instinkt...




emicaa -> RE: Trudnice (1-42 nedelje) 06/16 [chat] (1.7.2016 8:05:35)

Jutro,
PNG meni nije pravo ime Ema,nick mi je po cica maci.Ja sam Andrijana [sm=smiley1.gif]A ne brini,sve to dodje na svoje kad ugledaš bebu.
Probudila sam se sa bolovima,biće ovo zanimljiv dan a trebam presjedit najmanje dva sata kod frizerke.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]