RE: Aparati za kuvanje na paru (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


superm -> RE: Aparati za kuvanje na paru (12.3.2014 10:09:42)

A neki recept?




jess021 -> RE: Aparati za kuvanje na paru (13.3.2016 21:50:21)

Ima li nekog u ovo temi[sm=smiley36.gif]
Ja sam veceras, svecano, raspakovala i oprala moj aparat za kuvanje na pari, posto smo krenuli sa kasicama.
Sutra cemo probati da skuvamo krompir i saragarepu.
Svaki savet je dobrodosao.




Sanjica26 RR -> RE: Aparati za kuvanje na paru (13.3.2016 22:04:49)

Jess samo napred. Najzdravije za bebu he kuvanje na pari. Jos ako imas namirnice domace.




Ana RR -> RE: Aparati za kuvanje na paru (13.3.2016 22:23:32)

Jess, ja sam dugo Maretu kuvala na pari, a često sam i nama spremala klopu tako. Vidiš, baš bih mogla i ja da otpakujem aparat [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Aparati za kuvanje na paru (14.3.2016 10:58:42)

Sanjice, nemam nista domace, ali sam angazovala da mamu da ispita bake sto prodaju da li neka prodaje svoje.
Upravo sam ga ukljucila, stavila sam samo jednu posudu i u nju krompir i saragrepu, gore poklopac. Izabrala mod od 35min, valjda ce biti dovoljno.
Ana, ima li neka caka da mi je kazes?




aleksandrici -> RE: Aparati za kuvanje na paru (14.3.2016 18:02:12)

Nemam predstavu koliko to može da košta ali znam jer sam ga koristil i super je stvar,sviđa mi se kuvanje filova na pari za razne torte.Tu mi nekako najviše treba i nalepši budu filovi.Nadam se da ću moći skoro da priuštim sebi.




Sladja 29 -> RE: Aparati za kuvanje na paru (14.3.2016 20:11:44)

Aparat za kuvanje na paru imam i veoma sam zadovoljna sa njim...na tri sprata je obicno na dnu stavim neko meso pa povrce i gore u posudici pirinac....podesim ga i sve bude u isto vreme skuvano na pari...a da ima posudica u kojoj se stavi voda i sve od zacina tako da i meso i povrce imaju fantastican ukus zacina....Ovo sam probala sa pilecim belim mesom i sa ribom...super je...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Ana RR -> RE: Aparati za kuvanje na paru (14.3.2016 20:55:14)


IZVORNA PORUKA: jess021

Ana, ima li neka caka da mi je kazes?


Jess, davno beše, moram da se prisetim malo [sm=smiley36.gif] ja sam radila po uputstvu koje se dobije uz aparat.




jess021 -> RE: Aparati za kuvanje na paru (15.3.2016 21:20:20)

Nisam danas uspela da skuvam pirinac na pari, ne znam zasto[sm=zmeden.gif]
U jednoj sam posudi kuvala luk i krompir i gore stavila pirinac, ali ao da se nista nije desilo. Da, pre toga sam ga oprala i takvog ga stavila.




Sanjica26 RR -> RE: Aparati za kuvanje na paru (15.3.2016 21:25:14)

jess kad sam kuvala na pari pirinac trebalo mu je malo duze. Mozda da probas uvece da ga potopis, pa opet da probas.




jess021 -> RE: Aparati za kuvanje na paru (16.3.2016 9:35:51)

Sanjice, probacu. Kupila sam kesu od 1kg, pa cu da se vezbam.[sm=smiley1.gif]
Hvala draga!




choopa choops -> RE: Aparati za kuvanje na paru (16.3.2016 23:55:05)

Ja ovo nisam koristila baš odavno. Ne znam ni gdje sam ga stavila [sm=smiley36.gif]

Jess, rižu moraš da potopiš u vodi bar sat ranije i onda da kuvaš na pari. Ali koliko mi se čini i u samu rižu kad je staviš u aparat ide malovode, bez obzira što je kuvaš na pari. [sm=zmeden.gif] Zaboravih...Imaš li uputstvo za aparat?




MishMash -> RE: Aparati za kuvanje na paru (17.3.2016 7:31:49)

Nisi mene pitala, ali možda mogu da pomognem.

Pirinač obavezno oprati, sipati u posudu, zatim preliti ključalom vodom i odmah kuvati. Na 150gr pirinča ide 300ml vode. Beli pirinač sam kuvala 30 minuta, a integralni 40-45 minuta. Ne znam da li se to razlikuje u zavisnosti od aparata, moj je "Tefal".




jess021 -> RE: Aparati za kuvanje na paru (17.3.2016 8:52:59)

Choopo, imam uputstvo, ali samo ima koliko min se kuva i u koju posudu se stavlja.
MishMash, hvalaaaa!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]